Η Γυναίκα μου vs οι άλλες οι γυναίκες

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δηλαδή θεωρείς ότι η φυσική ανάγκη για σεξ μπορεί να αντικατασταθεί με κάτι τόσο παθητικό και virtual;
Όχι, φυσικά. :P Μάλλον δεν κατάλαβες τι ήθελα να πω.
Είπα ότι παθαίνεις ψυχολογικό overdose μετά από το βομβαρδισμό με εικόνες γεμάτες πάθος/sex…:).
Άσε που συγκρίνεις (άθελά σου/υποσυνείδητα) την κορμαρα της κοπέλας στην διαφήμιση με το νορμάλ σομα (στην καλύτερη περίπτωση) της γυναίκας σου και άντε μετά να σου αρέσει[FONT=&quot]…[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Με ψηφίσατε αρνητικά… να το συζητήσουμε? :P
Με τι ακριβώς διαφωνείτε?
Ότι δεν κάνουν όλοι αυτό που λέω? οτι δεν ισχύει για κανένα αυτό που λέω? Όχι τίποτα…δεν είπα ποτέ ότι έχω το μονοπώλιο των σωστών αντιλήψεων των πραγμάτων… μπορεί να μάθω από σας πράγματα και να αναιρώ κάποιες ιδέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θεωρώ ότι κάποιος που επιλέγει την σύντροφο του για κάποια σοβαρή σχέση (και όχι μόνο) πρέπει πραγματικά να την θεωρεί τουλάχιστον ελκυστική και να μην προτιμά να έκανε σεξ με όποια τυχαία βρίσκει στο δρόμο. Ναι μεν είναι δύσκολο, να βρεις μια γυναίκα που να σου αρέσει πραγματικά και εξωτερικά αλλά και να την "ρίξεις", αλλά φαντάζομαι κάνεις δεν επιθυμεί να ζει σε μια παθητική και άσχημη ζωή.

Το εξωτερικά έχει τεράστια σημαία και στο σεξ. Δεν μπορεί να υπάρχει σωστή ερωτική πράξη με "άσχημους" πρωταγωνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά σε ψήφισα αρνητικά διότι αυτό:
Άσε που συγκρίνεις (άθελά σου/υποσυνείδητα) την κορμαρα της κοπέλας στην διαφήμιση με το νορμάλ σομα (στην καλύτερη περίπτωση) της γυναίκας σου και άντε μετά να σου αρέσει[FONT=&quot]…[/FONT]

μου φάνηκε πολύ...πως να το πω...pathetic στάση, πολύ συμβιβασμός.
Και όχι, δεν συμβιβάζονται όλοι τόσο ώστε όταν βλέπουν τις γυναίκες στη διαφήμιση να νιώθουν "ριγμένοι". Ξέρω περιπτώσεις που καθόλου ετσι δεν νιώθουν.
Ομοίως φυσικά και με αντιστροφα τα φύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα η roumana να θεώρησε ότι ο σύζυγος είναι ριγμένος. Φυσικά και την αγαπάει (συνήθως :P) τρελά την γυναίκα του, αλλά σίγουρα καταλαβαίνει ότι η κοπέλα στη διαφήμιση είναι κορμάρα. Μιλάμε πάντα για εμφανισιακή διαφορά. Δεν λέμε απαραίτητα ότι δεν εκτιμάει την γυναίκα του. :) Εκτός φυσικά αν έχει παντρευτεί μοντέλο που και πάλι όταν πιάσει τα 40, η πιτσιρίκα στη διαφήμιση θα είναι κορμάρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ δεν κατάλαβα η roumana να θεώρησε ότι ο σύζυγος είναι ριγμένος. Φυσικά και την αγαπάει (συνήθως :P) τρελά την γυναίκα του, αλλά σίγουρα καταλαβαίνει ότι η κοπέλα στη διαφήμιση είναι κορμάρα. Μιλάμε πάντα για εμφανισιακή διαφορά. Δεν λέμε απαραίτητα ότι δεν εκτιμάει την γυναίκα του. :) Εκτός φυσικά αν έχει παντρευτεί μοντέλο που και πάλι όταν πιάσει τα 40, η πιτσιρίκα στη διαφήμιση θα είναι κορμάρα. :P
Δεν είπα ότι δεν εκτιμάει τη γυναίκα του, κι εγώ για εμφανιση μίλαγα.
Και μπορεί να μην έχει παντρευτεί μοντέλο, αλλά να του αρέσει το σώμα της γυναίκας του πολύ περισσότερο ή τουλάχιστον το ίδιο. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το θέμα γούστου, έτσι; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρεις πόσες 40αρές όμορφες έχω πετύχει ακόμη στον "φτωχό" δρόμο της Αθήνας, που θα τις προτιμούσα από την Madonna ;

