Τα Τμήματα Βρεφονηπιοκομίας έχουν επαγγελματική αποκατάσταση;

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΣΗΤΕΙΑ)
ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (ΚΑΡΔΙΤΣΑ)
ΕΡΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΑΘΗΝΑΣ
ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΟΔΟΝΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΟΠΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΟΠΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΟΠΤΟΜΕΤΡΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (ΑΙΓΙΟ)
ΡΑΔΙΟΛΟΓΙΑΣ & ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ (ΑΙΓΙΟ)
ΕΠΙΣΚΕΠΤΩΝ & ΕΠΙΣΚΕΠΤΡΙΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ
ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΚΟΖΑΝΗ)
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ)
ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΙΑΣ ΗΠΕΙΡΟΥ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ)
ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΡΗΤΗΣ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)
ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ
ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΤΟΛΟΓΙΑΣ ΑΘΗΝΑΣ
ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΤΟΛΟΓΙΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

σε αυτες τις σχολες περνας απο α ομαδα
Απο β: σε ολα τα ΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΙ μονο δυο εκ των 2, 3 , 4 πεδιων
απο τομεα υγειας προνειας μπορεις να παρεις μαθημα επιλογης βιολογια κατευθυνσης που σε βγαζει στο 3ο πεδιο με μεγιστο βαθμο 20000 μορια
με καποιο αλλο μαθημα επιλογης(εκτος φυσικων πορων που αποκλειονται στην β ομαδα) ο μεγιστος ειναι 18600
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Όταν βλέπω τον τίτλο του θέματος μου έρχεται να γελάσω..:P
Δηλαδή, για να είμαστε σοβαροί τι επιλογές περιμένετε να έχει ένας βρεφονηπιοκόμος; Να διοικεί επιχειρήσεις; Να κάνει έρευνα;...:D :lol:

ε...μα δεν κρατήθηκα :P


στ μυαλο μου εισαι??:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
δεν βρισκω τον λογο να χλευαζετε ετσι την κοπελα....
εκεινη απλα ρωτησε τι επιλογες εχει και απο τα 15 ποστ τα 6 ειναι offtopic
αν ειναι δυνατον......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aina

Νεοφερμένος

Η aina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
στ μυαλο μου εισαι??:P:P

Όταν βλέπω τον τίτλο του θέματος μου έρχεται να γελάσω..:P
Δηλαδή, για να είμαστε σοβαροί τι επιλογές περιμένετε να έχει ένας βρεφονηπιοκόμος; Να διοικεί επιχειρήσεις; Να κάνει έρευνα;...:D :lol:

ε...μα δεν κρατήθηκα :P

Φυσικά και μπορει να διοικεί μιας και έχει τη δυνατότητα να ανοίξει ένα βρεφονηπιακό σταθμό.

Μην ακους κανένα, να κάνεις ότι σου αρέσει και να στραφείς στο τομέα αυτό που σου αρέσει κάνοντας διάφορα. Η διαφορά είναι μεγάλη απο το να έχει ένας, κάποιο πτυχίο ΤΕΙ και να ασχολείται με το αντικείμενο του, να ενημερώνεται, να κάνει μεταπτυχιακά, να αποκτά εργασιακή εμπειρία κτλ (κι όλα αυτά γίνονται έχοντας πάνω απο όλα αγαπη γιαυτό που θα επιλέξει)...απο κάποιον που θα συμβιβαστεί με ένα πτυχίο ΑΕΙ και δε θα ασχοληθεί παραπέρα.
Εγω στη θέση σου θα τελείωνα ένα ΤΕΙ παρεμφερές εφόσον αποκτούσα και το πτυχίο απο τα ΕΠΑΛ. Εαν δε περάσεις μη το βάζεις κάτω. Ξαναδώσε. Εντωμεταξύ θα έψαχνα εργασία ανάλογη με το πτυχίο για να εχω εμπειρία. Έστω κι ως μπειμπυ σιτερ. Όταν θα περάσεις ΤΕΙ λοιπόν, κανόνισε να είσαι καλή, που θα είσαι εαν έχεις αγαπη για το αντικείμενο σου, να τελειώσεις τη σχολή αμέσως και να προχωρήσεις και σε ενα δευτερο ΤΕΙ παρεμφερες.Ακόμη ίσως να πάρεις και κάποια παιδαγωγική επάρκεια για να διδάσκεις εσύ.
Οι δυνατότητες αυξάνονται αμέσως για ευρεση εργασιάς.
Μπορείς να έχεις δικό σου βρεφονηπιακό σταθμό
Μπορείς να εργαστείς στην εκπαίδευση ως καθηγήτρια
Μπορείς να απασχοληθεις σε Νοσοκομεία - Κλινικές (εαν το παρεμφερες τει θα ειναι πχ της κοινωνικής εργασίας)
Μπορείς να εργαστείς σε διάφορα προγράμματα βοήθειας στο σπίτι των δήμων
Μπορείς να εργαστείς σε ιδιώτες
Μπορείς να ανοίξεις ένα λογοθεραπευτήριο (εαν το παρεμφερές πτυχίο θα είναι της λογοθεραπείας)
Μπορείς ακόμη να επιλέξεις διατροφολογία ΤΕΙ και μαζί με το πτυχίο βρεφονηπιοκομίας να είσαι σύμβουλος διατροφής σε νοσοκομεία, παιδικούς σταθμούς, κτλ
Εχει μεγάλη γκάμα, μπορεις..σου εύχομαι να βρεις τι πραγματικά θέλεις και να το κυνηγήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ ολους που παντατε σοβαρα.Ναι θα δωσω πανελληνιες και θα προσπαθησω οσες φορες χρειαστει.Τουλαχιστων ετσι λεω τωρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evaggelia20

