[Γενικό] Απροειδοποίητα διαγωνίσματα: Σωστό ή λάθος;

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Σωστά αυτά απλά δεν μας έβαλε ούτε σε ένα μόνο μάθημα, ούτε στο μαθημα της ημέρας. Μας έβαλε απροειδοποίητο σε 6 κεφάλαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Πιστεύω, πως τα απροειδοποίητα τεστ (του μαθήματος) είναι νόμιμα, αλλά τα διαγωνίσματα που είναι απροειδοποίητα όχι. Όλοι μας οι καθηγητές διαφωνούν με αυτό... σίγουρα απαγορεύεται!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

"Κωστας"

Νεοφερμένος

Ο "Κωστας" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
εγω πισευω οτι κατα ενα μερος ειναι σωστο γιατι φενεται η μελετη που εχεις κανει στο σπιτι και κατα ποσο προαιτισμανος εισαι αλλα επισης ειναι και λιγο λαθος γιατι ισως ενας μαθητης ο οποιος ειναι καλος κατι να του ετυχε και να μην μπορεσε να διαβασει μ αποτελεσμα να μην γραψει καλα και να μηωθει ο βαθμος του επισης τα θεωρω λιγο ασχημα σαν ιδεα γιατι προκαλουμ το ανχος στον μαθητη...τελωσ παντων συμπερασματικα πιστευω οτι οι καλοι μαθητες δεν προκειται να εχουν καποιο προβλημα γιατι προφανως θα εχουν διαβασει καλα και θα ειναι ετειμοι να γραψουν καλα εγω παντως σε οσα απροειδοποιητα τεστ η διαγωνισματα που εχουμε ραψει μπορω να πω οτι τα εχω παει πιο καλα και απο τα προειδοποιημενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Απροδοποιητο διαγωνισμα εχω να ραψω απο Β γυμνασιου παλι καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
εγω πισευω οτι κατα ενα μερος ειναι σωστο γιατι φενεται η μελετη που εχεις κανει στο σπιτι και κατα ποσο προαιτισμανος εισαι αλλα επισης ειναι και λιγο λαθος γιατι ισως ενας μαθητης ο οποιος ειναι καλος κατι να του ετυχε και να μην μπορεσε να διαβασει μ αποτελεσμα να μην γραψει καλα και να μηωθει ο βαθμος του επισης τα θεωρω λιγο ασχημα σαν ιδεα γιατι προκαλουμ το ανχος στον μαθητη...τελωσ παντων συμπερασματικα πιστευω οτι οι καλοι μαθητες δεν προκειται να εχουν καποιο προβλημα γιατι προφανως θα εχουν διαβασει καλα και θα ειναι ετειμοι να γραψουν καλα εγω παντως σε οσα απροειδοποιητα τεστ η διαγωνισματα που εχουμε ραψει μπορω να πω οτι τα εχω παει πιο καλα και απο τα προειδοποιημενα.

Να φανταστω δεν ηταν στην Ν.Γλωσσα τα διαγωνισματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Μεγάλο λάθος τα απροειδοποίητα διαγωνίσματα... Καταρχήν, δημιουργούν στο μαθητή άγχος με αποτέλεσμα να μην μπορεί να αποδώσει στο μέγιστο των δυνατοτήτων του. Επιπλέον, στόχος των καθηγητών δεν πρέπει να είναι ο εντοπισμός των αδιάβαστων μαθητών, αλλά των διαβασμένων, αυτών που έχουν ενδιαφερθεί δηλαδή να διαβάσουν για ένα προειδοποιημένο διαγώνισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
O "διαβασμένος" μαθητής είναι αυτός που είναι παρών σε κάθε μάθημα και φροντίζει να ξέρει το μάθημα της ημέρας κάθε φορά (μεταξύ μας , στο γυμνάσιο . αυτό δεν παίρνει πάνω από δύο ώρες διάβασμα την ημέρα). Το να τρέχεις να διαβάζεις σαν τρελός για το διαγώνισμα ,δεν ωφελεί κανέναν, καθώς θα έχεις ένα καλό βαθμό, αλλά δε θα έχεις μάθει τίποτα. Oδηγούμαστε δηλαδή στη βαθμοθηρία...και μετά αναρρωτιόμαστε γιατί δεν τα βγάζουν πέρα τα παιδιά στο λύκειο... ΄Εναν καλό μαθητή δεν πρέπει να τον αφορά αν το διαγώνισμα είναι προειδοποιημένο ή όχι, αλλά αν μπορεί να ανταπεξέλθει σ' αυτά που ζητά το διαγώνισμα . Μια φορά να γράψεις 14 δε χάλασε ο κόσμος, κανείς δεν είναι συνεχώς τέλειος. Το θέμα είναι στο τέλος της χρονιάς να έχεις όντως μάθει και να μην τα έχεις ξεχάσει όλα σε 2 εβδομάδες (αναφέρομαι σε ουσιαστικές γνώσεις , όχι παπαγαλία ατελείωτων και άχρηστων λεπτομερειών). Εγώ στο γυμνάσιο ποτέ δεν καθόμουν να μάθω απ' έξω , όλη την ιστορία ή όλα τα αρχαία(καθώς αυτά είναι που συνήθως "απαιτούν" παπαγαλία). Απλά κρατούσα αυτά που όντως είχαν αξία και τα θυμάμαι μέχρι και σήμερα (και έγραφα και πολύ καλά στα διαγωνίσματα -απροειδοποίητα και μη-). Μην κολλάτε σε τέτοιες λεπτομέρειες, γιατί το σχολείο δεν λειτουργεί γι΄αυτό το σκοπό , άσχετα αν θέλουν να το πάνε εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου τα διαγωνίσματα του τριμήνου πρέπει να εξετάσουν όχι μόνο ένα μάθημα της ύλης δηλαδή το μάθημα της ημέρας.Άρα θεωρώ λάθος τα απροειδοποίητα διαγωνίσματα.Άλλωστε,στόχος των καθηγητών είναι ο εντοπισμός των διαβασμένων μαθητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pralina

Νεοφερμένος

Η pralina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω οτι τα απροειδοποιητα ειναι οτι χειροτερο
απ την μερια των καθηγητων ελεγχουν αν ειναι διαβασμενοι οι μαθητες
αλλα για μας το αγχος ειναι θανατηφορο,τουλαχιστον για μενα,που πρεπει να γεννηθηκα αγχωμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τα απροειδοποίητα στο Λύκειο στα γενικής παιδείας είναι για τον πέοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top