Εσπερινά Λύκεια

Biomen

Νεοφερμένος

Ο Biomen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Για να δίνεις εξετάσεις μόνο τα μαθήματα στο τέλος χωρίς να παρακολουθείς χρειάζεται να είσαι κατ' ιδίαν διδαχθείς. Σε αυτή την κατηγορία είναι μια ειδική ομάδα ανθρώπων. Γράφεσαι σε ένα Λύκειο και απο εκεί στέλνουν σε κάποια επιτροπή το αίτημα σου και αυτό εγκρίνεται ή όχι. Το ξαναλέω όμως πως υπάρχουν κριτήρια γι αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifinoos

Νεοφερμένος

Ο Ifinoos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για να δίνεις εξετάσεις μόνο τα μαθήματα στο τέλος χωρίς να παρακολουθείς χρειάζεται να είσαι κατ' ιδίαν διδαχθείς. Σε αυτή την κατηγορία είναι μια ειδική ομάδα ανθρώπων. Γράφεσαι σε ένα Λύκειο και απο εκεί στέλνουν σε κάποια επιτροπή το αίτημα σου και αυτό εγκρίνεται ή όχι. Το ξαναλέω όμως πως υπάρχουν κριτήρια γι αυτό.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αυτό είναι καλό για εμένα προσωπικά γιατί κατοικώ σε νησί και έτσι δεν έχω την δυνατότητα ννα φοιτήσω σε νυχτερινό Λύκειο αλλα ούτε σε ημερήσιο γιατί εργάζομαι.
Αν έχεις περισσότερες πληροφορίες θα ήθελα να μου γράψεις ώστε να κάνω τις απαιτούμενες κινήσεις.
Και πάλι σε ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athensgsxr

Νεοφερμένος

Ο athensgsxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλημερα


Αν δεν με απατα η μνημη μου ενας γνωστος μου εχει περασει σχολη αστυφυλακων απο νυχτερινο Λυκειο. Μηπως υπαρχει καποιο λαθος για κοιταξτε το λιγο ξανα.. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doctorg

Νεοφερμένος

Ο Doctorg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σε στρατιωτικές και αστυνομικές σχολές δεν μπορείς να εισαχθείς απο εσπερινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
γεια σας παιδιά ξαναανοιγω αυτό το θέμα γιατί εχω μία απορια. Γινεται να παο τωρα νυχτερινό στη μεση της χρονίας που έχει τελειώσει το τετράμηνο λιγες μερες (ενα παιδι απ το σχολειο μας πριν τελειωσει το τετράμηνο έκανε μεταγγραφή) Το ρωτάω γιατί εδο και 4-5 τελευταίες μέρες σκέφτομαι να πάω εκει και ο λόγος είναι:Είμαι θετική κατ και το μόνο π μου αρέσει κ είναι το ονειρό μου είναι η κτηνιατρική Φυσική χημεία τα καταφέρνω αρκετα καλα στα διαγωνίσματα έγραψα 20 και 19.6 Ομως για τα μαθηματικά δεν μπορώ να πω το ίδιο με δυσκολεύουν πάρα πολύ και γι αυτό σκέφτηκα τη λύση αυτή επειδή αν δεν περάσω κτηνιατρική αναγγαστικα θα παώ στις άλλες επιλογές μου Χημικός μηχανικος νοσιλευτική και δεν θα ξαναδώσω διότη οταν θα δλινω πανελλήνιες θα είμαι΄ήδη 19. Για αυτό ξαναρωτάω γίνεται? Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoskalamata74

Νεοφερμένος

Ο nikoskalamata74 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλημέρα doc.
Μήπως μπορείς να μου πεις πώς μπορώ να ξεκινήσω το γενικό λύκειο, και αν γίνεται κατ' οικόν εκπαίδευση;

Ευχαριστώ, Νίκος Καλαμάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα 'θελα να ρωτήσω τι γίνεται με τα μόρια των σχολών οτάν επιλέγεις νυχτερινό λύκειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εκεί η ύλη είναι πιο μικρή σε σχέση με τα ενιαία και έχουν διαφορετικές βάσεις. Έψαξα στο internet και δε βρήκα κάτι διαφορετικό στον τρόπο υπολογισμού μορίων. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos01

Νεοφερμένος

Ο nikos01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Βεβαια,η βαση τα τελευταια χρονια τεινει να εκτιναχθει σε δυσθεωρητα υψη εξαιτιας του οτι καποιοι βολεμενοι χωρις να δουλευουν καθολου,εχουν μεσο,μπαινουν στο νυχτερινο και τρωνε τις θεσεις απο αυτους που πραγματικα τις αξιζουν.Οι θεσεις παντως ειναι 1-2 για καθε σχολη

