Προφορικός βαθμός στις πανελλήνιες.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Σιγουρα υπαρχει και ο παραγοντας της αδικιας σε αυτα τα θεματα και γενικα οι Πανελληνιες ειναι μια μεγαλη αδικια..αλλα να ξερετε κατι, οτι συνηθως η π##να και η τρελη εχει την τυχη την καλη...δυστυχως...φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παιδια μην τρελαθουμε κιολας ο προφορικος ουσιαστικα ειτε υπαρχει ειτε οχι δεν εχει μεγαλη διαφορα...Πιστεψτε το!!Δεν σε σωζει τπτ αν δεν γραψεις καλα στα γραπτα....ας μπορεσετε να γραψετε τοσο καλα οσο στα προφορικα και μετα βλεπετε...Δηλαδη ελεος...θυμαμαι και εγω τοτε που πηγαινα σχολειο που μερικοι το περναν κατακαρδα που δεν τους εβαλε 20 ο καθηγητης ελεος ελεος ελεος...Ο προφορικος ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ το χουν κανει ετσι που να μην προσφερει κατι ουσιαστικα...αλλα λογια να αγαπιομαστε....και καλα υπαρχει για να ειναι πιο δικαια η βαθμολογιες αλλα μ####ιες τουμπανο...δεν βοηθαει καθολου το ποσοστο στο οποιο μετραει
Ναι, αλλα εγω πχ στη Χημεια εχω προφορικο 17. Ειναι ενα μαθημα στο οποιο μπορω σχετικα ανετα να γραψω 19-20. Τα μορια που θα χασω απο 'κει ειναι αρκετουτσικα και μπορει να χασω και την πρωτη μου προτιμηση απ' αυτο.

Τι να το κανω το ΤΕΛΕΙΩΣ χαριστικο 19 προφορικο στα Μαθηματικα Κατευθυνσης (αν ειναι δυνατον :P) οταν ξερω οτι πανω απο 15-16 δεν προκειται να σταυρωσω εκει; Αναποδιες σε ολα ρε γ*μωτο, τι να πεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εμένα Βιολογία Κατ. μου έβαλε 19 στο 1ο τετράμηνο και του είχα γράψει 19.6 στο διαγώνισμα και συμμετέχω καθημερινά στο μάθημα (3 άτομα είμαστε Θετική). Το τραγικό μεν είναι ότι Βιολογία γενικής που δεν το δίνω Πανελλαδικές μου έβαλε 20 ενώ του είχα γράψει 15 και δεν πάω ούτε βιβλίο. Τα πράγματα δυσκολεύουν για τους καλούς μαθητές με τέτοιες βλακείες των καθηγητών, γιατί όπως και να το κάνουμε οι σχολές παίζονται στα 10-20-30 μόρια πια. Και ένας που θέλει υψηλόβαθμη σχολή μπορεί να μείνει έξω. Απλά δεν το καταλαβαίνω... δεν μπορούν να βάλουν ένα βαθμό παραπάνω; Και Βιολογία είναι στάνταρ μάθημα όσο και να πεις, πας για 18-20 αν είσαι καλός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

genetics_75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο genetics_75 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
γεια σε όλους!!!! θα ήθελα να ρωτήσω κατι εδώ γιατι στο λυκειο μου ειναι ολοι κοσμαρα και δεν μπορω να πάρω απάντηση!!!!
για οσους δινουν δεύτερη φορά....
ξέρεις κανεις τι ισχύει για τους προφορικούς βαθμούς??
βασικα ενας γνωστος μου,περισυ δεν ειχε ΑΟΘ και το δήλωσε φέτος....ομως δεν εχει προφορικους απο περισυ... τι γινεται σε αυτην την περίπτωση??? μηπως μετα μετραει μονο ο γραπτος???
και για εμας που επιλάξαμε τα ιδια μαθηματα με περισυ, ξερει κανεις τι ακριβώς ισχύει????
ευχαριστω προκαταβολικά!!!!:thanks:
-----------------------------------------
Εμένα Βιολογία Κατ. μου έβαλε 19 στο 1ο τετράμηνο και του είχα γράψει 19.6 στο διαγώνισμα και συμμετέχω καθημερινά στο μάθημα (3 άτομα είμαστε Θετική). Το τραγικό μεν είναι ότι Βιολογία γενικής που δεν το δίνω Πανελλαδικές μου έβαλε 20 ενώ του είχα γράψει 15 και δεν πάω ούτε βιβλίο. Τα πράγματα δυσκολεύουν για τους καλούς μαθητές με τέτοιες βλακείες των καθηγητών, γιατί όπως και να το κάνουμε οι σχολές παίζονται στα 10-20-30 μόρια πια. Και ένας που θέλει υψηλόβαθμη σχολή μπορεί να μείνει έξω. Απλά δεν το καταλαβαίνω... δεν μπορούν να βάλουν ένα βαθμό παραπάνω; Και Βιολογία είναι στάνταρ μάθημα όσο και να πεις, πας για 18-20 αν είσαι καλός.

