Αλλαγή πεδίου και απώλεια μορίων

nam21r

Νεοφερμένος

Ο nam21r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πρώτον thanks a lot για το ενδιαφέρον και θα παω αύριο πρωί-πρωί να το δοκιμάσω!Το αρνητικό είναι οτι δεν είναι σχολείο της περιοχής μου οπότε δεν ξέρω καλύτερα τους καθηγητές αν θα είναι πρώθυμοι να με βοηθήσουν αλλα αφου λες οτι γίνεται αυτή η ΄΄επαναπαραλαβή΄΄της αίτησης δεν θα αφήσω την ευκαιρία να πάει χαμένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nam21r

Νεοφερμένος

Ο nam21r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Για όλα υπάρχουν λύσεις, ακόμα και αν η δήλωση έχει υποβληθεί οριστικά, αρκεί να μην έχει λήξει η προθεσμία υποβολής. Νομίζω ότι η προθεσμία λήγει αύριο αν δεν κάνω κάνω λάθος. Οι οριστικές καταχωρίσεις αποθηκεύονται στον υπολογιστή του σχολείου και με τη λήξη της προθεσμίας στέλνονται στο υπουργείο, οπότε πλέον δεν μπορούν να αλλάξουν. Όμως, μέχρι αύριο το μεσημέρι, ο υπεύθυνος καθηγητής αν θέλει, μπορεί να κάνει αλλαγή. Με κάποιον κωδικό που παίρνει από την εταιρία "Έπαφος" που έφτιαξε το πρόγραμμα , μπορεί να κάνει "επαναπαραλαβή" της αίτησης, οπότε σκίζει τη δήλωση που έκανες και σου δίνει καινούργια. Αυτό υπάρχει για την περίπτωση όπου έγινε κάποιο λάθος. Το ξέρω το θέμα γιατί όταν ήμουν υποψήφιος, ο υπεύθυνος καθηγητής με είχε προσλάβει σαν "βοηθό" του. Επίσης, την επόμενη από μένα χρονιά, μια φίλη μου την τελευταία μέρα της προθεσμίας στις 2 παρά 5, άλλαξε τα μαθηματικά γενικής με φυσική γενικής. Συμπέρασμα: Αν θέλεις να κάνεις αλλαγή, πας αύριο πρωί-πρωί στον υπεύθυνο καταχώρησης και τον παρακαλείς να σου κάνει αυτή τη χάρη. Αν σου αρχίσει τα "δε γίνεται", του λες τα περί "επαναπαραλαβής" και παθαίνει πλάκα. Καλή τύχη ότι και αν κάνεις.


Δυστηχώς δεν κατάφερα κατι..Με το που άκουσαν τη λέξη διόρθωση πέσαν να με φάνε με ατάκες του στιλ ΄΄Οτι έγινε έγινε,που νομίζεις οτι είσαι και αυτά τα πράγμτα δεν γίνονται΄΄ Φυσικά για επαναπαραλαβή ουτε λόγος ακόμα και όταν τους εξήγησα πως μπορεί να γίνει.Δεν μου απάντησαν καν αν έχουν ήδη σταλθεί οι καταχωρίσεις στο υπουργείο...Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια και μάλλον θα κυνηγήσω τη γεωπονία μέσω της βιολογίας:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Επειδη σκεφτομαι να ξαναδωσω παννεληνεις λεω να παρω ιστορια γενικης παιδειας ωστε να περασω ιστορικο και αρχαιολογικο απο τεχνολογικη.Θα ηθελα να ρωτησω ποσα μορια θα εχω ποινη επειδη ειμαι απο τεχνολογικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Έχεις δει τα μόρια εισαγωγής για το ιστορικό-αρχαιολογικό της κάθε πόλης; (απθ, εκπα,ρεθύμνου, καλαμάτας,κτλ...)

Εκτός αυτού έχεις δει τα μαθήματα της σχολής, έστω και ονομαστικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Decapitator

Νεοφερμένος

Ο Decapitator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επειδη σκεφτομαι να ξαναδωσω παννεληνεις λεω να παρω ιστορια γενικης παιδειας ωστε να περασω ιστορικο και αρχαιολογικο απο τεχνολογικη.Θα ηθελα να ρωτησω ποσα μορια θα εχω ποινη επειδη ειμαι απο τεχνολογικη.
Η μέγιστη δυνατή συγκέντρωση μορίων, όταν προκαλείται απώλεια, ανέρχεται μέχρι τα 18.600!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Η μέγιστη δυνατή συγκέντρωση μορίων, όταν προκαλείται απώλεια, ανέρχεται μέχρι τα 18.600!
Δηλαδη πες οτι καποιος συγκεντρωσει απο τεχνολογικη ανεξαρτητα ποια ειναι βαση του ιστορικου και αρχαιολογικου γυρω15000 μορια ποοσ ποινη θα εχει?Ειναι δυσκολη πολυ η ιστορια γενικης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Decapitator

