Μετεγγραφές: Ό,τι απορίες έχετε, ελάτε να τις συζητήσουμε!

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εδώ στην Αθήνα που είμαι εγώ, λειτουργούν από τις 8 το πρωί, μέχρι τις 2 το μεσημέρι :)

Δεν νομίζω να αλλάζει κάτι εδώ θεσσαλονίκη ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Είμαι σε ΤΕΙ...έχω χάσει το πρώτο εξάμηνο απο χέρι λόγω απουσιών στα εργαστήρια..και τα μαθήματα μου, δεν έχουν αντιστοιχία. :confused:
So.. There is no point.
+ ότι δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα!

Ναι το καταλαβαίνω.
Αλλά επειδή χτύπησες ακριβώς εκεί που ''πονάω''...
Και εγώ το καλοκαίρι ξεκίνησα μαθήματα για δίπλωμα (ξέρω να οδηγώ πολύ καλά),τελείωσα τα θεωρητικά ,είχα μάθει τα πάντα όλα μιά χαρά και εκεί που πήγα να ορίσω την ημέρα εξέτασης ,βγαίνουν τα αποτελέσματα των πανελλαδικών!
Οπότε και το διέκοψα προσωρινά μέχρι να δώ τι θα γίνει με την μετεγγραφή.
Γιατί το ποσό είναι αρκετά μεγαλο και προτίμησα να το φυλάξω έτσι ώστε να μην χάσω τα πρώτα μαθήματα!
Και γνωρίζω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά ότι δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα άλλωστε όσοι ζητάμε μετεγγραφή για αυτόν τον λόγο την ζητάμε!
Αλλά όποιος θέλει να μην χάσει μαθήματα...πιστεύω πώς μπορεί να τα καταφέρει κόβοντας χρήματα από αρκετά πράγματα για να παρακολουθήσει τον πρώτο καιρό!;)
Και δεν καταδικάζω όσους δεν το κάνουν φυσικά!
Γνωρίζω ότι κάθε οικογένεια έχει τις ιδιαιτερότητές της και τα προβλήματα της!
Εγώ απλώς είπα την γνώμη μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaihlo

Νεοφερμένος

Η Kaihlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν νομίζω να αλλάζει κάτι εδώ θεσσαλονίκη ευχαριστώ πολύ! :)

Αν ενδιαφέρεσαι για τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Ανατολικής Θεσσαλονίκης, μπορείς να εξυπηρετηθείς από τις 8:00 π.μ. μέχρι τις 14:00 μ.μ. Εγώ πέρασα σήμερα στις 8:30 π.μ. και τελείωσα σε λιγότερο από 10 λεπτά. Υπήρχε, βέβαια, ουρά 5 ατόμων, αλλά η διαδικασία ήταν αρκετά σύντομη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Αν ενδιαφέρεσαι για τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Ανατολικής Θεσσαλονίκης, μπορείς να εξυπηρετηθείς από τις 8:00 π.μ. μέχρι τις 14:00 μ.μ. Εγώ πέρασα σήμερα στις 8:30 π.μ. και τελείωσα σε λιγότερο από 10 λεπτά. Υπήρχε, βέβαια, ουρά 5 ατόμων, αλλά η διαδικασία ήταν αρκετά σύντομη.

Σε ποια περιοχή είναι;
Ναι, ευτυχώς δεν κρατάει πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaihlo

Νεοφερμένος

Η Kaihlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Σε ποια περιοχή είναι;
Ναι, ευτυχώς δεν κρατάει πολύ :)

