Christianam23

Νεοφερμένος

Η Christianam23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Φυσικά και δεν επαναπαύομαι. Συγνώμη αν ακούστηκα σαν ψώνιο. Καμία σχέση. Γνωρίζω τα ρίσκα. Όπως γράφεις 17000, εξίσου εύκολα μπορεις να πέσεις στο 16000
Απλα δεν είναι ακατόρθωτο αν έχεις λίγο τύχη την δεύτερη φορά να περάσεις. Όσο για σένα, είσαι σε μια υπέροχη σχολή και το ξέρεις. Κάνε το 10% και αν δεν περάσεις πάλι κερδισμένη θα είσαι. Εύχομαι ότι καλύτερο και όλα να σου πάνε καλά ❤️

Ευχαριστώ πολύ...αν θες οποιαδήποτε πληροφορία για την σχολή τουλάχιστον για το uoc μην διστάσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Δεν έχει να κάνει τόσο με τις βάσεις τις κανονικές το 10% έχει δικές του βάσεις αλλά σκέφτομαι ότι την εχασα μόλις για έξι...αν ήταν να μπει κάποιος που είχε παραπάνω μορια από μένα μπήκε φέτος...ελπιζω να καταλαβαίνετε το σκεπτικό μου

Νομιζω οτι εχει και λιγη σχεση παντως ρε συ να σε περασε ενας για 1-2 μορια μου φαινεται δυσκολο τι να σου πω :P

Γειά σας, και εγώ δίνω δεύτερη φορά πανελλήνιες. Έγραψα 17269 και δεν πέρασα στην μοναδική σχολή που με ενδιαφέρει, την ψυχολογία για 5 μόρια.
Είχα σκεφτεί πολύ σοβαρά το 10% αλλά απογοητευτηκα όταν είδα πως κάθε χρόνο με εξαίρεση την φετινή χρονιά, οι βάσεις του 10% ανεβαίνουν κατά πολύ. Σίγουρα υπάρχει τεράστιο ρίσκο με το να ξαναδώσεις αλλά το θεωρώ καλύτερο, επειδή αν δεν περάσεις με το 10% ουσιαστικά θα έχεις χάσει μια χρονιά από το να είσαι εξαρτημένος στο τι θα κάνουν οι άλλοι. Το γεγονός ότι γράψαμε πάνω από 17000 την πρώτη φορά σημαίνει ότι έχουμε ικανότητες για να το ξανακάνουμε. Το ερώτημα είναι να βασιστούμε στις δυνάμεις μας ή να βασιζόμαστε σε διάφορα άτομα τα οποία έχουν παραπάνω μόρια από εμάς και πηγαίνουν σε κάποιες σχολές, έπειτα το μετανιώνουν και κάνουν 10% για σχολές στις οποίες υπάρχουν άτομα που δεν έχουν περάσει για απειροελαχιστα μόρια;

