ΣΜΥΝ-ΣΜΥ

Ioulia 16

Νεοφερμένος

Η Ioulia 16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κρύα Βρύση (Πέλλας). Έχει γράψει 6 μηνύματα.

agama254

Νεοφερμένος

Ο agama254 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδεια καλησπερα,ακουω απο πολλουσ πως θελουν σμυ.. και ιδου η απορια ετσι δεν υπαρχει περιπτωση να ανεβει πολυ η σχολη? σε μορια ενοω
οσοι ποιο πολοι δηλωσουν τοσο ανεβενει η βαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

warrel

Νεοφερμένος

Ο warrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ξέρει κανείς η ειδική κατηγορία 3648/α γιατί είναι ?? μήπως είναι για τους τριτεκνους ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :)
Πέρασα στη Σ.Μ.Υ. και έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη σχολή, που δεν μου λύθηκαν στο .....
Ρωτώ λοιπόν σε εσάς που ξέρετε..
1) Επιτρέπονται τα ταξίδια στο εξωτερικό εκτός Ε.Ε. κατά τη διάρκεια της φοίτησής μου στη σχολή?
2) Διάβασα στο παραπάνω site ότι έχουμε τις εξής άδειες: 15 μέρες τα Χριστούγεννα, 3 τις απόκριες, 7 το Πάσχα και ένα μήνα το καλοκαίρι.. αυτό ισχύει τα δύο χρόνια που θα είμαστε στη σχολή ή όταν αποφοιτήσουμε και έπειτα..?:confused:

Ευχαριστώ προκαταβολικά.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra8882

Νεοφερμένος

Η Dimitra8882 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Γειά σας, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; Είμαι 23 χρ. και ενδιαφέρομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες και να περάσω σμυ ή σμυν... με παίρνει ηλικιακά ή όχι; Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Βασικά καλησπέρα σας!!!!!Έχω πολλές απορίες σχετικά με αυτή τη σχολή (Σχολή Μόνιμων Υπαξιωματικών Πολεμικού Ναυτικού) και αν γίνεται σας παρακαλώ διαφωτίστε με αλλά μόνο όσοι πραγματικά γνωρίζουν !
Κατ αρχήν στις υγειονομικές σε ποια πράγματα κόβεσαι? Επίσης ποια αθλήματα χρειάζεται να δώσω?
Εκτός απο αυτό τι ύψος πρέπει να έχω???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
παιδεια καλησπερα,ακουω απο πολλουσ πως θελουν σμυ.. και ιδου η απορια ετσι δεν υπαρχει περιπτωση να ανεβει πολυ η σχολη? σε μορια ενοω
οσοι ποιο πολοι δηλωσουν τοσο ανεβενει η βαση?

H βάση εξαρτάται από: αριθμό εισακτέων, δυσκολία θεμάτων, ζήτηση
αν αυξάνεται ο αριθμός εισακτέων, μειώνεται η βάση
αν δυσκολεύουν τα θέματα, μειώνεται η βάση
αν μεγαλώνει η ζήτηση, αυξάνεται η βάση
Οι πανελλήνιες είναι διαγωνισμός. Δεν σε εξετάζουν αν ξέρεις κάτι, αλλά αν το ξέρεις καλύτερα από κάποιον άλλον.
Άρα δεν έχει καθόλου σημασία η βάση, αλλά να γράψετε καλύτερα από τους υπόλοιπους

ξέρει κανείς η ειδική κατηγορία 3648/α γιατί είναι ?? μήπως είναι για τους τριτεκνους ?

η ειδική κατηγορία Α είναι και για πολύτεκνους και για τρίτεκνους
η ειδική κατηγορία Β είναι για τέκνα θανόντων αξιωματικών, τέκνα ή αδερφοί τραυματισθέντων με αναπηρία πάνω από 67% σε πολεμικές επιχειρήσεις εν ειρήνη, και για τέκνα στρατιωτικών που συμμετείχαν σε πολεμικές επιχειρήσεις στην κύπρο το '64 , '67 και '74

Γεια σας παιδιά! :)
Πέρασα στη Σ.Μ.Υ. και έχω κάποιες απορίες σχετικά με τη σχολή, που δεν μου λύθηκαν στο .....
Ρωτώ λοιπόν σε εσάς που ξέρετε..
1) Επιτρέπονται τα ταξίδια στο εξωτερικό εκτός Ε.Ε. κατά τη διάρκεια της φοίτησής μου στη σχολή?
2) Διάβασα στο παραπάνω site ότι έχουμε τις εξής άδειες: 15 μέρες τα Χριστούγεννα, 3 τις απόκριες, 7 το Πάσχα και ένα μήνα το καλοκαίρι.. αυτό ισχύει τα δύο χρόνια που θα είμαστε στη σχολή ή όταν αποφοιτήσουμε και έπειτα..?:confused:

Ευχαριστώ προκαταβολικά.. :D
1) θα είσαι συνέχεια μέσα στην σχολή, πότε θα πηγαίνεις στο εξωτερικό;; τα σαββατοκύριακα;
2)ισχύουν όσο είσαι στην σχολή. Μετά είσαι υπαξιωματικός του στρατού ξηράς, και εργάζεσαι κανονικά

Γειά σας, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; Είμαι 23 χρ. και ενδιαφέρομαι να ξαναδώσω πανελλήνιες και να περάσω σμυ ή σμυν... με παίρνει ηλικιακά ή όχι; Ευχαριστώ!

Δεν σε παίρνει ηλικιακά. Για υπαξιωματικός πρέπει να είσαι μέχρι 21, και για αξιωματικών 22
μπορείς να πας εμπορικό ναυτικό, που το όριο είναι 27

Βασικά καλησπέρα σας!!!!!Έχω πολλές απορίες σχετικά με αυτή τη σχολή (Σχολή Μόνιμων Υπαξιωματικών Πολεμικού Ναυτικού) και αν γίνεται σας παρακαλώ διαφωτίστε με αλλά μόνο όσοι πραγματικά γνωρίζουν !
Κατ αρχήν στις υγειονομικές σε ποια πράγματα κόβεσαι? Επίσης ποια αθλήματα χρειάζεται να δώσω?
Εκτός απο αυτό τι ύψος πρέπει να έχω???

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

εδώ θα βρεις την προκήρυξη του 2012, που γράφει αναλυτικά στην 27η σελίδα του pdf, ή αλλιώς στην σελίδα Γ-11 της προκήρυξης όλα τα νοσήματα που δεν πρέπει να έχεις
Αθλήματα, δίνεις: 100 και 1000 μέτρα τρέξιμο. σφαίρα, άλμα εις ύψος, άλμα εις μήκος, και σε μερικές (ναυτικό κλπ) δίνεις και 50 μέτρα κολύμπι
ύψος από 1.70 για άντρες, και 1.60 για γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεια σας παιδες..Θελω να μου πειτε σχετικα με την σχολη Σ.Μ.Υ , ειναι καλη σχολη; Αξιζει να μπω γιατι το σκεφτομαι!Εχω ακουσει πως εχει αγγαρειες και πολλες μεταθεσεις! Δεν ξερω τι να κανω...Οποιος γνωριζεις ακριβως ας ενημερωσει!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρία Μαρία

Νεοφερμένος

Η Μαρία Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μπορείτε να μου πείτε σε ποιο επιστημονικό πεδίο ανήκει το σμυν? Ευχαριστω!:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top