Ποιμαντικής & Κοινωνικής Θεολογίας

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Όποιος γνωρίζει κάτι για την Κοινωνική Θεολογία ας μου πει....:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Όποιος γνωρίζει κάτι για την Κοινωνική Θεολογία ας μου πει....:thanks:

εγώ μόνο ένα ξέρω να σου πω: μην περιμένεις να βρεις δουλειά μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αυτο για τη δουλεια ειναι σιγουρο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Για την κοινωνικη θεολογια δεν ξερω,ομως μια ξαδερφη μου που τελειωσε τη θεολογια εχει παρει πτυχιο εδω και 4 χρονια και ακομα δουλευει οπου να ναι... κοιταει κατι προκηρυξεις για δε γραμματεων,κατι τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
εγώ μόνο ένα ξέρω να σου πω: μην περιμένεις να βρεις δουλειά μετά...

Η θεολογια ειναι ενας απο τους κλαδους οπου η ανεργεια χτυπαει κοκκινα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Η θεολογια ειναι ενας απο τους κλαδους οπου η ανεργεια χτυπαει κοκκινα!

μόνο κόκκινα? όλα τα χρώματα της ίριδας χτυπάει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
για ολους εχει ο θεος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Αμαν ρε παιδια ....την καταστροφη φερατε....! Κατι θα υπαρχει ν κανεις μετα.. Εξαλλου ποθ αλλου ν μπεις με 12.500 μορια...;; Για Αθηνα μιλαω παντα.. Γιατι περσυ που εδωσα πρωτη φορα περασα Κεφαλονια,και το ΤΕΙ εκει πιστεψτε με δεν λεει... Πραγματικα, δεν ξερω τι να κανω... Ας βοηθησει καποιος.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Μηπως αν στραφεις σε σχολη καποιου αλλου πεδιου (αν εχεις δικαιωμα) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ναι αν μπορουσα... Ειμαι κ στο 3ο πεδιο βεβαια,αλλα ελπιζω ν πεσουν λιγο οι βασεις(που δεν το βλεπω) για ν πιασω νοσηλευτικη. Αλλιως δεν ξερω...:( Λες ν ανεβει η κοινωνικη θεολογια πανω απο 600 μορια;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Δε νομιζω να εχει τοση ζητηση... το 3ο πεδιο εχει καλα τει, οι περισσοτερες σχολες του 1ου ειναι κορεσμενες.. ισως ειναι καλυτερα να κοιταξεις το 3ο που εχεις περισσοτερες πιθανοτητες για επαγγελματικη αποκατασταση.. ποσα μορια εχεις στο 3ο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
11.950... Οι γονεις μου με πρηζουν να παω στη Λαμια Νοσηλευτικη...ομως ρε συ αλλο ΤΕΙ κ αλλο ΑΕΙ... και το πολυ πολυ μετα την κοινωνικη θεολογια παω κ για κανα αλλο πτυχιο.. Επισης τα μαθηματα που εχει η κοινωνικη θεολογια ειναι πολυ ενδιαφεροντα..και δεν εχουν καμια σχεση με τησ θεολογιας. Επιπλεον δεν ωγαινεισ μονο Θεολογος αλλα και Κοινωνιολογος...(οχι οτι αυτο εχει επαγγελματικη αποκατασταση,αλλα λεμε τωρα..:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Αμαν ρε παιδια ....την καταστροφη φερατε....! Κατι θα υπαρχει ν κανεις μετα.. Εξαλλου ποθ αλλου ν μπεις με 12.500 μορια...;; Για Αθηνα μιλαω παντα.. Γιατι περσυ που εδωσα πρωτη φορα περασα Κεφαλονια,και το ΤΕΙ εκει πιστεψτε με δεν λεει... Πραγματικα, δεν ξερω τι να κανω... Ας βοηθησει καποιος.. :(
Aν σου αρεσει η Θεολογια γιατι οχι;;;Και αν δεν εχεις αλλη επιλογη βεβαια...
Μερικες πληροφοριες για την κοινωνικη θεολογια

