Χρηματοοικονομική και Τραπεζική Πα.πει ή στη Λογιστική και Χρηματοοικονομική Ο.Π.Α

Mike Ts Bs

Νεοφερμένος

Ο Mike Ts Bs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω και εγω αν καποιοι απο εσας εχουν τελειωσει ή ξερετε κατι για αυτα τα δυο μεταπτυχιακα:

Χρηματοοικονομική και Τραπεζική Πα.πει
ή
Λογιστική και Χρηματοοικονομική Ο.Π.Α

προγραμματα να μου πουν ποιο αξιζει περισσοτερο, ή ειναι καλυτερο, αν καποιο απο αυτα εχει καλυτερη φημη κλπ

ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
υπερεκτιμημένα και τα 2.. ΑΣΟΕΕ 7500 ευρώ πα.πεί 5500 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mike Ts Bs

Νεοφερμένος

Ο Mike Ts Bs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και τα 2 ειναι πολυ καλα παναπιστημια, υπερεκτιμημενα δεν θα το ελεγα, γιατι που αλλου να κανει κανεις μεταπτυχιακο για να μην ειναι υπερεκτιμημενο στην Ελλαδα? αυτα ειναι τα κορυφαια της χωρας μαζι με το Μα.μακ για οικονομικες σπουδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
αν εχεις τοσα λεφτα να τα πεταξεις σε ένα μεταπτυχιακο στην ελλαδα χωρις αντικρισμα καντο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mike Ts Bs

Νεοφερμένος

Ο Mike Ts Bs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οκ, θα προτιμουσα βεβαια καποιον να γνωριζει πραγματικα για τα 2 αυτα μεταπτυχιακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω και εγω αν καποιοι απο εσας εχουν τελειωσει ή ξερετε κατι για αυτα τα δυο μεταπτυχιακα:

Χρηματοοικονομική και Τραπεζική Πα.πει
ή
Λογιστική και Χρηματοοικονομική Ο.Π.Α

προγραμματα να μου πουν ποιο αξιζει περισσοτερο, ή ειναι καλυτερο, αν καποιο απο αυτα εχει καλυτερη φημη κλπ

ευχαριστω εκ των προτερων.

΄Εχω φίλους που έχουν ψάξει πολύ το συγκεκριμένο θέμα και επειδή είναι σοβαροί άνθρωποι πιστεύω ότι βαρύνει η άποψή τους. Αρχικά είναι αντικειμενική αλήθεια ότι αυτά τα δύο μεταπτυχιακά είναι τα κορυφαία της χώρας στον τομέα τους. Τώρα για την επιλογή ενός από τα δύο νομίζω ότι υπερτερεί το τμήμα του ΟΠΑ. Αναδείχθηκε μέσα στα καλύτερα 150 πανεπιστήμια του κόσμου στον τομέα της Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής για το 2014 (ανάλογη κατάταξη είχε και το 2011, 12 και 13). Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό ανακηρύχτηκε 35ο στον τομέα της Λογιστικής-Ελεγκτικής στην περιοχή της Δυτικής Ευρώπης και 95ο στον τομέα των Χρηματαγορών σε παγκόσμιο επίπεδο.΄Εχει ενταχθεί στα CFA University recognized programs, έχει πρόγραμμα υποτροφιών για τους άριστους, προκηρύσσονται θέσεις διδακτόρων για όσους θέλουν να συνεχίσουν τις σπουδές τους, έχει καλές συνεργασίες με πανεπιστήμια του εξωτερικού. Εξαιρετικό πρόγραμμα σπουδών και εξαιρετικούς καθηγητές. Το ελληνόφωνο τμήμα πλήρους φοίτησης στοιχίζει 6500 ευρώ τα οποία καταβάλλονται σε 5 ή 6 δόσεις. Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mike Ts Bs

Νεοφερμένος

Ο Mike Ts Bs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
΄Εχω φίλους που έχουν ψάξει πολύ το συγκεκριμένο θέμα και επειδή είναι σοβαροί άνθρωποι πιστεύω ότι βαρύνει η άποψή τους. Αρχικά είναι αντικειμενική αλήθεια ότι αυτά τα δύο μεταπτυχιακά είναι τα κορυφαία της χώρας στον τομέα τους. Τώρα για την επιλογή ενός από τα δύο νομίζω ότι υπερτερεί το τμήμα του ΟΠΑ. Αναδείχθηκε μέσα στα καλύτερα 150 πανεπιστήμια του κόσμου στον τομέα της Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής για το 2014 (ανάλογη κατάταξη είχε και το 2011, 12 και 13). Το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό ανακηρύχτηκε 35ο στον τομέα της Λογιστικής-Ελεγκτικής στην περιοχή της Δυτικής Ευρώπης και 95ο στον τομέα των Χρηματαγορών σε παγκόσμιο επίπεδο.΄Εχει ενταχθεί στα CFA University recognized programs, έχει πρόγραμμα υποτροφιών για τους άριστους, προκηρύσσονται θέσεις διδακτόρων για όσους θέλουν να συνεχίσουν τις σπουδές τους, έχει καλές συνεργασίες με πανεπιστήμια του εξωτερικού. Εξαιρετικό πρόγραμμα σπουδών και εξαιρετικούς καθηγητές. Το ελληνόφωνο τμήμα πλήρους φοίτησης στοιχίζει 6500 ευρώ τα οποία καταβάλλονται σε 5 ή 6 δόσεις. Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες σου, ειναι οντως χρησιμες... Γενικα ομως και το αντιστοιχο τμημα του ΠΑ.ΠΕΙ. εχει αρκετα καλη φημη επισης στην αγορα... ειδικα στο τραπεζικο τομεα.. και γενικα θεωειται απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες σου, ειναι οντως χρησιμες... Γενικα ομως και το αντιστοιχο τμημα του ΠΑ.ΠΕΙ. εχει αρκετα καλη φημη επισης στην αγορα... ειδικα στο τραπεζικο τομεα.. και γενικα θεωειται απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο...

Ασφαλώς και είναι εξαιρετικό τμήμα. Στον τραπεζικό τομέα είναι το καλύτερο (αν σε ενδιαφέρει αυτός ο τομέας τότε δεν υπάρχει δίλημμα). Και τα δύο αυτά μεταπτυχιακά είναι εφάμιλλα, εξαρτάται τι εξειδίκευση θέλει να κάνει ο καθένας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ronal

Νεοφερμένος

Ο ronal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες σου, ειναι οντως χρησιμες... Γενικα ομως και το αντιστοιχο τμημα του ΠΑ.ΠΕΙ. εχει αρκετα καλη φημη επισης στην αγορα... ειδικα στο τραπεζικο τομεα.. και γενικα θεωειται απο τα καλυτερα αν οχι το καλυτερο...

Κοιτα, εγω προπτυχιακος ειμαι στο λοχρη της ασοεε (οποτε εχω μια προσβαση στους καθηγητες και το υλικο του μαστερ), δεν σου λεω ποιο ειναι το καλυτερο, επειδη δε ξερω το προγραμμα του παπει με ειδικες λεπτομεριες, αλλα εδω φαινεται να θες να απαντησεις μονος σου την ερωτηση σου. Για το προγραμμα της ΑΣΟΕΕ, μπορεις να στειλεις mail σε κυριο Σπυρο, κ Δρακο και μερικους αλλους, ειναι ευγενικοι και κατατοπιστικοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top