Τεχνολογία - Εργασία τεχνολογίας Β' Γυμνασίου.

fenaki12

Νεοφερμένος

Η fenaki12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Guys. Ο καθηγητης στην τεχνολογια μας ειναι τελείως πυροβολημενος . Μας ειπε να παμε με τους γονεις μας σε ενα εργοστασιο και να παρουμε σημειωματαριο με ερωτησεις δικες μας ν τους ρωτησουμε και τετοια. Θα ηθελα να σας πω ΑΝ υπαρχει κατι παρομοιο να με βοηθουσατε η εργασια ζηταει τα εξης: Σε μια σελιδα ναα γραψετε την παραγωγικη εργασια, να σχεδιαστε το οργανογραμμα και να βρειτε πληροφοριες για την επιχειρηση (οποια επιχειρηση θελουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Guys. Ο καθηγητης στην τεχνολογια μας ειναι τελείως πυροβολημενος . Μας ειπε να παμε με τους γονεις μας σε ενα εργοστασιο και να παρουμε σημειωματαριο με ερωτησεις δικες μας ν τους ρωτησουμε και τετοια. Θα ηθελα να σας πω ΑΝ υπαρχει κατι παρομοιο να με βοηθουσατε η εργασια ζηταει τα εξης: Σε μια σελιδα ναα γραψετε την παραγωγικη εργασια, να σχεδιαστε το οργανογραμμα και να βρειτε πληροφοριες για την επιχειρηση (οποια επιχειρηση θελουμε)
Ψάχνεις να βρεις μια εταιρία και πληκτρολογείς στο google το όνομα της (λογικά θα έχει site) και παίρνεις στοιχεία. Θα έχει κάποια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenaki12

Νεοφερμένος

Η fenaki12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση αλλα τι μπορω να κανω με το οργανογραμμα?(καμμια ιδεα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βασικά πες εργοστάσιο να ψάξω και εγώ.
Οργανόγραμμα δεν είναι οι βαθμίδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenaki12

Νεοφερμένος

Η fenaki12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ναι μοιαζουν! Για το εργοστασιο της ΕΒΓΑ εχω εγω δεν ξερω αν ειναι ευκολο :\ ευχαριστω ΠΟΛΥ παντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
https://www.evga.net/index.php

To oργανόγραμμα νομίζω το κάνει ή στο word ή στο excel. Δε θυμάμαι. :/
Ότι δε βρεις, πες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell8397

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας! Μπορειτε να με μου δωσετε μια βοηθεια? Ο τεχνολογος μας, θελει να βρουμε 300 πρωτογενεις δραστηριοτητες, 500 δευτερογενεις, 100 τριτογενεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Παιδιά έχω να βρω πληροφορίες για το προιον παραγωγης και έχω θέμα την κόκα κόλα.Μήπως ξέρετε τι πρεπει να βρω; Γιατί δεν κατάλαβα την ερώτηση. Είναι για αύριο.Για αυτό όποιος μπορεί να βοηθήσει άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Tα πάντα για το προϊόν.
(έτσι κατάλαβα δηλ)
Πώς την παρασκευάζουν, κόκα κόλα και υγεία. Χμ και ότι άλλο βρεις.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Tα πάντα για το προϊόν.
(έτσι κατάλαβα δηλ)
Πώς την παρασκευάζουν, κόκα κόλα και υγεία. Χμ και ότι άλλο βρεις.
:hmm:

Ευχαριστώ.Μήπως μπορείς να μου προτείνεις καποια ιστοσελίδα;Και είναι σωστό να κάνω βιομηχανία κοκα κόλας και να πω επιπτώσεις στην υγεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν ξέρω κάποια συγκεκριμένη σελίδα, στο google δες.
Γενικά για το προϊόν της κόλα, όχι τη βιομηχανία.
Χμ έτσι κατάλαβα. Δεν το περιορίζει πχ ''πώς παρασκευάζεται το προϊόν''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Παιδιά έχω να βρω πληροφορίες για το προιον παραγωγης και έχω θέμα την κόκα κόλα.Μήπως ξέρετε τι πρεπει να βρω; Γιατί δεν κατάλαβα την ερώτηση. Είναι για αύριο.Για αυτό όποιος μπορεί να βοηθήσει άμεσα.