Επίσης υποτίθεται ότι έχουμε την νοημοσύνη να παρατηρούμε τι είναι θέμα μακιγιάζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ όμως δε διαφωνώ τόσο με τη Ρουμάνα...
Οκ, οι ώριμοι και προσγειωμένοι άνθρωποι έχουν πλήρη επίγνωση του τι είναι σενάριο σεξουαλικής φαντασίας, βλ διαφημίσεις, και τι πραγματικότητα.
Αλλά μου έχει τύχει τόσες φορές να βλέπω ότι ο κόσμος επηρεάζεται, που δεν μπορώ να το αγνοήσω. Είτε ήταν ο πρώτος μου έρωτας, που στα 17 είχε τέτοια κολλήματα, είτε ... πνευματικά κατώτεροι άντρες, πιο σωβινιστές, είτε ο πρώτος τυχόντας, που υποκύπτει σε μία όμορφη κοπέλα, αλλά με look πολύ... "διαφημιστικό", κάποιοι άνθρωποι δεν προσπερνάνε (τονίζω, έστω υποσυνείδητα, όπως είπε και η Ρουμάνα) το "όμορφο" που προβάλλεται στις αφίσες.
Οκ, το να σου φαίνεται "κάπως" η "απλή κοινή θνητή γυναίκα σου" (τραβώντας λίγο στα άκρα αυτό που είπε η Έμμα, είναι υπερβολικό.

Edit: Στο θέμα μακιγιάζ, οκ. Αν και βλέπω πολλές γυναίκες βαμμένες τόοοσο βαριά, που λέω ούτε ο πιο δυνατός φωτογραφικός προβολέας δεν το κάνει πιο διακριτικό...
Και ένα άλλο θέμα: photoshop. Σε βαθμό κοροϊδίας. Γιατί άραγε πουλάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Και μπορεί να μην έχει παντρευτεί μοντέλο, αλλά να του αρέσει το σώμα της γυναίκας του πολύ περισσότερο ή τουλάχιστον το ίδιο.
Δεν διαφωνώ ότι υπάρχει και αυτό, αλλά σίγουρα καταλαβαίνει ότι το μοντέλο είναι πιο όμορφο και απλά του αρέσει η γυναίκα του γιατί με τον καιρό έχει αποδεχτεί ότι εκεί φτάνει. Δηλαδή αν πριν παντρευτεί τη γυναίκα του, του δίνανε ένα μοντέλο με τον χαρακτήρα της γυναίκας του, νομίζεις ότι υπάρχουν πολλοί που δεν θα διάλεγαν το μοντέλο;
Ξέρεις πόσες 40αρές όμορφες έχω πετύχει ακόμη στον "φτωχό" δρόμο της Αθήνας, που θα τις προτιμούσα από την Madonna ;

Επίσης υποτίθεται ότι έχουμε την νοημοσύνη να παρατηρούμε τι είναι θέμα μακιγιάζ.
Η Madonna είναι 50άρα νομίζω, άρα η σύγκριση είναι ατυχής. Αν μου έλεγες ότι βλέπεις 40άρες που να βρίσκεις πιο όμορφες από την Angelina Jolie 'η την Monica Belluci (αναλόγως τα γούστα σου) τότε το συζητάμε.

