ECCE/ECPE Μάϊος 2017

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Χαίρετε παίδες!
Πως σας φάνηκες η εξέταση; Προσωπικά έδινα στις 1.30 και μπορώ να πω, πως έχω καλή αίσθηση για ολα τα μέρη. Νομίζω πως η εξέταση μου φάνηκε πιο εύκολη απ' ότι τα past papers, ειδικα στο cloze.
Για πείτε εντυπώσεις!
Προφορικά δώσατε; Αν ναι, πως σας φάνηκαν; Εγώ δίνω σε 2 εβδομάδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τι θέματα έκθεσης υπήρχαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Τι θέματα έκθεσης υπήρχαν;

Λοιπόν η πρώτη ήταν ότι και καλά μερικοι μαθητες δεν ειναι ετοιμοι για το πανεπηστημιο και μια λυση για να προετοιμαστουν καλυτερα ειναι να αυξηθει η καθημερινή σχολική μέρα (περισσοτερες ωρες). Να γραψουμε αν συμφωνουμε με αυτο ή οχι και γιατι! Μετα η δευτερη ηταν οτι οι περισσοτερες πολεις πια εχουν σχεδιαστει με πολλους δρομους κτλ και ετσι ειναι για τα αμαξια και οχι για τους ανθρωπους. Προτεινουν να τους κατεδαφησουν και να τα κανουν παρκα για να πανε οι ανθρωποι. Συμφωνεις και γτ

Λοιπον και εγω εδωσα σμρ στις 13.30 μπορω να πω οτι δν τα πηγα και ασχημα. Λοιπον αρχικα οι εκθεσεις μια χαρα .. μετα το listening δυσκολο ολοι το ειπανε.. ελποζω να εχω πιασει τουλαχιστον βαση! Μετα το GCVR ολα οκ λιγο το 2ο cloze και τα readings ηταν τραγικα αλλα κατα ταλλα μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στο ακουστικό μιλούσαν γρήγορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Στο ακουστικό μιλούσαν γρήγορα;

Και ναι και οχι. Μερικα ηταν πολυ τρικι και σε αλλα μιλουσαν γρηγορα σε σημειο που δεν καταλαβαινες τι ελεγε (τουλαχιστον για μενα). Αλλα ενταξει αν καποιος δεν ειναι αγχωμενος και οτι λεει τα πιανει δεν θα εχει θεμα. Αλλα ειναι αναλογως και τι θα σου πετυχει στις εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Είναι και θεμα τύχης. Εγώ δεν έχω δώσει ακόμα, κάνω μαθήματα. Τα κείμενα μιλούσαν για επιστημονικά θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Είναι και θεμα τύχης. Εγώ δεν έχω δώσει ακόμα, κάνω μαθήματα. Τα κείμενα μιλούσαν για επιστημονικά θέματα;

Πραγματικα δεν θυμαμαι. Σιγουρα ενα ναι. Αλλα δεν τρεχει κατι αφου κανεις μαθηματα ακομα θα κανεις πολλα practice οποτε δεν θα εχεις θεμα. Ουτουσιαλος και που σου ειπα τα θεματα δεν προκειται να πεσουν τα ιδια. Γραψε αρκετα θεματα εκθεσεων και κανε οσα περισσοτερα tests και ολα θα πανε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εσύ πρώτη φορά έδωσες; Ποια βιβλία έκανες; Εγώ κάνω της ελληνοαμερικανικης ένωσης τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εσύ πρώτη φορά έδωσες; Ποια βιβλία έκανες; Εγώ κάνω της ελληνοαμερικανικης ένωσης τωρα

Πρωτη φορα εδωσα ECPE αλλα ειχα δωσει και το ECCE το δεκεμβρη του 2015. Πριν δωσω την ελληνοανερικανικης ενωσης εκανα που μου εστειλαν που ειναι πολυ κοβτα στο επιπεδο με τα θεματαπου πεφτουν. Αν τα πας καλα σαυτο το βιβλιο δεν θα εζεις τεραστιο θεμα θα τα καταφερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Το λεξιλόγιο το ήξερες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Το λεξιλόγιο το ήξερες;