περισυ μου ειχε χημεια κατευθυνσης 19 και στα 2 τετραμηνα.....εγραψα 19.2 στο τελος....απο οτι υπολογισα, αν μου ειχε 20 θα ειχα 45 περιπου μορια παραπανω....θα πει καποιος δεν ειναι πολλά, αλλα για 45 μορια απο αθηνα εισαι αλεξανδρουπολη......η και μεινεις απ εξω!!!και δεν ειναι καθολου καλο, απο τη στιγμη που γραφουμε να μας μειωνουν τα μόρια κομπλεξικοί............αλλα τι να πεις....αδικίες της ζωής!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πετρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Όπως το γράφω.Γ' λυκειου ημουν πολυ αδυνατος μαθητης,εγραψα για 8700 περιπου εαν θυμαμαι καλα,δεν τα πηγα καλα και στις ενδοσχολικες και δεν πηρα απολυτηριο , ο προφορικος μου βαθμος ειναι αδυναμος πολυ.
Ομως φετος μετα απο οτι επαθα ξεκινησα δυνατα και μαλιστα πολυ και ιδιαιτερα απο πανω και διαβαζω,στα μαθηματα βαρυτητας (τεχνολογικη) φυσικη και μαθηματικα τα παω εξαιρετικα καλα απο εκει που δεν ηξερα τι ηταν το x+y Που λεει ο λογος.
Στοχευω οχι μονο να παρω το απολυτηριο αλλα να περασω και σε ΤΕΙ ,αλλα διαβασα σε καποια θεματα οτι παιζει ρολο ο βαθμος μου ο προφορικος.
Δηλαδη εαν γραψω κανενα 14 -15 σε καποια μαθηματα και εξαιτιας του προφορικου μου βαθμου αυτο σημαινει οτι θα πεσει ο βαθμος μου ?
Δηλαδη εκει που αξιζω για παραπανω να μου "Δωσουν" λιγότερο ?


Ευχαριστώ πολύ
Πέτρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Όπως το γράφω.Γ' λυκειου ημουν πολυ αδυνατος μαθητης,εγραψα για 8700 περιπου εαν θυμαμαι καλα,δεν τα πηγα καλα και στις ενδοσχολικες και δεν πηρα απολυτηριο , ο προφορικος μου βαθμος ειναι αδυναμος πολυ.
Ομως φετος μετα απο οτι επαθα ξεκινησα δυνατα και μαλιστα πολυ και ιδιαιτερα απο πανω και διαβαζω,στα μαθηματα βαρυτητας (τεχνολογικη) φυσικη και μαθηματικα τα παω εξαιρετικα καλα απο εκει που δεν ηξερα τι ηταν το x+y Που λεει ο λογος.
Στοχευω οχι μονο να παρω το απολυτηριο αλλα να περασω και σε ΤΕΙ ,αλλα διαβασα σε καποια θεματα οτι παιζει ρολο ο βαθμος μου ο προφορικος.
Δηλαδη εαν γραψω κανενα 14 -15 σε καποια μαθηματα και εξαιτιας του προφορικου μου βαθμου αυτο σημαινει οτι θα πεσει ο βαθμος μου ?
Δηλαδη εκει που αξιζω για παραπανω να μου "Δωσουν" λιγότερο ?


