Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν μου φαίνεται προσωπικά σωστό να περιμένω 5 εξάμηνα για να ξεκινήσω το αντικείμενο που με ενδιαφέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καλή επιτυχία όπως και να΄χει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε ευχαριστώ πολύ σου εύχομαι το ίδιο αν και από ό,τι βλέπω περνάς άνετα ΔΕΤ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milianis

Νεοφερμένος

Ο milianis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής Θράκης και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μόρια:17771
Σχολή:Νομική ΔΠΘ

απλό , λιτό, λακωνικό μηχανογραφικό, σε στυλ "ή όλα ή τίποτα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον για το "όλα" πας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milianis

Νεοφερμένος

Ο milianis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής Θράκης και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Έτσι θέλω να πιστεύω . Καλη επιτυχία και σε σένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ επίσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
1. MM EMΠ
2. ΝΑΥΠΗΓΟΥΣ ΕΜΠ
3. ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΟΥΣ ΠΑΤΡΑ
4. ΣΕΜΦΕ
5. ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΑΘΗΝΑ
6. ΜΜ ΒΟΛΟΣ
7. ΜΜ ΑΠΘ
8. ΦΥΣΙΚΟ ΑΘΗΝΑ
9. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΕΚΠΑ

Με 17957 ελπίζω να πιάσω τη 2η επιλογή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EmilianoFts

Νεοφερμένος

Ο EmilianoFts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημερα !! ειμαι πολυ σκεπτικος σε σχεση με το τι σχολη να περασω . Ειμαι απο τους αναποφασιστους , αλλα τεινω μετα απο πολ ψαξιμο στις εξης σχολες :

α) Οικονομικων επιστημων AΠΘ
β)Δοιηκηση και Οργανωση Επιχειρησεων ΠΑΜΑΚ
γ)Διεθνων Ευρωπαικων Οικονομικων Σπουδων ΟΠΑ
δ)Ναυτιλιακων Σπουδων ΠΑΠΕΙ

Θέλω γνώμες

Ευχαριστω προκαταβολικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλημερα !! ειμαι πολυ σκεπτικος σε σχεση με το τι σχολη να περασω . Ειμαι απο τους αναποφασιστους , αλλα τεινω μετα απο πολ ψαξιμο στις εξης σχολες :

α) Οικονομικων επιστημων AΠΘ
β)Δοιηκηση και Οργανωση Επιχειρησεων ΠΑΜΑΚ
γ)Διεθνων Ευρωπαικων Οικονομικων Σπουδων ΟΠΑ
δ)Ναυτιλιακων Σπουδων ΠΑΠΕΙ

Θέλω γνώμες

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Αφού πρωταρχικά σ΄ενδιαφέρει η Οικονομική Επιστήμη γιατί μετά το ΑΠΘ δεν δηλώνεις και τα άλλα τμήματά της στο ΟΠΑ, ΠΑΠΕΙ, ΕΚΠΑ, ΠΑΜΑΚ, ΔΠΘ, Θεσσαλίας, Ιωαννίνων, Πάτρας, Κρήτης και Πελοποννήσου και μετά τα υπόλοιπα που αναφέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spinalgr1990

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 206 μηνύματα.
Η γνωμη μου ειναι να δηλωσετε αποκλειστικα σχολες του Στρατου και της Αστυνομιας. Σε οποιαδηποτε αλλη σχολη περασετε ειναι ασαφής η επαγγελματικη σας αποκατασταση. π.χ. σπουδαζετε φαρμακοποιος και με το νεο νομοσχεδιο θα μπορει ο καθενας να ανοιγει φαρμακείο και ετσι αυτοματως υποβαθμιζετε το πτυχιο σας. Επισης στις περισσοτερες σχολες υπαρχουν καθηγητες που δεν εξηγουν σωστα το μαθημα , ειναι παντελώς αδιαφοροι μιας και αυτοι εχουν δεμενο το γαϊδαρό τους και η ιδια η σχολη ουτε καν ενδιαφέρεται αν θα εχετε μελλοντικα εργασια. Θα αποκτησετε πολλες θεωρητικες γνωσεις οι οποίες δεν εφαρμοζονται στην αγορα εργασιας.

Γι αυτο σας προτεινω να πατε στις σχολες στρατου και αστυνομιας μιας και μετα την αποφοιτηση σας ξερετε στα σιγουρα οτι θα εχετε δουλεια. Επισης ως δημοσιοι υπαλληλοι που θα ειστε μετα ποτε δεν θα ακουσετε τις λεξεις : ανεργια, μαυρη εργασια , ανασφαλιστη εργασία κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γι αυτο σας προτεινω να πατε στις σχολες στρατου και αστυνομιας μιας και μετα την αποφοιτηση σας ξερετε στα σιγουρα οτι θα εχετε δουλεια. Επισης ως δημοσιοι υπαλληλοι που θα ειστε μετα ποτε δεν θα ακουσετε τις λεξεις : ανεργια, μαυρη εργασια , ανασφαλιστη εργασία κτλ

