10%-μόρια αθλητών

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει μ'αυτά? Όσοι τα δικαιούνται κάνουν και νέα μηχανογραφικά και μετά περιμένουν καινούριες βάσεις μόνο γι'αυτούς? Γενικώς όποιος ξέρει ας περιγράψει την διαδικασία:) (ή αν υπάρχει κάποιο site που να τα αναφέρει όλα αυτά..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εγώ έχω μια άλλη απορία σχετικά (παρεμπιπτόντως,νομίζω καταργήθηκαν οι διατάξεις με το 10%)
αν κάποιος,έστω γράψει 19.000 μόρια (μέχρι πέρσι που ίσχυε αυτό),και κερδίσει μετάλλιο σε ευρωπαικούς ή παγκόσμιους αγώνες,συνεπώς δικαιούταιθ 10%,η βαθμολογία του,θα βγει πάνω απο 20.000,και εφόσον δεν δίνει ειδικό μάθημα,και το "ταβάνι" είναι το 20.000 τι θα γίνει; ο υποψήφιος αν ίσχυε ακόμα αυτό,θα είχε πάνω απο 20?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Γι'αυτό ρωτάω εγώ αυτά που ρωτάω :Ρ Νομίζω ότι είναι έτσι αλλά δεν είμαι σίγουρος.
Βγάζει πχ ο πρωταθλητής στο pokemon red 19000 μόρια και ο πρωταθλητής στο pokemon gold 19100 μόρια. Τότε κάνουν καινούρια μηχανογραφικά για το 10% των αθλητών (με 20900 και 20910 μόρια αντίστοιχα) και αν δηλώσουν και οι 2 την Ποκεμονική ΕΜΠ τότε μπαίνει ο δεύτερος(αφού έχουν βγεί πρώτα καινούριες βάσεις γι'αυτούς). Δεν είμαι σίγουρος όμως επαναλαμβάνω, γι'αυτό όποιος κατέχει.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν ειδικες βασεις για τα παιδια που εχουν εξασφαλισει μορια απο πανελληνιους ή διεθνεις αγωνες.

Ενα παραδειγμα:Αν ενα παιδι εβγαλε 18000 μορια και εχει το λεγομενο 10% τοτε τα τελικα του μορια ειναι 19800.Ομως,επειδη ειναι αδικο να φαει τη θεση που καποιου που διαβασε πολυ περισσοτερο,μπαινει ως υπεραριθμος στη σχολη της επιλογης του.Αν τωρα,ειχε εξασφαλισει την εισοδο του σε οποιοδηποτε ΑΕΙ της επιθυμιας του(με τον παλιο νομο που δεν ισχυει πλεον),τοτε το Σεπτεμβρη,κανει τα χαρτια του και γραφεται στη σχολη που θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theok2005

Νεοφερμένος

Ο theok2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αν αυτός με το 10% δεν περάσει σε σχολή της πρώτης προτίμησής του, μέχρι και 10
μέρες μετά την ανακοίνωση των βάσεων ξανακάνει τα χαρτιά του, διατηρώντας το ίδιο
μηχανογραφικό, και κάπου στα τέλη Οκτώβρη ανακοινώνονται ποιοι πέρασαν στο 1% των
θέσεων που διατίθενται για τους αθλητές με προσαύξηση 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
^
|

Σωστότατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Ευχαριστώ~~~~~~~!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Υπάρχει κι αυτό εδώ όμως ε: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40795
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Αυτό όμως δε νομίζω να ισχύει φέτος. E;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ισχύσει για τα παιδιά που είναι τώρα Γ Λυκείου (αν περάσει κιόλας η πρόταση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daidi

Νεοφερμένος

Η daidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
plz ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ;;;ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ,ΤΟΤΕ ΑYΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΩΣ ΒΑΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ;;;;SOS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
plz ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ;;;ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΩΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ,ΤΟΤΕ ΑYΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΩΣ ΒΑΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ;;;;SOS
Δεν υπαρχουν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daidi

Νεοφερμένος

Η daidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εισαι σιγουρος ομως;;παρολα αυτα σε ευχαριστω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikospap

Νεοφερμένος

Ο nikospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
τι ακριβως ειναι οι βασεις που ανακοινωνει το υπουργειο για αθλητες?ξερει κανεις ποτε θα βγουνε?ποτε ξερεις σε ποια σχολη τελικα εχεις μπει?πολλες βασεις αθλητων ειναι πανω απο 20000μορια!ευχαριστω πολυ και ελπιζω καποιος να με διαφωτισει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daidi

Νεοφερμένος

Η daidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
βσκ κ εγω απορω.ποιος ο λογος να εχεις 10% και μετα να σ ανεβαζουν τις βασεις 1000+ μορια και ποιος καθοριζει ποσο θα ανεβουν;παντως τα φετινα αποτελεσματα βγαινουν μεσα στην αλλη εβδομαδα..αλλα κ παλι απορω σχετικα με το τι παιζει σ αυτο το θεμα...υπαρχει καποιοw π να εχει περασει με 10% και να ξερει σιγουρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikospap