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Αντικείμενο σπουδών: Τομέας Θρησκειολογίας, Φιλοσοφίας και Κοινωνιολογίας:
Αρχαία ελληνική Θρησκεία, Φιλοσοφία της Θρησκείας, Χριστιανική και κοινωνική ηθική, Εισαγωγή στη Θρησκειολογία - Ισλάμ, Ιστορία Θρησκευμάτων (Ινδικά θρησκεύματα και ο χριστιανισμός έναντι των άλλων θρησκειών), Δογματική, Συμβολική, Κοινωνιολογία της Θρησκείας, Ψυχολογία της Θρησκείας, Εισαγωγή στη Φιλοσοφία, Φιλοσοφία, Κοινωνιολογία, Διάλογος Χριστιανισμού και Κόσμου, Οικουμενική Κίνηση, Επιστήμη και Χριστιανική Πίστη, Κινεζικά και Ιαπωνικά Θρησκευτικά Ρεύματα, Φιλοσοφική και Θεολογική Ανάλυση Λογοτεχνίας, Φιλοσοφία και Ποίηση, Ιστορία της Φιλοσοφίας, Ιστορία της Τέχνης Χριστιανικής Θεματογραφίας (μουσειοδιδακτικές ασκήσεις), Η Τέχνη στη Θρησκεία (μουσειοδιδακτικές ασκήσεις)

Τομέας Βιβλικών Σπουδών και Πολιτιστικού Βίου της Μεσογείου:
Παλαιά Διαθήκη και Αποκάλυψις του Ιωάννου, Εισαγωγή στην Παλαιά Διαθήκη, Ερμηνεία της Παλαιάς Διαθήκης εκ των Ο', Βιβλική Αρχαιολογία - Θεσμολογία, Ερμηνεία και Ερμηνευτική της Παλαιάς Διαθήκης εκ του Πρωτότυπου, Βιβλική Ιστορία, Βιβλική Θεολογία, Εισαγωγή και Ερμηνεία της Καινής Διαθήκης, ερμηνευτική και Ερμηνεία της Καινής Διαθήκης, Αρχαία Ελληνικά, Αρχαία Εβραϊκή Γλώσσα, Αρχαία Εβραϊκή Γλώσσα β', Μαθήματα Αρχαίας Εβραϊκής Γλώσσης, Ιστορία Θρησκείας της Παλαιάς Διαθήκης, Η Εποχή της Καινής Διαθήκης, Ερμηνεία Ευαγγελικών και Αποστολικών Περικοπών, Βιβλιογνωσία της Καινής Διαθήκης, Βιβλιογνωσία της Παλαιάς Διαθήκης, Θέματα Βιβλικής Ιστορίας, Θέματα Εβραϊκής Αρχαιολογίας, Βιβλική Οικολογία, Βιβλικές Πηγές Αρχαιολογίας, Πολιτιστική Κληρονομιά Αρχαίας Εγγύς Ανατολής

Τομέας Κανονικού Δικαίου και Βυζαντινής Θεολογίας από του θ' αιώνος:
Συγκριτικό Εκκλησιαστικό Δίκαιο, Ελληνικό Εκκλησιαστικό Δίκαιο, Οικογενειακό Δίκαιο, Πατρολογία, Ελληνική Εκκλησιαστική Γραμματολογία, Ερμηνεία Πατέρων και Πατερική Θεολογία, Γενική Εκκλησιαστική Ιστορία, Κανονικό Δίκαιο, Ερμηνεία των Ιερών Κανόνων, Κριτική Έκδοση Κειμένων, Κανονικό Δίκαιο. Ειδικό μέρος, Εγκληματολογία ( θεολογική θεώρηση ), Θέματα Ορθόδοξου Πνευματικότητος, Θέματα Βυζαντινής Θεολογίας, Εκκλησιαστική Ιστορία της Ελλάδος, Βυζαντινή Ιστορία, Ιστορία των Ορθόδοξων Σλαβικών Εκκλησιών, Η Διδασκαλία των Οικουμενικών Συνόδων

Τομέας Χριστιανικής Λατρείας, Αγωγής και Διαποιμάνσεως:
Βυζαντινή Παλαιογραφία και Διπλωματική, Αγιολογία, Υμνολογία, Εισαγωγή στην Παιδαγωγική - Γενική Παιδαγωγική, Θεωρία και Πράξη Χριστιανικής Αγωγής, Ποιμαντική, Εισαγωγή στην Ψυχολογία, Χριστιανική και Βυζαντινή Αρχαιολογία, Τελετουργική, Λειτουργική - Ομιλητική, Βυζαντινή Μουσικολογία, Ποιμαντική Γάμου και Οικογένειας, Συμβουλευτική Ποιμαντική, Παιδαγωγική - Διδακτική, Διδακτική του Μαθήματος των Θρησκευτικών, Ιστορία και Θεωρία της Εκκλησιαστικής Κοινωνικής Διακονίας, Ποιμαντική Ψυχολογία, Εξομολογητική, Ειδικά Θέματα Ψυχολογίας, Βυζαντινή Μουσική - Ψαλτική, Επικοινωνιακή Θεολογία