Σε αυτό ευθύνη έχουν και όσοι κάνουν τα στραβά μάτια ή ξέρουν και δεν μιλάνε.
Πάντως το νυχτερινό λύκειο είναι πολύ σημαντικό γιατί δίνει ευκαιρίες σε ανθρώπους που θέλουν να σπουδάσουν και να μορφωθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση. :) Βρήκα ένα site που τα λέει όλα αναλυτικά, έχει και τις βάσεις. Αλλά μου φαίνονται ίδιες..για αυτό ρώτησα αν υπολογίζεται κάτι πάνω σ'αυτές? Επίσης έλεγε πως αν πας ένα χρονο σε ΤΕΕ μετά μπορείς να πας κατευθείαν στη Γ' τάξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μπορείς να μας δώσεις το link; Θα είναι χρήσιμο και για άλλα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Γεια σας εχω τελειωσει το Τεχνικο Λυκειο το ΤΕΕ θα ηθελα ομως να παω στο Νυχτερινο μπορω να παω???
Ξερει κανεις να μου πει αν μπορω να παω απο την τελευταια ταξη ή αν μπορω μαλλον να δωσω εξετασεις γιατι το εχω τελειωσει το Λυκειο και απλα θελω να δωσω απο Νυχτερινο για αυτο ας πει καποιος!!!!!!??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios_Rey

Νεοφερμένος

Ο Marios_Rey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας. Έχω ένα θεματάκι. Έχω τελειώσει το 2ο έτος σε νυχτερινό ΕΠΑΛ της Κορίνθου, αλλά πρόκειται να μετακομίσω Αθήνα και ψάχνω σχολείο να κάνω μεταγραφή. Μπορώ να κάνω μεταγραφή απο ένα ΕΠΑΛ σε ένα γενικό νυχτερινό λύκειο; Ή θα χρειαστεί να ξαναπαρακολουθήσω τον 2ο χρόνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να ξαναπάς λύκειο, και νομίζω ότι δεν επιτρέπεται κιόλας! Μόνο πανελληνίες μπορείς να δώσεις. Πρέπει να πας και να δηλώσεις στο κοντινότερο λύκειο την συμμετοχή σου για τις πανελλήνιες. Από εκεί και πέρα μπορείς να διαβάσεις μόνος σου ή σε φροντιστήριο.
Πήγαινε όμως να ρώτησεις και από κοντά.. δεν χάνεις κάτι!! ;)

https://edu.klimaka.gr/leitoyrgia-sxoleivn/anakoinvseis/819-meteggrafes-mathhtwn-epal-lykeio.html
Λέει ότι μπορείς να πας από πρωινό ΕΠΑΛ σε γενικό λύκειο χωρίς να χάσεις χρονιά.
Δεν παίρνεις τηλέφωνο για καλό και για κακό?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Marios_Rey

Νεοφερμένος

Ο Marios_Rey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου αλλά μάλλον σου διέφυγε κάτι. Δεν ρωτάω αν γίνεται η μετεγγραφή απο ημερίσιο ΕΠΑΛ αλλά από νυχτερινό ΕΠΑΛ σε νυχτερινό γενικό! αλλά θα επικοινωνήσω με κάποιο νυχτερινό γενικό λύκειο για να μάθω γιατί απο το διαδίκτυο δεν βρίσκω πουθενά την απάντηση! Σ'ευχαριστώ και πάλι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Plasmataki

Νεοφερμένος

Η Plasmataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Επειδή το είχα ψάξει.. απ' ότι θυμάμαι γίνεται!! Θες να σου δώσω κάποιο τηλέφωνο από το νυχτερινό που μάλλον θα πάω και εγω? Είναι γενικό νυχτερινό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Μπορω να δωσω πανελληνιες σε νυχτερινο ενω εχω τελειωσει το Τεχνικο λυκειο????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μπορω να δωσω πανελληνιες σε νυχτερινο ενω εχω τελειωσει το Τεχνικο λυκειο????????

Μάλλον όχι, αλλά και να γινόταν δεν θα ήταν λίγο ανήθικο να το κάνεις; Οι θέσεις σε κάθε σχολή για τα νυχτερινά λύκεια είναι πολύ περιορισμένες και δημιουργήθηκαν ως παροχή για τα παιδιά αυτά που είναι αναγκασμένα να δουλεύουν για τον έναν ή τον άλλο λόγο παράλληλα με την φοίτηση τους. Κάποιος που τελείωσε κανονικά ενιαίο ή τεχνικό λύκειο δεν νομίζω ότι έχει καμιά σχέση με τις εξετάσεις των εσπερινών.

Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lil' Jossie

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα!! μπας και ξερετε αν οι αποφοιτοι απο εσπερινο μπορουν να ειναι δικαιουχοι για την επιδοτηση λαπτοπ;
(σορυ αν γραφω σε λαθος θεμα) :) ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top