Μπορεί να είναι μια δουλειά που σου εξασφαλίζει έναν μισθό "μήνας μπαίνει-μήνας βγαίνει" οπότε σίγουρα δεν θα πεινάσεις αλλά δεν μπορούν όλοι ν΄αντέξουν αυτόν τον τρόπο ζωής (τόσο κατά τη διάρκεια της σχολής όσο και μετά).΄Οσοι μπορούν, πολύ καλά θα κάνουν να το προσπαθήσουν.΄Οσοι όμως έχουν χαρακτήρα ευαίσθητο που δεν αντέχει στην ψυχολογική πίεση, όσοι είναι οξύθυμοι, όσοι είναι αντιαθλητικοί τύποι, όσοι δεν μπορούν να κάνουν υπομονή, όσοι αντιδρούν στο να εκτελούν άκριτα διαταγές και γενικά όσοι είναι άνθρωποι που θέλουν να ζουν την ζωή τους πιο χαλαρά και όχι με "στρατιωτική πειθαρχία", πολύ καλά θα κάνουν ν΄ αποφύγουν αυτές τις σχολές γιατί εκτός από το γεγονός ότι κάποια στιγμή ασφαλώς και δεν θα αντέξουν οπότε θα παραιτηθούν, θα πρέπει να πάνε και σε ψυχολόγο για να συνέλθουν. Δεν κάνουν όλοι οι άνθρωποι για όλες τις δουλειές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
1.Νομικη
2.Φιλολογία
3.Ιστορικο αρχαιολογικο
4.Γερμανικη φιλολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΚΠΑ - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΚΠΑ - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΙΜΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΙΛΙΟΝ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΙΑΣ, ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΠΑΤΡΑ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ (ΑΙΓΑΛΕΩ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ) - ΙΟΝΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Αυτό είναι το προσωρινό μου.. τι πιστύετε; Είναι κάποια τοποθέτηση παράλογη; Ως προς τα μόρια εννοώ..
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Θεωρείς υπάρχει νόημα που έχεις ολες αυτές τις σχολές; Γνώμη μου ήταν και πέρυσι ότι τζάμπα βάζαμε σχολές στο μηχανογραφικό. Και στο δικο μου θυμάμαι όταν το φτιάχναμεμε καθηγητές μου είχαν βάλει 9 σχολές με το ζόρι μιας και δεν έβλεπα τον λόγο να συνεχίζουμε μετά τις πρώτες 3 επιλογές.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΚΠΑ - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΜΑΖΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΚΠΑ - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΙΜΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΙΛΙΟΝ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΠΑΝΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ

ΘΕΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ ΤΕΧΝΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΛΩΝ ΤΕΧΝΩΝ

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΙΑΣ, ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΠΑΤΡΑ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΑΘΗΝΑ) - ΕΘΝΙΚΟ & ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ (ΑΙΓΑΛΕΩ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ) - ΙΟΝΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ) - ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

Αυτό είναι το προσωρινό μου.. τι πιστύετε; Είναι κάποια τοποθέτηση παράλογη; Ως προς τα μόρια εννοώ..
Θα είμαι ειλικρινής. Συμφωνώ μονο με τις σχολές ψυχολογίας κι αυτό γιατί μιλάμε για έναν ευρύτατο κλάδο που αναλόγως την εξειδίκευση μπορείς να κάνεις πολλά. Με τα υπόλοιπα δεν συμφωνώ γιατί η μετέπειτα αποκατάσταση είναι ασαφής και αβέβαιη.
Έχεις σκεφτεί να δηλώσεις κάποια ξενόγλωσση φιλολογία;
 

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Κάποιες επιλογές σαφώς θα αλλάξουν ανάλογα τα μόρια μου.. Έχω δηλώσει τόσες πολλές επειδή δεν είμαι καθόλου σίγουρος για το πώς θα κινηθεί το αποτελέσμα μου.. μπορεί να βγάλω 17.000 μπορεί 11.000.. Δεν μπορώ να το προσεγγίσω.. Έχω πολλές απαντήσεις που δεν είναι ούτε απόλυτα σωστές ούτε όμως και λάθος..


Δήλωσα Ψυχολογια αρχικά επειδή είναι η αγαπημένη μου Επιστήμη και τα υπόλοιπα επειδή μου αρέσουν πολύ σαν αντικείμενα.. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο κστι άλλο :) γενικά επειδή τυχαίνει ένα μέρος των συγγενών μου να γνωρίζουν από επαγγελματικές ευκαιρίες, και ένα άλλο μέρος να ζει στο εξωτερικό, πράττω κυρίως με βάση την μετέπειτα διεπιστημονικοτητα.. Δηλαδή προσωπικά δεν θέλω να γίνω ούτε ψυχολόγος, ούτε τίποτα τέτοιο..
Όσα επαγγελματα μου αρέσουν είναι κατά βάση συνδυασμοί πολλών επιστημών μαζί.. οπότε ούτως ή άλλως ο,τι κι αν περάσω, θα κάνω μεταπτυχιακό σε κάτι άλλο και θα τα συνδυάσω.. πχ αν περάσω θέατρο, θα κάνω μεταπτυχιακό στη Ψυχολογια των παραστατικών τεχνών και θα γίνω δραματοθεραπευτης κλπ κλπ