Ευχαριστώ πολύ
Πέτρος
Ο βαθμος δεν θα πεσει απλα θα παραμεινει ο ιδιος..Για να σου δωσω να καταλαβεις: το γραπτο με το προφορικο πρεπει να χουν διαφορα το πολυ μεχρι 2 μοναδες πχ αν ειχε καποιος προφορικο 18 και γραψει 16 ειναι οκ και κανει επειτα τους καταλληλους υπολογισμους για να βγαλει το βαθμο του.Αν ομως αντι για 16 γραψει πχ 14 τοτε ο προφορικος απο 18 γινεται 16 και μετα κανει τους υπολοιπους υπολογισμους.Αν ομως γραψεις για 14 ενω σου ειχαν βαλει προφορικο 11 δεν αλλαζει ο προφορικος να παει 12 για να χει 2 μοναδες διαφορα αλλα παραμενει 11.Αυτο εννοουμε οταν λεμε επηρεαζει...Κοιταξε εσυ να γραψεις καλα και ο προφορικος δεν μετραει τοσο οσο θελουμε να νομιζουμε,τα γραπτα ειναι το παν.Αυτες ειναι λοιπον μερικες απο τις αδικιες του συστηματος..Αν και το ολο θεμα ειναι μια αδικια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
γεια σε όλους!!!! θα ήθελα να ρωτήσω κατι εδώ γιατι στο λυκειο μου ειναι ολοι κοσμαρα και δεν μπορω να πάρω απάντηση!!!!
για οσους δινουν δεύτερη φορά....
ξέρεις κανεις τι ισχύει για τους προφορικούς βαθμούς??
βασικα ενας γνωστος μου,περισυ δεν ειχε ΑΟΘ και το δήλωσε φέτος....ομως δεν εχει προφορικους απο περισυ... τι γινεται σε αυτην την περίπτωση??? μηπως μετα μετραει μονο ο γραπτος???
και για εμας που επιλάξαμε τα ιδια μαθηματα με περισυ, ξερει κανεις τι ακριβώς ισχύει????

Σχετικά με το ΑΟΘ, ναι μετράει μονο ο προφορικός.
Κατα τ άλλα οι προφορικοί ισχύουν μέρχι και 2 χρόνια μετά την αποφοίτηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Ναι, αλλα εγω πχ στη Χημεια εχω προφορικο 17. Ειναι ενα μαθημα στο οποιο μπορω σχετικα ανετα να γραψω 19-20. Τα μορια που θα χασω απο 'κει ειναι αρκετουτσικα και μπορει να χασω και την πρωτη μου προτιμηση απ' αυτο.

Τι να το κανω το ΤΕΛΕΙΩΣ χαριστικο 19 προφορικο στα Μαθηματικα Κατευθυνσης (αν ειναι δυνατον :P) οταν ξερω οτι πανω απο 15-16 δεν προκειται να σταυρωσω εκει; Αναποδιες σε ολα ρε γ*μωτο, τι να πεις... :P
Ε ναι εκει φταινε οι συγκεκριμενοι καθηγητες μα ειναι τετοια η φυση του ολου πργαματος που η αδικια ειναι πολυ μα πολυ ευκολο να γινει.Γιατι δλδ οταν εχεις 19 και γραψεις 15να παει ο βαθμος 17 ενω αν σου χει 15 και γραψεις 19 ή 20 να μην παει ο βαθμος 17και 18 αντιστοιχα???Ε αυτες ειναι οι βλακειες που γινονται ετησιως κσι πολλες αλλες....Βαζει βαση το 10 και το σχολειο χωρις φροντηστηριο δεν σου προσφερει ουτε καν το 10 να γραψεις,τα περισσοτερα σχολεια οχι ολα..οι Πανελληνιεςεδω και χρονια μοιαζουν να ειναι πιο πολυ διαγωνισμος φροντηστηριων...χωρις φροντηστηριο οργανωμενη δουλεια δυσκολα γινεται ειναι τοοοσα αυτα που εχεις να καλυψεις που ειναι δυσκολο.Επισης ειναι και παρανοΪκα τα περισσοτερα που ζητανε μεσα στην λεπτομερια και η ουσια χανεται...Αλλα μεσα απο αυτα οριζουν το μελλον καποιων ανθρωπων..Εχουν ξεχασει πως εχουν να κανουν με ανθρωπους και οχι με ρομποτακια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΗΦΗΣ26409

