[5/6/2012] Αρχές Οικονομικής Θεωρίας

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 36 69.2%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 25.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 1.9%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgos_dr

Νεοφερμένος

Ο giorgos_dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Α2) β

Α3) α
???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis93

Νεοφερμένος

Ο telis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΘΓ) Γ1. ΨΒ=160 ΨΔ=280 ΚΕ(Ψ)α-β=0,25 ΚΕ(Ψ)γ-δ=1 ΚΕ(Χ)β-γ=2
Γ2. α)αριστερά β)δεξιά γ)επί
Γ3. 200 μονάδες
Γ4. εφικτός οι παραγωγικοί συντελεστές υποαπασχολούνται

ΘΔ. Δ1)Q=2P+80
Δ2) Q=320-P
Δ3)0,3 ανελαστική
Δ4) P=100χρ μον

Επιβεβαιώστε με με τις δικές σας απαντήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Aris^^

Νεοφερμένος

Ο ^^Aris^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πελοποννήσου (Τρίπολη) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
πως πήγατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παιδιά, κάποιος που ξερει αν μπορει να μου πει αν ηταν ευκολα ή παλουκια; Δινει η κολλητη μου και εχω πεθανει στην αγωνια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis93

Νεοφερμένος

Ο telis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά, κάποιος που ξερει αν μπορει να μου πει αν ηταν ευκολα ή παλουκια; Δινει η κολλητη μου και εχω πεθανει στην αγωνια:(

Εύκολα ήταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
ευκολα τα θεματα... αλλωστε δεν μπορουσαν να βαλουν κατι δυσκολο περα απο κομματι θεωριας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisda

Νεοφερμένος

Ο giannisda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ΤΟ Δ2 ρε παιδιά πως λύνεται????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depth.hunter

Νεοφερμένος

Η depth.hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
ΘΓ) Γ1. ΨΒ=160 ΨΔ=280 ΚΕ(Ψ)α-β=0,25 ΚΕ(Ψ)γ-δ=1 ΚΕ(Χ)β-γ=2
Γ2. α)αριστερά β)δεξιά γ)επί
Γ3. 200 μονάδες
Γ4. εφικτός οι παραγωγικοί συντελεστές υποαπασχολούνται

ΘΔ. Δ1)Q=2P+80
Δ2) Q=320-P
Δ3)0,3 ανελαστική
Δ4) P=100χρ μον

Επιβεβαιώστε με με τις δικές σας απαντήσεις

0,6 ανελαστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis93

Νεοφερμένος

Ο telis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ΘΓ) Γ1. ΨΒ=160 ΨΔ=280 ΚΕ(Ψ)α-β=0,25 ΚΕ(Ψ)γ-δ=1 ΚΕ(Χ)β-γ=2
Γ2. α)αριστερά β)δεξιά γ)επί
Γ3. 200 μονάδες
Γ4. εφικτός οι παραγωγικοί συντελεστές υποαπασχολούνται

ΘΔ. Δ1)Q=2P+80
Δ2) Q=320-P
Δ3)0,3 ανελαστική
Δ4) P=100χρ μον

Επιβεβαιώστε με με τις δικές σας απαντήσεις

Ακριβως τα ιδια εκτος Δ3 , το εβγαλα 0,6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
ΘΓ) Γ1. ΨΒ=160 ΨΔ=280 ΚΕ(Ψ)α-β=0,25 ΚΕ(Ψ)γ-δ=1 ΚΕ(Χ)β-γ=2
Γ2. α)αριστερά β)δεξιά γ)επί
Γ3. 200 μονάδες
Γ4. εφικτός οι παραγωγικοί συντελεστές υποαπασχολούνται

ΘΔ. Δ1)Q=2P+80
Δ2) Q=320-P
Δ3)0,3 ανελαστική
Δ4) P=100χρ μον

Επιβεβαιώστε με με τις δικές σας απαντήσεις

Νομιζω οτι τα εχεις ολα σωστα... Ομως εγω το δ.3 το εβγαλα 0,23(ηθελε μεχρι το δευτερο δεκαδικο νομιζω)
Παιδια μπορει καποιος να μας πει ποσο ηταν τελικα το δ3;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgos_dr

Νεοφερμένος

Ο giorgos_dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
είστε σίγουροι για το Α2 και Α3? στο βιβλίο αλλιώς τα λέει. εκτός κι αν κάνω λάθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis93

Νεοφερμένος

Ο telis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ακριβως τα ιδια εκτος Δ3 , το εβγαλα 0,6

Μάλλον έκανα υπολογιστικό πόσο να μου κόψουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Νομιζω οτι τα εχεις ολα σωστα... Ομως εγω το δ.3 το εβγαλα 0,23(ηθελε μεχρι το δευτερο δεκαδικο νομιζω)
Παιδια μπορει καποιος να μας πει ποσο ηταν τελικα το δ3;;

Μηπως βρηκες την ελαστικοτητα ζητησης και οχι προσφορας ? Γιατι και εγω μπερδευτηκα στην αρχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsimtsikestisi

Νεοφερμένος

Ο tsimtsikestisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μάλλον έκανα υπολογιστικό πόσο να μου κόψουν;

1-2 μορια πιστευω... Ο τροπος τους ενδιαφερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

telis93

Νεοφερμένος

Ο telis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ΤΟ Δ2 ρε παιδιά πως λύνεται????

Βρίσκεις με την εισοδηματική ελαστικότητα την μεταβολή της ποσότητας για την ιδια τιμή και με την νέα τιμή ισσοροποίας έχεις δύο σημεία της συνάρτησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
0.6 ηταν η Es τα ελυσα ολα αλλα εχασα θεωρια απο διαφιμηση+κορεσμο.. τα εγραψα με δικα μου λογια και ξεχασα μερικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Καθαρο 20αρακι,παλι καλα θυμομουν απο περυσι αυτο το κομματι της θεωριας επειδη φετος δεν το εδωσα καθολου σημασια...! Δυσκολο το Δ2,επρεπε να ειχες κατανοησει την θεωρια καλα,τα υπολοιπα ηταν γελοια...
Θεωρω οτι ηταν πιο ευκολα απο τα αντιστοιχα περσινα λογω θεωριας.
ΥΓ: ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
Καλες διακοπες και καλα αποτελεσματα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μέχρι το Δ τα θέματα ήταν πολύ εύκολα. Το Δ ήταν βατό καλό. Βέβαια έχω κάνει αριθμητικό λάθος στην συνάρτηση ζήτησης οπότε και στο τελευταίο ερώτημα βρήκα τιμή 101 αντί για 100. Damn... αλλά δεν πειράζει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

telis93

Νεοφερμένος

Ο telis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καθαρο 20αρακι,παλι καλα θυμομουν απο περυσι αυτο το κομματι της θεωριας επειδη φετος δεν το εδωσα καθολου σημασια...! Δυσκολο το Δ2,επρεπε να ειχες κατανοησει την θεωρια καλα,τα υπολοιπα ηταν γελοια...
Θεωρω οτι ηταν πιο ευκολα απο τα αντιστοιχα περσινα λογω θεωριας.
ΥΓ: ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
Καλες διακοπες και καλα αποτελεσματα!!:P
Έχουμε και τις ενδοσχολικές μην χαλάσει ο βαθμός!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top