Ti χαζή ερώτηση (master chef θέλουνε να σας κάνουνε;).


  • 3.50 mL orange oil
  • 1.00 mL lemon oil
  • 1.00 mL nutmeg oil
  • 1.25 ml cassia (cinnamon) oil
  • 0.25 mL coriander oil
  • 0.25 mL neroli oil (similar to petitgrain, bergamot, or bitter orange oil)
  • 2.75 mL lime oil
  • 0.25 mL lavender oil
  • 10.0 g food-grade, NOT ART-GRADE gum arabic (thickener)
  • 3.00 mL water
Concentrate

  • 5 mL flavoring
  • 17.5 mL 75% citric acid or phosphoric acid
  • 2.00 L water
  • 2.00 kg granulated white sugar
  • 2.5 mL caffeine (optional as it won't change taste of drink)
  • 30.0 mL caramel color
https://www.wikihow.com/Make-OpenCola
Φτιάξε μερικά πράγματα για τους τύπους της κοκα κόλα
Στο τέλος γράψε μεριά πράγματα για την καφείνη (Τι προκαλεί).
Και τέλος μερικές ιδιότητες που έχει η coca cola και τα προβλήματα υγείας που μπορεί να προκαλέσει η συχνή λήψη της.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω να ζητάει αυτό (μόνο).
Αυτό τι τους ενδιαφέρει ως β' γυμνασίου;
Ιστορία και έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μα τι σχέση έχει η coca cola με την τεχνολογία. Ο καθηγητής δεν έπρεπε να πει καν coca cola γιατί αναφέρεται σε συγκεκριμένη φίρμα έρπεπε η ερώτηση να λέγεται σκέτη cola.

Eγώ σε αυτή την ερώτηση θα έγραφα τα συστατικά της κολα. (δε μπρούμε να μιλάμε για ένα προιον αν δε πούμε πρώτα τι είναι)

τις επιπτώσεις στον οργανισμό


και διάφορες αλλες ιδιοτητές της.

Ιστορία θα έβαζα μόνο την εισαγωγή. ΜΙα αναφορά για την επική διαμάχη pepsi και coca στο αγοραστικό κοινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς ακόμα μαζεύουμε πρόχειρες πληροφορίες..Χάσαμε πολλά μαθήματα!!

Επιλέψαμε την εταιρεία της AMSTEL :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εμεις επιλεξαμε ενα ζωολογικο παρκο. Αλλα ακομα να βρουμε πληροφοριες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμείς επιλέξαμε γαλακτοβιομηχανία. Τώρα μας είπε να βρούμε όνομα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Η καθηγήτρια μας είπε να φτιάξουμε τη δική μας κοκα κολα (πρέπει να βρω τα υλικά που περιέχει και να τη φτιάξω-βεβαια μπορω να αναπαραστησω καποιο υλικο πχ μαγειρικη σοδα με αλευρι που μοιαζει κλπ) και να κανω βιντεο. Μου έδωσε κάποιος ένα σύνδεσμο αλλά είναι στα αγγλικά και δεν κατάλαβα τίποτα, η μετάφραση του google ειναι χάλια και το κουτάκι λέει άλλα συστατικά από αυτά του συνδέσμου.Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει; https://www.wikihow.com/Make-OpenCola
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μπορει καποιος να με βοηθησει?

Εργασια: Ζωολογικος κηπος


[FONT=&quot]*Περιγραφή κατασκευής (τμήματα, εργαζόμενοι και τι κάνουν)
[/FONT]
[FONT=&quot]Χρησιμότητα της κατασκευής στην σύγχρονη εποχή (ανάπτυξη περιοχής, σε τι χρησιμεύει...)

Εννοει τον αληθινο ζωολογικο κηπο

Ευχαριστω:)
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λουλού, μπορείς να ψάξεις στο google..όλο και κάτι θα σου βγάλει:)

Εγώ πέρυσι είχα φτιάξει μια κλεψύδρα, ένωσα δυο λάμπες(:P) με ένα σίδερο και έβαλα μέσα άμμο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top