Δημόσιες και Ιδιωτικές σχολές μαγειρικής

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εχει ασχοληθει κανεις περι του θεματος; :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar_prin

Νεοφερμένος

Η mar_prin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
σε ποια περιοχη θεσ ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Θεσσαλονικη, Αθηνα κ Ηρακλειο κρητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Υπάρχει και δημόσια αν θες.

https://www.otek.edu.gr/gr/iek.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ronaldo007

Νεοφερμένος

Ο ronaldo007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγω παντως σου προτείνω να πάς σε ιδιωτικό γιατι εκει σε βοηθάνε στο να γρηγοροτερα δουλεια όταν τελειώσεις. Εγω ειμαι αποφοιτος των ΙΕΚ ΞΥΝΗ στον τομέα Τεχνικού Μαγειρικής Τέχνης ή κοινός CHEF και τώρα δουλευω σε γνωστό εστιατόριο. H δουλειά που γινονταν στην σχολή αξιζε πραγματικά. Κάναμε δωρεάν σεμινάρια μαγειρικής, πηγάιναμε σε νησιά και καναμε πρακτική και γενικά πέρασα 2 πολύ ωραία χρόνια.Επίσης η σχολή έχει συνεργασία με το chef club τησ Ελλάδος και ειναι όλα τα λεφτά!!! ρίξτε μια ματιά στο site τους.
https://www.iekxini.edu.gr/default.aspx?FolderID=4b3fefde-99ab-4829-87f6-8d711c793311&LangID=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannazer

Νεοφερμένος

Η ioannazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Τι κάνετε? Λοιπόν θέλω την βοήθεια σας, εγώ έδωσα φέτος πανελλήνιες και τα πήγα πολύ χάλια, βέβαια δήλωσα 6 σχολές γιατί κανείς δεν ξέρει! Αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη, οπότε σκέφτομαι για κανένα δημόσιο IEK κυρίως για μαγειρική γι΄αυτό όποιος/α ξέρει και μπορεί ας μου πει ότι ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannazer

Νεοφερμένος

Η ioannazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κανένας δεν ξέρει τίποτα??? :/: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Αν γραψεις στο Google IEK και διπλα την πολη που σε ενδιαφερει θα σου βγαλει και τα δημοσια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannazer

Νεοφερμένος

Η ioannazer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Dia σε ευχαριστώ πάρα πολύ, με βοήθησε πάρα πολύ αυτή η σελίδα. ευχαριστώ Ζetaxa το είχα ψάξει και δεν έβγαζα και πολύ άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki20271

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Και γενικα ειναι μια δουλεια που μεχρι και ΣΗΜΕΡΑ εχει θεσεις εργασιας!Συγγενης μου που εχει τελειωσει ιδιωτικη μαγειρικης (καλυτερα κατα τη γνωμη μου) οχι μονο βρισκει ανετα δουλειες αλλα επιλεγει κιολας!!!Που ελαχιστες ειδικοτητες εχουν την επιλογη να διαλεξουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Και γενικα ειναι μια δουλεια που μεχρι και ΣΗΜΕΡΑ εχει θεσεις εργασιας!Συγγενης μου που εχει τελειωσει ιδιωτικη μαγειρικης (καλυτερα κατα τη γνωμη μου) οχι μονο βρισκει ανετα δουλειες αλλα επιλεγει κιολας!!!Που ελαχιστες ειδικοτητες εχουν την επιλογη να διαλεξουν!

Να σου πω δηλαδη καλυτερα σε ιδιωτικη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nenaki20271

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δεν ξερω με σιγουρια να σου πω απλα κατα τη γνωμη μου νομιζω πως και αν ημουν εγω στην περιπτωση αυτη σε ιδιωτικη θα πηγαινα..Δεν εχω ακουσει να υπαρχει και κατι δημοσιο κιολας στην ειδικοτητα αυτη:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
A ενταξει θα το ψαξω σε ευχαριστω παντως!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπερα σας! Ποια η γνωμη σας για την Μαγειρικη Τεχνη γενικοτερα και ειδικοτερα για το τμημα Μαγειρικης Τεχνης στην Κερκυρα του Ο.Τ.Ε.Κ. (Οργανισμός Τουριστικής Εκπαίδευσης & Κατάρτισης)?

Περιμενω γνωμες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphrodite1992

Νεοφερμένος

Η aphrodite1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειά σας! Μόλις τελείωσα το σχολείο και θέλω παρα πολύ να ασχοληθώ με τη ζαχαροπλαστική!
Σκέφτομαι να πάω σε κάποια ιδιωτική σχολή. Le Monde ή Chef d 'oeuvre. Ποιά προτείνετε?
Θα ήθελα επίσης, να με βοηθήσετε, όσοι ξέρετε, με κάποιες πληροφορίες για το επάγγελμα αυτό, όπως το ωράριο, το μισθό εδώ στην Ελλάδα, τις συνθήκες εργασίας, κτλ. Αγαπώ πολύ την ζαχαροπλαστική και δεν θέλω να απογοητευτώ, όταν βγω στην αγορά εργασίας και να χάσω το πάθος μου για αυτή..Αξίζει να μείνω στην Ελλάδα να την εξασκήσω, ή να φύγω για εξωτερικό?
Πολύ φιλικά,
Αφροδίτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JOHN_K

Νεοφερμένος

Ο JOHN_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γειας σας θελω πολυ να ασχολιθω με την μαγειρικη και σκευτομαι να παω σε μια καλη ιδιωτικη σχολη.Μου εχουν πει για την le cordon bleu ξερει κανεις τι παιζει εκει?και ποσα ειναι τα διδακτρα περιπου? και αν υπαρχη καποιος αντιπροσωπος στην Ελλαδα που θα με φερει σε επαφη με την σχολη και θα μου πει τις λεπτομεριες?εχει καποιος κατι αλλο να προτινει?
ευχαριστω....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sitim

Νεοφερμένος

Η sitim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια χαρά!
ξερετε καθόλου για le monde και d'oeuvre ωράρια και τιμές πανω κάτω??
ποτε ξεκινάνε τα μαθήματα??
απο ότι βλέπω τα site τους είναι λίγο ελλιπή και δύσκολο να μάθεις κάτι...
thankss
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manospak

Νεοφερμένος

Ο manospak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια χαρά.
Εγώ τελείωσα το ιεκ ξυνη και τώρα είναι και ο κολλητός μου εκει. Είχανε πάει στη horeca την έκθεση. Εγώ είχα πάει πέρυσι. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος. και απο τη δουλειά που γίνεται εκεί και κυρίως από τουσ καθηγητές . Για lemonde kai doeuvre δεν ξερω καποιον δικό μου να έχει πάει για να σε βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheMargav

Νεοφερμένος

Η TheMargav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά τυχαία βρήκα το θέμα και είναι αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν, μιας και συμμετέχουν στη κουβεντα άτομα που έχουν τελειώσει ή φοιτούν σε σχολές μαγειρικής.
Φέτος τελειώνω το σχολείο και σκέφτομαι να γραφτώ σε ιδιωτική σχολή (le monde και chef d'oeuvre έχω κατα νου). Όμως, αυτό που χρειάζομαι είναι περισσότερες πληροφορίες για το επάγγελμα, όπως ωράριο, μισθό,, δυνατότητα εύρεσης εργασίας εντός και εκτός ελλάδας και οτιδήποτε άλλο θεωρείτε πως είναι απαραίτητο να γνωρίζει κάποιος που επιθυμεί να ακολουθήσει αυτό το επάγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top