Νεοφερμένος

Ο nikospap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
βσκ κ εγω απορω.ποιος ο λογος να εχεις 10% και μετα να σ ανεβαζουν τις βασεις 1000+ μορια και ποιος καθοριζει ποσο θα ανεβουν;παντως τα φετινα αποτελεσματα βγαινουν μεσα στην αλλη εβδομαδα..αλλα κ παλι απορω σχετικα με το τι παιζει σ αυτο το θεμα...υπαρχει καποιοw π να εχει περασει με 10% και να ξερει σιγουρα;
τελικα μηπως εσυ γνωριζεις τι ειναι αυτες οι βασεις που θα βγουν?αν καποιος εχει βγαλει πχ17000μορια με το 10% θα μπει σε σχολη με τις βασεις που βγηκαν τον αυγουστο η με αυτες που θα βγουν?ευχαριστω και ελπιζς καποιος να ξερει να μας λυσει τις αποριες...Ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daidi

Νεοφερμένος

Η daidi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοιτα εγω μεχρι πριν κατι μερες ηξερα οτι περναμε με τις κανονικες βασεις!εγω εχω 10% και περιμενα να περασω νηπιαγωγος..αλλα ειδα πως στην ιστοσελιδα του υπουργειου υπαρχουν βασεις αθλητων..και τελικα εχω μπερδευτει και δεν ξερω τι ισχυει..αυτες οι βασεις ειναι πολυ υψηλες..εσυ εχεις 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quibrick

Νεοφερμένος

Ο Quibrick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Βλεπω μια ΤΡΑΓΙΚΗ καθυστερηση σε οτι αφορα τις βασεις των Αθλητων.Που οφειλεται κατι τετοιο? Γνωριζει κανεις? Εχω και εγω 10 τα εκατο απο αθληματα και ακομη δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η προσαυξηση.Αυτο που μου λενε ειναι οτι με την προσαυξηση των μοριων μου θα πρεπει να πιασω το 90 τα εκατο της βασης του τελευταιου.Ισχυει κατι τετοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Τυχαινει να εχω και εγω περσινη διακριση πανελληνιου πρωταθληματος του με ποσοστο 10%. Ο νεος νομος που ισχυει φετος απαιτει να εχεις γραψει το 90% της σχολης που θελεις για να ενεργοποιηθει αρχικα η μοριοδοτηση σου.Μετα πολαπλασιαζεται ο Γενικος βαθμος προσβασης σου με το ποσοστο και βγαινει ο τελικος βαθμος, με τον οποιο ομως δεν θα συναγωνιστεις τους υπολοιπους υποψηφιους, αλλα μονο αλλους αθλητες, στην ιδια σχολη που εχεις,με τα ποσοστα που εχουν και αυτοι με την ιδια διαδικασια που σου προανεφερα-αν φυσικα εχουν γραψει και αυτοι το 90% της βασης της σχολης-.Aυτο θα ισχυσει για καθε σχολη που θα δηλωσεις στο μηχανογραφικο σου,μονο αν δεν μπεις σε αυτη με τα αρχικα σου μορια, γιατι υπαρχει και η περιπτωση να μην χρειαστει η μοριοδοτηση.Επισης να ξερεις οτι λιγο πολυ ολες οι σχολες εχουν περιπου 1,2 θεσεις κενες για αθλητες με διακρισεις καθως και οτι ειναι σημαντικο να πιστωποιησεις την διακριση με το υπουργειο, για να την εχεις για φετος.
Αυτα απο μενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάσω(Μαρία)

Νεοφερμένος

Η Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τυχαινει να εχω και εγω περσινη διακριση πανελληνιου πρωταθληματος του με ποσοστο 10%. Ο νεος νομος που ισχυει φετος απαιτει να εχεις γραψει το 90% της σχολης που θελεις για να ενεργοποιηθει αρχικα η μοριοδοτηση σου.Μετα πολαπλασιαζεται ο Γενικος βαθμος προσβασης σου με το ποσοστο και βγαινει ο τελικος βαθμος, με τον οποιο ομως δεν θα συναγωνιστεις τους υπολοιπους υποψηφιους, αλλα μονο αλλους αθλητες, στην ιδια σχολη που εχεις,με τα ποσοστα που εχουν και αυτοι με την ιδια διαδικασια που σου προανεφερα-αν φυσικα εχουν γραψει και αυτοι το 90% της βασης της σχολης-.Aυτο θα ισχυσει για καθε σχολη που θα δηλωσεις στο μηχανογραφικο σου,μονο αν δεν μπεις σε αυτη με τα αρχικα σου μορια, γιατι υπαρχει και η περιπτωση να μην χρειαστει η μοριοδοτηση.Επισης να ξερεις οτι λιγο πολυ ολες οι σχολες εχουν περιπου 1,2 θεσεις κενες για αθλητες με διακρισεις καθως και οτι ειναι σημαντικο να πιστωποιησεις την διακριση με το υπουργειο, για να την εχεις για φετος.
Αυτα απο μενα :)

Ιάσονα έχεις κάνει τα χαρτιά σου; Τι δήλωσες; Πέρυσι δεν ίσχυε αυτό με το να έχεις συμπληρώσει το 90% της βάσης; Μήπως έχεις ακούσει πότε περίπου αναμένονται τα αποτελέσματα; Ευελπιστώ να είναι καλά για όλους!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top