<<Το γεγονός ότι γράψαμε πάνω από 17000 την πρώτη φορά σημαίνει ότι έχουμε ικανότητες για να το ξανακάνουμε>>
Σαφως και μην σου πω οτι αμα διαβαζεις τακτικα (πχ 2-3 ωρες τις 2 μερες η κατι τετοιο) απο νωρις και δεν τα αφησεις ολα για το τελος μπορεις να γραψεις ακομη καλυτερα,αφου πρακτικα τα ξερεις τα περισσοτερα ηδη απο περυσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Γεια σας θελω να περασω φιλοσοφικο και μετα μολις αποφοιτησω για Αστυνομια ή Πυροσβεστικη .Ο φιλολογος μου απο το φροντιστηριο μου ειπε πως δεν ειναι καλη ιδεα . Θα τα εχω ξεχασει και δεν θα γραψω καλα . Ισχυει αυτο? Αν διαβαζω συστηματικα και τα σχολικα μαθηματα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Καταρχάς, από την στιγμή που παίρνεις ένα πτυχίο, δεν ξανα δίνεις πανελλαδικές. Δεν ξέρω εάν οι κατατακτήριες λειτουργούν και για Αστυνομία - Πυροσβεστική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,312 μηνύματα.
Δεν σου το απαγορευει κανεις . Αστυνομια κατακτηριες δεν δινεις πυροσβεστικη δινεις αλλα απο συγκεκριμενες σχολες . Το φιλοσοφικο δεν ειναι μια απο αυτες . Οποτε πανελληνιες ξανα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 21 χρονών, σπουδάζω στην Αθήνα και είμαι στο 4 έτος. Τα μαθήματα έχουν ζορίσει πολύ με συνέπεια να δυσκολεύομαι αρκετά με τις εργασίες. Στεναχωριέμαι πολύ και δεν έχω όρεξη για τίποτα. Αγχώνομαι για πολλά, όπως αν ποτέ τελειώσω την σχολή ή αν θα βρω δουλεία αργότερα. Επειδή έχω φτάσει 4 έτος πιστεύω ότι είναι κρίμα να παρατήσω την σχολή και να πετάξω τόσα χρόνια στα σκουπίδια + χρόνος και λεφτά (είμαι από επαρχία, οι γονείς μου με έχουν βοηθήσει μέχρι εδώ). Περνάει από το μυαλό μου η σκέψη να δώσω πανελλήνιες για αστυνομία. Όχι φέτος,δεν προλαβαίνω, αλλά ίσως για το 2019. Για αστυνομία, γιατί είναι ένα επάγγελμα που μου αρέσει και δεύτερον δεν θέλω να επιβαρύνω άλλο του γονείς μου. Είμαι 21 χρονών, νιώθω άσχημα να με συντηρούν αυτοί. Τι να κάνω; Να τα παρατήσω όλα ή να τα δώσω όλα να τελειώσω την σχολή και μετά βλέπω πως έχουν τα πράγματα; Η ψυχολογία μου τις τελευταίες μέρες δεν είναι η καλύτερη λόγω αυτών των σκέψεων και έχω φτάσει σε αδιέξοδο. Θα ήθελα πολύ τις γνώμες σας. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. Είμαι 21 χρονών, σπουδάζω στην Αθήνα και είμαι στο 4 έτος. Τα μαθήματα έχουν ζορίσει πολύ με συνέπεια να δυσκολεύομαι αρκετά με τις εργασίες. Στεναχωριέμαι πολύ και δεν έχω όρεξη για τίποτα. Αγχώνομαι για πολλά, όπως αν ποτέ τελειώσω την σχολή ή αν θα βρω δουλεία αργότερα. Επειδή έχω φτάσει 4 έτος πιστεύω ότι είναι κρίμα να παρατήσω την σχολή και να πετάξω τόσα χρόνια στα σκουπίδια + χρόνος και λεφτά (είμαι από επαρχία, οι γονείς μου με έχουν βοηθήσει μέχρι εδώ). Περνάει από το μυαλό μου η σκέψη να δώσω πανελλήνιες για αστυνομία. Όχι φέτος,δεν προλαβαίνω, αλλά ίσως για το 2019. Για αστυνομία, γιατί είναι ένα επάγγελμα που μου αρέσει και δεύτερον δεν θέλω να επιβαρύνω άλλο του γονείς μου. Είμαι 21 χρονών, νιώθω άσχημα να με συντηρούν αυτοί. Τι να κάνω; Να τα παρατήσω όλα ή να τα δώσω όλα να τελειώσω την σχολή και μετά βλέπω πως έχουν τα πράγματα; Η ψυχολογία μου τις τελευταίες μέρες δεν είναι η καλύτερη λόγω αυτών των σκέψεων και έχω φτάσει σε αδιέξοδο. Θα ήθελα πολύ τις γνώμες σας. Ευχαριστώ.

