Τραγικές εμπειρίες απο forums!

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στα περισσότερα fora απαγορεύονται τα διπλά account :) και είναι απόλυτα λογικό μολις σε ανακάλυπταν να σε έκαναν ban
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deluxe

Νεοφερμένος

Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ναι αλλα το δευτερο account το εκανα αφου ειχα γινει banned!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δυστυχώς στα forums δεν υπάρχει δημοκρατία, βασίκα δεν είναι δυνατόν να υπάρχει, με απότελεσμα ότι λέει ο admin είναι λόγικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το ότι έγινες banned σημαίνει ότι δεν είσαι αποδεκτός στο forum... Ο κάνονας των double account συνήθως θέλει να προστατεύσει το φορουμ και από αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deluxe

Νεοφερμένος

Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
μονο που αυτο δεν ειναι λογικο. επισης κανανε ban και τον αδερφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θυμαμε ενα τετιο συμβαν, μαλλον για το ιδιο μιλαμε μια και μιαλας για τα 2 μεγαλα. στο γνωστω με τα μπλε και ετσι δεν αναφερεσε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Tα περισσότερα μεγάλα φόρα έχουν μπλέ dark kronos άρα δεν θα βγάλεις έτσι άκρη. Στείλτου ενα pm καλύτερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλα δεν υπαρχει προβλημα. Δεν χρηαζετε να στειλω και πμ... απλα κουβεντα να γινετε (σορυ αλλα με τα πμ δεν τα παω καλα, βαριεμε θανασιμα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deluxe

Νεοφερμένος

Ο Deluxe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ναι αυτο ειναι.. δλδ τοσα αλλα παρανομα sites υπαρχουν, το οτι βαλαμε ενα Link καταλαθος μας μαρανε.. αλλα ειδικα αυτο με τον ρατσισμο δεν το γουσταρω καθολου! κατι πρεπει να γινει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Deluxe:
ναι αυτο ειναι.. δλδ τοσα αλλα παρανομα sites υπαρχουν, το οτι βαλαμε ενα Link καταλαθος μας μαρανε.. αλλα ειδικα αυτο με τον ρατσισμο δεν το γουσταρω καθολου! κατι πρεπει να γινει..
Ρατσισμό; Δεν νομίζω... Απλώς ο κάταχος του site δεν θέλει να βρεθεί μπλεγμένος με τα copyright :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τραγική εμπειρία #2 (έχω πολλεεεές ιστορίες, ακολουθούν και άλλες)

Ιδιοκτήτης γνωστού ελληνικού φόρουμ ανακοινώνει οτι διόρθωσε bug στο vBulletin το οποίο ούτε η ίδια η Jelsoft δεν μπορούσε να φτιάξει. Σε πόστ του αναφέρει οτι θα δώσει το fix σε όποιον το ζητήσει. Χάρηκα κι εγώ μιας και αυτό το bug μας ταλαιπωρεί ιδιαίτερα απο τότε που βάλαμε 3.5... Στέλνω λοιπόν e-mail στον ίδιο και περιμένω απάντηση.
Περιμένω... Περιμένω... Περιμέεεενω... Μετά απο μέρες τίποτα...
Του στέλνω λοιπόν ένα pm για να ρωτήσω τι έγινε και να τον παρακαλέσω για 2η φορά να το δώσει και μου απαντά "το fix δεν θα το δώσουμε για πολλούς λόγους". Κάγκελο εγώ. Με όση ψυχραιμία μου είχε μείνει του γράφω ένα "Θα μπορούσατε τουλάχιστον να με ενημερώσετε ώστε να μην περιμένω άδικα και να ψάξω άλλο τρόπο να το προμηθευτώ :rolleyes:" και τι παίρνω σαν απάντηση? "Γιατί είπε κανείς ότι θα έπρεπε να στο δώσουμε; Κάποιο λάθος κάνεις μάλλον...". Πάω λοιπόν να του παραθέσω το μήνυμα του στο οποίο έγραφε οτι θα το έδινε σε όποιον το ζητούσε και βλέπω οτι το έχει επεξεργαστεί και μάλιστα χωρίς να φαίνεται οτι το επεξεργάστηκε (γίνεται στο vBulletin)!! Έμεινα μ@λ@κ@ς εντελώς! Το μόνο που κατάφερα να του γράψω είναι
"Μάλιστα... Μόλις είδα οτι τροποποίησες το μήνυμα σου το οποίο πήγα να σου παραθέσω τώρα και μάλιστα χωρίς να εμφανίζεται οτι τροποιποιήθηκε...
Τι να πω και τι να σχολιάσω δηλαδή...
Δεν έχει νόημα να συνεχίσω αυτή τη συζήτηση. Ευχαριστώ για την καλή σου πρόθεση να το δώσεις παρ'οτι ήταν προσωρινή..."
Πάντως ακόμα απορώ πόση ανεντιμότητα και σαπίλα μπορεί να υπάρχει σε έναν άνθρωπο για να φερθεί τόσο π**στικα. :mad::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ είμαι ακόμη μέλος στο site ενός μεγάλου περιοδικού υπολογιστών στην Ελλάδα και, δυστυχως, απο αυτό το φόρουμ έχω να θυμάμαι πολλά κακά πράγματα.