Νεοφερμένος

Η evaggelia20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ειμαι φοιτιτρια στο τμημα γεωπλιροφορικης και τοπογραφιας και σκεφτομαι να δωσω με 10% στο τει βρεφονιπιοκομειας,μου αρεσοθν παρα πολυ τα παιδια και μολις ειδα τα μαθηματα ξετρελαθηκα,θα ηθελα να μου μιλησει καποιος που σπουδαζει σε αυτο το τμημα γενικα για αυτο,επαγγελματικες πρροπτικες,πως προβλεπει το μελλον και αν μπορω να κανω καποιο στο εξωτερικο σας παρακαλω,περιμενω απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σάς .. εγω θέλω να κανω μια ερωτηση που με απασχολεί γιατι ενδιαφερομαι και εγω γιαυτην την δουλεια..
και λατρευω τα παιδια αλλα εχω προβλημα με τις κατευθυνσεις....
ολοι μου λενε οτι καλυτερο ειναι να παω απο θεωριτικη αλλα εμενα δεν μ αρεσει καν....ουτε καν μπορω να σκεφτω...
και θελω να επιλεξω τεχνολογικη(φυσικη μαθηματικα κτλ)
αυτο θα επηρεασει καθολου στην επιλογη μου.....η τα μορια......
(απο οτι εχω διαωασει μπορω να περασω σε τει βρεφονηπιοκομιας και απο τεχνολογικη).
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριλιααα

Νεοφερμένος

Η μαριλιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Γαλήνη (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια πραγματικα ειμαι πολυ χαρουμενη που βρηκα αυτο τ φορουμ γιατι νιωθω πελαγωμενη!ειμαι στην α' λυκειου σε επαγγελματικο κ του χρονου σκοπευω να ακολου9ησω τν τομεα υγειας κ προνοιας για βρεφονηπιοκομος...τ προβλημα μου ειναι ομως οτι η φιλολογος μου ειπε στους γονεις μου οτι αδικουμαι σ αυτο τ σχολειο κι οτι αφου τα παω πολυ καλα με τ φιλολογικα μα9ηματα,του χρονου να κανω μεταγραφη σε γενικο κ να διαλεξω θεωρητικη κατευθυνση γιατι εχω περισσοτερες προοπτικες κ επιλογες για πανεπιστημιακες σχολες που εχουν καλυτερες επαγγελματικες προοπτικες...μου αρεσει να ασχολουμαι με παιδια κ δν μπορω να φανταστω τν εαυτο μου να κανει κατι αλλο αλλα μια βρεφονηπιοκομος δν εχει επιλογες...κατα τν γνωμη της μια βρεφονηπιοκομος δεν μπορει να διοριστει ευκολα κ το μονο που μπορει να κανει ειναι baby sitter για 3ευρω τν ωρα ενω αν παω για νηπιαγωγος εχω μελλον...δεν ξερω πραγματικα νιωθω πολυ μπερδεμενη γιατι οι μισοι καθηγητες μου μου λενε πως εκανα καλη επιλογη κι οτι σαν βρεφονηπιοκομος απο επαλ διοριζεσαι πιο γρηγορα ενω οι αλλοι μισοι μου λενε πως χαραμιζομαι εδω...ειμαι απελπισμενη κι ο χρονος με πιεζει κα9ως πρεπει να παρω μια αποφαση κ δεν εχω περι9ωρια για λαθος κινησεις κ πισωγυρισματα τελευταιας στιγμης.Οποιος μπορει να με βοηθησει θα του ειμαι πραγματικα υποχρεη!ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Η φιλολογος σου λεει μαλακιες.και γω σε επαλ ειμαι στον τομεα υγειας προνοιας αλλα θα παω νοσηλευτικη.να ακολουθησεις τον τομεα υγειας προνοιας και αν σ αρεσει να πας βρεφοκομια.ΕΣΥ θα επιλεξεις και οχι ο καθε καθηγητης.ειναι πολυ πιο ενδιαφεροντα τα μαθηματα πολυ και εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να περασεις αφου εισαι καλη.ασε που θα κανεις κατι που σ αρεσει και απο μικροτερη ηλικια,εχοντας και ενα πτυχιο στα χερια σου. αυτη πως θα βγαλει λεφτα κοιταει και μονο ''εκπαιδευτικο'' δε θα την ελεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Nα κάτσεις εκεί που είσαι κοπέλα μου. Πιστεύεις ότι θα τα βρείς εύκολα αν πάς στο γενικό λύκειο?

