[Πανελλήνιες 2018] Σε ποια σχολή στοχεύετε;

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Λέω να πάω λογοθεραπεία.... πιστεύεται ότι είναι καλή σχολή θα έχει μέλλον??
Έχει μόνο ΤΕΙ και όχι πανεπιστήμιο..μόνο αν πάω πανεπιστήμιο ψυχολογίας πιστεύεται ότι είναι ισοδυναμα ;

Δεν έχει σημασία το γεγονός πως είναι ΤΕΙ, και μην κολλάς σε αυτό. Πτυχίο λογοθεραπευτή χορηγείται μόνο στους απόφοιτους των ΤΕΙ λογοθεραπείας, και ό,τι και να κάνεις, με ένα πτυχίο ψυχολογίας δε θα έχεις προτεραιότητα. Μην κολλάς σε τέτοιες χαζομάρες. Εάν θες να γίνεις λογοθεραπεύτρια, να πας στο ΤΕΙ λογοθεραπείας. Εάν θες να γίνεις ψυχολόγος, πήγαινε στο πανεπιστήμιο ψυχολογίας. Τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariana_gew

Νεοφερμένος

Η Mariana_gew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν έχει σημασία το γεγονός πως είναι ΤΕΙ, και μην κολλάς σε αυτό. Πτυχίο λογοθεραπευτή χορηγείται μόνο στους απόφοιτους των ΤΕΙ λογοθεραπείας, και ό,τι και να κάνεις, με ένα πτυχίο ψυχολογίας δε θα έχεις προτεραιότητα. Μην κολλάς σε τέτοιες χαζομάρες. Εάν θες να γίνεις λογοθεραπεύτρια, να πας στο ΤΕΙ λογοθεραπείας. Εάν θες να γίνεις ψυχολόγος, πήγαινε στο πανεπιστήμιο ψυχολογίας. Τόσο απλό.

Ήσουν σαφέστατος:P
Ευχαριστώ πολυ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrsKatia

Νεοφερμένος

Η DrsKatia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγώ Ιατρική στοχευω ( Αθήνα συγκεκριμένα αλλά και Αλεξανδρούπολη που λέει ο λόγος συμβιβάζομαι - Ιατρική να 'ναι...) . Ωστόσο βρίσκω ενδιαφέρουσες και την Φαρμακευτική και την Κτηνιατρική.
Καλη επιτυχία σε ολους μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Πλέον έχω αποφασίσει
Οικονομικής επιστημης ο.π.α 14.900
Δέος ο.π.α 13.109
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εν τελη εχω κατασταλαξει στην χημικων μηχανικων.. Πολυ ενδιαφερον αντικειμενο, ιδιαιτερα πολυπλευρο και προσφερει πολλες δυνατοτητες επαγγελματικης αποκαταστασης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Και εγώ εκεί στοχευω...και αν επιτρέπεται,ποια πόλη θες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εν τελη εχω κατασταλαξει στην χημικων μηχανικων.. Πολυ ενδιαφερον αντικειμενο, ιδιαιτερα πολυπλευρο και προσφερει πολλες δυνατοτητες επαγγελματικης αποκαταστασης!

Και εγώ εκεί στοχευω...και αν επιτρέπεται,ποια πόλη θες??

Χμμ ενδιαφερον :D στοχευετε αθηνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ναι Αθηνα θα βάλω πρώτη επιλογή αλλα τα μοριακια ειναι απιασταααα:P οποτε και Πάτρα πάω...Χημικός μηχανικός σπουδάζεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MIRANTA2k17

Νεοφερμένος

Η MIRANTA2k17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ομοιως Αθηνα και εγω! Ωστοσο ''συμβιβαζομαι'' με οποιαδηποτε αλλη πολη, χημ. μηχανικων να'ναι και οπου να ναι.. Άγγελε επετρεψε μου να ρωτησω, δινεις ή σπουδαζεις? Βλεπω πως δηλωνεις 17 ετων και φοιτητης ταυτοχρονα ..
Οντως τα μορια ειναι πολυ ψηλα, αλλα πιστευω πως αποτελουν εφικτο στοχο για μαθητες που εχουν αξιοπρεπη, συνολικη, σχολικη πορεια στα μαθηματα του προσανατολισμου και καταβαλλουν προφανως την αναλογη προσπαθεια που απαιτειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ναι Αθηνα θα βάλω πρώτη επιλογή αλλα τα μοριακια ειναι απιασταααα:P οποτε και Πάτρα πάω...Χημικός μηχανικός σπουδάζεις???