Νεοφερμένος

Ο Decapitator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δηλαδη πες οτι καποιος συγκεντρωσει απο τεχνολογικη ανεξαρτητα ποια ειναι βαση του ιστορικου και αρχαιολογικου γυρω15000 μορια ποοσ ποινη θα εχει?Ειναι δυσκολη πολυ η ιστορια γενικης?

Η απώλεια ανάγεται στο 7% των μορίων που κανονικά θα συγκέντρωνες στο οικείο (-α) της κατεύθυνσής σου επιστημονικό πεδίο.
Επομένως, με 15.000 μόρια, που τυπικά θα είχες στο 4ο Πεδίο, στο 1ο Πεδίο, που σε ενδιαφέρει, θα είχες τελικά συγκεντρώσει -1050 μόρια στο 1ο Πεδίο (άρα 13.950 μόρια), συμπεριλαμβανομένης της λογικής απώλειας επί των κανονικών μορίων που υποθετικά θα συγκέντρωνες.
ΝΑΙ, η Ιστορία είναι ανυπολόγιστα δύσκολη, κυρίως εξαιτίας της υπέρογκης ύλης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Έχεις δει τα μόρια εισαγωγής για το ιστορικό-αρχαιολογικό της κάθε πόλης; (απθ, εκπα,ρεθύμνου, καλαμάτας,κτλ...)

Εκτός αυτού έχεις δει τα μαθήματα της σχολής, έστω και ονομαστικά;
Μονο τα μαθηματα εχω δει τα μορια μονο στα ιωαννινα νομιζω αλλα δεν θυμαμαι ποσο ειχε νομιζω καπου στα 15 η και παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μονο τα μαθηματα εχω δει τα μορια μονο στα ιωαννινα νομιζω αλλα δεν θυμαμαι ποσο ειχε νομιζω καπου στα 15 η και παραπανω.

Και σου φάνηκαν εύκολα δηλαδή; Δεν λέω αν τα διάβασες αλλά έχεις καμία σχέση με το αντικείμενο της σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Και σου φάνηκαν εύκολα δηλαδή; Δεν λέω αν τα διάβασες αλλά έχεις καμία σχέση με το αντικείμενο της σχολής;
Ναι με ενδιαφερει το αντικειμενο της σχολης αλλα εσυ που εισαι θεωρητικη και θα το εχεις ψαξει κανουν αρχαια εκει δυσκολα? αυτο με προβληματιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Δεν σε ρώτησα αν ενδιαφέρεσαι ή το είδες και σου άρεσε. Ελπίζω να μην αναφέρεσαι μόνο στην ιστορία που έχεις διδαχθεί στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν σε ρώτησα αν ενδιαφέρεσαι ή το είδες και σου άρεσε. Ελπίζω να μην αναφέρεσαι μόνο στην ιστορία που έχεις διδαχθεί στο σχολείο.

Γενικα μου αρεσει η ιστορια και δεν αναφερομαι μονο στην ιστορια του σχολειου.Ξερεις αν εχει αρχαια μεσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ο πεταλουδας

Νεοφερμένος

Ο ο πεταλουδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει πόσο είναι ακριβώς η απώλεια μορίων από την θεωρητική κατεύθυνση με μάθημα επιλογής την βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ο πεταλουδας

Νεοφερμένος

Ο ο πεταλουδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει πόσο είναι ακριβώς η απώλεια μορίων από την θεωρητική κατεύθυνση με μάθημα επιλογής την βιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος γνωρίζει πόσο είναι ακριβώς η απώλεια μορίων από την θεωρητική κατεύθυνση με μάθημα επιλογής την βιολογία
Εγώ, το μόνο που ξέρω, είναι πως ο ανώτερος αριθμός μορίων που μπορείς να συγκεντρώσεις είναι 18600.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Εαν γράψεις εσύ Βιολογία γενικής 20 και γράψει ενας της θετικής 20 στη βιολογία κατευθύνσεως τότε εσύ έχεις κάπου στα 800 μόρια λιγότερο σε σχέση με εκείνων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top