Ομαδική κοπάνα από διαγώνισμα τριμήνου

katernakiii

Νεοφερμένος

Η katernakiii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
αν μαθητες κανουν ομαδικη κοπανα μερα που ειναι ορισμενη για προχειρο τριμηνου η καθηγητρια εχει το δικαιωμα να μηδενισει τα γραπτα τους?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
αν μαθητες κανουν ομαδικη κοπανα μερα που ειναι ορισμενη για προχειρο τριμηνου η καθηγητρια εχει το δικαιωμα να μηδενισει τα γραπτα τους?:hmm:
Όταν λες είναι ορισμένη? Από ότι ξέρω τα πρόχειρα διαγωνίσματα τριμήνου, δεν είναι προειδοποιημένα. Πρόχειρο διαγώνισμα γράψαμε εμείς θρησκευτικά σε δυο μαθήματα πριν από αυτό που είχαμε και πατώσαμε όλοι. :rtfm:Εκείνη την ημέρα όμως έλειπε -επειδή ήταν άρρωστο- ένα παιδί, το οποίο έγραψε την επόμενη φορά με διαφορετικά θέματα. Η μόνη διαφορά ήταν ότι ήξερε πως θα γράψει. Τώρα αν εσάς σας είχε πει πότε θα το γράψετε (που αν το έκανε δεν βρίσκω τον λόγο να το λέει πρόχειρο), και κάνατε κοπάνα, αυτό θα φαίνεται στο απουσιολόγιο. Από εκεί και πέρα είναι νομίζω καθαρά υπόθεση του καθηγητή αν θα σας μηδενίσει, αν θα σας αφήσει να το γράψετε άλλη μέρα:spasiklas: ή αν δεν θα σας το δώσει καθόλου. Ανάλογα με το χαρακτήρα του, και το μάθημα που κάνει. Αυτά από εμένα! Ελπίζω να βοήθησα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εκτώς και αν ξέρετε πως ο καθηγητής είναι πολύ χαλαρος καλύτερα να μην το κάνετε. Νομίζω πως μπορεί να σας μηδενίσει, και θα το κάνει και με χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν νομίζω πως θα σας μηδένιζε... το πολύ πολύ να...τα ακούσετε την επόμενη μέρα και να σας ρωτάει γιατί φύγατε κτλ και να το γράψετε άλλη φορά. Εκτός κι αν είναι πολύ αυστηρός και μιλήσει στον διευθυντή για αυτό το θέμα για παράδειγμα,αλλά δεν το νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Αφού θα το γράψετε που θα το γράψετε, γράψτε το μια ώρα αρχύτερα να ξεμπερδεύετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αν ημουν καθηγητης θα το επαιζα cool και θα σας ξετιναζα οταν ξαναεβαζα το διαγωνισμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Scalpel

Νεοφερμένος

Ο Mr.Scalpel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Eγώ αν ήμουν καθηγητής θα έλεγα ότι σημασία έχει η μάθηση και όχι οι βαθμοί και αφού εσάς δε σας ενδιαφέρει να κάνετε το "τυπικό" για να πάρετε το βαθμό, θα σας βάλω και εγώ κάτω από τη βάση και τέλειωσε η υπόθεση! Κακός ε;

