Οργάνωση & Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑ.ΜΑΚ.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδια τ λεει το τμημα ξερει κανεις?
Εμενα μου αρεσει αρκετα και εδω θα ειμαι σε κατι μηνες (λογικα :) :) )
Δωστε πληροφοριες και οποιος σπουδαζει ας πει οτι ξερει για τ τμημα και το πανεπιστημιο γενικα !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλησπερα.. Χθες τελείωσα με τις πανελλήνιες στον τομέα οικονομίας από επαλ και ως πρώτη επιλογή λέω να βάλω την συγκεκριμένη σχολή. Πέρυσι η βάση ήταν 14.5κ. λέτε να υπάρξει άνοδος; Επίσης τι προοπτικές έχει το τμήμα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ☺️
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Καλησπερα.. Χθες τελείωσα με τις πανελλήνιες στον τομέα οικονομίας από επαλ και ως πρώτη επιλογή λέω να βάλω την συγκεκριμένη σχολή. Πέρυσι η βάση ήταν 14.5κ. λέτε να υπάρξει άνοδος; Επίσης τι προοπτικές έχει το τμήμα; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ☺️
ναι θα εχει ανοδο
1. λογω συντελεστων βαρυτητας
2. μειωση εισακτεων κατα 17%
3. πιθανων λογω καλυτερης αποδοσης , αν τελικα αυτη επιβεβαιωθει με τους βαθμους.
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ναι θα εχει ανοδο
1 λογω συντελεστων βαρυτητας
2 μειωση εισακτεων κατα 17%
3 πιθανων λογω καλυτερης αποδοσης , αν τελικα αυτη επιβεβαιωθει με τους βαθμους.
Εγώ υπολογίζω για μένα ότι έγραψα γύρω στα 16 .000 υπάρχει περίπτωση να ανέβει παραπάνω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Εγώ υπολογίζω για μένα ότι έγραψα γύρω στα 16 .000 υπάρχει περίπτωση να ανέβει παραπάνω;
Οχι τοσα , οι δυο πρωτοι λογοι μπορει να δωσουν 600+ . Τωρα.... το γραψαμε καλυτερα φετος παιζεται.
Δεν ειμαι των οινονομικων αλλα μου αρεσει η αλλη του ΑΠΘ.
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Εννοείς το οικονομικό του απθ;
ναι αυτη ειναι δημοκρατικη ,ελευθερη, θες θεωρητικα οικονομικα ( 36 μαθηματα), θες τα πρακτικα της διοικησης επιχειρησεων παρτα ( 47 μαθηματα τα περισσοτερα ολων)
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Από πού προκύπτει ότι είναι οι επιδόσεις καλύτερες φέτος; 😅
Όχι ότι ξέρω εγώ κάτι παραπάνω, αλλά στα περισσότερα σαιτς κλπ για ψιλοιδιες επιδόσεις με πέρσι το πάνε
(Για τα ΕΠΑΛ μιλώντας)
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
ναι αυτη ειναι δημοκρατικη ,ελευθερη, θες θεωρητικα οικονομικα ( 36 μαθηματα), θες τα πρακτικα της διοικησης επιχειρησεων παρτα ( 47 μαθηματα τα περισσοτερα ολων)
Το σκέφτομαι σαν 2η 3η επιλογή πρώτα θέλω οδε παμακ απλά αυτό με αγχώνει λίγο η άνοδος των βάσεων 🙄
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Από πού προκύπτει ότι είναι οι επιδόσεις καλύτερες φέτος; 😅
Όχι ότι ξέρω εγώ κάτι παραπάνω, αλλά στα περισσότερα σαιτς κλπ για ψιλοιδιες επιδόσεις με πέρσι το πάνε
(Για τα ΕΠΑΛ μιλώντας)
Ναι και στο φροντιστήριο μ έτσι είπαν ότι ο μ.ο του τομέα οικονομίας πάνω κάτω θα είναι ίδιος πιστεύουν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Το σκέφτομαι σαν 2η 3η επιλογή πρώτα θέλω οδε παμακ απλά αυτό με αγχώνει λίγο η άνοδος των βάσεων 🙄
Αμα η ψυχη σου θελει παμακ , παμακ θα πας , αλλα ειπα,
και το ΑΠΘ δεν ειναι παρακατιανω.
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Αμα η ψυχη σου θελει παμακ , παμακ θα πας , αλλα ειπα,
και το ΑΠΘ δεν ειναι παρακατιανω.
