Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Άλγεβρα,μαθηματικά κατεύθυνση,φυσική γενικής και κατεύθυνσης ποια βοηθήματα έχουν τις δυσκολότερες αλλά και ένα ικανοποιητικό πλήθος ασκήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris2799

Νεοφερμένος

Ο chris2799 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καλησπερα σας παιδια !!! Δεδομενου οτι δεν θα κανω φροντιστηρια στην β, πιστευετε οτι αν αγορασω βοηθηματα για την εκθεση, την αλγεβρα, τα μαθηματικα και την φυσικη κατ θα ειμαι καλυμμενος ή θα χρειαστω να αγοτασω και για καποιο αλλο μαθημα ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδια , μηπως εχει κανεις το βοηθημα [Χημειας Β λυκειου Κ.Σαλτερης] σε pdf? η αν μπορει καποιος να μου το σκαναρι(Αλκοολες και μετα )???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Τώρα θα πάω δευτέρα λυκείου και η οικονομική κατάσταση είναι λίγο περίεργη..Ψάχνω βοήθημα για άλγεβρα δευτέρας λυκείου. Όποιος χαρίζει/δανείζει/πουλάει μεταχειρισμένο κάποιο βοήθημα να επικοινωνήσει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimphysics

Νεοφερμένος

Ο jimphysics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σε όλους,με αφορμή την επανέκδοση βοηθημάτων φυσικής κατεύθυνσης β λυκείου των αδελφών σαββαλα και Μαθιουδακη θα ήθελα να ρωτήσω ποιο από τα δυο θα προτείνατε εσείς;Ποιο άπω τα δυο είναι πιο ολοκληρωμένο;Ποιο έχει τις πιο δύσκολες ασκήσεις;

:/:Λιγη βοηθεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.a.i.s.y

Νεοφερμένος

Η D.a.i.s.y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Εργοθεραπείας ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ σου προτείνω να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να δεις ποιο ταιριάζει καλύτερα σε εσένα. Τώρα για να σου πω και την προσωπική μου άποψη θεωρώ ότι των αδελφών Σαββάλα έχει ασκήσεις όλων των απαιτήσεων. Βέβαια Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος φημίζονται για το υψηλό επίπεδο των ασκήσεων. Άρα ανάλογα τη χρήση που θες να το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimphysics

Νεοφερμένος

Ο jimphysics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ σου προτείνω να πας σε ένα βιβλιοπωλείο και να δεις ποιο ταιριάζει καλύτερα σε εσένα. Τώρα για να σου πω και την προσωπική μου άποψη θεωρώ ότι των αδελφών Σαββάλα έχει ασκήσεις όλων των απαιτήσεων. Βέβαια Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος φημίζονται για το υψηλό επίπεδο των ασκήσεων. Άρα ανάλογα τη χρήση που θες να το κάνεις.
Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelia.Kika

Νεοφερμένος

Η Amelia.Kika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτο που θα πω μπορει να μην κολλαει παρα πολυ με το θεμα..ομως ειναι το πιο προσφατο και εγω ειμαι καινουρια εδω και ψαχνω για απαντησεις...Εχετε να μου προτείνετε καποιο καλο βοηθημα ωστε να κατανοησω περισσοτερο το μαθημα στην χημεια και στην φυσικη της β λυκειου;Θελω να λαβετε υποψιν οτι δεν πηγαινω φροντιστήριο ..και αυτο που θελω δεν ειναι λυμενες ασκησεις..θελω να τα δουλεψω μονη μου.Ειμαι μαθητρια του 19 και ειδικα φετος θελω να μην εχω καθολου κενα για να μπορεσω να ανταποκριθώ του χρονου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αυτο που θα πω μπορει να μην κολλαει παρα πολυ με το θεμα..ομως ειναι το πιο προσφατο και εγω ειμαι καινουρια εδω και ψαχνω για απαντησεις...Εχετε να μου προτείνετε καποιο καλο βοηθημα ωστε να κατανοησω περισσοτερο το μαθημα στην χημεια και στην φυσικη της β λυκειου;Θελω να λαβετε υποψιν οτι δεν πηγαινω φροντιστήριο ..και αυτο που θελω δεν ειναι λυμενες ασκησεις..θελω να τα δουλεψω μονη μου.Ειμαι μαθητρια του 19 και ειδικα φετος θελω να μην εχω καθολου κενα για να μπορεσω να ανταποκριθώ του χρονου

Η πρόταση μου είναι για την χημεία το βοήθημα του σαλτερή και για την φυσική του μαθιουδάκη. Φυσικά για να κατανοήσεις ακόμη καλύτερα την ύλη πρέπει να δείς πρώτα λυμένες ασκήσεις όχι όμως μόνο να τις διαβάσεις αλλά και να τις λύνεις. Εκτός λοιπόν απο πολύ καλές λυμένες ασκήσεις τα βοηθήματα που σου πρότεινα περιέχουν και ασκήσεις που καλύπτουν μεγάλο εύρος και συνδυάζουν πολλών ειδών ερωτήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλησπέρα:) στη φυσική γ λυκειου έχω τα βοηθήματα του κ. Γαρμπή (εκδ. Πατάκης). Παρ'όλο που με κάλυψε σε θέμα α και β, με μπέρδεψε αρκετά στις ασκήσεις. Μιας και φέτος θέλω να λύσω πολλεςςςς ασκήσεις στο στερεό, μιας και είναι ένα αδύναμο σημείο, έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο βοήθημα για το κομμάτι του στερεού? Κάποιο που να έχει και αρκετά δύσκολα θέματα?
ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top