Εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο με το 5% (άτομα με σοβαρές παθήσεις)

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Από πλευράς μαθημάτων ναι,εξεταστική νομίζω μπορούσα να πάω αλλά χωρίς παραδόσεις και πρώτο έτος,δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Την τύχη μου!Σε τί σχολή είσαι εσύ αν επιτρέπεται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Επιτρέπεται,νομική (ΑΠΘ),αλλά έχω πατώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Δυσκολεύεσαι με τα μαθήματα;;Και εγώ ΑΠΘ πιστεύω θα έρθω,αλλά ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Αρκετά ως πολύ.

Αν θες να σε κατατοπίσω στα περί Θεσσαλονίκη,κάποια πρώτη επαφή κτλ ευχαρίστως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Παιδια...αν κπς αυτης της κατηγοριας προκειται να ερθει στο ιστορικο-αρχαιολογικο της φιλοσοφικης του απθ και θελει οποιαδηποτε βοηθεια ας μου πει με κπ μνμ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παιδια...αν κπς αυτης της κατηγοριας προκειται να ερθει στο ιστορικο-αρχαιολογικο της φιλοσοφικης του απθ και θελει οποιαδηποτε βοηθεια ας μου πει με κπ μνμ!!!
Θα την δηλώσω αλλά δεν θα είναι η πρώτη μου επιλογή.Πάντως να'σαι καλά για την προθυμία σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Δήλωσε και Νομική αν είναι.:P

Αν έβγαλες πάντως πάνω από 18 λογικά θα μπεις όπου θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Μπα Νομική δεν μπορώ...:PΉ που θα τους αθωώνω όλους γιατι θα τους λυπάμαι ή που θα τους κλείνω όλους στα κάτεργα...19.8 έβγαλα,θέλω να πιστέυω ότι θα περάσω ψυχολογία......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Μπα Νομική δεν μπορώ...:PΉ που θα τους αθωώνω όλους γιατι θα τους λυπάμαι ή που θα τους κλείνω όλους στα κάτεργα...19.8 έβγαλα,θέλω να πιστέυω ότι θα περάσω ψυχολογία......
εεε...προφανως και θα περασεις ψυχολογια....οπως κ να χει...σου ευχομαι καλες σπουδες και μια ομορφη φοιτητικη ζωη!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Απλά στην δική μας κατηγορία είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα και πάει με τις αιτήσεις που υποβάλλονται κάθε χρόνο οπότε δεν είναι και κατοχυρωμένο...Αλλά και να μην περάσω ΑΠΘ πιστέυω θα πιάσω το τμήμα του Ρεθύμνου..Πάντως σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι ό,τι καλύτερο!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Σιγά που δεν θα περάσεις ΑΠΘ με 19.8,εδώ πέρασα εγώ και νομική με 18.1.

Άντε ωραία θα έρθεις να κάνομε παρέα τα ακοινώτητα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Σιγά που δεν θα περάσεις ΑΠΘ με 19.8,εδώ πέρασα εγώ και νομική με 18.1.

Άντε ωραία θα έρθεις να κάνομε παρέα τα ακοινώτητα.:P
χαχαχαχαχαχαχα:P ε όχι και ακοινώνητα,επιλεκτικοί θα έλεγα ως προς τις κοινωνικές μας συναναστροφές...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Πως τα λες πως τα λες. χα χα χα

Πάντως αυτό το ''επιλεκτικοί'' πολύ μου άρεσε,θα το χρησιμοποιώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Πως τα λες πως τα λες. χα χα χα

Πάντως αυτό το ''επιλεκτικοί'' πολύ μου άρεσε,θα το χρησιμοποιώ.:P
Οκ,σου παραχωρώ τα πνευματικά δικαιώματα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teronimo

Νεοφερμένος

Ο lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλημέρα σας! Αρχικά θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όσους δίνουν πανελλήνιες φέτος και μακάρι να πετύχετε τον στόχο σας!

