Πληροφορίες για τα Τμήματα Λογοθεραπείας

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος χάνεις 1400 μόρια άμα είσαι Θεωρητική ή Τεχνολογική στο 3ο πεδίο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος χάνεις 1400 μόρια άμα είσαι Θεωρητική ή Τεχνολογική στο 3ο πεδίο..

Ναι σωστά, έχεις δίκιο, ξέχασα να το αναφέρω!
Ουσιαστικά αν δεν είσαι θετική, πρέπει να γράψεις κάτι παραπάνω για να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ναι σωστά, έχεις δίκιο, ξέχασα να το αναφέρω!
Ουσιαστικά αν δεν είσαι θετική, πρέπει να γράψεις κάτι παραπάνω για να μπεις.

ναι οντως χανεις αρκετα μορια και επομενως πρεπει να εισαι τουλαχιστον 1400 πανω..
Ενδιαφερεται κανεις γι αυτο φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Πόσο είναι η βάση περίπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Μπορείς να δεις στις βάσεις του ischool (πάνω που γράφει Πανελλαδικές).
Δεν ξεπερνάει τα 15.000 πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Αυτό πάλι με τα μόρια δεν μπορώ να το καταλάβω:redface:..δηλαδή που μου είπατε ότι από Θεωρητική στο 3ο πεδίο χάνω 1400 μόρια,εννοείται από αυτά που γράφω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Αν για τις σχολές της Θεωρητικής έχεις πιάσει 16.000 , στο 3ο πεδίο γίνονται 14.600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Γεια σας !!ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και θα παρω μαθημα επιλογης βιολογια!!!και ηθελα να ρωτησω μπορω να δηλωσω λογοθεραπεια η θα εχω καποια ποινη;και αν ναι ποια θα ειναι αυτη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Mπορείς να δηλώσεις κανονικά τις σχολές του 3ου επιστημονικού πεδίου.Με τη διαφορά ότι το άριστα για σένα σα θεωρητική θα είναι τα 18600 μόρια και αυτό γιατί θα μπεις με μειωμένους συντελεστές βαρύτητας.
Δηλαδή,Εγώ σα θετική για το πεδίο επιστημών υγείας έχω βαρύτητα στα μαθήματα βιολογία(Χ1.3) και χημεία(Χ0.7) ενώ εσύ έχεις Βιολογία γενικής(Χ0.9) και Έκθεση (Χ0,4) ενώ όλα τα υπόλοιπα έχουν συντελεστή 1:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Ναι μπορείς.Χάνεις όμως 1400 μόρια απ' όσο ξέρω , γι' αυτό πρέπει να γράψεις αρκετά παραπάνω απ' τη βάση της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Mπορείς να δηλώσεις κανονικά τις σχολές του 3ου επιστημονικού πεδίου.Με τη διαφορά ότι το άριστα για σένα σα θεωρητική θα είναι τα 18600 μόρια και αυτό γιατί θα μπεις με μειωμένους συντελεστές βαρύτητας.
Δηλαδή,Εγώ σα θετική για το πεδίο επιστημών υγείας έχω βαρύτητα στα μαθήματα βιολογία(Χ1.3) και χημεία(Χ0.7) ενώ εσύ έχεις Βιολογία γενικής(Χ0.9) και Έκθεση (Χ0,4) ενώ όλα τα υπόλοιπα έχουν συντελεστή 1:)
τεχνολογικη ειμαι..


_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to https://x.exps.me?6d1cb70da1e15c8b805416a8134cb6f4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
τεχνολογικη ειμαι..
Για να έχεις πρόσβαση στο 1ο πεδίο θα πρέπει να δώσεις ως επιλεγόμενο μάθημα ιστορία γενικής!! Άλλος τρόπος δεν υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασω=π

Νεοφερμένος

Η Βασω=π αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
να ρωτησω κατι;;η λογοθεραπεια δεν ανηκει στις επιστημες υγειας;οπυ ειναι στο 3 επιστημονικο πεδιο;οποτε με την βιολογια γενικης εχω ανοιξει τα παραιατρικα επαγγελματα!που κολλαει η ιστορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
να ρωτησω κατι;;η λογοθεραπεια δεν ανηκει στις επιστημες υγειας;οπυ ειναι στο 3 επιστημονικο πεδιο;οποτε με την βιολογια γενικης εχω ανοιξει τα παραιατρικα επαγγελματα!που κολλαει η ιστορια;
Καλά άστο εγώ μπερδεύτηκα!! Νόμιζα στο 1ο είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eleni fairy

