Αν ο φίλος σας ήταν ομοφυλόφιλος, τι θα κάνατε;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Εν έτη 2017 είναι αστείο να λέμε αν θα είχαμε φίλο ένα ομοφυλόφιλο.Και όπως λέει και η κοπέλα από πάνω είστε πολύ άντρες προσέξτε μην σκίσετε καμία Καλτσά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

doctor1985

Νεοφερμένος

Ο doctor1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τι θα καναμε??θα συνεχιζαμε να κανουμε παρεα.τι με νοιαζει τι κανει ο καθενας στην προσωπικη του ζωη.εν ετει 2017 αυτα τα θεματα σε μια ευρωπαικη χωρια επρεπε να ειναι λυμμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianax

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xristianax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν πιστεύω πως πρέπει να τίθεται καν τέτοιο ζήτημα. Ο κολλητός μου είναι ομοφυλόφιλος και δεν έχει αλλάξει τίποτα μεταξύ μας, αντίθετα το να σου εξομολογείται κάποιος πως είναι ομοφυλόφιλος χωρίς να διστάζει ή να φοβάται λόγω των ακραίων αντιδράσεων δείχνει πως μεταξύ σας υπάρχει μια πολύ δυνατή φιλία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Ναι παιδιά στο doctor πήγαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Tελικά τι βλέπετε; Οι νεότερες γενιές Ελλήνων είναι πιο ανεκτικές στο συγκεκριμένο θέμα; Νομίζω ότι στις δυτικές κοινωνίες υπάρχει περισσότερο αδιαφορία ή αποδοχή, από ότι στην Ελλάδα. Θεωρώ μέγα υποκρισία όσους λένε "δεν με νοιάζει τι κάνει στο κρεβάτι του αρκεί να μην μου την πέσει".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.
Tελικά τι βλέπετε; Οι νεότερες γενιές Ελλήνων είναι πιο ανεκτικές στο συγκεκριμένο θέμα; Νομίζω ότι στις δυτικές κοινωνίες υπάρχει περισσότερο αδιαφορία ή αποδοχή, από ότι στην Ελλάδα. Θεωρώ μέγα υποκρισία όσους λένε "δεν με νοιάζει τι κάνει στο κρεβάτι του αρκεί να μην μου την πέσει".


Εγώ είχα και έχω φίλο ομοφιλοφιλο.Με το παιδί αυτό γνωριζόμαστε από τα Αγγλικά και μιλάμε εδώ και 5 χρόνια περίπου.Δεν με ενόχλει από την στιγμή που το παιδί είναι σοβαρό και έχει στόχους στην ζωή του χαρά μου να μιλάω μαζί του.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Αναφέρομαι για τους Ελληνάκηδες.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Με μια ματιά στο θέμα, είδα ότι οι περισσότεροι Έλληνες άντρες τρέμουν στην ιδέα μην τους την πέσουν. Έχουν βλέπεις μεγάλη ιδέα ομορφιάς για τον εαυτό τους. ;)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Με μια ματιά στο θέμα, είδα ότι οι περισσότεροι Έλληνες άντρες τρέμουν στην ιδέα μην τους την πέσουν. Έχουν βλέπεις μεγάλη ιδέα ομορφιάς για τον εαυτό τους. ;)


Ναι, λες και αν τους την πέσω, θα τους πέσει ο κώλος τους και δεν θα νιώσουν κολακευμένοι που έχουν πέραση και στους άνδρες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,979 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ναι, λες και αν τους την πέσω, θα τους πέσει ο κώλος τους και δεν θα νιώσουν κολακευμένοι που έχουν πέραση και στους άνδρες.

Aκριβώς. Νομίζω ότι αυτή η απότομη άρνηση οφείλεται στον φόβο μην στιγματιστούν ότι αποδέχθηκαν κοπλιμέντο από έναν ομοφυλόφιλο. Η ιδέα αυτή είναι λόγω του συντηρητισμού που μεγαλώνουν οι περισσότεροι, ότι δηλαδή, αν είσαι έξω από το μαντρί σε τρώει ο λύκος.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πως θα αντιδράσει κάποιος εξαρτάται καθαρά από το πως έχει μεγαλώσει.