Νεοφερμένος

Ο ΣΗΦΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 71 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Αν ύποθέσουμε ότι ενας υποψήφιος γραψει πανελλαδικά σε όλα τα μαθήματα 16 και έχει προφορικό βαθμο σε όλα 14 τοτε ο Γενικός Βαθμός Πρόσβασής του θα είναι 15,4 και θα έχει σύνολο μορίων 15400 ενώ ένας άλλος υποψήφιος με τα ίδια γραπτά αν έχει προφορικά 18 θα έχει Γ.Β.Π 16,6 και σύνολο μορίων 16600 Διαφορά 1200 μόρια. Δεν είναι λίγα .
-----------------------------------------
Ο απόφοιτος διατηρεί την προφορική του βαθμολογια για 2 χρόνια μετά την αποφοίτησή τους από το Λυκειο Μετά την παρέλευση 2 ετών τότε βαθμός πρόσβασης στο μάθημα είναι ο γραπτός Αν τώρα επιλέξει το μάθημα ΑΟΘ που δεν παρακολούθησε στην Γ τάξη τότε και πάλι Β.Π. στο μάθημα ΑΟΘ είναι ο γραπτός ανεξάρτητα πότε αποφοίτησε Για αυτους που επέλαξαν τα ίδια μαθήματα και εφόσον δεν έχουν περάσει δύο έτη από τη χρονιά που αποφοίτησαν διατηρούν την προφορική τους βαθμολογία. Καλή Επιτυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sniebow

Νεοφερμένος

Ο sniebow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δινω δευτερη φορα και δεν εχω πιασει το νοημα του προφορικου βαθμου. περσι ημουν χυμα στο κυμα και ειχα οτι να ναι βαθμους. φετος παω για ψηλα. ποσο θα με ριξουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Δινω δευτερη φορα και δεν εχω πιασει το νοημα του προφορικου βαθμου. περσι ημουν χυμα στο κυμα και ειχα οτι να ναι βαθμους. φετος παω για ψηλα. ποσο θα με ριξουν?

πανε στον υπολογισμο μοριων και θα καταλαβεις

https://www.ischool.gr/page.php?p=moria
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
30% μετράει.Αν ο γραπτός έχει διαφορά από τον προφορικό μεγαλύτερη από 2 βαθμούς,τότε προσαρμόζεται όστε να απέχει 2 μονάδες.Πχ αν έχει προφορικό 20 και γράψεις 17,ο προφορικός θα γίνει 19.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
+ ο ΒΠ του μαθηματος αυξανεται κατα 0.6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
με λίγα λόγια ο βαθμός πρόσβασης σου θα είναι:
30% x Προφ.Βαθμός + 70% x Γραπτός βαθμός

στην περίπτωση που η διαφορά του προφορικού και του γραπτού είναι μεγαλύτερη του 2, ο προφορικός προσαρμόζεται έτσι όπως είπε ο cris@tos.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jose 13

Νεοφερμένος

Ο Jose 13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Σχετικά με το ΑΟΘ, ναι μετράει μονο ο προφορικός.
Κατα τ άλλα οι προφορικοί ισχύουν μέρχι και 2 χρόνια μετά την αποφοίτηση

δηλαδη εγω που εδωσα φετος και τελειωσα το 11 μετραει εε;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasotzm

Νεοφερμένος

Η Vasotzm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά! έδωσα πανελλήνιες το 2014 και θέλω να ξαναδώσω το 2016. μετράνε οι προφορικοί βαθμοί μου; Απαντήστε μου παρακαλώ γιατί έχω αγχωθεί πολύ. Αν οι προφορικοί μου δεν μετράνε δεν έχω ελπίδες να περάσω εκεί που θέλω. :( Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Νομιζω μετρανε για τα πρωτα 3 χρονια απο τη στιγμη που εδωσες 1η φορα πανελληνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ο προφορικός βαθμός μετράει ΜΟΝΟ για τη χρονιά που είσαι Γ Λυκ και δίνεις πανελλήνιες. Από κει και έπειτα ο νόμος το λέει ξεκάθαρα (βαριέμαι να βρω το χαρτί που μου δώσαν) πως μπορείς να συμμετέχεις κανονικά τις επόμενες χρονιές και τα μόρια σου θα υπολογισθούν βάσει των γραπτών σου βαθμών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω αν άλλαξε κάτι φέτος (που δεν νομίζω δηλαδή) αλλά μέχρι και πέρσυ οι προφορικοί βαθμοί μετράνε μέχρι και 2 χρονιές απο την αποφοίτηση σου. Απο εκεί και πέρα μετράνε μόνο οι γραπτοί σου βαθμοί (σαν προφορικός βαθμος τεχνητά μπαίνει ο γραπτός). Δηλαδη κάποιος πχ που έδωσε 1η φορά πανελλήνιες και αποφοίτησε το 2014, θα μετράνε οι προφορικοί του μέχρι και το 2016.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top