Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Sipty

Νεοφερμένος

Ο Sipty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παίρνει ή έπερνε κανείς Ιπποφαές?Αξίζει να το αρχίσει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Ε ρε προβλήματα. Ψηφίζω και γω πιτόγυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω εχω κουραστει πολυ αλλα δεν θελω να παρω βιταμινες
Τι φαγητα βοηθουν στην τονωση ξερετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εγω εχω κουραστει πολυ αλλα δεν θελω να παρω βιταμινες
Τι φαγητα βοηθουν στην τονωση ξερετε?
Υδατάνθρακες για άμεση ενέργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Σαν πολυ δεν το εχετε πιστεψει οτι και καλα θα πεθάνουμε στην κουραση οταν ειμαστε Γ'Λυκειου? Ιπποφαες ειπε ενας πεθανα στο γελιο λες και ειναι στην οικοδομη και σκαβει. Αμα θελετε κανα red bull η μονστερ να το δεχτω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Πέρσι τέτοιο καιρό κατέβαζα ασταμάτητα αυτά τα σεντρουμ λες και ήταν τορρεντς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Πέρσι τέτοιο καιρό κατέβαζα ασταμάτητα αυτά τα σεντρουμ λες και ήταν τορρεντς.

εκανε τπτ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
αρχίδια, απλά η μάνα μου ήταν παρανοϊκή.
Ούτε με placebo effect δεν έκαναν κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδια πηρα κατι καψουλεσ για μνημη Richelet λεγονται..ΜΟΥΥΥΦΑΑΑ και οχι μονο εγω αλλα και αλλη μια κοπελα δεν ειδε διαφορα.μαζι με αυτεσ ξεκινησα και τησ βιταμινεσ απο lanes
*lanes extra energy για τόνωση
*lanes memory(μνημη και καλα)
οταν επαιρνα και τα τρια μαζι με έπιανε υπνηλία αυτο εχω να πω,,,δεν μπορουσα να σηκωθω το πρωί,κοιμομουν τα μεσημέρια και το βραδυ νυσταζα απο τισ 10..απο σημερα παιρνω τα πρωτα δυο ,,,ακομη καμια διαφορα αλλα δεν νυσταζω πια ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Μην παρετε ποτε κατι πρωτη φορα το πρωι των εξετασεων αν ειναι τιποτα περιεργο και δεν ξερετε πως θα αντιδρασει το σωμα σας... να κανετε δοκιμες για καλου-κακου.
Οσο για τη γνωμη μου πανω στο θεμα (να σημειωθει οτι παω τριτη αυτο το σεπτεμβριο) ειναι νωρις για να εχω καποια εμπειρια. Πιστευω ομως οτι με καλο υπνο, πολυ νερο και ολοκληρωμενη διατροφη δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω. Πολλες φορες τα χαπια και οι βιταμινες σου προσφερουν μια ψυχικη σιγουρια οτι δια μαγειας θα θυμηθεις τα παντα. Αν τα κανεις ολη τη χρονια θα τα ξερεις ομως, εκτος αν πεσουν παλουκια. Μπορει ομως κατι να μη το θυμασαι ξερω γω πριν μπεις στην αιθουσα και οταν μπεις και σκυψεις πανω απο τα θεμα το ενα φερνει το αλλο και τα θυμασαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Είχα πάρει κι εγώ κάτι βιταμίνες όταν έδινα Πανελλαδικές και δεν μπορώ να πω ότι με βοήθησαν ιδιαίτερα. :/: Στην εξεταστική όμως έτρωγα περιστασιακά κάτι καραμέλες με ιπποφαές καιμπορώ να πω πως με τόνωσαν κάπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑmyC

Νεοφερμένος

Η ΑmyC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγω παιρνω σιδηρο για την αναιμια καθημερινα, 4-5 την εβδομαδα epressat, 2-3 την εβδομαδα χαπια που ενισχυουν το ανοσοποιητικο κατα τον ιωσεων και το ιδιο αναβραζον δισκιο για την ενισχυση του ανοσοποιητικου. Βεβαια πινω φυσικο χυμο πορτοκαλι ανελλιπως καθημερινα και αλλους χυμους μεσα στη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
τι εχετε να πειτε για την σπιρουλινα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Το μονο που χρειαστηκα ηταν μια δυνατη δοση καφεινης καθε μερα για περιπου 9-10 μηνες που στην ουσια ηταν ενα μονστερ και 1-2 καφεδες. Με side effect μειωμενη ορεξη που οδηγησε στην απωλεια καποιων κιλων. Μην ακουω οτι η καθιστικη ζωη σε κανει χοντρο. Οταν καταναλωνω 1500 θερμιδες και το σωμα μου χρειαζεται 1800-1900 για συντηρηση που θα τις βρει? Με αερα? Αρα χανεις κιλα και να καθεσαι ολη την ημερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Καμια πορτοκαλαδα να πινεις(καθημερινα αν γινεται) και καμια βιταμινη οταν νιωσεις οτι πας να αρρωστησεις.Ολα τα αλλα τα θεωρω περιττα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλησπέρα!!

Άνηκα στην μερίδα των μαθητών και ανήκω τώρα σε αυτή των φοιτητών που δεν πήρε ποτέ και δεν πρόκειται να λάβει ποτέ συμπληρώματα διατροφής. Τα περισσότερα από αυτά, εάν όχι όλα νομίζω είναι χημικά και τα φυτικά ακόμα δεν ξέρω εάν υπάρχουν κιόλας, δεν μπορεί να μην έχουν υποστεί και κάποια μικρή χημική επεξεργασία. Καταναλώνουμε που καταναλώνουμε καθημερινά χημικά τροποποιημένα προϊόντα γιατί να βγάλουμε τα μάτια μας και να προσθέσουμε και άλλα τέτοια;

Προτιμώ φυσικά μέσα για τόνωση είτε στο σώμα είτε στο μυαλό, όπως ύπνος, καλό φαγητό, υγρά, και γυμναστική.
Είναι τα καλύτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top