Εάν σε κάποιον του την πέσει ένας γκει και αντιδράσει βρίζοντας τον ή βίαια είναι κατά πάσα πιθανότητα επειδή μεγάλωσε σε ένα περιβάλλον όπου το να είσαι ομοφυλόφιλος είναι κακό πράγμα και έτσι φοβάται πως αν δεν αντιδράσει έντονα σε αυτό, θα τον απορρίψει το ίδιο του το περιβάλλον λόγο συσχέτισης με τον γκει.

Τέτοια ατόμα συνήθως έχουν πολύ έντονη την ανάγκη να γίνονται αποδεκτά από την κοινωνική τους ομάδα και είναι πολύ πιο πιθανό να τα συναντήσεις σε μικρά μέρη όπως χωριά όπου οι κοινωνικές ομάδες είναι μικρότερες και άρα αυτό το φαινόμενο είναι ισχυρότερο.


Επίσης το να λέμε πως οι Έλληνες είναι έτσι γενικά είναι μια μαλάκια, και ελπίζω καταλαβαίνουμε το γιατί.

Γιατί λες αν τους την πέσεις;;;


Επειδή είναι γκει.
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου οι περισσότεροι έχουν έστω και ελάχιστα κάποια ομοφυλοφιλική σκέψη ή εμπειρία, αλλά διστάζουν να το δείξουν λόγω της κοινωνικης απειλής.. Ωστόσο, είναι γελοίο να φοβάσαι να δείξεις την ομοφυλοφιλική σου πλευρά τη στιγμη που γνωρίζεις ότι χιλιάδες άλλοι άνθρωποι βιώνουν το ίδιο αίσθημα.. Έτσι συνεχίζουμε μεταξύ μας να παίζουμε κρυφτό..
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μιλήσω για φίλη λεσβία γιατί είμαι κι εγώ γυναίκα και υποθέτω η συζήτηση έχει αυτό το στοιχείο.
Καταρχάς, ένιωσα και νιώθω ευγνώμων που το μοιράστηκε μαζί μου, είναι δείγμα εμπιστοσύνης και γενικά χαίρομαι που νιώθει άνετα να μου μιλήσει για την σχέση της όταν πχ δεν τολμάει να το πει στους γονείς της. Όπως ακούω τις φίλες μου να μου λένε για τα αγόρια τους, same thing.
Μία φορά είχαμε βγει κοριτσοπαρέα και την ρωτούσαμε σε ποια από μας θα την έπεφτε. Μας κοιτούσε μία μία, το σκεφτόταν και συνήθως έλεγε "Μπα...Πολύ στρέιτ".
 

vxrc

Νεοφερμένος

Ο vxrc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Περνάω ωραία όταν ρωτάνε άντρες για πόσα λεφτά θα πήγαιναν με άλλο άντρα. Και απαντάνε κάτι του τύπου "ούτε για όλα τα λεφτά του κόσμου", "καλύτερα να πεθάνω", "καλύτερα να μου σκοτώσεις τη μάνα"

Ή είχα δει ένα βίντεο που ρωτούσε ένας περαστικούς αν θα προτιμούσαν ο γιος τους να είναι γκει ή η κόρη τους να εκδίδεται και λέγαν όλοι "κόρη πουτάνα καλύτερα"

Στο θέμα του thread όποιος και να μου λεγε ότι είναι γκει φιλος αδερφος παιδι στο ΄μέλον, δεν θα είχα θέμα
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,873 μηνύματα.
Είμαι από τις γυναίκες που λατρεύουν τους γκει άντρες οπότε αν ένας φίλος μου ήταν γκέι σίγουρα θα τον αγαπούσα περισσοτερο!
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top