Να κάτσετε να διαβάσετε που μου θέλετε και ομαδικές κοπάνες νιάνιαρα. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εμας οταν ειχαμε κανει το ιδιο πραγμα περυσι, μας μηδενισε και μας πατωσε στο τριμηνο.... Αλλα εμεις ειχαμε ξεχασει οτι γραφαμε και κοπανησαμε για αλλο λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
όταν λες πρόχειρο διαγώνισμα εννοείς τεστάκι στο μάθημα της ημέρας ή διαγώνισμα τριμήνου;
Ομαδική κοπάνα σε τέτοια περίπτωση δεν μου έχει τύχει.
Από εκεί και πέρα,στην ελλάδα ζούμε,οι καθηγητές άμα είναι και λίγο no lifers,λίγο μίζεροι,σου βγάζουν τα έντερα και σου τα κάνουν γαρδούμπα.
Πάντως κανονικά δεν νομίζω να έχουν αυτό το δικαίωμα,θα έπρεπε αυτά να τα μεταθέτουν.
Αν είναι κανονικός καθηγητής νομίζω απλά θα το κανονίσει για άλλη μέρα,αν δεν είναι..κλάφ'τα χαράλαμπε :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
στην ελλάδα ζούμε,οι καθηγητές άμα είναι και λίγο no lifers,λίγο μίζεροι,σου βγάζουν τα έντερα και σου τα κάνουν γαρδούμπα.
Πάντως κανονικά δεν νομίζω να έχουν αυτό το δικαίωμα,θα έπρεπε αυτά να τα μεταθέτουν.
Αν είναι κανονικός καθηγητής νομίζω απλά θα το κανονίσει για άλλη μέρα,αν δεν είναι..κλάφ'τα χαράλαμπε :/
Μάλιστα. Δηλαδή ο "κανονικός" καθηγητής θα πρέπει να αφήσει την ομαδική κοπάνα να περάσει στο ντούκου και απλά να μεταθέσει το διαγώνισμα για άλλη μέρα. Μήπως να πει και μπράβο στα παιδιά; Ο καθηγητής που θα το έκανε θέμα κατά τη γνώμη σου θα ήταν μίζερος και απαράδεκτος. Δηλαδή "κανονικός" καθηγητής είναι ο μαλάκας καθηγητής που γλύφει τα παιδάκια για να έχει την ησυχία του; Τέτοιο σχολείο θέλουμε λοιπόν;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
όχι ρε παιδιά, που θα ξέρει η καθηγήτρια ότι ήσαστε όλοι μαζί; Εκτός και αν εννοείς όλη η τάξη. Βασικά γιατί να το κάνετε; Αφού θα το γράψετε που θα το γράψετε, καθίστε και διαβάστε να πάρετε και κανα καλό βαθμό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Μάλιστα. Δηλαδή ο "κανονικός" καθηγητής θα πρέπει να αφήσει την ομαδική κοπάνα να περάσει στο ντούκου και απλά να μεταθέσει το διαγώνισμα για άλλη μέρα. Μήπως να πει και μπράβο στα παιδιά; Ο καθηγητής που θα το έκανε θέμα κατά τη γνώμη σου θα ήταν μίζερος και απαράδεκτος. Δηλαδή "κανονικός" καθηγητής είναι ο μαλάκας καθηγητής που γλύφει τα παιδάκια για να έχει την ησυχία του; Τέτοιο σχολείο θέλουμε λοιπόν;


Ο καθηγητής δεν μπορεί να ξέρει αν όντως έκαναν κοπάνα (μπορεί να τους έτυχε κάτι,μπορεί να νόμισαν ότι έχουν κενό) και έτσι δεν είναι σωστό να τους τιμωρίσει προαιρετικά.Εσύ μπορεί να το ξέρεις όμως αυτός δεν μπορεί να είναι 100% σίγουρος.