Επίσης, το σώμα δεν έχει καμία σχέση με το μακιγιάζ.:)
Οκ, οι ώριμοι και προσγειωμένοι άνθρωποι έχουν πλήρη επίγνωση του τι είναι σενάριο σεξουαλικής φαντασίας, βλ διαφημίσεις, και τι πραγματικότητα.
Θα κρατήσω αυτό και θα πω ότι με τον καιρό ο άνθρωπος γενικότερα αλλάζει το "γούστο" του ανάλογα με τα μπορώ του, αλλά η φαντασίωση δεν αλλάζει και πολύ καθώς και η αντικειμενική κρίση του τι είναι ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ ότι υπάρχει και αυτό, αλλά σίγουρα καταλαβαίνει ότι το μοντέλο είναι πιο όμορφο και απλά του αρέσει η γυναίκα του γιατί με τον καιρό έχει αποδεχτεί ότι εκεί φτάνει. Δηλαδή αν πριν παντρευτεί τη γυναίκα του, του δίνανε ένα μοντέλο με τον χαρακτήρα της γυναίκας του, νομίζεις ότι υπάρχουν πολλοί που δεν θα διάλεγαν το μοντέλο;

"Έχει αποδεχτεί ότι εκεί φτάνει"?? OMG thats so pathetic! :blink:
Απορώ πως συμβιβάζεστε τόσο, ειλικρινά... :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχήν δεν μίλησα για τον εαυτό μου και κατά δεύτερον, αν δεν σε ήξερα θα μπορούσα να προσβληθώ με το "OMG thats so pathetic!" γιατί αντίστοιχα μπορώ να πω "OMG that's so idealistic!", ότι δεν είσαι ρεαλίστρια κοκ. Το so pathetic, σημαίνει ότι είναι για λύπηση... :)

Τι δεν έχεις καταλάβει ακριβώς; Κάποιος όταν παντρεύεται είναι υπέρευτυχισμένος (συνήθως) με την επιλογή του. Όταν όμως φτάσει τα 40 τα 50 κοκ ξέρει ότι με αυτό το άτομο είναι και θα είναι για το υπόλοιπο της ζωής του. Παρόλα αυτά, καταλαβαίνει ότι το μοντέλο της διαφήμισης είναι πιο όμορφο από την γυναίκα του.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καταρχήν δεν μίλησα για τον εαυτό μου και κατά δεύτερον, αν δεν σε ήξερα θα μπορούσα να προσβληθώ με το "OMG thats so pathetic!" γιατί αντίστοιχα μπορώ να πω "OMG that's so idealistic!", ότι δεν είσαι ρεαλίστρια κοκ. Το so pathetic, σημαίνει ότι είναι για λύπηση... :)

Τι δεν έχεις καταλάβει ακριβώς; Κάποιος όταν παντρεύεται είναι υπέρευτυχισμένος (συνήθως) με την επιλογή του. Όταν όμως φτάσει τα 40 τα 50 κοκ ξέρει ότι με αυτό το άτομο είναι και θα είναι για το υπόλοιπο της ζωής του. Παρόλα αυτά, καταλαβαίνει ότι το μοντέλο της διαφήμισης είναι πιο όμορφο από την γυναίκα του.;)
Μα ακριβώς επειδή δεν μίλησες για τον εαυτό σου δεν θεώρησα ότι θα προσβληθείς. :)
Ρεαλίστρια δεν θα ήμουν αν μιλούσα θεωρητικά, χωρίς να έχω υπόψιν μου συγκεκριμένα παραδείγματα.
Φυσικά δεν λέω ότι είναι όλα τα ζευγάρια έτσι, αλλά το να τα ισοπεδώνουμε και να λέμε ότι ΚΑΘΕ άντρας θα σκεφτόταν κάτι τέτοιο όταν έκανε τη σύγκριση του μοντέλου με τη γυναίκα του, το βρίσκω πολύ μοιρολατρικό.
Επίσης δεν είχα καταλάβει ότι μιλάμε κυρίως για 40+ ετών ζευγάρια. :confused: Είχα την εντύπωση ότι μιλάγαμε για όλα τα ζευγάρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φυσικά και μιλάμε για όλα τα ζευγάρια, αλλά αν σκεφτείς ο μέσος όρος ηλικίας των παντρεμένων είναι μάλλον τα 55 (δικός μου αριθμός) τότε θα καταλάβεις γιατί επικεντρώθηκα στους 40άρηδες.

