Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Πάλι Ηθικά Νικομάχεια ή Πολιτικά θα πέσουν :hehe:

Βάζουν Σ-Λ ακόμη και στα διαγωνίσματα ΟΕΦΕ;;;;
Χάλασε ο κόσμος... :P
Όχι ρε φίλε όχι ηθικά... :'( έχουν μείνει μονο οι δύσκολες ενότητες να βάλουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά , επειδή δεν γράφω ΟΕΦΕ δεν ξέρω τι έπεσε. Αν έπεσε 6-7 Πρωταγόρας τότε είναι δύσκολο να βάλουν φέτος γιατί την ενότητα 4 που έχει κάποια σχόλια την έβαλαν το 15.
Όσο για τα Ηθικά , τα έχουν πεθάνει :p δεν έχουν σταματήσει να βάζουν , αν και είναι σχετικά εύκολα.
Εγώ έχω καρφώσει γενικά την 2-3 , 6-7 Πρωταγόρα, 8-9-10 Ηθικά , 13 Πολιτεία , και την 20 Πολιτικά .
Δεν ξέρω τι θα γίνει πάντως θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Έγραφα σήμερα το διαγώνισμα της ΟΕΦΕ στα αρχαία:

Πρωταγόρας ενότητες 6-7!
Και εισαγωγή ένα ΣΛ από την εισαγωγή του Πρωταγόρα...
Και εγώ πιστεύω πως με τον Πλάτωνα θα ''παίξουν'' φέτος....

Μήπως είναι εύκολο να μας πεις ποια αποσπάσματα έβαλαν από τις ενότητες 6 και 7; Καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία στις εξετάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Παιδιά , επειδή δεν γράφω ΟΕΦΕ δεν ξέρω τι έπεσε. Αν έπεσε 6-7 Πρωταγόρας τότε είναι δύσκολο να βάλουν φέτος γιατί την ενότητα 4 που έχει κάποια σχόλια την έβαλαν το 15.
Όσο για τα Ηθικά , τα έχουν πεθάνει :p δεν έχουν σταματήσει να βάζουν , αν και είναι σχετικά εύκολα.
Εγώ έχω καρφώσει γενικά την 2-3 , 6-7 Πρωταγόρα, 8-9-10 Ηθικά , 13 Πολιτεία , και την 20 Πολιτικά .
Δεν ξέρω τι θα γίνει πάντως θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο.

πολιτεια fingers crossed να πεσει, τα τρια μετοχικα συνολα να τα γραψουμε νερακι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά , επειδή δεν γράφω ΟΕΦΕ δεν ξέρω τι έπεσε. Αν έπεσε 6-7 Πρωταγόρας τότε είναι δύσκολο να βάλουν φέτος γιατί την ενότητα 4 που έχει κάποια σχόλια την έβαλαν το 15.
Όσο για τα Ηθικά , τα έχουν πεθάνει :p δεν έχουν σταματήσει να βάζουν , αν και είναι σχετικά εύκολα.
Εγώ έχω καρφώσει γενικά την 2-3 , 6-7 Πρωταγόρα, 8-9-10 Ηθικά , 13 Πολιτεία , και την 20 Πολιτικά .
Δεν ξέρω τι θα γίνει πάντως θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο.

Ας μην υποτιμάμε την 5 του Πρωταγόρα! Η 6 εξάλλου μπήκε και στον οεφε, λιγότερες πιθανότητες να μπει.
Στα υπόλοιπα με βρίσκεις σύμφωνη εκτός απ αυτό το "θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Πάλι Ηθικά Νικομάχεια ή Πολιτικά θα πέσουν :hehe:

Βάζουν Σ-Λ ακόμη και στα διαγωνίσματα ΟΕΦΕ;;;;
Χάλασε ο κόσμος... :P

μακαρι να πεσει αριστοτελης:clapup:

Ας μην υποτιμάμε την 5 του Πρωταγόρα! Η 6 εξάλλου μπήκε και στον οεφε, λιγότερες πιθανότητες να μπει.
Στα υπόλοιπα με βρίσκεις σύμφωνη εκτός απ αυτό το "θεωρώ τον εαυτό μου έτοιμο":P

ολοι τις ιδιες ενοτητες δινουν για σοσ!τυχαιο;ναι αρα δεν θα πεσουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nkritikos