Λοιπόν για όσους δεν γνωρίζουν τι είναι το 5% είναι μία ειδική κατηγορία όπου εντάσσονται άτομα με πολύ σοβαρές παθήσεις και έχουν το δικαίωμα να περάσουν σε τει αει δίχως την ψυχοφθόρα διαδικασία των πενελληνιών, παρα μόνο δίνοντας ενδοσχολικά τα μαθήματα και βγάζοντας ένα καλό απολυτήρια. κάποιοι είναι υπερ και κάποιοι κατά, εγώ (εντάσσομαι σε αυτη την κατηγορία του 5%) δεν βρίσκω κανένα κατά για να πω διότι εμείς έχουμε περάσει δύσκολες καταστάσεις και δεν ήμασταν πάντα σε θέσει να αντεπεξέλθουμε στις σχολικές υποχρεώσεις και θεωρώ, απο την στιγμή που δεν στερούμε ούτε θέσεις ούτε τίποτα απο τα παιδιά που δίνουν κανονικά πανελλήνιες , ότι το αξίζουμε αυτό. θέλω να τονίσω εδώ ότι διαβάζω κανονικά όλοι την χρονιά είμαι καλός μαθητής και έχω ευσυνειδησία δηλαδή είμαι τεχνολογική και παρόλο το δικαίωμα που έχω να μπω στην ιατρική γνωρίζω καλά ότι δεν πρόκειται να αντεπεξέλθω εκεί λόγω των μαθημάτων( το λέω αυτό γιατί πολύ ίσως νομίζουν ότι θέλω να μπω σε σχολή για να πάρω απλά ένα πτυχίο )

Το πρόβλημά μου είναι ότι ξέρω τι θέλω να περάσω και κάνω όνειρα πάνω σε αυτό, σκέφτομαι όμως ότι σε περίπτωση αποτυχίας δεν έχω δεύτερη επιλογή και αυτό με αγχώνει λίγο. όποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω σε σχολές για το 5% ή οτιδήποτε για να με βοηθήσει δεκτό. θα μου άρεσε να περάσω σε κάποια σχολή η οποία ασχολείται με τους υπολογιστές είτε hardware είτε software και είναι κάτι που μου το επιτρέπουν και οι γνώσεις μου και οι δυνατότητές μου και φυσικά μου αρέσει πολύ! με ενδιαφέρουν μόνο σχολές στην Πάτρα(αν ξέρετε και τρόπο πχ να δηλώσω Αθήνα και να έχω δικαίωμα να πάρω μεταγραφή Πάτρα δεκτό και αυτό)...

Περιμένω απαντήσεις επι του θέματος!! Ευχαριστώ πολύ !! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,885 μηνύματα.
Γεια σας ! Μήπως ξέρετε πότε περνούν τηλέφωνο από τα νοσοκομεία για το αν μας εγκριθηκε το πιστοποιητικό ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teronimo

Νεοφερμένος

Ο lefteris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας ! Μήπως ξέρετε πότε περνούν τηλέφωνο από τα νοσοκομεία για το αν μας εγκριθηκε το πιστοποιητικό ή όχι;


Όταν έκανα εγώ την διαδικασία δεν με πήραν τηλέφωνο, αλλά τέλη Γενάρη με αρχές Φλεβάρη (δεν θυμάμαι ακριβώς) έστειλαν επιστολή στο σπίτι με τα αποτελέσματα. δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,885 μηνύματα.
Κοίταξα και σήμερα και δεν μου έχει σταλεί καμία επιστολή. Πάντως όταν πήγα να καταθέσω τα δικαιολογητικά στο Αττικόν μου είπαν ότι θα μου τηλεφωνήσουν. Κάποιος που να έκανε φέτος την διαδικασία ,μήπως έχει μάθει τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ziekr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ziekr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Κοίταξα και σήμερα και δεν μου έχει σταλεί καμία επιστολή. Πάντως όταν πήγα να καταθέσω τα δικαιολογητικά στο Αττικόν μου είπαν ότι θα μου τηλεφωνήσουν. Κάποιος που να έκανε φέτος την διαδικασία ,μήπως έχει μάθει τίποτα;


Ένας φίλος μου έκανε την διαδικασία και έχει πάρει ήδη το χαρτί που τον εντάσσει στο 5%. Τώρα ψάχνεται για το αν θα χρειαστεί να κάνει κάτι άλλο ή απλά να περιμένει μέχρι Σεπτέμβρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top