Μπορεί όταν παντρεύεσαι (ξαναλέω) να θεωρείς την γυναίκα σου τέλεια όσον αφορά την εμφάνιση αλλά αυτό πόσο κρατάει; Αλλά ακόμα και όσο κρατάει, ο κύριος όγκος των αντρών (δεν τους τσουβαλιάζω όλους, αλλά παίρνω την πλειοψηφία) καταλαβαίνει ότι δεν είναι με μοντέλο, αλλά με μια κοπέλα που θεωρεί πολύ όμορφη, έχει τρομερό χαρακτήρα κτλ και με αυτήν είναι μαζί γιατί αυτήν διάλεξε από τις πιθανές επιλογές του.

Η ερώτηση είναι πολύ απλή όμως. Αν έδινες σε οποιονδήποτε άνδρα ένα μοντέλο με τον χαρακτήρα της γυναίκας του και την γυναίκα του και τον έβαζες να διαλέξει, ποια θα διάλεγε;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Νομιζω οτι υπερβαλουμε.Οσο ποθητος να ειναι ο συντροφος δεν νομιζω να εχει καποιος την εντυπωση οτι δεν νοιωθουμε ελξη η δεν βλεπουμε ερωτικα αλλα ατομα.Ειδικα ατομα ομορφα οπως τα μοντελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι πολύ απλή όμως. Αν έδινες σε οποιονδήποτε άνδρα ένα μοντέλο με τον χαρακτήρα της γυναίκας του και την γυναίκα του και τον έβαζες να διαλέξει, ποια θα διάλεγε;:)
Μα δεν υπάρχει σταθερή απάντηση σε αυτό. Εξαρτάται από τη γυναίκα του και τα γούστα του συγκεκριμένου άνδρα.

Νομιζω οτι υπερβαλουμε.Οσο ποθητος να ειναι ο συντροφος δεν νομιζω να εχει καποιος την εντυπωση οτι δεν νοιωθουμε ελξη η δεν βλεπουμε ερωτικα αλλα ατομα.Ειδικα ατομα ομορφα οπως τα μοντελα.
Μα δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο :confused:
Εμείς μιλάμε για το ποιός βγαίνει "χαμένος" σε ένα vs μεταξύ του συντρόφου και των μοντέλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Νομιζω οτι υπερβαλουμε.Οσο ποθητος να ειναι ο συντροφος δεν νομιζω να εχει καποιος την εντυπωση οτι δεν νοιωθουμε ελξη η δεν βλεπουμε ερωτικα αλλα ατομα.Ειδικα ατομα ομορφα οπως τα μοντελα.

Αν νιώθει κάποιος πόθο για όλα τα μοντέλα τότε σημαίνει ότι του αρέσει αυτό το στυλ που σημαίνει έχει διαλέξει λάθος τύπο συντρόφου, αν η σύντροφος του δεν είναι στυλ μοντέλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα μιλαμε για ερωτικη ελξη που μπορει να ειναι απλα σχεση μιας βραδιας οχι για σχεση.Μεταξυ δηλαδη της συντροφου και της Αντζελινας Τζολι για ερωτικη συνευρεση ο συντροφος θα προτιμουσε την συντροφο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν δεν του αρέσει η Jolie why not; Αν του αρέσει θα διάλεγε κάποια που έχει το ίδιο στυλ με την Jolie.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αν δεν του αρέσει η Jolie why not; Αν του αρέσει θα διάλεγε κάποια που έχει το ίδιο στυλ με την Jolie.

εσύ πάλι είσαι ιδεαλιστής...

Δλδ ένας 1.50, 150 κιλά και άσχημος (όχι απεριποιήτος αλλά με άσχημα χαρακτηριστικά) τι πιθανότητες έχει να βρει μία που να μοιάζει στη Jolie???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kinezoula

Νεοφερμένος

Η kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Εστω οτι του αρεσει η jolie η εστω η κοπελα ειναι καποια καλλονη που του αρεσει.Η jolie ειναι προσωπικο γουστο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top