Νεοφερμένος

Ο nkritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οι Πανελλαδικές 2017 πιστεύω να αποτελέσουν εξετάσεις που να αναδειχθεί η μαθηματική επιστήμη , η μαθηματική γνώση και μαθηματική σκέψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Οι Πανελλαδικές 2017 πιστεύω να αποτελέσουν εξετάσεις που να αναδειχθεί η μαθηματική επιστήμη , η μαθηματική γνώση και μαθηματική σκέψη

Τα προηγούμενα χρόνια δεν συνέβαινε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ούτε εγώ το κατάλαβα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Και εγω ανυπομονώ να τελειώσουμε αλλά φοβάμαι ταυτόχρονα :( :(
Αυτά τα θέματα του ΟΕΦΕ, τα βρίσκετε διαδυκτιακά; Αν ναι, μπορείτε να μου γράψετε το λίνκ;
Εγω λύνω, εκτός των βοηθημάτων, και τις πανελλήνιες και τις επαναληπτικές των περασμένων ετών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Και εγω ανυπομονώ να τελειώσουμε αλλά φοβάμαι ταυτόχρονα :( :(
Αυτά τα θέματα του ΟΕΦΕ, τα βρίσκετε διαδυκτιακά; Αν ναι, μπορείτε να μου γράψετε το λίνκ;
Εγω λύνω, εκτός των βοηθημάτων, και τις πανελλήνιες και τις επαναληπτικές των περασμένων ετών...
Ναι, ανεβαίνουν στην επίσημη σελίδα του ΟΕΦΕ, ωστόσο τα φετινά θα αργήσουν λίγο διότι τα φροντιστήρια πληρώνουν συμμετοχή στις εξετάσεις και αν ανέβαιναν κατευθείαν δεν θα είχε κανένα νόημα. Μπορείς να τα βρεις εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ναι, ανεβαίνουν στην επίσημη σελίδα του ΟΕΦΕ, ωστόσο τα φετινά θα αργήσουν λίγο διότι τα φροντιστήρια πληρώνουν συμμετοχή στις εξετάσεις και αν ανέβαιναν κατευθείαν δεν θα είχε κανένα νόημα. Μπορείς να τα βρεις εδώ!
Ααααα σε ευχαριστώ πολύυυ :D

Να μην ψάχνω για τα φετινά, ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Σχετικά με τον ΟΕΦΕ... Σοβαρά τώρα, λύνετε αυτά τα θέματα;;; Είτε περασμένων ετών είτε τα νέα που έχουν βγει τώρα, που θα είναι ίδιας δυσκολίας;
Βρε μήπως να το αφήσω για φέτος και να το κοιτάξω απο του χρόνου;;; Προσπάθησα να λύσω τα 2 επαναληπτικά του 2016 στα Μαθηματικά κατεύθυνσης, και πέρα απο την θεωρία, απο τα άλλα 3 θέματα έλυνα υποερωτήματα και κανένα θέμα ολόκληρο... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ο οεφε βάζει πολύ δύσκολα εγώ πάω Β λυκειου στην άλγεβρα στο σχολείο γράφω 19,19.5 και 20 και στο οεφε έχω γράψει 16,11,15.1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ο οεφε βάζει πολύ δύσκολα εγώ πάω Β λυκειου στην άλγεβρα στο σχολείο γράφω 19,19.5 και 20 και στο οεφε έχω γράψει 16,11,15.1
Θα το σταματήσω και θα συνεχίσω το συστημά μου, διαφορετικά η ψυχολογία θα φτάσει στα τάρταρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Δεν το είπα έτσι . Καλή επιτυχία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Σχετικά με τον ΟΕΦΕ... Σοβαρά τώρα, λύνετε αυτά τα θέματα;;; Είτε περασμένων ετών είτε τα νέα που έχουν βγει τώρα, που θα είναι ίδιας δυσκολίας;
Βρε μήπως να το αφήσω για φέτος και να το κοιτάξω απο του χρόνου;;; Προσπάθησα να λύσω τα 2 επαναληπτικά του 2016 στα Μαθηματικά κατεύθυνσης, και πέρα απο την θεωρία, απο τα άλλα 3 θέματα έλυνα υποερωτήματα και κανένα θέμα ολόκληρο... :/:

Δεν έχω μπει καν στον κόπο να κοιτάξω θέματα μαθηματικών του ΟΕΦΕ. Αρνούμαι να κοιτάξω κατάματα την αποτυχία.:P
Δεν με δυσκολεύουν πάντως τα θέματα της έκθεσης του οεφε. Όσον αφορά το ΑΟΘ, είναι λίγο τσιμπημένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μήπως είναι εύκολο να μας πεις ποια αποσπάσματα έβαλαν από τις ενότητες 6 και 7; Καλά αποτελέσματα και καλή επιτυχία στις εξετάσεις!

