Φοίτηση σε Καλλιτεχνικό Λύκειο

AnnieShaki

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θελω τοσο πολυ να παω σε τετοιο σχολειο αλλα ημουν αρκετα χαζη ωστε να μην παω στην Α γυμνασιου. Τωρα τελειωνοντας το γυμνασιο,γινεται να παω σε καλλιτεχνικο λυκειο? Δεν ρωταω για τις εισαγωγικες αλλα για το αν ειναι δυνατον αφου εχω τελειωσει το απλο γυμνασιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μπορεί να ακούγεται και να φαινεται ωραιο αλλα ειναι κατι με το οποίο θα θες να ασχοληθείς και μετα το λυκειο; Γιατι θεωρω πως ενα καλλιτεχνικό λυκειο θα σου δώσει κάποιες βάσεις σε αυτο τον τομέα ώστε να ασχοληθείς αργότερα με κάποια τέχνη. Αν δεν ειναι αυτο που θες να κανεις δεν νομίζω πως θα έπρεπε να πας. Θα μπορούσες να πας ΕΠΑ.Λ και να παρεις στην Β λυκειου την ειδίκευση εφαρμοσμένων που ειναι με το ελεύθερο και γραμματικο σχέδιο και επισης μαθαίνεις και διαφορα αλλα σχετικα και στους υπολογιστές πχ το Photoshop. Ετσι θα σαι πιο σίγουρη για το τι θες να κανεις στην ζωη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Με τι θα ήθελες να ασχοληθείς πιο συγκεκριμένα;Αν είσαι σίγουρη για αυτό,do it!Αλλιώς δεν θα σου σύστηνα να πας.Από ότι ξέρω γενικώς υπάρχουν βέβαια ελλείψεις λόγω οικονομικής κρίσης αλλά τέτοια γίνονται σε όλα τα σχολεία.Όμως αποκομίζεις πολύ σημαντικά πράγματα από συνεχή ενασχόληση με την τέχνη.Η διδασκαλία στα γενικά μαθήματα δεν υποβαθμίζεται σε σχέση με τα γενικά λύκεια και επίσης θα γνωρίζεις πολλά παιδιά που αγαπούν αυτό που αγαπάς κι εσύ.Νομίζω πως απαιτούνται ειδικές εξετάσεις για να μπεις.Καλή σου επιτυχία σε ότι και αν αποφασίσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top