Επάγγελμα και Tattoo

daenerystargary

Νεοφερμένος

Η daenerystargary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Πάντα υπήρχε το ταμπού των τατουάζ. Ειμαι κοπελα και θέλω να σπουδάσω Φυσική στο ΑΠΘ και δεν έχω σκοπό να δουλέψω στην εκπαίδευση.
1. Γίνεται να κάνω τατουάζ πριν μπω στο πανεπιστημιο; Θα δημιουργησει προβλημα με τα πειραματα φυσικης;
2. Μπορω να βρω δουλεια αμα εχω τατουαζ, αν ναι που;
3. Αν εχω αρκετα τατουαζ, πρεπει να τα κρυβω με ρουχα;
Θα ηταν πολυ χρησιμο αν μου απαντουσατε και γνωριζατε σιγουρα, ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Στο Ιράν ζεις; :P Νομίζω έχεις άδικες ανασφάλειες. Ποιος και με δικαίωμα θα σε κρίνει για την εμφάνισή σου εφόσον δεν προκαλείς τη δημόσια αιδώ; Για τη δουλειά, θα πρέπει να το ψάξεις διότι εκεί επαφίεται στην αρμοδιότητα του εργοδότη. Παίζει ρόλο αν μιλάμε για δημόσιο ή ιδιωτικό τομέα.

Υ.Γ. Το γεγονός ότι απαρνείσαι τη μέση εκπαίδευση ως πιθανό εργασιακό περιβάλλον, είναι τετριμμένο για μαθητή ή για το πολύ φοιτητή 1ου-2ου έτους. Κράτα μικρό καλάθι. Έτσι είπαν πολλοί...δεν ήθελαν, αλλά αναγκάστηκαν να θέλουν. Πικρό αλλά αληθινό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Αν γίνεις σαν κι αυτήν τότε μάλλον θα έχεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Πάντα υπήρχε το ταμπού των τατουάζ. Ειμαι κοπελα και θέλω να σπουδάσω Φυσική στο ΑΠΘ και δεν έχω σκοπό να δουλέψω στην εκπαίδευση.
1. Γίνεται να κάνω τατουάζ πριν μπω στο πανεπιστημιο; Θα δημιουργησει προβλημα με τα πειραματα φυσικης;
2. Μπορω να βρω δουλεια αμα εχω τατουαζ, αν ναι που;
3. Αν εχω αρκετα τατουαζ, πρεπει να τα κρυβω με ρουχα;
Θα ηταν πολυ χρησιμο αν μου απαντουσατε και γνωριζατε σιγουρα, ευχαριστω πολυ!

Κοιτα, στο σωμα σου μπορεις να κανεις ο,τι θελεις κι οπως το θελεις, δεν εχει κανεις δικαιωμα να σου απαγορεψει το οτιδηποτε. Τωρα στο θεμα της δουλειας, ειναι αναλογα σε τι εργοδοτη θα πεσεις και τι αυτος θεωρει προκλητικο. Προβλημα θα ειχες πιθανοτατα αν το τατουαζ ηταν προσβλητικο προς ορισμενες ομαδες, π.χ εθνικιστικα συμβολα, θρησκευτικος φανατισμος κι οτιδηποτε γενικα ειναι ακραιο και προωθει το μισος. Σε γενικες γραμμες δεν θα εχεις θεμα στη δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Mονο στο στρατο απαγορευεται να φαινονται τα τατουαζ..Σε ολες τις αλλες σχολες εισαι κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Απο την εως τωρα εργασιακη μου εμπειρια εχω δει πως η πλειοψηφια των εργοδοτων δεν θελει να υπαρχουν εμφανη τατουαζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,752 μηνύματα.
Για να μην υπάρξουν υπόνοιες ότι υπάρχει ρατσισμός προς το τατουάζ, η αγορά εργασίας αποδέχεται συγκεκριμένο dressing code. Kαι δεν αφορά μόνο το τατουάζ. Εννοείται ότι ο καθένας είναι ελεύθερος για τις επιλογές του ΑΛΛΑ θα πρέπει κάθε φορά να αναλαμβάνει και το κόστος των επιλογών του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daenerystargary

Νεοφερμένος

Η daenerystargary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παρα πολυ ολους σας, το τατουαζ δεν εχω σκοπο να το κανω σε εμφανες σημειο αλλα ελπιζω να μην θεσει προβλημα αυτο στο μελλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top