Από την ενότητα 7 έβαλαν το κομμάτ περι θανατικής ποινης.
Από την ενότητα 6, το κομμάτι ξεκινούσε σχεδόν ακριβώς εκεί που άρχιζε να μιλά για την έλλογη ποινή.

Η μια ερμηνευτική ήταν για τα χαρακτηριστικά της έλλογης ποινής ( άρα ήθελε και τις σημασίες του λογου και τη διαφορά του κολάζω με το τιμωρούμαι)

Η άλλη ήθελε να σχολιάσεις την τελευταία φράση της 6ης δηλαδη: Ότι η αρετή είναι διδακτή, στο έχω αποδείξει επαρκώς, Σωκράτη, όπως μου φαίνεται
Και η άλλη ήταν να σχολιάσεις τη φαινομενική αντίφαση στα λόγια του Πρωταγόρα σχετικά με τον χαρακτήρα που πρέπει να έχει η ποινή με στοιχεία και από την 6η και από την 7η ενότητα.

Τώρα για το τι θα πέσει... Από Αριστοτέλη, πιστεύω και εγώ πως αν βάλουν, θα βάλουν την 20 των πολιτικών σίγουρα. Τώρα για τα ηθικά δεν ξέρω ρε παιδιά. Τον καημένο τον Πλάτωνα στην άκρη;
Καθίστε μη πάμε και δούμε Πρωταγόρας ενότητες 1 και 2:P ή 1 και 3:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Σχετικά με τον ΟΕΦΕ... Σοβαρά τώρα, λύνετε αυτά τα θέματα;;; Είτε περασμένων ετών είτε τα νέα που έχουν βγει τώρα, που θα είναι ίδιας δυσκολίας;
Βρε μήπως να το αφήσω για φέτος και να το κοιτάξω απο του χρόνου;;; Προσπάθησα να λύσω τα 2 επαναληπτικά του 2016 στα Μαθηματικά κατεύθυνσης, και πέρα απο την θεωρία, απο τα άλλα 3 θέματα έλυνα υποερωτήματα και κανένα θέμα ολόκληρο... :/:

Ειναι αρκετα τσιμπημενα και πολλα ειναι τελειως ηλιθια(νταξει οχι ολα αλλα τα περισσοτερα)...Εγω προσωπικα για την θετικη κατευθυνση πιστευω κανα σ,λ η β θεμα αξιζουν απλα για να εξετασεις τον εαυτο σου αν ξερεις καλα την θεωρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Δεν έχω μπει καν στον κόπο να κοιτάξω θέματα μαθηματικών του ΟΕΦΕ. Αρνούμαι να κοιτάξω κατάματα την αποτυχία.:P
Δεν με δυσκολεύουν πάντως τα θέματα της έκθεσης του οεφε. Όσον αφορά το ΑΟΘ, είναι λίγο τσιμπημένα.
Τσιμπημένα ή εκτός θέματος; ΑΟΘ, Δ θέμα σχεδόν κάθε χρόνο πέφτει τιμή-ποσότητα ισορροπίας και συναρτήσεις ή ανώτερη-κατώτερη τιμή, όχι αυτά που είδα χθες! :worry:
Και για Γ θέμα, εκτός απο ΑΕΠ, ήταν είτε ΚΕ είτε ΑΡ, ΜΡ κλπ. Φέτος πιστεύω οτι θα πέσει κόστος :P

Ειναι αρκετα τσιμπημενα και πολλα ειναι τελειως ηλιθια(νταξει οχι ολα αλλα τα περισσοτερα)...Εγω προσωπικα για την θετικη κατευθυνση πιστευω κανα σ,λ η β θεμα αξιζουν απλα για να εξετασεις τον εαυτο σου αν ξερεις καλα την θεωρια
Ναι, καμία σχέση με τα θέματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top