Ομοιως Αθηνα και εγω! Ωστοσο ''συμβιβαζομαι'' με οποιαδηποτε αλλη πολη, χημ. μηχανικων να'ναι και οπου να ναι.. Άγγελε επετρεψε μου να ρωτησω, δινεις ή σπουδαζεις? Βλεπω πως δηλωνεις 17 ετων και φοιτητης ταυτοχρονα ..
Οντως τα μορια ειναι πολυ ψηλα, αλλα πιστευω πως αποτελουν εφικτο στοχο για μαθητες που εχουν αξιοπρεπη, συνολικη, σχολικη πορεια στα μαθηματα του προσανατολισμου και καταβαλλουν προφανως την αναλογη προσπαθεια που απαιτειται.

<< Άγγελε επετρεψε μου να ρωτησω, δινεις ή σπουδαζεις? Βλεπω πως δηλωνεις 17 ετων και φοιτητης ταυτοχρονα ..>>
Εδωσα περυσι και μπηκα σε αλλη πολυτεχνικη σχολη.Φετος ξαναδινω για να περασω στην χημικων μηχανικων.
<< οποτε και Πάτρα πάω...>> << Ωστοσο ''συμβιβαζομαι'' με οποιαδηποτε αλλη πολη, χημ. μηχανικων να'ναι και οπου να ναι..>> Δεν ξερω αν το γνωριζατε γιατι κι εγω πριν ενα μηνα το εμαθα.Σε οποια πολη και να περασετε το πτυχιο(και γενικα πτυχιο πολυτεχνικης σχολης) ισοδυναμει με master :)
Καλη επιτυχια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Καλη δυναμη παιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Στην Ιατρική , αν μάλιστα πετύχουμε και στο ΑΠΘ θα κάνουμε πάρτι:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Μακαρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,997 μηνύματα.
Εαν και δεν εχει απολυτως καμια σημασια διοτι το μελλον δεν λαμβανει υπ'οψιν τις προσωπικες προτιμησεις,ωστοσο θα πω ΣΕΜΦΕ για την ιστορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εαν και δεν εχει απολυτως καμια σημασια διοτι το μελλον δεν λαμβανει υπ'οψιν τις προσωπικες προτιμησεις,ωστοσο θα πω ΣΕΜΦΕ για την ιστορια.

Πολλη ωραια σχολη :)
Καλη επιτυχια φιλε μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,997 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ Αγγελε,ευχομαι τα καλυτερα και σε εσενα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εγω στοχευω βιολογικο ή χημικο. Βιολογικο Αθηνας πιανω με υπερβολικα πολυ τυχη, οποτε ελπιζω να πιασω εστω βιολογικο κρητης για να παρω μεταγραφη.Αλλιως παμε χημικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
οπα δεος
εκπα οικονομικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
1.Νομικη αθηνας (με ενα 18 αυριο την πιανω για πλακα)
2.Διεθνων και ευρωπαϊκών Εκπα
3.Ιστορικο αρχαιαολογικο αθηνα
4.Και αν γινει καμια κλοουνια :P,εχω καβατζα την γερμανική φιλολογία για την οποια τρελαίνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
1.Νομικη αθηνας (με ενα 18 αυριο την πιανω για πλακα)
2.Διεθνων και ευρωπαϊκών Εκπα
3.Ιστορικο αρχαιαολογικο αθηνα
4.Και αν γινει καμια κλοουνια :P,εχω καβατζα την γερμανική φιλολογία για την οποια τρελαίνομαι.

Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, αλλά έχω την εντύπωση πως διεθνών και ευρωπαικών σπουδών υπάρχει μόνο στο Πάντειο και στο ΠΑΠΕΙ στην Αττική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top