Έχετε συγκεκριμένο "τύπο" ή όχι;

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Δεν πεφτω παντα μεσα αλλα συνηθως μου αρεσουν μελαχρινοι με σκοτεινο βλεμμα.
Επισης πρεπει οπωσδηποτε να εχει πολυ χιουμορ, αν ο αντρας δεν με κανει να γελαω δεν θα μου κανει και τιποτ'αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
'Οχι στις Κριούς :sick:


Μετά από κάποια ηλικία (λένε) μετράει ο ωροσκόπος! :P
Αν και μάλλον δε σε ενδιαφέρει η γνώμη μου, σαν Γνήσιο Κριάρι που είμαι! :D

μπα, του κακοπεφτουμε??
δεκατεσσεροαπριλιατισσα μη προεισαι. μια δικια μας του ψησε το ψαρι στα χειλη του καημενου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Χμμμμ για να δούμε: (εξωτερικά και πρώτη εντύπωση έτσι?)

Μ'αρέσουν οι άντρες που έχουν πλατύ στέρνο πεταχτές φλέβες σε χέρια και πόδια, και τέλεια οδοντοστοιχία.
Που σε κοιτάζουν στα μάτια όταν σου μιλούν και η χειραψία τους είναι ένθερμη.
Έχω επίσης προτίμηση στα μακριά μαλλιά ή στα πολύ-πολύ κοντά.
Καλύτερα λίγο γεματούλης παρά κόκκαλο.
Επίσης καλύτερα μελαχροινός παρά ξανθός χωρίς να είμαι όμως απόλυτη.
Με απωθούν τα χρυσά κοσμήματα στο λαιμό.
Εκτιμώ το έξυπνο χιούμορ και το πηγαίο χαμόγελο.
Το ζώδιο δε με επιρρεάζει.
...

μαζι σου.
να εχει και απαλο δερμα.
να μου αρεσει η φυσικη μυρωδια του. οταν βγαινει απο το μπανιο, οταν ιδρωνει απο μπασκετ, οταν λιωνει απο σεξ, οταν τρωει σουβλακι με κρεμυδι μετα απο ατελειωτο σαιτσιινκ.
να ειναι πολυ περιποιητικος μαζι μου. αυτο ευτυχως σχεδονποτε δε μου ελειψε.
να λατρευει την ενταση-οχι απλα να του αρεσει. να μη φοβαται, ας πουμε, να κανει hydrospeed σε πλημμυρισμενο λουσιο.
να εχει αποψη.
να σκεφτεται παντα κατι που δεν εχω σκεφτει εγω, επειδη εχει τριφτει πολυ, επειδη ειναι πιο εμπειρος, επειδη ξερει περισσοτερα.(πολυ σπανιο ειδος αυτο..)
να μου μαθαινει κατι καινουριο.
οι τριχες του κωλου να αποτριχωνονται (μαμακα μου!!!) η να ειναι ξανθες. η να μην υπαρχουν. δε μαρεσουν οι τριχεςςςςςςςς!:mad:

Επειδή όλοι λέτε τι σας αρέσει κι εγώ έγραψα τι δεν μου αρέσει, θα γράψω κι εγώ τον τύπο μου (το ιδανικό που δεν παίζει να βρω).:worry:

Μελαχρινός, με υπέροχες φαρδιές πλάτες, κανονικός στα κιλά, με μαλλί απεριποίητο (ή επιμελώς ατημέλητο), καστανά ή πράσινα μάτια και χαμογελαστός.

Σαν συμπεριφορά πολύ ευγενικός, να κάνει πλάκες, να μιλάει πολύ, να φλερτάρει μαζί μου χωρίς να είναι κουραστικός και να ξέρει να φερθεί κοινωνικά.

ΒΡΕΙΤΕ ΤΟΝ!:P

ξερω εναν τετοιον!αλλα τετοια παιδια δεν ειναι ποτε μονα:P

Θελω να ρωτησω κατι απαντες και οποις ξερει μου λεει.
Οποιος ή οποιοι (γενικα μου συμβαινει συχνα αυτο που θα πω) περιγραφει με πολλες λεπτομερεις τον αντρα ή γυναικα που πραγματικα του αρεσει και γουσταρουν (οταν λεω λεπτομερειες απο το πως χτενιζεται μεχρι το πως βηχει) εαν εχουν σχεση (την δεδομενη στιγμη της περιγραφης) με καποιον ειναι ακριβως οπως αυτος που περιγραφουν ή απλως συμβιβαζονται με αυτον που ειναι μαζι?
Απορια το ειχα παντα...:redface:

εμενα το ιδανκο μου ειναι ενα συνοθυλευμα χαρακτηριστικων που ειχαν οι πρωην, που εχει ο νυν, και που θα ηθελα και να αποκτησει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Χμμμμ για να δούμε: (εξωτερικά και πρώτη εντύπωση έτσι?)

