Γενικό -  Ποιος πάει για αρχιτεκτονική; Πώς έχετε οργανώσει το χρόνο σας;

Jasmine.T.

Νεοφερμένος

Η Jasmine.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εχω προβλημα. δεν 3ερω πως να οργανοσω το χρονο μου!!! εχω τοοοοσα πολλα να κανω και εχω τοοοσο λιγο χρονο!!!!!!
Help???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτεινη Παπαδοπ

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Παπαδοπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δηλαδη οταν λες πολλα τι εννοεις???Γινε λιγο πιο συγγεκριμενη...τι φροντηστηρια εχεισ ανα μερα και ποσες ώρες??επισης ασχολεισαι και με κατι αλλο εκτοσ απο τα φροντηστηρια για το σχολειο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jasmine.T.

Νεοφερμένος

Η Jasmine.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
σχολειο καθημερινα, μεχρι της 2 , δευρερα σχεδιο 3-6.30, τεταρτη μαθιματικα 5-6.30, παρασκευη εκθεση 4-6
και σαββατο σχεδιο 8-11 το πρωι... αυτα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτεινη Παπαδοπ

Νεοφερμένος

Η Φωτεινη Παπαδοπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πω πω επαθα πλάκα τωρα....επειδη με ενδιαφερει και εμενα πολύ η αρχιτεκτονικη σχέδιο τόσεσ πολλέσ ώρεσ κανεισ??? και επειδη δεν καταλαβα β λυκειου πας ή τριτη????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jasmine.T.

Νεοφερμένος

Η Jasmine.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τριτη λυκείου...... Κάνω 3 ώρες γραμικο και 3 ελεύθερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Παιδια σορρυ που θα ειμαι εκτος θεματος αλλα πρεπει να ρωτησω οπωσδηποτε κατι..οποιος ξερει ας μου απαντησει!
ειμαι τεχνολογικη και εχω παρει μαθημα επιλογης την οικονομια,και κατα συνεπεια τα μαθηματικα γενικης,το ξερετε οτι αυτα πανε πακετο..
θα η8ελα πολυ να δηλωσω γραφιστικη και ΔΥΣΤΥΧΩΣ επειδη ειχα ενα μηχανογραφικο φωτοτυπημενο δεν ειχα δει οτι απαιτειται ειδικο μαθημα...
ξερετε τι γινεται με αυτο? ποτε το δινω,αν θεωρειται μαθημα επιλογης,αν μπορω να το δωσω χωρις να εχω κανει φροντιστηριο? ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΤΩΡΑ?

Οσο για σενα Τζασμιν,πιστευω οτι πρεπει να οργανωσεις το χρονο σου...
Δηλαδη 3 με 4 ωρες διαβασμα αρκουν! οι περισσοτερες ωρες απλα κουραζουν και δεν ωφελουν.
Κοιτα να ξεκουραζεσαι παραλληλα και να βγαινεις τα Σαββατα για να ξεσκασεις!
Συγκεντρωσε σε ενα χαρτι οσα θελεις να κανεις και προσπαθησε κα8ε μερα να βγαζεις και απο ενα... εννοω να σημειωσεις τισ επαναληψεις που 8ελεις να κανεις,τυχον κενα που 8ελεις να καλυψεις και τετοια...
Τις ωρες που διαβαζεις να εισαι ξεκουραστη και ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ! οχι με το ενα χερι στο κινητο,τον υπολογιστη κτλ..(και για μενα τα λεω χαχαχ)

εεεμ δεν ξερω...τι αλλο? να ξερεις πως ολα αυτα ειναι ενδεικτικα,ο κα8ενας τα προσαρμοζει αναλογως... μπορει εσενα οι 4 ωρες να σου φανουν εξωφρενικα λιγες ή πολλες,δεν ξερω!!

