Άδεια παραμονής και Πανελλήνιες

Aldi7

Νεοφερμένος

Ο Aldi7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Έχω ακούσει από μερικούς φίλους ότι είναι αναγκαίο για τους μετανάστες(μη Έλληνες) να μπουν σε μία σχολή μέσω πανελληνίων γιατί αλλιώς δεν θα μπορούν να βγάλουν χαρτιά(άδεια παραμονής στην χώρα) με αποτέλεσμα οι μετανάστες οι οποίοι δεν βρουν δουλειά με ένσημα ή δεν μπουν σε μια σχολή μετά το 18 έτος της ηλικίας τους να διώχνονται στην πατρίδα τους.
Ισχύει κάτι τέτοιο;
Εγώ προσωπικά δε θέλω να δώσω πανελλήνιες γιατί θέλω να μπω σε ιδιωτική σχολή. Τι να κάνω;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Έχω ακούσει από μερικούς φίλους ότι είναι αναγκαίο για τους μετανάστες(μη Έλληνες) να μπουν σε μία σχολή μέσω πανελληνίων γιατί αλλιώς δεν θα μπορούν να βγάλουν χαρτιά(άδεια παραμονής στην χώρα) με αποτέλεσμα οι μετανάστες οι οποίοι δεν βρουν δουλειά με ένσημα ή δεν μπουν σε μια σχολή μετά το 18 έτος της ηλικίας τους να διώχνονται στην πατρίδα τους.
Ισχύει κάτι τέτοιο;
Εγώ προσωπικά δε θέλω να δώσω πανελλήνιες γιατί θέλω να μπω σε ιδιωτική σχολή. Τι να κάνω;

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.Αν μένεις ήδη ελλάδα είναι σίγουρο ότι δε χρειάζεσαι δουλειά με ένσημα ή να μπεις σε σχολή για να παραμείνεις.Αν τώρα έρχεσαι από έξω δεν ξέρω,μπορεί να ισχύει κάτι άλλο,αλλά αυτό που σου λέω είναι σίγουρο 1000%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top