[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Διάρκεια σπουδών (εξάμηνα): 8
[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Κατευθύνσεις: [/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Εκπαιδευτικές προοπτικές: .[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
Επαγγελματικές προοπτικές: Οι επαγγελματικές δυνατότητες που προσφέρει το Τμήμα στους αποφοίτους του είναι κυρίως δύο. Η πρώτη αφορά εκείνους που προτίθενται να ασκήσουν το διδακτικό λειτούργημα στα Σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η δεύτερη αφορά εκείνους που προτίθενται να ιερωθούν. Η έκταση της θεολογικής, φιλολογικής, φιλοσοφικής και γενικώς ανθρωπιστικής μόρφωσης που παρέχεται, καθιστά τους πτυχιούχους ικανούς για κάθε θέση που έχει ως θέμα το σύγχρονο άνθρωπο και τα προβλήματά του, την οικογένεια και την κοινωνία.


Σε ποιο τμημα ειχες περασει περσι στη κεφαλονια ;


[/FONT][FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Κάτι λιγάκι σχετικό. Ξέρω άτομο που τελείωσε θεολογία, έκανε μεταπτυχιακό στην ιστορία (στη νεότερη ελληνική πολιτική ιστορία ή κάτι τέτοιο συγκεκριμένα) και τελικά εργάσθηκε σε φροντιστήρια στα φιλολογικά μαθήματα και θα διοριστεί και στο δημόσιο. Αν ψαχτείς τη βρίσκεις την άκρη.

Καλά όταν λέω "άτομο" αναφέρομαι προφανώς σε καθηγητή. Απλά το νόημα είναι ότι δε σημαίνει ότι αν σπουδάσει κανείς θεολογία είναι ντε και καλά καταδικασμένος να δουλέψει σε συγκεκριμένα επαγγέλματα. Είναι βέβαια και το πως θα στα φέρει η τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Οχι δεν σπουδαζω εκει...Αφου ξαναδωσα φετος.... απλα πηγα για καποιο καιρο εκει και ειδα τι παιζει....:P
Ελα βρε sorri τωρα διαβασα ολα τα μηνυματα κ το θεμα γενικα απο την αρχη. Και εγω στην κεφαλονια ειχα περασει κ εννοειτε πως θα εδινα χωρις δευτερη σκεψη. Σου αρεσουν τα τει του τριτου? Εγω πιστευω πως ειναι καλυτερα αυτα. Και εγω σε αυτα ελπιζω να παω φετος. Δε μου αρεσει κατι απο αυτα που πιανω απο το πρωτο, αλλα δεν ειναι τιποτα σιγουρο...δε το εψαξα και παρα πολυ. Κοιτα εγω ξερω πως απο Θεολογια μπορεις με εξετασεις μετα να πας για δασκαλος αλλα δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο κ για την κοινωνικη Θεολογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Πραγματι η θεωρητικη κατευθυνση δεν εχει τοσες επιλογες:'( σε αντιθεση με τις αλλες κατευθυνσεις.Τα περισσοτερα επαγγελματα του 1 πεδιου ειναι κορεσμενα...

Προσθεστε και εμενα στην ομαδα:bye: ειχα περασει κι εγω στο τμημα δημοσιων σχεσεων και επικοινωνιας (ενδιαφερον και με προοπτικες αλλα...)


Βλεπω ειχαν περασει πολλα ατομα δημοσιων σχεσεων....:P
Οποιος αλλοσ γνωριζει οτιδηποτε για την κοινωνικη θεολογια παρακαλω να μου πει....:thanks:

Δεν υπαρχει καποιος αλλος που να εχει πληροφοριες για την Κοινωνικη Θεολογια;;:(
Καποιος φοιτητης ισως;;
Παρακαλω θα ηθελα να ενημερωθω,για ν γνωριζω καποια πραγματα,σε περιπτωση που περασω σ'αυτην την σχολη..(αν δεν ανεβει 600 μορια)
:D:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

afroula

Νεοφερμένος

Η afroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας παιδια..
ειμαι καινουργια εδω..
με ενδιαφερει και εμενα η κοινωνικη θεολογια ως σχολη γιατι ειναι η μοναδικη επιλογη μου(για την αθηνα)...λετε να ανεβει πολυ φετος?σε καποια site στο ιντερνετ που εψαξα λενε οτι απο τ 1 πεδιο θα ανεβουν τα παιδαγωγικα κ η νομικη..(και ψυχολογιες κ φιλολογικες σχολες καπως)αλλα οι υπολοιπες θα κυμανθουν στα περσινα επιπεδα..ξερετε τιποτα
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