Μ'αρέσουν οι άντρες που έχουν πλατύ στέρνο πεταχτές φλέβες σε χέρια και πόδια, και τέλεια οδοντοστοιχία.
Που σε κοιτάζουν στα μάτια όταν σου μιλούν και η χειραψία τους είναι ένθερμη.
Έχω επίσης προτίμηση στα μακριά μαλλιά ή στα πολύ-πολύ κοντά.
Καλύτερα λίγο γεματούλης παρά κόκκαλο.
Επίσης καλύτερα μελαχροινός παρά ξανθός χωρίς να είμαι όμως απόλυτη.
Με απωθούν τα χρυσά κοσμήματα στο λαιμό.
Εκτιμώ το έξυπνο χιούμορ και το πηγαίο χαμόγελο.
Το ζώδιο δε με επιρρεάζει.
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
P.S.Απο φλεβες....ουυυυυυυυυ!!!Αλλο τιποτα!Ας ειναι καλα το μπασκετ.
Αλλα περα απο την πλακα για τα νυχια οσο κι αν με "καθυσηχασε το underwateraki πριν λεω να ανοιξω ενα θεμα.Καιρο το σκεφτομουν και η Nανα μου το θυμησε.

Έλα βρε Μάριε (εεε?) τώρα που κόλλησες με τα χέρια. Εγώ μπορεί να έχω κόλλημα με αυτό. Άλλες να μην έχουν κανένα πρόβλημα. Όπως είπε και η underwater, "σε όποιον αρέσουμε"... Δε μπορούμε να προβλέπουμε του καθενός τα κολλήματα... Άντε...

Όσο για το θέμα που θα ανοίξεις... στο "Έρωτας & Σεξ" λες να είναι;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Γιαννη δεν αντεξα να δω πανω απο τεσσερις.
φτου σου ρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
ξερω εναν τετοιον!αλλα τετοια παιδια δεν ειναι ποτε μονα:P

Τι το αναφέρεις τότε; Κακιά.:mad: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
'Οχι στις Κριούς :sick:




μπα, του κακοπεφτουμε??
δεκατεσσεροαπριλιατισσα μη προεισαι. μια δικια μας του ψησε το ψαρι στα χειλη του καημενου :P

Εμένα ? Ποιά είναι και δεν την ξέρω ? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Έλα βρε Μάριε (εεε?) τώρα που κόλλησες με τα χέρια. Εγώ μπορεί να έχω κόλλημα με αυτό. Άλλες να μην έχουν κανένα πρόβλημα. Όπως είπε και η underwater, "σε όποιον αρέσουμε"... Δε μπορούμε να προβλέπουμε του καθενός τα κολλήματα... Άντε...

Όσο για το θέμα που θα ανοίξεις... στο "Έρωτας & Σεξ" λες να είναι;;;

Oχι βρε Νανουκο.Δεν κολλησα απο εσενα!:P
Γενικα το ειχα στο μυαλο μου γιατι θελω να το κοψω κι εσυ μου το θυμησες.
Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι τωρα (απο αλλους.Χαριτολογουσα με εσενα) απλως για εμενα και μονο θελω ναδω τι μπορω να κανω.:redface:
Αν το ανοιξω (μπορει να το ξαναξεχασω) δεν θα παει στο ερωτας και σχεσεις γιατι δεν με ενδιαφερει βαση αυτης της παραμετρου.
Με ενδιαφερει το, απο που προερχεται (σε εμενα ξερω ποτε με πιανει) και πιθανοι τροποι αντιμετωπισης.(εκτος του να κοψω τα δαχτυλα!:| :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παρατηρω οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερες απαιτησεις απο τους αντρες :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juiced

Νεοφερμένος

Ο juiced αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Είπα να συνεισφέρω λίγο στην συζήτηση, καθώς γίνεται αρκετά εξιδικευμένη και έτσι με εμπνεύει να σας μοιραστώ τον τύπο της γυναίκας που με ελκύει μέγιστα και είναι το πρότυπο που θέτω για τις μελλοντικές μου σχέσεις, ιδίως σε ότι αφορά την προσωπικότητα.

