Επαναληπτικές εξετάσεις τον Ιούνιο

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια θα μπω κατευθειαν στο ψητο..Στις 22/05/2013 γραφω πανελλαδικα το μαθημα της Φυσικης Κατευθυνσης.
Την ημερα που γραφω στις 22/05/2013 περναω απο συνεντευξη στην Αμερικανικη πρεσβεια στην Αθηνα. Τι μπορει να γινει σε αυτην την περιπτωση? Μπορει να δικαιολογηθει η απουσια μου? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια θα μπω κατευθειαν στο ψητο..Στις 22/05/2013 γραφω πανελλαδικα το μαθημα της Φυσικης Κατευθυνσης.
Την ημερα που γραφω στις 22/05/2013 περναω απο συνεντευξη στην Αμερικανικη πρεσβεια στην Αθηνα. Τι μπορει να γινει σε αυτην την περιπτωση? Μπορει να δικαιολογηθει η απουσια μου? :hmm:
Νομίζω σε επαναληπτικές πας μόνο για λόγους υγείας. Ευκολότερο μου φαίνεται να αναβάλεις τη συνεντευξη παρά να πάρεις χαρτί νοσοκομείου ότι δεν πήγες να δώσεις λόγω ασθένειας. Αν εχεις βέβαια τις κατάλληλες γνωριμιες ίσως να αλλάζει το πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Καλυτερα να αναβαλλεις τη συνεντευξη.Ειδαλλως,μην πας καθολου να δωσεις Φυσικη και πηγαινε μετα χαρτι γιατρου απο δημοσιο ομως νοσοκομειο( πλεον δεν δινονται ευκολα )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Χμμ..Χωρις να το εχω ψαξει πολυ το θεμα και χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος ετσι ξερω και εγω οτι επαναληπτικες δινεις μονο για λογους υγειας. Την απουσια μου μπορω να την δικαιολογησω με τον χαρτι που μου στειλανε. Ξερεις τι; Αν το αναβαλω περνει αλλη τροχια το ζητημα..:/: περιμενα 2 χρονια για αυτην την στιγμη... Ας δουμε τι θα πουν και οι αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια θα μπω κατευθειαν στο ψητο..Στις 22/05/2013 γραφω πανελλαδικα το μαθημα της Φυσικης Κατευθυνσης.
Την ημερα που γραφω στις 22/05/2013 περναω απο συνεντευξη στην Αμερικανικη πρεσβεια στην Αθηνα. Τι μπορει να γινει σε αυτην την περιπτωση? Μπορει να δικαιολογηθει η απουσια μου? :hmm:
Σύμφωνα με τη νομοθεσία ο μόνος λόγος για συμμετοχή στις επαναληπτικές πανελλήνιες είναι θέμα υγείας.
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...ochi-epanaliptikes-panellinies-exetaseis.html
Για να συμμετάσχει μαθητής στις εξετάσεις του εδαφίου β΄ της παραγράφου 2 του άρθρου αυτού, πρέπει το αργότερο εντός τριών (3) ημερών από την ημέρα εξέτασης του μαθήματος από το οποίο απουσίασε ή διέκοψε την εξέτασή του να καταθέσει ο ίδιος, εφόσον είναι ενήλικος, ή ο κηδεμόνας του στο Διευθυντή του Λυκείου α) δικαιολογητικά ασθενείας από Δημόσιο Νοσοκομείο τα οποία φέρουν σφραγίδα Διευθυντή είτε Κλινικής ΕΣΥ ή Εργαστηρίου ή Πανεπιστημιακού Τμήματος ή Δημοσίου Κέντρου Υγείας, τα οποία φέρουν σφραγίδα του Διευθυντή του Κέντρου από τα οποία προκύπτει η αδυναμία του μαθητή να συμμετάσχει στην εξέταση».

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gersi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Οκ παιδια ευχαριστω για την αμεση υποστηριξη :)
Θα δωσω του χρονου τοτε αν δεν καταφερω να παρω την βιζα...
Μια ακομα ερωτηση εαν δεν δώσω πανελλήνιες φέτος το απολυτήριο το πέρνω?
Ρωταω γιατι εχω πτυχειο Αγγλικων (Advanced) και θα ηθελα να συνεχισω τις σπουδες μου εκει χωρις να χασω χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μια ακομα ερωτηση εαν δεν δώσω πανελλήνιες φέτος το απολυτήριο το παίρνω?
Αν δήλωσες ότι θα εξεταστείς πανελλαδικά και δεν πας, παίρνεις μηδέν (00) στα μαθήματα αυτά. Αν τα προφορικά σου και τα γραπτά σου στα υπόλοιπα ενδοσχολικά μαθήματα φτάνουν μέσο όρο 9,5 παίρνεις απολυτήριο.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top