Εε τωρα που εφτασες 4ο ετος μου φαινεται λιγο κουλο να τα παρατησεις.Κατα την αποψη μου καλυτερο ειναι να παρεις το πτυχιο πρωτα και μετα να δεις πως εχουν τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εε τωρα που εφτασες 4ο ετος μου φαινεται λιγο κουλο να τα παρατησεις.Κατα την αποψη μου καλυτερο ειναι να παρεις το πτυχιο πρωτα και μετα να δεις πως εχουν τα πραγματα

Αγαπητέ rayost δεν νομίζω ότι θα βρεθεί κάποιος να σου πει κάτι διαφορετικό από αυτό που σου είπε ο ΄Αγγελος! Μάζεψε τις δυνάμεις σου, φτιάξε την ψυχολογία σου και βουρ για το πτυχίο! Στο χέρι σου είναι! Να είσαι σίγουρος ότι οι γονείς σου με χαρά θα σε χρηματοδοτήσουν μέχρι να τελειώσεις ενώ αν σταματήσεις τώρα στο τέλος, η απογοήτευσή τους θα είναι μεγάλη! Μετά βλέπεις τι θα κάνεις. Αν συνεχίσεις να θέλεις τις σχολές της Αστυνομίας, ασφαλώς και μπορείς να το προσπαθήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αυτό θα κάνω. Θα τα δώσω όλα για το πτυχίο. Είναι 10 μαθήματα για το πτυχίο αλλά απαιτητικά. Σας ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Στατιστική και Ασφαλιστική επιστήμη - Πανεπιστήμιο Πειραιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό θα κάνω. Θα τα δώσω όλα για το πτυχίο. Είναι 10 μαθήματα για το πτυχίο αλλά απαιτητικά. Σας ευχαριστώ πολύ.

Στατιστική και Ασφαλιστική επιστήμη - Πανεπιστήμιο Πειραιά

Αν δεν κάνω λάθος για το πτυχίο είναι γύρω στα 45 μαθήματα οπότε έχεις φάει τον γάιδαρο και σου μένει η ουρά! Απορώ πώς πέρασε από το μυαλό σου η ιδέα να τα παρατήσεις! Θα σε μαλώσω!:) Στρώσου και καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rayost

Νεοφερμένος

Ο rayost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Κάτι άλλο.Τι χρειάζεται για να δώσει κάποιος απόφοιτος πάλι πανελλήνιες; Θέλει απολυτήριο λυκείου; Να κάνει κάποια αίτηση στο σχολείο; Εάν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ ας απαντήσει.. Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Κάτι άλλο.Τι χρειάζεται για να δώσει κάποιος απόφοιτος πάλι πανελλήνιες; Θέλει απολυτήριο λυκείου; Να κάνει κάποια αίτηση στο σχολείο; Εάν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ ας απαντήσει.. Ευχαριστώ

Νομιζω μια φωτογραφια θες και να πας σε ενα σχολειο να δηλωσεις (οταν βγει η προθεσμια) οτι θες να δωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτι άλλο.Τι χρειάζεται για να δώσει κάποιος απόφοιτος πάλι πανελλήνιες; Θέλει απολυτήριο λυκείου; Να κάνει κάποια αίτηση στο σχολείο; Εάν γνωρίζει κάποιος παρακαλώ ας απαντήσει.. Ευχαριστώ

Πηγαίνεις στο Λύκειο μέσα στο χρονικό διάστημα του Μαρτίου που ανακοινώνεται κάθε χρόνο από το Υπουργείο. Καταθέτεις σχετική αίτηση-δήλωση, φωτοαντίγραφο του απολυτηρίου σου και κρατάς μαζί σου την ταυτότητά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Γεια σας θελω να περασω φιλοσοφικο και μετα μολις αποφοιτησω για Αστυνομια ή Πυροσβεστικη .Ο φιλολογος μου απο το φροντιστηριο μου ειπε πως δεν ειναι καλη ιδεα . Θα τα εχω ξεχασει και δεν θα γραψω καλα . Ισχυει αυτο? Αν διαβαζω συστηματικα και τα σχολικα μαθηματα ?
Η ερώτηση είναι για να θέλεις να περάσεις φιλοσοφικό τη σήμερον ημέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι για να θέλεις να περάσεις φιλοσοφικό τη σήμερον ημέρα;