Σαφώς η εξωτερική εμφάνιση είναι το πρώτο στοιχείο που μου ελκύει την προσοχή και παίζει πολύ βασικό ρόλο ο συνδιασμός τους με την προσωπικότητα. Δυστυχώς για τις περισσότερες κοπέλες κάθομαι και παρατηρώ τον τρόπο που κινούνται/συμπεριφέρονται/ντύνονται για να δω εάν ο ευατός που μου συστήνουν συμβαδίζει με αυτό που βλέπω, εν συντομία καταλαβαίνω αν προσποιούνται ή όντως αυτό που μου παρουσιάζουν είναι πραγματικό.

Μπορεί να ακούγεται χαζό το παραπάνω, αλλά μπορώ έτσι να ψυχολογήσω τις διαθέσεις της και κατά πόσο "αυθεντικός" χαρακτήρας είναι. Κοπέλες που το παίζουν κάπως όταν προσεγγίζονται ή συναναστρέφονται διαφορετικά με τους άντρες, είναι εύκολο να εντοπιστούν, πράγμα που αποφεύγεται άμεσα.
Θέλω να πώ ότι ο τύπος της είναι ένας και συγκεκριμένος όταν συναναστρέφεται και με τα 2 φύλα και όχι να "φοράει" διαφορετικό προσωπείο όταν προσεγγίζεται από αρσενικό (που δεν γνώριζε πρωτίστος και δεν έχει οικειότητα).Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείτε να με καταλάβετε αλλά είναι κάτι που το ένιωθα έντονα από τις πρώτες μου σχέσεις και όσες ήταν "χλιαρές" ήταν και οι κοπέλες που ξενέρωνα άμεσα.Ούτε για σεξ λόγος μου έκανε διάθεση.

Εξωτερικά μου αρέσουν οι καστανές και μελαχρινές, με ιδιαίτερη αδυναμία στο φυσικό σπαστό/μπουκλέ. Από μάτια ποτέ δεν αρνήθηκα ένα ζεύγος μπλε ή άλλων εξωτικών χρωμάτων, αλλά μπορώ να πώ ότι με τα καστανά ερωτεύομαι/αγαπώ πιο έντονα..ίσως να είναι σύμπτωση:hmm:

Θέλω να έχει υπέροχη επιδερμίδα, να είναι θυληκό μέχρι τελευταίος ρανίδος, να το χαίρεται που είναι αλλά να έχει την αυτογνωσία ότι δεν χρειάζεται τυμπανοκρουσίες και ανούσιους χαρακτηρισμούς από τρίτους για να νιώθει μέσα της femme fatale. Eίναι γνωστό ότι και οι θεές έχουν τις τρελές ανασφάλειές τους, αλλά θέλω την κοπέλα μου να ζει άνετα με αυτές και να μπορώ να της λέω πόσο με ελκύουν αυτά που δεν της αρέσουν.

Το πολύ μακιγιάζ είναι ένα ακόμα δείγμα ανασφάλειας και απόκρυψης του πραγματικού, κάτι που το εξοστρακίζω άμεσα. Όσες έχουν την αυτοπεποίθηση ξερούν ότι το μακιγιάζ απλά πρέπει να αναδεικνύει την φυσική ομορφιά τους, όχι να την αλλοιώνει σε ψεύτικο βαθμό που το κάνουν οι περισσότερες κοπέλες.

Μου αρέσει τρομερά το γυναικείο σώμα ( σώπα ρε :P ) και θέλω κάποια στάνταρ πράγματα όπως:
Να έχει νορμάλ γυναικεία τριχοφυία και όχι να συναγωνίζεται τους τριχοφυείς φίλους μου. Επειδή δε μπορώ να θεωρηθώ και τριχοφυής άντρα, πράγμα που το χαίρομαι τρομερά καθώς δεν λατρεύω τα φυσικά ρούχα, θέλω κάτι ανάλογο και για το ταίρι μου.

