Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι Ναι θα μπορούσε να τις διεκδικήσει Αλλά να έχει και χαμηλότερους στόχους γιατί οι πιθανότητες αν μιλάμε για έναν επιφανειακά καλό μαθητή είναι 50-50 για μια υψηλοβαθμη σχολη αν και δεν ξέρω την περίπτωση.για να σου πω συγκεκριμένα. Θα τον συμβούλευα να διαβάζει και να λύνει ΌΛΕΣ του τις απορίες αν θέλει να είναι πραγματικά καλος. Αν κάτι δεν το κατανοεί ούτε με την δεύτερη ούτε με Την τρίτη φορά από εναν καθηγητή να ψαχτει και ο ίδιος παιρεταιρω αν πάλι Όχι μπορεί στην εσχάτη των περιπτώσεων να καταφύγει στην παπαγαλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Κοίτα είναι ένα παιδί που έχει ταχύτητα και σε γενικές γραμμές του κόβει.Τώρα αυτός επειδή είναι λίγο ζαμανφου (δεν είναι παιδί του έξω, απλά κάθεται όλη μέρα σπίτι και χαζεύει στο νετ)και επειδή του είπε και ο καθηγητής σου στο φροντ ότι στην δευτέρα λυκείου δεν έκανε και πολλά πράγματα (έπεσε και στις εξετάσεις) έχει αγχωθεί και χθες άρχισε να κάνει επανάληψη σε όλα τα μαθήματα από την Α γυμν. Αυτό δεν το κόβω να γίνεται γιατί πρέπει να προλάβει μαθηματικά,φυσική,χημεία +ότι έχει κάνει καλοκαιρινά, μέσα σε 1 εβδομάδα.Τώρα αν πάει για ιατρικά και τέτοια ας κάνει επιφανειακά τα μαθηματικά αντί για βαθιά ίσα για να βγάζει τις πράξεις της φυσικής και της χημεία που προς το παρόν δεν δείχνουν τίποτα το ιδιαίτερο (κρούσεις,ταλαντώσεις).Ας μάθει τριγωνομετρία καλή για τη φυσική του και ας το παλέψει κάπως έτσι.Τώρα αν θέλει ΗΜΜΥ σε ΕΜΠ (τροπος του λεγειν) θα πρέπει να κάνει και τα μαθηματικά καλά.Δεν ξέρω τι να του πω γιατί και γω είμαι στην ίδια τάξη και δεν έχω εικόνα από πανελλ.Να του πω να μην αγχώνεται και να διαβάζει για την Γ και θα είναι μια χαρά ή να του πω να κάνει την επανάληψη όπως την κάνει και ο Θεός βοηθός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Κοιτά να δεις δεν ξέρω τι είδους κενα μπορεί να έχει ώστε να πιάσει τα μαθηματικά του γυμνασίου στα χέρια του ,τα οποια Είναι στοιχειώδη πράγματα. Αλλά αν θέλει να δώσει μια χρονιά πανελλήνιες όπως και γω και να μην ξαναμπεί σε αυτή την διαδικασία Θα ήταν καλή συμβουλή να θέσει και χαμηλότερους στόχους γιατί ξέρω άτομα άριστα που χάνουν την ιατρική από έκθεση τα οποία μπήκαν στην Γ Λυκείου ετοιμα να αριστευσουν. Τώρα στην Γ Λυκείου δεν ξέρω που έχει φτάσει στην ύλη και κατά πόσο την κατέχει. Αυτά τα ξέρει ο ίδιος περισσότερο για να απαντήσει στον εαυτό του. Ωστόσο αν είναι κολλημένος με υψηλόβαθμες σχολές καλό θα ήταν να συμφιλιωθεί και με την περίπτωση του ότι μπορεί και να χρειαστεί να ξαναδώσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VirusX

Νεοφερμένος

Ο VirusX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Κοίτα δεν νομίζω να έχει κενά από το γυμνάσιο.Είναι υπερβολή.Μόνος του μπήκε σε αυτήν την διαδικασία της επανάληψης δεν του είπε κανένας καθηγητής να την κάνει(μπορεί όμως και να έχει και δίκαιο).Εγώ του είπα πάλεψε πιο χαλαρά για κάτι μέτριο σε βάσεις και να είναι κοντά σε αυτό που θες να κάνεις.Αν δεις ότι μπορείς να το κυνηγήσεις από το μέτριο(προς θεού δεν υπάρχει μέτριο ή καλό απλά μόνο βάση των μορίων)μείνε εκεί που πέρασες και προχώρα.Τώρα αν δεις ότι είναι καλύτερα από την υψηλόβαθμη σχολή ξανά δώσε με μεγαλύτερη σιγουριά.Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top