[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία

[25/5/2012] Νεοελληνική Λογοτεχνία
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 14 25.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 33 58.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 5 8.9%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 1 1.8%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 3 5.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Πιστευω το μονο που καταφερνετε ειναι η τρομοκρατια και οχι η ρεαλιστικη επεικονιση της καταστασης...ενταξει στην λογοτεχνια δεν γραφεις ευκολα ουτε 19 ουτε 20...αλλα αυτη η ισοπεδωτικη πολιτικη ''θα δουν τι θα παθουν οσοι νομιζουν οτι εγραψαν καλα'' μονο την παραπανω εικονα δεν δειχνει.
Εγω πιστευω οτι στο παραλληλο την πατησαν πολλοι,και ας ευελπιστουν τα 25αρια.Αλλα δεν προχωραω σε γενικευσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πιστευω το μονο που καταφερνετε ειναι η τρομοκρατια και οχι η ρεαλιστικη επεικονιση της καταστασης...ενταξει στην λογοτεχνια δεν γραφεις ευκολα ουτε 19 ουτε 20...αλλα αυτη η ισοπεδωτικη πολιτικη ''θα δουν τι θα παθουν οσοι νομιζουν οτι εγραψαν καλα'' μονο την παραπανω εικονα δεν δειχνει.
Εγω πιστευω οτι στο παραλληλο την πατησαν πολλοι,και ας ευελπιστουν τα 25αρια.Αλλα δεν προχωραω σε γενικευσεις.

Δεν γίνεται να γράψουν όλοι 16-17+, ή έστω η πλειονότητα των μαθητών, όπως ισχυριζόμαστε όλοι από το πρωί.
Κάποιοι θα μείνουν στην απ'έξω...:sorry:

:P

p.s. Πάρε ως παράδειγμα τα αποτελέσματα της εν λόγω δημοσκόπησης. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δεν γίνεται να γράψουν όλοι 16-17+, ή έστω η πλειονότητα των μαθητών, όπως ισχυριζόμαστε όλοι από το πρωί.
Κάποιοι θα μείνουν στην απ'έξω...:sorry:

:P

Συμφωνω,εκανα και πανω αναφορα για τις ονειρωξεις περι αριστου παραλληλου κειμενου.
Δεν ειναι ολοι λογοτεχνες :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Συμφωνω,εκανα και πανω αναφορα για τις ονειρωξεις περι αριστου παραλληλου κειμενου.
Δεν ειναι ολοι λογοτεχνες :loltooth:

Δεν είναι αυτό το "κλειδί". :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ας πουμε για τα περσινα στατιστικα του αι-σκουλ. Παλι οπως φετος οι περισσοτεροι ειχαν ψηφισει πολυ καλα και αριστα. Ωστοσο, τα αποτελεσματα των εξετασεων εδειξαν αλλα αποτελεσματα.... Συγκεκριμενα, το ποσοστο που εγραψε πανω απο 18 στη λογοτεχνια ηταν 4,34%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
εγω κυριως φοβαμαι οτι θα χασω μορια απο την αναλυση στιχων, καθως δεν εκανα εκτενης αναφορα στο Λογο και την Φαντασια, και απλα αναφερθηκα σε αυτα. Φοβομουν μη ξεπερασω το οριο των λεξεων (ο βλακας). Ποσα μορια λετε να χασω απο την συγκεκριμενη ασκηση? Εσυ DR HOUSE τι λες ? που μου φαινεσαι και για ποιητικο στοιχειο :P?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Τα σημερινα θεματα ηταν παλουκια. Δεν μπορω να καταλαβω πολλους που λενε οτι ηταν βατα. Εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με λογοτεχνια στην σχολικη μου καριερα , αλλα αυτο που διαβασα ηταν δυσνοητο και κακο. Ηταν πολυ κακο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τα σημερινα θεματα ηταν παλουκια. Δεν μπορω να καταλαβω πολλους που λενε οτι ηταν βατα. Εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με λογοτεχνια στην σχολικη μου καριερα , αλλα αυτο που διαβασα ηταν δυσνοητο και κακο. Ηταν πολυ κακο.