Θέλω να είναι δυναμική, συζητήσιμη, έξυπνη και να εμπνεύει αυτοπεποίθηση σε κάθε της κίνηση, θέλω να είναι ένας ενεργετικός χαρακτήρας σε κάθε άποψη, θέλω να έχει τρέλα και πόθο για την ζωή και τις περιπέτειες/εμπειρίες της και όχι να συμβιβάζεται με μία κονσερβοποιημένη καθημερινότητα.

Θέλω να με εκπλήσσει και να με συναρπάσει κάθε λεπτό που θα το περνώ δίπλα της και θα μοιραζόμαστε τα πάντα με το ίδιο πάθος. Θέλω να την αναζωγονεί κάθε μου πράξη και να την κάνω να νιώθει ότι με έχει δίπλα της για ότι χρειαστεί και περνάει από τις δυνάμεις μου.Θέλω μία κοπέλα που να είναι τόσο παθιασμένη και ζωντανός χαρακτήρας που ό,τι θέλει να το εκφράζει και να μην το κρύβει, θέλω μία που να εκτιμά κάθε λεπτό της σχέσης μας όπως κάνω και εγώ.

Πιστεύω ακράδαντα ότι η ποιότητα στην σχέση επέρχεται όταν και οι 2 συνεισφέρουν τα μέγιστα επειδή το νιώθουν και εκφράζουν έτσι το πάθος τους χωρίς ανασταλμούς και "ειδικούς" χειρισμούς και στρατηγικές.
Το ανεξέλεκτο αυτό υπέροχο συναισθημα το είχα ζήσει έντονα σε μερικές καθοριστικές σχέσεις στην ζωή μου και δεν μπορώ να συμβιβαστώ με τίποτα λιγότερο από αυτό που είναι διατεθιμένος να δώσω και να ζήσω.

Θέλω να επιστρέψω στα παλιά όπου μία σχέση 2-3 μηνών μπορούσε να ήταν από τις καλύτερες εμπειρίες που είχα ζήσει, και αυτά που έζησα και ένιωθα ήταν σαν να ήμουν μαζί της περισσότερο από χρόνο και βάλε μόνο και μόνο επειδή καθε μέρα μαζί της ήταν μία παθιασμένη και ειλικρινής μέρα, χωρίς να σκεφτόμαστε το αύριο με επιφύλαξη αλλά για το που θα πάμε και τι θα κάνουμε για να ερωτευτούμε ακόμα περισσότερο....

Θέλω την κοπέλα μου να την βλέπω σαν την καλύτερη μου φίλη και παράλληλα την μία και μοναδική αγάπη της καρδιάς μου.ΜΠΟΡΩ;;;;;;;;;:/:

(Τα είπα και ξέσκασα...καλώς σας βρήκα έστω και καθυστερημένα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Είπα να συνεισφέρω λίγο στην συζήτηση, καθώς γίνεται αρκετά εξιδικευμένη και έτσι με εμπνεύει να σας μοιραστώ τον τύπο της γυναίκας που με ελκύει μέγιστα και είναι το πρότυπο που θέτω για τις μελλοντικές μου σχέσεις, ιδίως σε ότι αφορά την προσωπικότητα.

Σαφώς η εξωτερική εμφάνιση είναι το πρώτο στοιχείο που μου ελκύει την προσοχή και παίζει πολύ βασικό ρόλο ο συνδιασμός τους με την προσωπικότητα. Δυστυχώς για τις περισσότερες κοπέλες κάθομαι και παρατηρώ τον τρόπο που κινούνται/συμπεριφέρονται/ντύνονται για να δω εάν ο ευατός που μου συστήνουν συμβαδίζει με αυτό που βλέπω, εν συντομία καταλαβαίνω αν προσποιούνται ή όντως αυτό που μου παρουσιάζουν είναι πραγματικό.

Μπορεί να ακούγεται χαζό το παραπάνω, αλλά μπορώ έτσι να ψυχολογήσω τις διαθέσεις της και κατά πόσο "αυθεντικός" χαρακτήρας είναι. Κοπέλες που το παίζουν κάπως όταν προσεγγίζονται ή συναναστρέφονται διαφορετικά με τους άντρες, είναι εύκολο να εντοπιστούν, πράγμα που αποφεύγεται άμεσα.
Θέλω να πώ ότι ο τύπος της είναι ένας και συγκεκριμένος όταν συναναστρέφεται και με τα 2 φύλα και όχι να "φοράει" διαφορετικό προσωπείο όταν προσεγγίζεται από αρσενικό (που δεν γνώριζε πρωτίστος και δεν έχει οικειότητα).Δεν ξέρω κατά πόσο μπορείτε να με καταλάβετε αλλά είναι κάτι που το ένιωθα έντονα από τις πρώτες μου σχέσεις και όσες ήταν "χλιαρές" ήταν και οι κοπέλες που ξενέρωνα άμεσα.Ούτε για σεξ λόγος μου έκανε διάθεση.