Με το σχεδιο πως τα πας,ειναι δυσκολο? ειδα οτι κανεις πολλες ωρες.. εχω ελπιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
H δική μου άποψη για το θέμα είναι η εξής: κι εγώ κάνω σχέδιο 6 ώρες την εβδομάδα...δεν νομίζω ότι χρειάζονται 3 ώρες ελεύθερο και 3 γραμμικό.είναι πολλές και κουράζεσαι τσάμπα...μπορείς να γράψεις σε ένα χαρτί τι έχεις να κανεις από φροντιστήριο και τέτοια κάθε μέρα....και μετά προσαρμόζεις όλα τα υπόλοιπα πάνω σε αυτό το πρόγραμμα.. δηλαδή πχ μπορεί να έχεις για Τρίτη ασκήσεις προγραμματισμού..πες ότι τι Δευτερα θα κάτσεις να τις κανεις...η ακόμα καλύτερα κοίτα ποσα περισσότερα μαθήματα μπορείς να βγάλεις μέσα στο Σαββατοκύριακο..Τo Σάββατο καλο θα ήταν να βγείς μια βολτούλα αλλιώς την Κυριακή...να ξεφεύγεις λίγο να αλλάζεις παραστάσεις και αυτό θα σε βοηθήσει και με το διάβασμα γιατί θα έχεις πιο πολύ όρεξη μετά......Το ότι πρέπει να είσαι συγκεντρωμένη όμως εννοείται...δεν κανεις τίποτα αν λες ότι διαβάζεις 5 ώρες αλλα κάθε τρις και λίγο στέλνεις μήνύματα ή βλέπεις tv ή ακούς μουσική ή παίζεις στον υπολογιστή......και το κυριότερο κάνεις την προσπάθεια σου, δίνεις τον αγώνα σου και δεν μπορεί κανείς να έρθει και να σου πει ότι δεν κουράζεσαι ή ότι δεν παλεύεις....ακόμα και οι γονείς που είναι αυστηροί ώρες ώρες καταλαβαίνουν καταβάθος.....
Συνέχισε να προσπαθείς και καλή επιτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
στις εξετασεις στο τελος ,απο ελευθερο σχεδιο τι δινετε μονο καρβουνο ή και χρωμα...
και κατι ακομα αν επιτρεπεται τα διδακτρα ειναι ακριβα για 6ωρες τη βδομαδα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
σχολειο καθημερινα, μεχρι της 2 , δευρερα σχεδιο 3-6.30, τεταρτη μαθιματικα 5-6.30, παρασκευη εκθεση 4-6
και σαββατο σχεδιο 8-11 το πρωι... αυτα.......

Τρεισήμισι ώρες φροντιστήριο και έξι σχέδιο δεν είναι ιδιαίτερα πολλές, εφόσον το ελεύθερο γίνεται στο φροντιστήριο και το γραμμικό δεν απαιτεί ιδιαίτερη δουλειά στο σπίτι...
Νομίζω πως μπορείς να βολέψεις την έκθεση τρίτη(-τετάρτη)-πέμπτη και τα μαθηματικά το σαββατοκύριακο. :)

H δική μου άποψη για το θέμα είναι η εξής: κι εγώ κάνω σχέδιο 6 ώρες την εβδομάδα...δεν νομίζω ότι χρειάζονται 3 ώρες ελεύθερο και 3 γραμμικό.είναι πολλές και κουράζεσαι τσάμπα...μπορείς να γράψεις σε ένα χαρτί τι έχεις να κανεις από φροντιστήριο και τέτοια κάθε μέρα....και μετά προσαρμόζεις όλα τα υπόλοιπα πάνω σε αυτό το πρόγραμμα..

Καθένας έχει διαφορετικές μαθησιακές ανάγκες. Αυτό που κάνεις εσύ σε 3 ώρες μπορεί εγώ να το κάνω σε 6 και να χρειάζομαι περισσότερη εξάσκηση για να φτάσω τις 3.
Οπωσδήποτε όμως μου φαίνεται αδιανόητο να ισχυρίζεσαι ότι το να κάνεις 6 ώρες σχέδιο (που είναι το ελάχιστο) είναι υπερβολή.

στις εξετασεις στο τελος ,απο ελευθερο σχεδιο τι δινετε μονο καρβουνο ή και χρωμα...
και κατι ακομα αν επιτρεπεται τα διδακτρα ειναι ακριβα για 6ωρες τη βδομαδα ?

Ούτε κάρβουνο, ούτε χρώμα.:P Μόνο το μολύβι εξετάζεται.
Για δίδακτρα δε γνωρίζω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marin4k1_

Νεοφερμένος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
@c.k. Κοίτα στον Πλάκα που κάνω εγώ σχέδιο 6 ώρες τη βδομάδα τα δίδακτρα είναι γύρω στα 210ευρώ το μήνα. Δεν ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα όμως σε σχέση με άλλα φροντιστήρια, δεν έχω ιδέα πόσο κάνουν σε άλλα. Ξέρει κανείς?
@Jasmine.T. Πάντως το πρόγραμμά σου δεν είναι υπερβολικό, και πίστεψέ με, μπορείς να τα βολέψεις.
Εγώ ξαναδίνω για Αρχιτεκτονική επειδή πέρσι έπιασα Γραφιστική, αλλά στην Τρίτη Λυκείου εκτός απτο σχολείο μέχρι τις 2, είχα σχέδιο Δευτέρα και Σάββατο ίδιες ώρες με σένα, και φροντιστήριο Δευτέρα -Τρίτη 2 ώρες(χωρίς το σχέδιο) , Τετάρτη 5 ώρες, Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο(χωρίς το σχέδιο) τρίωρα!!! γΙΑΥΤΌ ΠΊΣΤΕΨΈ ΜΕ, ΒΓΑΊΝΕΙ!!! ΧΑΧΑ
απλά να σαι συγκεντρωμένη στο στόχο σου, να θυμάσαι κάθε μέρα το γιατί.
Πιστεύω βοηθάει πολύ . Αυτα. :)
Καλη μας επιτυχία ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top