Γενικα λεξιλογειο δεν ηξερα τελειο δηλαδη συνηθως επερνα 15-25 αλλα το σημεριβο ηταν αρκετα ευκολο συμπεριλαμβανομενου οτι καποια αλλα παρτ ηταν δυσκολοτερα που προ ανεφερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Λοιπόν η πρώτη ήταν ότι και καλά μερικοι μαθητες δεν ειναι ετοιμοι για το πανεπηστημιο και μια λυση για να προετοιμαστουν καλυτερα ειναι να αυξηθει η καθημερινή σχολική μέρα (περισσοτερες ωρες). Να γραψουμε αν συμφωνουμε με αυτο ή οχι και γιατι! Μετα η δευτερη ηταν οτι οι περισσοτερες πολεις πια εχουν σχεδιαστει με πολλους δρομους κτλ και ετσι ειναι για τα αμαξια και οχι για τους ανθρωπους. Προτεινουν να τους κατεδαφησουν και να τα κανουν παρκα για να πανε οι ανθρωποι. Συμφωνεις και γτ

Λοιπον και εγω εδωσα σμρ στις 13.30 μπορω να πω οτι δν τα πηγα και ασχημα. Λοιπον αρχικα οι εκθεσεις μια χαρα .. μετα το listening δυσκολο ολοι το ειπανε.. ελποζω να εχω πιασει τουλαχιστον βαση! Μετα το GCVR ολα οκ λιγο το 2ο cloze και τα readings ηταν τραγικα αλλα κατα ταλλα μια χαρα!
Νομιζω πως ειχαμε διαφορετικα θεματα της εκθεσης παρ'ολο που μοιαζουν, δεν ξερω αν διεφερε συνολικα η εξεταση ωστοσο. Πχ σε εμας το 1ο θεμα της εκθεσης ηταν αν συμφωνουμε με το να πηγαινουν τα παιδια σε μεγαλυτερη ηλικια στο σχολειο, ωστε να εχουν περισσοτερο χρονο για παιχνιδι (καπως ετσι).
Παντως αν ηταν η ιδια εξεταση, το 2ο cloze μου φανηκε ακομα πιο ευκολο απο το 1ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cotton_Mather

Νεοφερμένος

Η Cotton_Mather αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το λεξιλόγιο εκαψε σπιτακια, το λισενινγκ ακουγόταν λες και καθομασταν πάνω στα ηχεία, τα κλοουζ και τα κείμενα ειχαν πολλες παγίδες. Παρολο που κατάλαβα το ολόκληρο νοημα των κειμένων, ειχαν παγιδιστικες απαντησεις που είχες σωστες μονο στην τύχη. Σε γενικές γραμμές παρα πολύ δυσκολο
Edit: εγραψα στις 13:30
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Νομιζω πως ειχαμε διαφορετικα θεματα της εκθεσης παρ'ολο που μοιαζουν, δεν ξερω αν διεφερε συνολικα η εξεταση ωστοσο. Πχ σε εμας το 1ο θεμα της εκθεσης ηταν αν συμφωνουμε με το να πηγαινουν τα παιδια σε μεγαλυτερη ηλικια στο σχολειο, ωστε να εχουν περισσοτερο χρονο για παιχνιδι (καπως ετσι).
Παντως αν ηταν η ιδια εξεταση, το 2ο cloze μου φανηκε ακομα πιο ευκολο απο το 1ο...

Για να μην ειχαμε ιδια θεματα εκθεσης τοτε τιποτα ιδιο δεν θα ειχαμε! Ειχα το form G προσωπικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Για να μην ειχαμε ιδια θεματα εκθεσης τοτε τιποτα ιδιο δεν θα ειχαμε! Ειχα το form G προσωπικα!
αα σε εμας ηταν form C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Παιδιά εγω έδινα το πρωί δηλαδή την πρώτη βάρδια. Έκθεση πιστεύω τα πήγα πολύ καλά, μετα listening κάπου το χασα επειδή σε κάποια σημεία μίλαγε τόσο γρήγορα και δεν καταλάβαινες τι έλεγε και μετά GCVR δεν ξέρω, πολύ μέτρια. Το grammar μου φάνηκε πιο δύσκολο απο το vocabulary με απίστευτα μεγάλες προτάσεις (3-4 σειρές η καθεμία), τα close κανονικά και τα reading δύσκολα και πολύ μεγάλα και σαν νόημα και σαν όγκο. Και οι ερωτήσεις τους ήθελαν αρκετό ψάξιμο (όχι όλες). Εγώ ήμουν κουρασμένος απο ολη τη διαδικασία και δεν ξερω πως τα έχω πάει στα reading. Για να είμαι ειλικρινής το περίμενα πιο εύκολο το grammar και τo reading. Γενικώς, δύσκολο GCVR και μέτριο listening.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwta_ma

