Γενικό -  Προετοιμασία για τη Γ' Λυκείου

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
@polgr1509 καταρχας ηρεμησε
Επειτα, το κοριτσι ειναι Β Λυκειου και μας τονιζει οτι οι υπολοιποι συμμαθητές της εχουν αρχισει προετοιμασία για του χρονου.Καλως ή κακως οι πανελληνιες ειναι μια ανταγωνιστικη διαδικασια ,κατα την οποια ο καθενας προσπαθει να επιτυχει το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα ωστε να εισαχθει στη σχολη προτιμησης του.Εγω ,Δεν ειπα οτι ειναι αναγκαιο να ξεκινησει απο φετος φροντιστηριο για τα μαθηματα των πανελληνιων ,επισημανα ομως οτι καλο θα ηταν να συμβαδιζει με την εν γενει ταση που επικρατει στους μαθητες της Β Λυκειου(του νεου συστηματος) καθως οσο και να το κανεις ευκολοτερα προσαρμοζεσαι με κατι που το εχεις ξανακανει/ξαναδιαβασει παρα με κατι καινουριο.(ο χρονος ειναι καθοριστικος σε τετοιες καταστασεις)
Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τις επιλογες του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μια χαρα ηρεμος ειμαι..ωστοσο μπορω να εκφρασω την αποψη μου, οπως ακριβως και εκανα. Αλλωστε γι'αυτο το λογο δημιουργηθηκε το θεμα. Να σημειωσω επισης πως το σχολιο μου δεν ηταν αναφορα επι προσωπικου αλλα πανω στην αρχικη δημοσιευση της δημιουργου του θεματος. Νομιζω,παντως, οτι η τραγικοτητα της καταστασης που εχουμε φτασει δικαιολογει απολυτα το "ξεσπασμα" μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Techadsp

Νεοφερμένος

Η Techadsp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον , θα λάβω υπόψη μου όσα προαναφέρατε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όσους είναι ακόμα ξύπνιοι...θα ήθελα κάποιος να μου πει, εάν είναι υπερβολή να πάρω κάποιο βοήθημα Βιολογίας Κατ Γ' Λυκείου, ή το βιβλίο της Γ' από τώρα(που είμαι Α' Λυκείου) και να αρχίσω την προετοιμασία., για να αποφύγω το φροντιστήριο...Ευχαριστώ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Η βιολογία α λυκείου δεν έχει καμία σχέση με τη βιολογία της Γ.Προσωπικά πιστεύω πως θα μπερδευτείς άμα ξεκινήσεις από τώρα.Αν πάντως θες τόσο πολύ να ξεκινήσεις θα σου πρότεινα πρώτα να αρχίσεις με βιολογία της Β και μετά της Γ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Αα καμία σχέση...?????? Ευχαριστώ, να σαι καλά??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αναζητητής

Νεοφερμένος

Ο Αναζητητής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Είμαι στη δευτέρα και θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα . Έχω ξεκινήσει λίγο τη βιολγία της τρίτης αλλά πάρε σαν δεδομένο ότι έχω κανει της δευτέρας. Θα σε συμβούλευα να ξεκινήσεις με της δευτέρας λοιπόν , αν θες να είσαι προετοιμασμένος. Ουσιαστικά, εξειδικεύεις τη βιολογία της δευέρας στην τρίτη , έχει πολύ λεπτομέρεια και α σου φαίνονται κινέζικα δίχως τις βάσεις τις κατάλληλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Μάλιστα κατάλαβα, θέλει αρκετή δουλειά όπως όλοι λένε...Ευχαριστώ πολύ και τους δύο??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι λέτε. Τι δύσκολο έχει η Βιολογία της Γ Λυκείου. Mendel και κάτι ασκήσεις με Αδενίνες, θύμινες, Γουανίνες. Ενοείται ότι μπορείτε να το διαβάσετε από τνη πρώτη Λυκείου και να ξέρετε τη θεωρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι λέτε. Τι δύσκολο έχει η Βιολογία της Γ Λυκείου. Mendel και κάτι ασκήσεις με Αδενίνες, θύμινες, Γουανίνες. Ενοείται ότι μπορείτε να το διαβάσετε από τνη πρώτη Λυκείου και να ξέρετε τη θεωρία.

ναι μωρέ, κάτι παιδικές ασκησούλες είναι. Στρωθείτε παιδιά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
εμένα η πρώην μου λεγόταν Γουανίνη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top