Συγγνώμη που στο λέω αλλά δεν είναι δυνατόν ένας "εξωτερικός" να συλλάβει με ακρίβεια τη δυσκολία των θεμάτων, είναι σαν να βγαίνω εγώ να σχολιάσω τα θέματα της Φυσικής που όλα μου φαίνονται το ίδιο κινέζικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τα σημερινα θεματα ηταν παλουκια. Δεν μπορω να καταλαβω πολλους που λενε οτι ηταν βατα. Εγω δεν εχω ασχοληθει καθολου με λογοτεχνια στην σχολικη μου καριερα , αλλα αυτο που διαβασα ηταν δυσνοητο και κακο. Ηταν πολυ κακο.

Επειδή ακριβώς δεν έχεις ασχοληθεί με λογοτεχνία και βρίσκεις κακό;;; το ποίημα του Καβάφη, φιλική συμβουλή περιορίσου στα μαθηματικά και τις φυσικές σου. Για το καλό σου το λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
εγω κυριως φοβαμαι οτι θα χασω μορια απο την αναλυση στιχων, καθως δεν εκανα εκτενης αναφορα στο Λογο και την Φαντασια, και απλα αναφερθηκα σε αυτα. Φοβομουν μη ξεπερασω το οριο των λεξεων (ο βλακας). Ποσα μορια λετε να χασω απο την συγκεκριμενη ασκηση? Εσυ DR HOUSE τι λες ? που μου φαινεσαι και για ποιητικο στοιχειο :P?

Πιστευω καθε μαθητης που εδωσε ολοκληρωμενη απαντηση ξεπερασε το οριο λεξεων.
Η οριοθετηση για μενα της ερωτησης ηταν ενα λαθος.
Δεν ξερω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πιστευω το μονο που καταφερνετε ειναι η τρομοκρατια και οχι η ρεαλιστικη επεικονιση της καταστασης...ενταξει στην λογοτεχνια δεν γραφεις ευκολα ουτε 19 ουτε 20...αλλα αυτη η ισοπεδωτικη πολιτικη ''θα δουν τι θα παθουν οσοι νομιζουν οτι εγραψαν καλα'' μονο την παραπανω εικονα δεν δειχνει.
Εγω πιστευω οτι στο παραλληλο την πατησαν πολλοι,και ας ευελπιστουν τα 25αρια.Αλλα δεν προχωραω σε γενικευσεις.

Εγώ ένα έχω να πω: Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά. Και έχω και άλλη παροιμία.. όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα και μικρό καλάθι.

Συγκεντρωθείτε στο επόμενο μάθημα που για πολλούς από σας είναι βαρύτητας και αφήστε την κοτσανολογία και τις υποθέσεις.

Πα να κάνω καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω: Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά.

Υπερχειλιζει ο λαος απο σοφια. :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αμφιβάλλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Επειδή ακριβώς δεν έχεις ασχοληθεί με λογοτεχνία και βρίσκεις κακό;;; το ποίημα του Καβάφη, φιλική συμβουλή περιορίσου στα μαθηματικά και τις φυσικές σου. Για το καλό σου το λέω.


+100! από μένα!

Να τα λεγε αυτά για τον παπαδιαμάντη ή κάναν Ιωάννου, θα στραβομουτσούνιαζα, αλλά λόγω κακών επιδόσεων στις πανελλήνιες όποτε έπεφταν θα το δεχόμουν.
Καβάφης και πάλι Καβάφης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinaki!!

Νεοφερμένος

Η χριστινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Δάφνη (Αττική). Έχει γράψει 91 μηνύματα.
τα θεματα ηταν πολυ ευκολα σε σχεση με τις 2 προηγουμενες χρονιες..καλη επιτιχια σε οσους δωσατε !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
τα θεματα ηταν πολυ ευκολα σε σχεση με τις 2 προηγουμενες χρονιες..καλη επιτιχια σε οσους δωσατε !!!!

Να 'σαι καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια πιστεψτε με τα ποσοστα αριστουχων θα ειναι στα ιδια επιπεδα με περυσι οσο και αν φανηκε το ποιημα του Καβαφη(και μπορει να ηταν) ευκολοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top