Εξωτερικά μου αρέσουν οι καστανές και μελαχρινές, με ιδιαίτερη αδυναμία στο φυσικό σπαστό/μπουκλέ. Από μάτια ποτέ δεν αρνήθηκα ένα ζεύγος μπλε ή άλλων εξωτικών χρωμάτων, αλλά μπορώ να πώ ότι με τα καστανά ερωτεύομαι/αγαπώ πιο έντονα..ίσως να είναι σύμπτωση:hmm:

Θέλω να έχει υπέροχη επιδερμίδα, να είναι θυληκό μέχρι τελευταίος ρανίδος, να το χαίρεται που είναι αλλά να έχει την αυτογνωσία ότι δεν χρειάζεται τυμπανοκρουσίες και ανούσιους χαρακτηρισμούς από τρίτους για να νιώθει μέσα της femme fatale. Eίναι γνωστό ότι και οι θεές έχουν τις τρελές ανασφάλειές τους, αλλά θέλω την κοπέλα μου να ζει άνετα με αυτές και να μπορώ να της λέω πόσο με ελκύουν αυτά που δεν της αρέσουν.

Το πολύ μακιγιάζ είναι ένα ακόμα δείγμα ανασφάλειας και απόκρυψης του πραγματικού, κάτι που το εξοστρακίζω άμεσα. Όσες έχουν την αυτοπεποίθηση ξερούν ότι το μακιγιάζ απλά πρέπει να αναδεικνύει την φυσική ομορφιά τους, όχι να την αλλοιώνει σε ψεύτικο βαθμό που το κάνουν οι περισσότερες κοπέλες.

Μου αρέσει τρομερά το γυναικείο σώμα ( σώπα ρε :P ) και θέλω κάποια στάνταρ πράγματα όπως:
Να έχει νορμάλ γυναικεία τριχοφυία και όχι να συναγωνίζεται τους τριχοφυείς φίλους μου. Επειδή δε μπορώ να θεωρηθώ και τριχοφυής άντρα, πράγμα που το χαίρομαι τρομερά καθώς δεν λατρεύω τα φυσικά ρούχα, θέλω κάτι ανάλογο και για το ταίρι μου.

Θέλω να είναι δυναμική, συζητήσιμη, έξυπνη και να εμπνεύει αυτοπεποίθηση σε κάθε της κίνηση, θέλω να είναι ένας ενεργετικός χαρακτήρας σε κάθε άποψη, θέλω να έχει τρέλα και πόθο για την ζωή και τις περιπέτειες/εμπειρίες της και όχι να συμβιβάζεται με μία κονσερβοποιημένη καθημερινότητα.

Θέλω να με εκπλήσσει και να με συναρπάσει κάθε λεπτό που θα το περνώ δίπλα της και θα μοιραζόμαστε τα πάντα με το ίδιο πάθος. Θέλω να την αναζωγονεί κάθε μου πράξη και να την κάνω να νιώθει ότι με έχει δίπλα της για ότι χρειαστεί και περνάει από τις δυνάμεις μου.Θέλω μία κοπέλα που να είναι τόσο παθιασμένη και ζωντανός χαρακτήρας που ό,τι θέλει να το εκφράζει και να μην το κρύβει, θέλω μία που να εκτιμά κάθε λεπτό της σχέσης μας όπως κάνω και εγώ.

Πιστεύω ακράδαντα ότι η ποιότητα στην σχέση επέρχεται όταν και οι 2 συνεισφέρουν τα μέγιστα επειδή το νιώθουν και εκφράζουν έτσι το πάθος τους χωρίς ανασταλμούς και "ειδικούς" χειρισμούς και στρατηγικές.
Το ανεξέλεκτο αυτό υπέροχο συναισθημα το είχα ζήσει έντονα σε μερικές καθοριστικές σχέσεις στην ζωή μου και δεν μπορώ να συμβιβαστώ με τίποτα λιγότερο από αυτό που είναι διατεθιμένος να δώσω και να ζήσω.