femalebiker

Νεοφερμένος

Η femalebiker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας! Είμαι πτυχιούχος Κοινωνικής Θεολογίας, τέλειωσα πριν 2 χρόνια και φυσικά δεν εργάζομαι σαν θεολόγος ακόμα. Από αυτή τη σχολή βγαίνεις μόνο θεολόγος και μπορείς να εργαστείς στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση(αυτό θέλει ψάξιμο για διεξόδους)σε δημόσια, ιδιωτικά ή εκκλησιαστικά σχολεία. Αν θες προχωράς σε μεταπτυχιακό και διδακτορικό και γίνεσαι καθηγητής Πανεπιστημίου. Επίσης παίζει και η Αρχιεπισκοπή αλλά κι αυτό θέλει ψάξιμο. Δεν ισχύει ότι βγαίνεις κοινωνικός λειτουργός, δεν το έχω συναντήσει πουθενά ούτε ξέρω κάποιον που να ασκεί αυτό το επάγγελμα με το δικό μας πτυχίο. Στην περίπτωση κατατακτηρίων, ίσως αναγνωρίζονται κάποια μαθήματα, οπότε μπαίνεις στο δεύτερο έτος της επόμενης σχολής.

Σαν σχολή είναι πολύ ενδιαφέρουσα, δεν έχω μετανιώσει που μπήκα εκεί, απλά τώρα ξαναδίνω με το 10%...Άμεση επαγγελματική αποκατάσταση δεν υπάρχει γι'αυτό συνιστώ αν κάποιος δεν έχει ως αυτοσκοπό τη θεολογία, να δηλώσει κάποια άλλη σχολή και να κάνει τη θεολογική σαν δεύτερες σπουδές ενώ εργάζεται παράλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky

Νεοφερμένος

Η lucky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
γειά σας παιδιά!!!!είμαι φοιτήτρια στην κοινωνική θεολογία!βέβαια ξανάδωσα φέτος πανελλήνιες,αλλά έμεινα έναν χρόνο εκεί...κοίτα...το σίγουρο είναι ότι περνάς καλά σαν φοιτητική ζωή!τώρα....σε σχέση με τα μαθήματα...εμένα προσωπικά δεν ήταν και το καλύτερό μου..γενικά αυτό που δεν μου άρεσε σε αυτή τη σχολή είναι ότι επειδή πρόκειται για θέμα θρησκείας,δεν συμφωνούσα με πολλά απο αυτά που διάβαζα ή που παρακολουθούσα...δεν είναι δυνατόν στον 21ο αιώνα να λέμε για τον Αδάμ και την Εύα,που αποδεδειγμένα είναι μια αλληγορία, κ πολλοί να την πιστεύουν....τέλος πάντων ας μην επεκταθώ....είναι ωραία....(επιστήμη δεν θα την έλεγα γιατί η επιστήμη ερευνά...) σχολή να την πούμε έτσι,για όποιον ενδιαφέρεται κ κυρίως για όποιον είναι κοντά στην θρησκεία....βέβαια πρέπει να ομολογήσω πως υπάρχουν ενδιαφέροντα μαθήματα μέσα στα πολλά....τα εβραικά πχ είναι πολύ δύσκολο μάθημα αλλά πολύ ενδιαφέρον!!τέλος θα σου πω αυτό που μας είχε πει ο καθηγητής μας που τώρα νομίζω έχει φύγει, ένας γλυκίτατος άνθρωπος(ο φίλος μας από την κοινωνική θεολογία που έχει τελειώσει θα τον ξέρει) πως αν δεν κάνουμε με πάθος κάτι ας πάμε σε κάτι άλλο για να το κάνουμε καλά!!!καλή τύχη!!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
μια φιλη μου κ αρκετοι γνωστοι δηλωσαν θεολογια κ κοινωνικη θεολογια για να δωσουν στο τελος κατατακτηριες κ να μπουν στη φιλοσοφικη..ουτως η αλλως στη θεωρητικη με τοσα μορια δεν εχεις κ πολλες επιλογες..παντωσ η νοσηλευτικη ειναι μια σχολη που εχει επαγγελματικη αποκατασταση αν κ ειναι λιγο δυσκολη αφου περιεχει κ ιατρικη μεσα αλλα αν δεν εχεις προβλημα με αυτα τα μαθηματα ειναι μια χαρα!
-----------------------------------------
κ νοσηλευτικη εχει κ με πιο λιγα μορια στο διδυμοτειχο!!καλη επιτυχια..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top