Ποια γλώσσα δε θα θέλατε να μάθετε ποτέ;

Ποιά γλώσσα δεν θα θέλατε να μάθετε ποτέ;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 39)
  • Αγγλικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γαλλικά

    Ψήφοι: 6 15.4%
  • Γερμανικά

    Ψήφοι: 14 35.9%
  • Ιταλικά

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • Ισπανικά

    Ψήφοι: 1 2.6%
  • Αλβανικά

    Ψήφοι: 17 43.6%
  • Ρωσσικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βουλγάρικα

    Ψήφοι: 5 12.8%
  • Κινέζικα

    Ψήφοι: 4 10.3%
  • Αραβικά

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Άλλη (Διευκρινίστε)

    Ψήφοι: 3 7.7%
  • Ολλανδικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μαλτέζικα

    Ψήφοι: 2 5.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 2.6%

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Γερμανικά δεν θα ήθελα να μάθω, γιατί πολύ απλά δεν μου αρέσουν :P. Όλες τις υπόλοιπες γλώσσες αν ήταν στο χέρι μου θα τις μάθαινα *.* (ήδη ασχολούμαι με αγγλικά, ισπανικά και γαλλικά ^.^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Συμφωνώ με τα Γερμανικά.. μου φαίνονται δύσκολα και δυσνόητα!
Έχουν κάτι λέξεις σιδηροδρομούς με 100 σύμφωνα η κάθε μια.
Τα αγγλικά μ΄αρέσουν πολύ, σχεδόν ποτέ δεν πήγαινα αναγκαστικά φροντιστήριο.. Βέβαια σ'αυτό μπορεί να βοήθησε οτι είχαμε πολύ καλή χημεία σαν τμήμα και πέρα απ'το μαθήμα η ώρα περνούσε ευχάριστα!
Όι λατινογενείς γλώσσες είναι αρκετά συμπαθητικές επίσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
και εν γένει όλες τις σλαβικές γλώσσες. Δε με ενθουσιάζει ούτε ο πολιτισμός τους, ούτε η λογοτεχνική ή άλλη παραγωγή, ούτε η προφορά τους.

Μην σε ακούσουν ο Ντοστογιεφσκι και η παρέα του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Κίνεζικα. Ηχούν πολύ άσχημα στο αυτί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Αλβανικα με τίποτα πολύ άσχημη γλώσσα ακόμα και να την ακούς πόσο μάλλον να την μιλάς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αλβανικα με τίποτα πολύ άσχημη γλώσσα ακόμα και να την ακούς πόσο μάλλον να την μιλάς!

ναι ειναι καπως....:/: Ουτε εμενα μου αρεσουν ιδιαιτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Γαλλικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Αραβικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

Ε πες τα ρε!:clapup::clapup: Ενας ανρωπος που πιστευει το ιδιο με εμενα! Τετοια δυσκολη, περιεργη και τελειως ασχημη γλωσσα ( μετα τα αλβανικα βεβαια) δεν εχω ξαναδει! Bojur ή οπως αλλιως γραφετε! χαλια χαλια χαλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Μαθαινα γερμανικα για περιπου 5 χρονια.....δυσκολη γλωσσα αλλα "δυναμικη" για το χωρο εργασιας.....δεν μπορω να απορριψω καποια διοτι δεν μπορω να γνωριζω τα ιδιαιτερα χαρακτηριστικα της...π.χ. δεν εχω ιδεα απο κινεζικα κτλ.
Αυτη που πιστευω οτι δεν θα μαθαινα ειναι αλβανικα , καθως δεν μπορω να φανταστω που θα μου χρειαζοντουσαν - θα μου ηταν χρησιμα...:whistle:

YΓ: Φυσικα , γνωριζω μερικες λεξεις "υψηλου" επιπεδου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποια που δε θα ήθελα να μάθω.
Μακάρι να τις ήξερα όλες.:D

Kατά τ' άλλα, δε μου αρέσουν τα Γερμανικά, αλλά αν μου δινόταν η ευκαιρία να τα μάθω, δε θα έλεγα όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κάποια που δε θα ήθελα να μάθω.
Μακάρι να τις ήξερα όλες.:D

Kατά τ' άλλα, δε μου αρέσουν τα Γερμανικά, αλλά αν μου δινόταν η ευκαιρία να τα μάθω, δε θα έλεγα όχι.

γιατι ολοι με τα γερμανικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viokapa

Νεοφερμένος

Η viokapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γερμανικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
όσοι δεν θέλετε να μάθετε γερμανικά απλά είστε τα πρόβατα που τρώνε κάθε μέρα την προπαγάνδα των ΜΜΕ :redface:
Είναι πολύ ωραία γλώσσα όταν την μαθαίνεις, είναι γενικά πολύ ξεχωριστή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
όσοι δεν θέλετε να μάθετε γερμανικά απλά είστε τα πρόβατα που τρώνε κάθε μέρα την προπαγάνδα των ΜΜΕ :redface:
Είναι πολύ ωραία γλώσσα όταν την μαθαίνεις, είναι γενικά πολύ ξεχωριστή..
Aυτό είναι το πιο ηλίθιο πράγμα που άκουσα εδώ και πολύ καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Δεν θα ήθελα να μάθω τούρκικα... με τόσα τούρκικα serial όμως κάθε μέρα και με τη μανα μου να τα βλέπει όλα, έτσι όπως πάει θέλω δε θέλω έχω μάθει κάποιες σκόρπιες λεξούλες!!

Που θα πάει όμως;... δεν θα πιάσω μόνη μου σπίτι κάποια στιγμή; Αμα ξαναπαίξει η tv Τουρκικες παρλαπίπες εμένα να μου τρυπήσετε την μυτόγκα μου! Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον δεν θα έχω καν tv, δεν την χρειάζομαι, βολεύομαι με το pc xD

Ουστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γερμανικά.
Κακόηχες λέξεις-σιδηρόδρομοι. :P Εδώ δεν μου αρέσει να τα ακούω θα πάω να τα μάθω? :confused:
55=φουνφουντφουνφτσικ
σ'αγαπω= ιχλιμπετιχ
Μπλιαχ!
χώστε αρνητικές οι γερμανόφωνοι :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Aυτό είναι το πιο ηλίθιο πράγμα που άκουσα εδώ και πολύ καιρό.

Γιατί? που κάνω λάθος?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Τούρκικα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top