Όχι δεν το υποτιμώ καθόλου .. καθόλου όμως! Απλά το απθ έχει μόνο τμήμα οικονομικών επιστημών και όχι διοίκησης που ενδιαφέρει περισσότερο εμένα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Για επαλ μιλανε και οι δυο κυριες?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Όχι δεν το υποτιμώ καθόλου .. καθόλου όμως! Απλά το απθ έχει μόνο τμήμα οικονομικών επιστημών και όχι διοίκησης που ενδιαφέρει περισσότερο εμένα
Οπα λαθος εχω δει. Το οικονομικο ΑΠΘ εχει δυο κατευθυνσεις , Οικονομικης επιστημης και διοικησης επιχεισεων, λαθος κανω?
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Κυριες μου δεν ισχυουν αυτα που λεω για επαλ. Τα επαλ δεν άλλαξαν συντελεστες βαρυτητας οπως και η μειωση εισακτεων τα επειρεαζει λιγοτερο. Τωρα αν εγραψαν καλυτερα η χειροτερα ,ιδεα δεν εχω.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλύτερα στην αρχή μια σχολή Οικονομικών επιστημών ή Λογιστικής και Χρηματοοικονομκής και μετά ένα ΜΒΑ ( Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων), παρά διοίκηση επιχειρήσεων στην αρχή. Εκτός αν θες να το εξειδικεύσεις με το ΗR μετά.

Θα συμφωνήσω με το Γιάννη. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Οικονομικό του ΑΠΘ όπως φυσικά και για της ΑΣΟΕΕ ( αλίμονο οικονομικό πανεπιστήμιο είναι). Επίσης είναι πολύ ενδιαφέρον και το ΔΕΤ
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Καλύτερα στην αρχή μια σχολή Οικονομικών επιστημών ή Λογιστικής και Χρηματοοικονομκής και μετά ένα ΜΒΑ ( Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων), παρά διοίκηση επιχειρήσεων στην αρχή. Εκτός αν θες να το εξειδικεύσεις με το ΗR μετά.

Θα συμφωνήσω με το Γιάννη. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το Οικονομικό του ΑΠΘ όπως φυσικά και για της ΑΣΟΕΕ ( αλίμονο οικονομικό πανεπιστήμιο είναι). Επίσης είναι πολύ ενδιαφέρον και το ΔΕΤ
Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση.. σκεφτόμουν απλά περισσότερο το οδε γιατί μου αρέσει πολύ το μάρκετινγκ και γενικότερα πιστεύω έχει πιο ενδιαφέροντα μαθήματα!
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα ευχαριστώ για την απάντηση.. σκεφτόμουν απλά περισσότερο το οδε γιατί μου αρέσει πολύ το μάρκετινγκ και γενικότερα πιστεύω έχει πιο ενδιαφέροντα μαθήματα!
καλημερα καλημερα. Ωραια κανε το ΟΔΕ και κανε και ενα μαστερ στο μαρκετιγκ και επικοινωνια και εισαι μια χαρα. Εξαλλου ολες σχεδόν οι μεγάλες εταιρείες έχουν τμήμα Μαρκετιγκ και Επικοινωνίας πλεον. Είναι μια κοπέλα εδώ πέρα που μπορεί να σε βοηθήσει αλλά δεν θυμάμαι πως την λένε. Ασχολείται με το μάρκετιγκ μέσω ΟΔΕ. Ίσως δει το μήνυμα και σε βοηθήσει σε κάθε σου απορία. Καλή επιτυχία!!
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
καλημερα καλημερα. Ωραια κανε το ΟΔΕ και κανε και ενα μαστερ στο μαρκετιγκ και επικοινωνια και εισαι μια χαρα. Εξαλλου ολες σχεδόν οι μεγάλες εταιρείες έχουν τμήμα Μαρκετιγκ και Επικοινωνίας πλεον. Είναι μια κοπέλα εδώ πέρα που μπορεί να σε βοηθήσει αλλά δεν θυμάμαι πως την λένε. Ασχολείται με το μάρκετιγκ μέσω ΟΔΕ. Ίσως δει το μήνυμα και σε βοηθήσει σε κάθε σου απορία. Καλή επιτυχία!!
Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Γενικότερα το πτυχίου οικονομικου θεωρείται πιο δυνατό;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top