Θέλω να επιστρέψω στα παλιά όπου μία σχέση 2-3 μηνών μπορούσε να ήταν από τις καλύτερες εμπειρίες που είχα ζήσει, και αυτά που έζησα και ένιωθα ήταν σαν να ήμουν μαζί της περισσότερο από χρόνο και βάλε μόνο και μόνο επειδή καθε μέρα μαζί της ήταν μία παθιασμένη και ειλικρινής μέρα, χωρίς να σκεφτόμαστε το αύριο με επιφύλαξη αλλά για το που θα πάμε και τι θα κάνουμε για να ερωτευτούμε ακόμα περισσότερο....

Θέλω την κοπέλα μου να την βλέπω σαν την καλύτερη μου φίλη και παράλληλα την μία και μοναδική αγάπη της καρδιάς μου.ΜΠΟΡΩ;;;;;;;;;:/:

(Τα είπα και ξέσκασα...καλώς σας βρήκα έστω και καθυστερημένα!)

οταν τη βρεις τη γυναικα με ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ αυτα που ζητας...πεστο και σε μας:P:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Παρατηρω οτι οι γυναικες εχουν μεγαλυτερες απαιτησεις απο τους αντρες :hmm:

Διάβασε τώρα και το πόστ του juiced! :lol:


Φίλε juiced καλώσόρισες! Καλή διαμονή στο στέκι και καλό κουράγιο για μεγάλα πόστ σαν αυτό! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Είπα να συνεισφέρω λίγο στην συζήτηση,

.................


Θέλω την κοπέλα μου να την βλέπω σαν την καλύτερη μου φίλη και παράλληλα την μία και μοναδική αγάπη της καρδιάς μου.ΜΠΟΡΩ;;;;;;;;;:/:

(Τα είπα και ξέσκασα...καλώς σας βρήκα έστω και καθυστερημένα!)

τι να σου πω...
άργησες, (ξανά)παντρεύτηκα πέρυσι :P:P:P
καλώς ήρθες :D


λοιπόν... εγώ δεν έχω συγκεκριμένο τύπο νόμιζα ότι μου αρέσουν οι μελαχρινοί αλλά έχω κάνει δύο γάμους και οι δυο είναι ανοιχτόχρωμοι ο ένας με γαλανά κι ο άλλος με πράσινα μάτια :P
το μοναδικό κοινό τους στοιχείο είναι ότι όταν με είδαν έπεσαν και οι δύο ξεροί κι εγώ πρόλαβα και τους μάζεψα απ το μαλλί :D
χαμογελαστός εννοείται, γιατί όπως έλεγε και η μακαρίτισσα η γιαγιάκα μου... μόνο ο χαμογελαστός άνθρωπος είναι ο καλός άνθρωπος :P οι μουρτζούφληδες ξουξουξου σιξ σιξ σιξ έξω από εδώ :P
τώρα το ψηλός κοντός πλαδαρός ή σφιγμένος.. πλέον δεν μου λέει κάτι...
θέλω απλά να είναι για μένα ο άνθρωπος μου με όλα όσα συνεπάγεται αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Χμμμμ για να δούμε: (εξωτερικά και πρώτη εντύπωση έτσι?)

Μ'αρέσουν οι άντρες που έχουν πλατύ στέρνο πεταχτές φλέβες σε χέρια και πόδια, και τέλεια οδοντοστοιχία.
Που σε κοιτάζουν στα μάτια όταν σου μιλούν και η χειραψία τους είναι ένθερμη.
Έχω επίσης προτίμηση στα μακριά μαλλιά ή στα πολύ-πολύ κοντά.
Καλύτερα λίγο γεματούλης παρά κόκκαλο.
Επίσης καλύτερα μελαχροινός παρά ξανθός χωρίς να είμαι όμως απόλυτη.
Με απωθούν τα χρυσά κοσμήματα στο λαιμό.
Εκτιμώ το έξυπνο χιούμορ και το πηγαίο χαμόγελο.
Το ζώδιο δε με επιρρεάζει.
...


