Πώς θα μπω στην ιατρική;

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μιας και εχεις ηδη ενα πτυχιο στην κατοχη σου, γιατι δεν σκεφτεσαι τις κατατακτηριες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Varathron

Νεοφερμένος

Η Varathron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μιας και εχεις ηδη ενα πτυχιο στην κατοχη σου, γιατι δεν σκεφτεσαι τις κατατακτηριες ;

Το σκέφτηκα, μερικοί λόγοι που με απέτρεψαν βέβαια είναι πως η ύλη είναι γιγαντιαία και σίγουρα περισσότερο άγνωστη απ'αυτή των πανελληνίων επομένως πάλι θα έπρεπε να φάω λεφτά και ένα χρόνο σε φροντηστήρια τουλάχιστον, ο ανταγωνισμός εξίσου τεράστιος. Οι διάφορες σχολές ανα τις πόλεις έχουν διαφορές στην ύλη και επειδή όπως ανέφερα είμαι ανοιχτή στο θέμα πόλη, θα έπρεπε να τις πάρω όλες μπάλα με οτι συνεπάγεται αυτό, και αν κάθονταν και οι ημερομηνίες...

Όχι πως οι πανελλήνιες είναι και εύκολη λύση μη τρελαθούμε για τόσο πολλά μόρια έστω αλλά κατ'εμε μου φαίνεται λίγο πιο βατό το θέμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 189234

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλη αρχη και καλη δυναμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Καλή δύναμη :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Το σκέφτηκα, μερικοί λόγοι που με απέτρεψαν βέβαια είναι πως η ύλη είναι γιγαντιαία και σίγουρα περισσότερο άγνωστη απ'αυτή των πανελληνίων επομένως πάλι θα έπρεπε να φάω λεφτά και ένα χρόνο σε φροντηστήρια τουλάχιστον, ο ανταγωνισμός εξίσου τεράστιος. Οι διάφορες σχολές ανα τις πόλεις έχουν διαφορές στην ύλη και επειδή όπως ανέφερα είμαι ανοιχτή στο θέμα πόλη, θα έπρεπε να τις πάρω όλες μπάλα με οτι συνεπάγεται αυτό, και αν κάθονταν και οι ημερομηνίες...

Όχι πως οι πανελλήνιες είναι και εύκολη λύση μη τρελαθούμε για τόσο πολλά μόρια έστω αλλά κατ'εμε μου φαίνεται λίγο πιο βατό το θέμα...

Συμβουλή μου... κατατακτήριες με τα χίλια. Φέτος έδινα πανελλήνιες και αν και ήμουν σε διαφορετικό πεδίο (στο 2ο) είδα πόσο ανταγωνισμός υπάρχει στο 3ο πεδίο για την ιατρική. Τα περισσότερα παιδιά ξεκινάνε με όνειρο την ιατρική αλλά καταλήγουν αλλού. Γι αυτό αν κάποιος ήθελε ιατρική και επρόκειτο να δώσει φέτος πανελλήνιες θα τον συμβούλευα να πάρει και μαθηματικά σε περίπτωση που δεν πετύχει τον στόχο του. Γιατί όλες οι σχολές στο 3ο πεδίο έχουν πολύ υψηλή βάση εισαγωής και δε συγχωρείται ένα λάθος, σε αντίθεση με το 2ο πεδίο που έδινα φέτος και το γνωρίζω καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Το σκέφτηκα, μερικοί λόγοι που με απέτρεψαν βέβαια είναι πως η ύλη είναι γιγαντιαία και σίγουρα περισσότερο άγνωστη απ'αυτή των πανελληνίων επομένως πάλι θα έπρεπε να φάω λεφτά και ένα χρόνο σε φροντηστήρια τουλάχιστον, ο ανταγωνισμός εξίσου τεράστιος. Οι διάφορες σχολές ανα τις πόλεις έχουν διαφορές στην ύλη και επειδή όπως ανέφερα είμαι ανοιχτή στο θέμα πόλη, θα έπρεπε να τις πάρω όλες μπάλα με οτι συνεπάγεται αυτό, και αν κάθονταν και οι ημερομηνίες...

Όχι πως οι πανελλήνιες είναι και εύκολη λύση μη τρελαθούμε για τόσο πολλά μόρια έστω αλλά κατ'εμε μου φαίνεται λίγο πιο βατό το θέμα...

Αν είναι να μπεις στην διαδικασία του διαβάσματος καλύτερα να ξεκινήσεις να διαβάζεις για κατατακτήριες και όχι για την πανελλήνιες.Στις πανελλήνιες έχεις "ανταγωνιστές" παιδιά που κάνουν περισσότερο καιρό προετοιμασία και έχουν μια συνοχή.Το γεγονός ότι έβγαλες 19.200 όταν έδινες πανελλήνιες ναι μεν δείχνει ότι είσαι συνεπής στο διάβασμα σου αλλά μου παντελώς είναι αδιάφορο γιατί πλέον μιλάμε για μία διαφορετική κατεύθυνση με μαθήματα που δεν διάβασες ποτέ.Δεν θέλω να σε αποθαρρύνω και ούτε λέω πως είναι ανέφικτο κάτι τέτοιο αλλά η γνώμη μου είναι να επικεντρωθείς στα τρία μαθήματα των κατατακτηρίων σε όποια πόλη αποφασίσεις να πας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top