Νεοφερμένος

Η Giwta_ma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εγώ έδωσα με την πρώτη βραδιά στις 9...Η έκθεση μου φάνηκε αρκετά απλή αφού μας έλεγε εάν πρέπει να βγει νόμος που να απαγορεύει την οδήγηση μετά από κάποια ηλικία...Ακουστικό και GCVR ήταν τρισαθλια όμως!Καμία σχέση με το υλικό προετοιμασία που οι ίδιοι μας είχαν δώσει!Άκυρος ερωτήσεις γενικού περιεχομένου στα κείμενα του ακουστικού και στα πρώτα μέρη ήταν πολλές οι παγίδες...Όσο για το GCVR στο grammar είχε πολύ άγνωστ,μην πω για τις λέξεις!Πάνω από τα 2/3 άγνωστες..Έπειτα κείμενα και cloze κατά την γνώμη μου ήταν τεράστια σε αναλογία με αυτά στα οποία προετοιμαζομασταν και με τον διαθέσιμο μας χρόνο...



Υ.Γ.Μην θεωρήσετε αυτά που λέω υπερβολικά...GCVR κανονικά τελείωσα ένα τέταρτο νωρίτερα με γύρω στα 15 λάθη συνολικά ενώ στις εξετάσεις τράβηξα όλο τον χρόνο και πάλι δεν μου έφτασε και τα περισσότερα μου ήταν άγνωστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εγώ έδωσα με την πρώτη βραδιά στις 9...Η έκθεση μου φάνηκε αρκετά απλή αφού μας έλεγε εάν πρέπει να βγει νόμος που να απαγορεύει την οδήγηση μετά από κάποια ηλικία...Ακουστικό και GCVR ήταν τρισαθλια όμως!Καμία σχέση με το υλικό προετοιμασία που οι ίδιοι μας είχαν δώσει!Άκυρος ερωτήσεις γενικού περιεχομένου στα κείμενα του ακουστικού και στα πρώτα μέρη ήταν πολλές οι παγίδες...Όσο για το GCVR στο grammar είχε πολύ άγνωστ,μην πω για τις λέξεις!Πάνω από τα 2/3 άγνωστες..Έπειτα κείμενα και cloze κατά την γνώμη μου ήταν τεράστια σε αναλογία με αυτά στα οποία προετοιμαζομασταν και με τον διαθέσιμο μας χρόνο...



Υ.Γ.Μην θεωρήσετε αυτά που λέω υπερβολικά...GCVR κανονικά τελείωσα ένα τέταρτο νωρίτερα με γύρω στα 15 λάθη συνολικά ενώ στις εξετάσεις τράβηξα όλο τον χρόνο και πάλι δεν μου έφτασε και τα περισσότερα μου ήταν άγνωστα!


Συμφωνώ σε ο,τι γράφεις. Έπεσαν αρκετά δύσκολα θέματα με μόνη εξαίρεση την Έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Εσεις ποιο φορμ ειχατε παιδια; για ναα μη μπερδευομαστε κιολας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγω γενικα ακουσα οτι αυτα της πρωτης βαρδιας ηταν πιο ευκολα απο τα δικα μας! Αλλα αυτα που επεσαν στις γυρω περιοχες. Επισης kostis δεν εχει σημασια τι φορμ ειχε ο καθενας γιατι μερικοι ειχαν ιδιο φορμ και διαφορετικα θεματα! Ειναι αναλογως που εδωσε ο καθενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top