Χα χα! Δεν το είχα δει αυτό! :D
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Ξέχασα να πω πως τρελαίνομαι για ξωτικοαυτιά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θέλω να έχει υπέροχη επιδερμίδα, να είναι θυληκό μέχρι τελευταίος ρανίδος, να το χαίρεται που είναι αλλά να έχει την αυτογνωσία ότι δεν χρειάζεται τυμπανοκρουσίες και ανούσιους χαρακτηρισμούς από τρίτους για να νιώθει μέσα της femme fatale.
Θέλω να είναι δυναμική, συζητήσιμη, έξυπνη και να εμπνεύει αυτοπεποίθηση σε κάθε της κίνηση, θέλω να είναι ένας ενεργετικός χαρακτήρας σε κάθε άποψη, θέλω να έχει τρέλα και πόθο για την ζωή και τις περιπέτειες/εμπειρίες της και όχι να συμβιβάζεται με μία κονσερβοποιημένη καθημερινότητα.
Θέλω να με εκπλήσσει και να με συναρπάσει κάθε λεπτό που θα το περνώ δίπλα της και θα μοιραζόμαστε τα πάντα με το ίδιο πάθος.
Θέλω να την αναζωγονεί κάθε μου πράξη και να την κάνω να νιώθει ότι με έχει δίπλα της για ότι χρειαστεί και περνάει από τις δυνάμεις μου.
Θέλω μία κοπέλα που να είναι τόσο παθιασμένη και ζωντανός χαρακτήρας που ό,τι θέλει να το εκφράζει και να μην το κρύβει, θέλω μία που να εκτιμά κάθε λεπτό της σχέσης μας όπως κάνω και εγώ.
Γεροντοπαλίκαρο σε βλέπω[FONT=&quot] :P...




([/FONT][SIZE=-1]you are welcome to join us [/SIZE][FONT=&quot]:))[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
Θελω να ειναι ο εαυτος της.
Θελω να με βλεπει για αυτος που ειμαι, οχι αυτος που θελει.


Πετυχα και τα δυο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι έχω κάποιο συγκεκριμένο "τύπο" που με ελκύει, το μόνο σίγουρο με βάση τις μέχρι τώρα επιλογές μου είναι ότι ΠΑΝΤΑ την πατάω με αυτόν που θα με πληγώσει περισσότερο...:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
εμένα ο τύπος μου πρέπει να παραμείνει μυστικός, γιατί θα γεμίσω με ανήθικα PMs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μου αρέσουν οι ανοιχτόχρωμοι, ειδικά οι ξανθοί με γαλανά μάτια. Ο τωρινός μου σύντροφος είναι μεν ανοιχτόχρωμος αλλά κοκκινομάλλης (καστανοκόκκινα για την ακρίβεια) με καστανά μάτια. Μου αρέσει όπως είναι, αν και ίσως να μου άρεσε περισσότερο με γαλανά μάτια. Σιχαίνομαι τους μελαχρινούς στο δέρμα, το δερμα τους θέλω να είναι πολύ ανοιχτόχρωμο.
Επίσης θέλω να έχει μακριά μαλλιά. Όχι υπερβολικά, περίπου στους ώμους ή λίγο πιο πάνω.
Απο χαρακτηρα, επειδή πολλές φορές στη ζωή μου έλεγα οτι θέλω "ΑΥΤΟ" και τελικά ερωτευόμουν άτομα χωρίς αυτό, πλέον λέω μόνο οτι θέλω να είναι ευαίσθητος και αγαπησιάρης. Δεν μπορώ τους κρυόκωλους και αυτούς που φοβούνται τη δεσμευση ή αυτούς που δεν καίγονται κιόλας για την κοπέλα τους (εμένα). Μπορεί να ξε-ερωτευτώ κάποιον μόνο και μόνο αν νιώθω οτι δεν μου δείχνει αρκετό ενδιαφέρον. Και σε αυτό είμαι αρκετά απαιτητική :redface: Μπορεί να τσατιστώ με το σύντροφο μου και να φτάσω σε limit down επιθυμίας-έρωτα αν νιώσω οτι πχ σήμερα δεν μου έδειξε αρκετά οτι με αγαπάει. Ανασφάλεια; Πιθανότατα. Είχα κάμποσες "σχέσεις" όταν ήμουν έφηβη στις οποίες το ενδιαφέρον δεν ήταν όσο αμοιβαίο θα ήθελα οπότε μάλλον μου έχει μείνει κουσούρι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top