Έξοδος μαθητών από το χώρο του σχολείου. Επιτρέπεται;

Kakashi

Νεοφερμένος

Ο Kakashi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ως 18χρονος μαθητής, επιτρέπεται να φεύγω απο τον χώρο του σχολειου; ( με τις σχετικές απουσίες )
Αναφέρομαι σε ιδιωτικό σχολείο.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Αν απευθυνθείς στους υπεύθυνους του σχολείου σου φαντάζομαι θα σου δώσουν μια απάντηση αν τους ρωτήσεις σχετικά με αυτό που σε απασχολεί, τι πιο απλό από αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakashi

Νεοφερμένος

Ο Kakashi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μου είπαν πως όχι, δεν μπορώ. Παρόλα αυτά δεν καταλαβαίνω με πιο κριτηριο. Σου επιτρέπουν να υπογραφεις έγγραφα και θεωρητικά εισαι κηδεμόνας του εαυτού σου, αλλά αυτό δεν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Τι να σου πω δεν το γνωρίζω, δεν με απασχόλησε ποτέ. Ενα πράγμα δεν καταλαβαίνω όμως. Για ποιο λόγο να θες να φεύγεις από το σχολείο ενώ δεν έχεις τελειώσει με τα μαθήματα που έχεις. Να φύγεις να πας που; Ποιος ο λόγος βρε παλικάρι μου; Εμένα όλο αυτό μου φαίνεται πολύ ανούσιο και περιττό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakashi

Νεοφερμένος

Ο Kakashi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τι να σου πω δεν το γνωρίζω, δεν με απασχόλησε ποτέ. Ενα πράγμα δεν καταλαβαίνω όμως. Για ποιο λόγο να θες να φεύγεις από το σχολείο ενώ δεν έχεις τελειώσει με τα μαθήματα που έχεις. Να φύγεις να πας που; Ποιος ο λόγος βρε παλικάρι μου; Εμένα όλο αυτό μου φαίνεται πολύ ανούσιο και περιττό.

Οπως και να σου φαινεται ο λόγος ειναι υπερβολικά προσωπικος για να αναρτηθει εδω. Ευχαριστω για την βοηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αν υπάρχει σοβαρός και προσωπικός λόγος να πας να το συζητήσεις με τον διευθυντή του σχολείου ή με τον υπεύθυνο του τμήματός σου. Το ότι είσαι κηδεμόνας του εαυτού σου δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να σέβεσαι το σχολικό ωράριο. Επίσης όταν απλά ανοίγεις θέμα που λες "μπορώ να φεύγω από το σχολείο αφού είμαι 18?", χωρίς να εξηγείς για ποιο λόγο και αν υπάρχει λόγος, να μην περιμένεις και κατατοπιστικές απαντήσεις. Το ίδιο ισχύει και για αν/όταν το συζητήσεις με το ίδιο το σχολείο. Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Απ οσο εχω διαβασει τους νομους δεν εχω δει να απαγορευεται καπου. Εσυ θελεις να βγεις εξω πχ στο διαλειμμα? Ποτε εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakashi

Νεοφερμένος

Ο Kakashi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Απ οσο εχω διαβασει τους νομους δεν εχω δει να απαγορευεται καπου. Εσυ θελεις να βγεις εξω πχ στο διαλειμμα? Ποτε εννοεις?

Ναι, π.χ στο διαλειμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δηλ εσενα τι σου λενε απο το σχολειο? οτι να μη βγαινεις? Που στηριζονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εξαρτάται από το λογο. Αν ειναι κατι σοβαρό, τότε ίσως κανουν μια εξαίρεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Κι αν φύγεις δηλαδή χωρίς να ρωτήσεις κανέναν τι επιπτώσεις θα έχει αυτό ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εμεις απι την α λυκειου βγαιναμε για να παμε στον μασουτη λιγο πιο πανω:P

αναμνήσεις <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν επιτρέπεται, αλλά αν πηγαίνεις Αρσάκειο στην Εκάλη μπορώ να σου πω διάφορους τρόπους να βγαίνεις και να περνάς απαρατήρητος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Δεν επιτρέπεται, αλλά αν πηγαίνεις Αρσάκειο στην Εκάλη μπορώ να σου πω διάφορους τρόπους να βγαίνεις και να περνάς απαρατήρητος :P

Από πονηριές πρώτοι είστε. :P Αντί να διαβάσετε καμία τριγωνομετρία ... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Από πονηριές πρώτοι είστε. :P Αντί να διαβάσετε καμία τριγωνομετρία ... :D

Όμως στην πραγματική ζωή η πονηριά χρησιμεύει περισσότερο από την τριγωνομετρία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Όμως στην πραγματική ζωή η πονηριά χρησιμεύει περισσότερο από την τριγωνομετρία. :P

Θα μπορούσε να είναι αμφίπλευρη η σχέση. Πολλά "τρικ" στην τριγωνομετρία οξύνουν την σκέψη γενικότερα...για την πονηριά. :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konnag

Νεοφερμένος

Η Konnag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Εγω που πηγαινω Αρσακειο, ο διευθυντης αφηνει να περνουνε δελτιο εξοδου αυτοι που ειναι 18 χωρις αδεια γονεα....και δικαιολογεις και απουσιες μονος/η σου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Από αυριο θα επιτρέπεται λογικά. Συμφωνεί κι Ο πρωθυπουργός...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top