Νεοφερμένος

Η Eleni fairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
και ναιιιιιι!!περασα λογοθεραπεια ιωαννινων!η χαρα μου ειναι απεριγραπτη και ειμαι σιγουρη πως η σχολη μου θα γινει κ ο νεος μου ερωτας!θα ηθελα να μαθω περισσοτερα σχετικα με τη συνεντευξη που δινουμε!οποιοσ εχει τν ευγενη καλοσυνη να με ενημερωσει θα το εκτιμησω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
γεια σας παιδια...ειμαι γ'λυκειου και θεωρητικη κατευθυνση και προσφατα αρχισα να το ψαχνω για λογοθεραπεια...μου αρεσει πολυ σαν σχολη και πολυ περισσοτερο η ιδεα του να εισαι λογοθεραπευτης!!! :Pτο προβλημα ομως ειναι πως ειμαι λιγο σκραπας στα μαθηματικα και δεν ξερω αν θα καταφερω να ανταπεξελθω στη σχολη...:worry:βλεπω πως υπαρχουν μαθηματα οπως η στατιστικη και μαθηματα που εχουν σχεση με ιατρικη(ανατομια-νευροανατομια) και σιγουρα θα απαιτουνε καλη γνωση μαθηνατικων...θα ηθελα καποιος να μου πει αν θα καταφερω να τα βγαλω περα με τα μαθηματικα και σε τι επιπεδο βρισκονται γενικα στη σχολη...επισης θα ηθελα να μου πει καποιος που γνωριζει σχετικα με τις επαγγελματικες προοπτικες της λογοθεραπειας!διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες αλλα ειναι απο προηγουμενες χρονιες και φοβαμαι μηπως εχει αλλαξει κατι απο τοτε!!!υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!:D

Παιδιααα ας απαντηση καποιος στην ερωτηση μου...ΠΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Donakos

Νεοφερμένος

Ο Donakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Άμα θα μπορούσε κάποιος να μου πει μερικές λεπτομέρεις όσον αφορά την συνέντευξη θα ήμουν ευτυχισμένος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
γεια σας παιδια...ειμαι γ'λυκειου και θεωρητικη κατευθυνση και προσφατα αρχισα να το ψαχνω για λογοθεραπεια...μου αρεσει πολυ σαν σχολη και πολυ περισσοτερο η ιδεα του να εισαι λογοθεραπευτης!!! :Pτο προβλημα ομως ειναι πως ειμαι λιγο σκραπας στα μαθηματικα και δεν ξερω αν θα καταφερω να ανταπεξελθω στη σχολη...:worry:βλεπω πως υπαρχουν μαθηματα οπως η στατιστικη και μαθηματα που εχουν σχεση με ιατρικη(ανατομια-νευροανατομια) και σιγουρα θα απαιτουνε καλη γνωση μαθηνατικων...θα ηθελα καποιος να μου πει αν θα καταφερω να τα βγαλω περα με τα μαθηματικα και σε τι επιπεδο βρισκονται γενικα στη σχολη...επισης θα ηθελα να μου πει καποιος που γνωριζει σχετικα με τις επαγγελματικες προοπτικες της λογοθεραπειας!διαβασα ολες τις προηγουμενες σελιδες αλλα ειναι απο προηγουμενες χρονιες και φοβαμαι μηπως εχει αλλαξει κατι απο τοτε!!!υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!:D
Κι εγώ θα ήθελα να μάθω σχετικά με τα μαθηματικά..σε τι επίπεδο πρέπει να βρίσκεσαι? Κι εγώ ενδιαφέρομαι για την παραπάνω σχολή.. Μπορεί να απαντήσει κάποιος?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firemaster

Νεοφερμένος

Ο firemaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια... Περασα και εγω φετος λογοθεραπεια στα γιαννενα... Ξερει κανεις ποτε γινονται οι εγγραφες στην σχολη μας και αν θα γινουν κανονικα;;;;
Η αδερφη μου σπουδαζει εκει και λεει οτι εχουν καταληψη ολες οι σχολες των τει εκει...

Και για να απαντησω στην φιλη μας που ρωτησε αν υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα...
Δεν θα ψαχνεις αν υπαρχει ζητηση σημερα η οχι... Θα ψαχνεις να βρεις καλους λογοθεραπευτες που απο οτι ξερω ειναι λιγοι στην ελλαδα... Αν καποιος προσπαθησει, δουλεψει και πανω απο ολα αξιζει σε αυτην την δουλεια και την κανει σωστα σιγουρα θα ξεχωρισει
Το επιπεδο στα μαθηματικα δεν ειναι και πολυ υψηλο μην ανυσηχειτε... Και αν δεν μπορειται μονοι σας ζητατε βοηθεια απο εναν συμφοιτητη που τα ξερει και μπορει να σας τα εξηγησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια... Περασα και εγω φετος λογοθεραπεια στα γιαννενα... Ξερει κανεις ποτε γινονται οι εγγραφες στην σχολη μας και αν θα γινουν κανονικα;;;;
Η αδερφη μου σπουδαζει εκει και λεει οτι εχουν καταληψη ολες οι σχολες των τει εκει...

Και για να απαντησω στην φιλη μας που ρωτησε αν υπαρχει ζητηση λογοθεραπευτων σημερα...
Δεν θα ψαχνεις αν υπαρχει ζητηση σημερα η οχι... Θα ψαχνεις να βρεις καλους λογοθεραπευτες που απο οτι ξερω ειναι λιγοι στην ελλαδα... Αν καποιος προσπαθησει, δουλεψει και πανω απο ολα αξιζει σε αυτην την δουλεια και την κανει σωστα σιγουρα θα ξεχωρισει
Το επιπεδο στα μαθηματικα δεν ειναι και πολυ υψηλο μην ανυσηχειτε... Και αν δεν μπορειται μονοι σας ζητατε βοηθεια απο εναν συμφοιτητη που τα ξερει και μπορει να σας τα εξηγησει
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...:)
Να σου πω και συγχαρητήρια!;) Μπορώ να πω πως είναι η αγαπημένη μου σχολή!:D
Απο θετική κατεύθυνση πέρασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top