Εδώ πόσα παιδιά από γενικό λύκειο που θέλουν καθαρά ΤΕΙ και λένε τι μαλακία που έκανα και δεν πήγα τεχνικό και γαμιέμαι τώρα.
Είναι πιο εύκολο να μπείς σε ΤΕΙ από τεχνικό.

Ο ανταγωνισμός στο γενικό λύκειο είναι μεγάλος..
Μείνε εκεί που είσαι και είσαι η καλύτερη και θα πας μια χαρά. Τι μπλέκεις τώρα με γενικό??
Είναι πολύ πιθανό να είσαι στο γενικό μια μαθήτρια του 14-15,πόσες προοπτικές να έχεις για να μπείς σε ΑΕΙ με τέτοια βαθμολογία?

Άσε που η θεωρητική κατεύθυνση,είναι ΠΟΛΥ περιορισμένη και θες ΒΑΘΜΟΥΣ για να μπείς σε καλή σχολή.

Όσο για τους νηπιαγωγούς που λές,το βρίσκω χαζό. Θεωρώ ότι όσες έχουν πάει νηπιαγωγοί είναι χαμένες από χέρι.

Χίλιες φορές baby sitting και 3 ευρώ την ώρα παρά να περιμένεις έναν διορισμό που δεν θα έρθει ποτέ έτσι όπως είναι τα πράγματα. Ακόμα και στα ιδιωτικά έτσι είναι.

Αν και θεωρώ ότι ΤΕΙ Βρεφονηπιοκομίας είναι μια χαρά και δεν θα "καταλήξεις" baby sitter,αλλά έτερον εκάτερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
μια χαρα είναι τα τει βρεφονηπιοκομιας...απλώς υπάρχει το κόλλημα με τα ΑΕΙ και τα ΤΕΙ...εννοειται ότι μπορεις ν ανοίξεις το δικό σου παιδικό σταθμό και μη σου πω ότι έχει και πιο πολλές εναλλακτικές απο τους νηπιαγωγούς...μπες στη σελίδα του ασεπ και δες ποσους ζηταν. (με συμβαση βεβαια, αλλά τι να κανεις) και έχεις περισσοτερες επιλογές και στον ιδιωτικό τομέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
ειμαι γ λυκείου και σκέφτομαι και εγώ να δηλώσω βρεφονηπιοκόμος, μπορείς να δουλέψεις είτε σε σταθμό(μπορείς να ανοιξεις και δικό σου) είτε μπορείς να δουλέψεις και σας παιδοψυχολόγος αλλά και σε νοσοκομείο μπορείς βέβαια το καλό είναι οτι όταν είσαι φοιτήτρια μπορείς να κάνεις baby sitting ή να βοηθάς παιδάκια δημοτικού έτσι για φοιτητοδουλειές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σαν παιδοψυχολόγος πώς μπορείς να δουλέψεις...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bettina

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η bettina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
δεν δουλευεις σαν παιδοψυχολογος...ψυχολογος γίνεσαι μόνο από ψυχολογία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Σαν παιδοψυχολόγος πώς μπορείς να δουλέψεις...;


με κατατακτήριες αλλά μπορείς να δουλεύεις σε νοσοκομείο κάτι σαν "σύμβουλος" το είχα διαβάσει σε ένα blog αν τ βρω θα στη στείλω για να δεις ακριβώς!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
με κατατακτήριες αλλά μπορείς να δουλεύεις σε νοσοκομείο κάτι σαν "σύμβουλος" το είχα διαβάσει σε ένα blog αν τ βρω θα στη στείλω για να δεις ακριβώς!:)

Άλλο κατατακτήριες, έτσι ναι. Αλλά με σκέτο αυτό το πτυχίο δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, ότι και αν λένε στα blogs! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Άλλο κατατακτήριες, έτσι ναι. Αλλά με σκέτο αυτό το πτυχίο δεν μπορείς να το κάνεις αυτό, ότι και αν λένε στα blogs! :)


Τότε μάλλον θα είχα διαβάσει για κατατακτήριες και δεν θα το θυμάμαι καλά! Πάντως ευχαριστώ που μου απάντησες για να το ψάξω γιατί σκέφτομαι να το δηλώσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
ποσα μορια θελει για να γινεις βρεφονηπιοκομος? ας μου πει αν ξερει καποιος!! ευχαριστω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
αν εννοεις αυτο
με τις περσινες βασεις ειναι:
ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΙΑΣ ΤΕΙ ΗΠΕΙΡΟΥ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) ΗΜ. 12679
ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΙΑΣ ΤΕΙ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΗΜ. 13580
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
για αθηνα εννοω ποσα μορια χρειαζεσαι!! οχι αλλη πολη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top