Βρίσκεται λίγο μετά το Βαρδάρη, στην οδό Σαπφούς 44. Από το κέντρο επί της Τσιμισκή, μπορείς να πάρεις τη γραμμή 3 και να κατέβεις στη στάση Αναγεννήσεως. Η Σαπφούς είναι η οδός ακριβώς απέναντι από τη συγκεκριμένη στάση και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας βρίσκεται στο δεξί σου χέρι, περίπου 2 λεπτά από τη στάση. Αφού τελειώσεις, γυρίζεις πίσω στη στάση, επιβιβάζεσαι στη γραμμή 3 και ξαναβρίσκεσαι πίσω στο κέντρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Βρίσκεται λίγο μετά το Βαρδάρη, στην οδό Σαπφούς 44. Από το κέντρο επί της Τσιμισκή, μπορείς να πάρεις τη γραμμή 3 και να κατέβεις στη στάση Αναγεννήσεως. Η Σαπφούς είναι η οδός ακριβώς απέναντι από τη συγκεκριμένη στάση και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας βρίσκεται στο δεξί σου χέρι, περίπου 2 λεπτά από τη στάση. Αφού τελειώσεις, γυρίζεις πίσω στη στάση, επιβιβάζεσαι στη γραμμή 3 και ξαναβρίσκεσαι πίσω στο κέντρο.

Είδα και ένα χάρτη! κατάλαβα περίπου χίλια ευχαριστώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaihlo

Νεοφερμένος

Η Kaihlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είδα και ένα χάρτη! κατάλαβα περίπου χίλια ευχαριστώ :D

Να 'σαι καλά και με το καλό και η μετεγγραφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina96

Νεοφερμένος

Η katerina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
είναι κανείς εδώ που επιθυμεί μετεγγραφη στο εμπ στο τμήμα των ηλεκτρολόγων μηχανικών?αν ναι τι σκοπεύει να κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Παιδιά τι κάνετε όσο περιμένετε; Εγώ σπίτι ή καμία βόλτα στο μέρος που περιμένω να πάρω μετεγγραφή και φοβάμαι πως στο τέλος όταν πάω δεν θα μπορώ να γνωρίσω κανέναν γτ όλοι θα έχουν κάνει παρέες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
είναι κανείς εδώ που επιθυμεί μετεγγραφη στο εμπ στο τμήμα των ηλεκτρολόγων μηχανικών?αν ναι τι σκοπεύει να κάνει?

Eγω :P. Kαι εννοειται πως παρακολουθω σαν να ειμαι γραμμενος εδω, εφοσον τα μαθηματα στην πλειοψηφια ειναι ιδια με τη θεσσαλονικη, ενω τη παρασκευη ο παπασπυρο μας ελεγε πως αν γινει η μετεγγραφη πριν την εξεταστικη μπορουμε σιγουρα κατοπιν συννενοησης να δωσουμε το μαθημα του εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina96

Νεοφερμένος

Η katerina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έλα ρε συ και έψαχνα κάποιον σαν εμένα...εγώ λέω να πάω να ρωτήσω στην γραμματεία αν γίνεται...και κάτι άλλο βιβλία που βρήκες;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dream Theater

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dream Theater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Έλα ρε συ και έψαχνα κάποιον σαν εμένα...εγώ λέω να πάω να ρωτήσω στην γραμματεία αν γίνεται...και κάτι άλλο βιβλία που βρήκες;;;;

Τη παρασκευη που εισουν? :p ο καθηγητης που εχει το μονο εργαστηριο α εξαμηνο ειπε πως γινομαστε δεκτοι στα εργαστηρια,,ακομα και αυτοι υπο μετεγγραφη. Βιβλια αναγκαστικα απο αλλους που ειναι ηδη εισαχθεντες απο δανειστικη βιβλιοθηκη και σημειωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina96

Νεοφερμένος

Η katerina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν είχα έρθει την Παρασκευή γιατί δεν μπόρεσα...την Τρίτη θα έρθω...είναι πολλοι υπό μετεγγραφή??.ΕΣΥ τον βρήκες μόνος σου τον καθηγητή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Παιδιά εσείς βγάλατε πάσο;
Μετά πρέπει να το γυρίσουμε σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδιά εσείς βγάλατε πάσο;
Μετά πρέπει να το γυρίσουμε σωστά;

Εγώ τελικά έβγαλα, μόνο και μόνο γιατί η μητέρα μου χρειάστηκε τον αριθμό της ακαδημαϊκής ταυτότητας για να πάρει κάποιο επίδομα...Αλλιώς δεν είχα σκοπό να βγάλω..Λογικά πρέπει να το γυρίσουμε αν η μετεγγραφή γίνει αποδεχτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top