Τώρα θα μου πεις "φιλόσοφε αδύνατα τα σενάριά σου.Έπαθε κάτι μια ολόκληρη τάξη και έφυγε;Νόμισαν ότι είχαν κενό; "
Ε λοιπόν εμένα μου έχουν συμβεί και τα δύο στην τάξη μου.
Μια μέρα,πρώτη ώρα,έτυχε να λείπουν 16 από τους 20 μαθητές.Η καθηγήτρια(φοβερό λαγωνικό) επειδή έτυχε να είμαστε τα 4 παιδιά με τις πιο πολλές απουσίες αμέσως μυρίστηκε κοπάνα και άρχισε να μας πρήζει παρότι εμείς ήμασταν παρόντες.
Τι έτυχε;Απεργία λεωφορείων και τα 16 παιδιά έμεναν μακρυά
Επίσης μια φορά που γράφαμε επαναληπτικό στα λατινικά(δευτέρα),η καθηγήτρια έλειπε,και επειδή έλειπε και την τρίτη που είχε άλλα μαθήματα υποθέσαμε ότι δεν θα έρθει την τετάρτη που ξαναείχαμε λατινικά και έτσι μερικοί,αποφασίσαμε να μείνουμε σπίτι να διαβάσουμε.Τελικά ήρθε και έβαλε το επαναληπτικό.
Δεν μπορεί να τιμωρεί επειδή κατα πάσα πιθανότητα έκαναν κοπάνα.Και μάλιστα σε διαγώνισμα τριμήνου ή απροειδοποίητο το οποίο είναι ιδιαίτερα ευέλικτο (αλλάζει ο καθηγητής ημερομηνία,του ζητάμε εμείς να αλλάξει).Στις εξετάσεις νομίζω γίνεται να βάλουν μονάδα άμα λείπει (βέβαια άμα έχει χαρτί μπορεί να γράψει άλλη μέρα).
Για αυτό λέω ότι ο κανονικός καθηγητής θα μεταθέσει το διαγώνισμα,και ο κακιασμένος θα τους μηδενίσει όλους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Να σας μηδενίσει δε νομίζω.. Θα νευριάσει, θα σας τα ψάλει και θα βάλει το διαγώνισμα άλλη μέρα.
Νταξ δεν χάνεται o κόσμος για μια κοπάνα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Να σας μηδενίσει δε νομίζω.. Θα νευριάσει, θα σας τα ψάλει και θα βάλει το διαγώνισμα άλλη μέρα.
Νταξ δεν χάνεται o κόσμος για μια κοπάνα. :P
Ακριβώς. Δεν θα τους μηδενίσει όλους. Φυσικά και θα πρέπει να υπάρξει πολύ γερή κατσάδα και (για κάποιο διάστημα) πιο αυστηρή συμπεριφορά του καθηγητή προς τους μαθητές και περισότερη homework. Όσο για το διαγώνισμα, ναι θα γραφεί άλλη μέρα, αλλά (όπως έγραψε και ο φίλος DarthFederer πιο πάνω), με πιο δύσκολα θέματα από όσο αν το έγραφαν κανονικά και αυτό θα είχε ανακοινωθεί στα παιδιά. Θα ξανακάνουν έτσι τέτοια ομαδική κοπάνα σε διαγώνισμα; Για μένα αυτό θα πρέπει να κάνει ο σωστός καθηγητής. Να τους μηδενίσει όλους δε γίνεται και αν το άφηνε απλά να περάσει στο ντούκου και έβαζε άλλη μέρα διαγώνισμα, θα ήταν μαλάκας καθηγητής.

Ένα σχετικό σχόλιο: Έχω τελειώσει το σχολείο εδώ και 3 χρόνια και τώρα βλέποντας κάποια πράγματα από απόσταση, τα αξιολογώ διαφορετικά (και πιστεύω πιο αντικειμενικά) από όταν ήμουν μαθητής. Ένα από αυτά είναι τώρα ότι αισθάνομαι αηδία για τους καθηγητές "μαθητοπατέρες" και "μαθητομάνες" που μας καλόπιαναν, μας έκαναν όλα τα χατήρια, δεν μας κούραζαν στο μάθημα, χάριζαν βαθμούς, δεν τιμωρούσαν, μας έλεγαν τι αποφάσισε ο σύλλογος, ήταν υπέρ του να χάνονται μαθήματα και γενικά μας "έγλειφαν". Τώρα έχω καταλάβει ότι αυτοί ήταν οι άχρηστοι και τεμπέληδες που ήθελαν να περνάνε στο σχολείο χαλλλλλαρά. Αντίθετα έχω καταλάβει ότι οι καθηγητές που νοιάζονταν να κάνουν σωστό μάθημα, που μας πίεζαν να διαβάζουμε, που ήταν αυστηροί αλλά δίκαιοι σε παραπτώματα, που δεν ήθελαν να χάνονται ώρες, ήταν οι πραγματικοί Καθηγητές που στ' αλήθεια αγαπούσαν τη δουλειά τους και τους μαθητές.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δια πίστεψε με δεν διαφωνώ. Και ως μαθήτρια μάλιστα άσχετα το τι με βόλευε πάντα ήμουν της άποψης ότι o καθηγητής που θέλει το καλό σου θα σε ζορίσει. Ντάξυ είχε να κάνει και με το μάθημα πχ σε θρησκευτικά και τέτοια χαζά μαθήματα το θεωρούσα ηλίθιο να είναι αυστηροί οι καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top