Εαν καποιος εχει λεφτα,η γενικα ετοιμη ζωη με καποιο τροπο δεν βλεπω το λογο να μην παει.Ειδικα εαν του αρεσει το αντικειμενο.Ομως πολλες σχολες δεν εχουν δουλεια αλλα οι υποψηφιοι συνεχιζουν να σπουδαζουν σε αυτες στηριζόμενοι μονο στην αιγλη του ονοματος-φημης που ειχαν οι εκαστοτε σχολες πριν την κριση.
Τουλαχιστον ξερουν οτι εαν θα καταληξουν ανεργοι η κανουν μια αλλη δουλεια απο αυτην που σπουδασαν,τουλαχιστον θα εχουν σπουδασει αυτο που τους αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 237551

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά,
Ενδιαφέρεται ο αδερφός μου να ξεκινήσει από τη νέα σχολική χρονιά να φοιτά σε εσπερινό ΓΕΛ.
Θα ήθελα να ρωτήσω εκ μέρους, και καθώς δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα (μη με μαλώσετε), τι ισχύει πλέον με το νέο σύστημα και τις κατευθύνσεις?
Πχ μπορεί να πάει θεωρητική και να πάρει πχ Μαθηματικά ή Βιολογία, ώστε να ανοίξει και άλλα πεδία όπως όταν δίναμε εμείς μια φορά και έναν καιρό με απώλεια κάποιων μορίων? Έχει αλλάξει κάτι?

Σας ευχαριστώ και ζητώ συγγνώμη αν γράφω σε λάθος τόπικ.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stdy

Νεοφερμένος

Ο Stdy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Χαιρετώ.Επειδή φέτος ήμουν λίγο στον αέρα αποφάσισα να σταματήσω τα Χριστούγεννα την προσπάθεια μου για τις φετινές πανελλήνιες(άργησα να ξεκινήσω,δεν διάβαζα αρκετά,δεν ήξερα τι ήθελα κλπ).Είμαι θετική και η κατάστασή μου όσον αφορά τα μαθήματα είναι η εξής.Έκθεση καλά.Μαθηματικά δεν ξέρω ΤΊΠΟΤΑ.Βιολογία κάτι ψιλά.Φυσική από θεωρία καλά από ασκήσεις λόγω έλλειψης εξάσκησης πιστεύω όχι και τόσο καλά.Χημεία μέτρια.Συνεχίζω μια ώρα ιδιαίτερα στην έκθεση φυσική και χημεία για να μην χάσω επαφή.Θα δώσω και φέτος αλλά δεν νομίζω να πιάσω τίποτα.Τώρα το πρόβληματα για του χρόνου είναι τα εξής.1) τα τμήματα ξεκινούν Σεπτέμβριο με αποτέλεσμα να μην προλαβαίνω να ετοιμαστώ.2) δεν έχω την δυνατότητα να κάνω ιδιαίτερα πάνω από ένα μάθημα(έκθεση). Εσείς στην θέση μου τι θα κάνατε;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση για την σχολή.Δεν έχω κάποιον στόχο με λίγα λόγια.Ότι προκύψει ας έρθει.Μου αρέσει η φυσική αλλά σε νορμαλ πλαίσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Κοιτά αν σ'αρέσει η φυσική αλλα υπάρχει ενα αλλά τότε να μην επιλέξεις κάποιο φυσικό τμήμα. Προσωπικά πιστεύω ότι αφού δεν έχεις συγκεκριμένο στόχο αν γράψεις 12000 μόρια πχ θα ξεκλειδώσεις κάποιες σχολές. Άρα ποιος ο λόγος να ξαναδώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top