Αρχικά με κάνανε ban επειδή "τόλμησα" να κάνω ένα thred γράφοντας το εξής μόνο:

"Αληθεια, με ποιο σκεπτικό κάνουν deletes οι υπέυθυνοι στο forum;"

Θεωρήθηκε προσβλητικό για τους admins γιατί ήταν μια περίοδος που όλοι διαμαρτύρονταν για το περιοδικό, την ιστοσελίδα του κτλ με σκοπό φυσικά την καλυτέρευση του περιοδικού και τίποτε άλλο!!! Μακάρι να μπορούσατε να δείτε πόσα posts γινόντουσαν delete ημερησίως μόνο κ μόνο επειδή λέγανε: "Γιατί -μπιιιιιπ (τίτλος του περιοδικού) δεν κάνεις ανανέωση στον τάδε τομέα;)
Δεν φτάνει που τους κάναμε και κριτική για να δουν τι αρέσει στον "λαό" τους, δεν τους άρεσε κιόλας! Το χειρότερο βέβαια ήταν ότι μερικοί εκεί μέσα το υποστήριζαν αυτό, λέγοντας ότι δεν πρέπει να λέγονται "κακά λογάκια" για ένα έντυπο, στο φόρουμ του!!! ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ!!!

Η δεύτερη εμπειρία μου έρχεται πάλι από το ίδιο φόρουμ, όπου είχαμε χωριστεί σε 2 στρατόπεδα με θέμα διαμάχης το αν είναι σωστή η θανατική ποινή. Εγώ ήμουν ο leader της ομάδας ΚΑΤΑ της θανατικής ποινής κ ένας άλλος τυπάς ΥΠΕΡ της ποινής αυτής. Ενώ κάναμε την κουβέντα μας, ελείψει επιχειρημάτων ο τύπος σταμάτησε να ποστάρει μετά από ορισμένα ποστς υστερίας και με ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ MSN γιατί λέει ότι είμαι ανόητος!!! Αυτό το ανέφερε σε έναν κοινό μας γνωστό στο MSN!!!

Καταλαβαίνετε... Επίπεδο=δάπεδο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όσον αφορά αυτό το θέμα έχω να πω ότι δεν έχω κάποιες τόσο τραγικές εμπειρίες, που να αφορούν άμεσα εμένα. Αυτό γιατί πριν αρχίσω να συμμετέχω σε ένα forum, το παρακολουθώ λίγο σαν επισκέπτης. Εσείς είστε το 2ο forum στο οποίο συμμετέχω (απο τα 2). Το πρώτο έχει να κάνει με υπολογιστές και θεωρώ ότι είναι αρκετά σοβαρό (όπως και το δικό σας), ώστε να μην γίνονται τέτοιες τραγελαφικές ιστορίες που περιγράφετε. Το σημαντικότερο πιστεύω για την σωστή λειτουργία ενός forum είναι να υπάρχουν κανόνες αλλά και αυτοί να τηρούνται ΠΑΝΤΑ! Είναι ακριβώς όπως σε μια τάξη σε ένα σχολείο, μόλις ξεφύγει η κατάσταση, δεν μαζεύεται μετά. Επίσης όποιος δεν ικανοποιείται απο τους κανόνες, είναι πάντα ελεύθερος να φύγει, αλλιώς θα πρέπει να συμμορφωθεί.
Και για να μην λέτε ότι είμαι offtopic, να πω ότι οι τραγικότερη καταστάση που έχω ζήσει σε forum είναι να βοηθάω κάποιον σε ένα πρόβλημα του, να μην λύνεται αυτό (ακόμα και μετά απο 2-3 πιθανές λύσεις) και να μου "χώνει" απο πάνω γιατί δεν του το λύνω, ενώ ήμουν ο μόνος που ασχολιόταν με το θέμα του. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top