Γενικά εγώ ρώτησα κυρίως για τα μόρια. Πχ μπορεί μια σχολή να έχει πολύ χαμηλότερα μόρια από μια άλλη και να τις έχω απαριθμισει παράδοξα.. βλέπετε εσείς κάτι στο συγκεκριμένο μηχανογραφικό (ανεξάρτητα από την επαγγελματική αποκατάσταση) που δεν κολλάει ως προς τη σειρά;

Αχ ξέχασα! Για την ερώτηση με τις ξενόγλωσσες, έχω δώσει αγγλικα αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η αγγλική γλώσσα και η σπουδή της :P
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κάποιες επιλογές σαφώς θα αλλάξουν ανάλογα τα μόρια μου.. Έχω δηλώσει τόσες πολλές επειδή δεν είμαι καθόλου σίγουρος για το πώς θα κινηθεί το αποτελέσμα μου.. μπορεί να βγάλω 17.000 μπορεί 11.000.. Δεν μπορώ να το προσεγγίσω.. Έχω πολλές απαντήσεις που δεν είναι ούτε απόλυτα σωστές ούτε όμως και λάθος..


Δήλωσα Ψυχολογια αρχικά επειδή είναι η αγαπημένη μου Επιστήμη και τα υπόλοιπα επειδή μου αρέσουν πολύ σαν αντικείμενα.. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο κστι άλλο :) γενικά επειδή τυχαίνει ένα μέρος των συγγενών μου να γνωρίζουν από επαγγελματικές ευκαιρίες, και ένα άλλο μέρος να ζει στο εξωτερικό, πράττω κυρίως με βάση την μετέπειτα διεπιστημονικοτητα.. Δηλαδή προσωπικά δεν θέλω να γίνω ούτε ψυχολόγος, ούτε τίποτα τέτοιο..
Όσα επαγγελματα μου αρέσουν είναι κατά βάση συνδυασμοί πολλών επιστημών μαζί.. οπότε ούτως ή άλλως ο,τι κι αν περάσω, θα κάνω μεταπτυχιακό σε κάτι άλλο και θα τα συνδυάσω.. πχ αν περάσω θέατρο, θα κάνω μεταπτυχιακό στη Ψυχολογια των παραστατικών τεχνών και θα γίνω δραματοθεραπευτης κλπ κλπ

Γενικά εγώ ρώτησα κυρίως για τα μόρια. Πχ μπορεί μια σχολή να έχει πολύ χαμηλότερα μόρια από μια άλλη και να τις έχω απαριθμισει παράδοξα.. βλέπετε εσείς κάτι στο συγκεκριμένο μηχανογραφικό (ανεξάρτητα από την επαγγελματική αποκατάσταση) που δεν κολλάει ως προς τη σειρά;

Αχ ξέχασα! Για την ερώτηση με τις ξενόγλωσσες, έχω δώσει αγγλικα αλλά δεν με ενδιαφέρει καθόλου η αγγλική γλώσσα και η σπουδή της :P
Ως προς τα μόρια (για τα οποία έχεις δίκιο, δεν σου απάντησα), αυτό δεν παίζει ρόλο. Δηλώνεις με σειρά προτίμησης. Το αν θα βάλεις ως πρώτη επιλογή μια σχολή με 11.000 μόρια και ως δεύτερη μια σχολή με 15.000 καμία διαφορά δεν έχει εφόσον εσύ προτιμάς περισσότερο την πρώτη.

Επειδή είδα πως δεν σου άρεσε και πολύ η απάντηση μου, αυτά στα είπα για να σκεφτείς λίγο περισσότερο τις επιλογές που σου δίνονται από το 1ο πεδίο. Αν όμως τα έχεις ψάξει όλα από τώρα και ξέρεις με βεβαιότητα τι θες να κάνεις στο μέλλον, απλά προχώρα :bigarmhug
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
1 ΜΜ ΑΘΗΝΑ
2 ΜΜ ΑΠΘ
3 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΚΑΙ ΑΕΡΟΝΑΥΠΗΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΠ
4 ΜΜ ΒΟΛΟΣ
5 ΗΜΜΥ ΒΟΛΟΣ
6 ΗΜΜΥ ΞΑΝΘΗ
7 CEID
8 ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΛΙΚΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΑ.

Νομίζω ότι αντιπροσωπεύει αρκετά καλά αυτά που θέλω. Γνωμούλες; :cool2:
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
1. Φαρμακευτική
2. Βιολογικό/Βιοχημεία-Βιοτεχνολογία/Μοριακή Βιολογία
3. Χημικό
4. Δεν έχω αποφασίσει αν θα βάλω Βιοϊατρικών Επιστημών ή Επιστήμη Φυτικής Παραγωγής, ίσως φτιάξω θέμα για να λάβω γνώμες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top