Σε ποια σχολή στοχεύετε για του χρόνου;

mar0oZz

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
μεταφραστικό...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoe_17

Νεοφερμένος

Η zoe_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω στοχευω νομικη.. εστω κομοτηνη..!αν οχι δεν θα με χαλαγαν και τα παιδαγωγικα..!μακαρι παναγια μου.....πλησιαζει και ο καιρος και ειμαι σε διαρκες αγχος........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Gkizanis

Νεοφερμένος

Ο Jim_Gkizanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αυτή τη ρημάδα τη ΣΑΑΣ θ'ελω να πιάσω ο δόλιος...Κυρίως Ιατρική ή Οδοντιατρική...Επίσης μου αρέσει και η ΣΜΑ...Α δεν καταφέρω να περάσω με την πρώτη ούτε καν Ευελπίδων έχω δύο επιλογές....ΚΑΡ ή Δραματική Σχολή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ θέλω αγγλική φιλολογία Θεσσαλονίκης....Μ'αρέσει πάρα πάρα πολύ....
ΜπραΒο αυτο ειναι το καλυτερο πιστευω .......ο καθενας να κανει αυτο που του αρεσει και θαυμαζει ωστε να μην το μετανοιωσει στο τελος!;):D:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
δασκάλα.....το μόνο που πραγματικά θέλω...δε με νοιάζει που....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Μ αρέσει που βλέπω ότι έχουμε στόχους και είμαστε πρόθυμοι να τους κυνηγήσουμε..
Σο φρονιστήριο μιας φίλης μου είναι μια κοπέλα, την οποία ρώτησε ο καθηγητής τι θέλει να σπουδάσει και λέει
"εεεε,καμιά ιατρική, κανένα πολυτεχνείο.."απλά επειδή ήταν καλή μαθήτρια
έλεοςςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδή στόχος είναι η ιατρική και το πολυτεχνείο; Ίλεος..
Οι άλλες επιστήμες είναι για τον κάδο; ε; Το πρεστίζ των μορίων και των ατόμων, διαρκεί μέχρι να πέσει το μαζικό κόψιμο στην 1η εξεταστική στο Πανεπιστήμιο...μετά φαίνονται τα «πλαστά» 20άρια, 19.999+ μόρια,...κ.α ψωνισμένα του «αξιοκρατικού» συστήματος...

Προσωπικά, στόχος είναι να μπορείς να τελειώσεις εγκαίρως την σχολή που θα περάσεις. Όλα τα άλλα είναι λόγια για τηλεοπτική κατανάλωση στερημένων μαμάδων που θέλανε Ιατρική...και «ξεσπούν» στα παιδιά τους! Αν ήξεραν όσοι σπουδάζουν Ιατρική ή Πολυτεχνείο γιατί σπουδάζουν, δεν θα είχαμε γεμίσει άνεργους και άσχετους πτυχιούχους-ανίκανους για εργασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michael2393

Νεοφερμένος

Ο Michael2393 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγώ ελπίζω για Χημεία συγκεκριμένα στα Ιωάννινα που είναι και ο αδερφός μου εκεί (στο Φυσικό...)!!! Θα δείξει του χρόνου.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Μ αρέσει που βλέπω ότι έχουμε στόχους και είμαστε πρόθυμοι να τους κυνηγήσουμε..
Σο φρονιστήριο μιας φίλης μου είναι μια κοπέλα, την οποία ρώτησε ο καθηγητής τι θέλει να σπουδάσει και λέει
"εεεε,καμιά ιατρική, κανένα πολυτεχνείο.."απλά επειδή ήταν καλή μαθήτρια
έλεοςςς

Καλά, γνωριζω κ παιδι π ειχε ως στοχο να γινει μαθηματικος κ περασε απο τους πρωτους Εχουν περασει 8 χρονια κ ακομα να παρει πτυχιο..Αντιθετα , γνωριζω μια ξαδερφη μ π περασε νομικη ( ενω ηθελε φιλολογια), και φιλο π περασε χημ μηχανικος ( ενω ηθελε ιατρικη).Τωρα, η μια δουλευει σαν νομικος συμβουλος σε μια τραπεζα, ενω ο αλλος σε φαρμακοβιομηχανια. και οι δυο τους, ουτε καν 30 χρονων, με εισοδημα γυρω στα 2.000-2.500, νιωθουν περηφανοι και ενθουσιασμενοι με το επαγγελμα τους. η ζωη ειναι αρκετα περιεργη, ωστε να ειναι προβλεψιμη..:/:

Δηλαδή στόχος είναι η ιατρική και το πολυτεχνείο; Ίλεος..
Οι άλλες επιστήμες είναι για τον κάδο; ε; Το πρεστίζ των μορίων και των ατόμων, διαρκεί μέχρι να πέσει το μαζικό κόψιμο στην 1η εξεταστική στο Πανεπιστήμιο...μετά φαίνονται τα «πλαστά» 20άρια, 19.999+ μόρια,...κ.α ψωνισμένα του «αξιοκρατικού» συστήματος...

Προσωπικά, στόχος είναι να μπορείς να τελειώσεις εγκαίρως την σχολή που θα περάσεις. Όλα τα άλλα είναι λόγια για τηλεοπτική κατανάλωση στερημένων μαμάδων που θέλανε Ιατρική...και «ξεσπούν» στα παιδιά τους! Αν ήξεραν όσοι σπουδάζουν Ιατρική ή Πολυτεχνείο γιατί σπουδάζουν, δεν θα είχαμε γεμίσει άνεργους και άσχετους πτυχιούχους-ανίκανους για εργασία...

εχεις δικιο.ολα τα παιδια θαυμαζουν αυτες τις "μεγαλες" σχολες κ τις δηλωνουν στο μηχανογραφικο τους (συνηθως πρωτες-πρωτες).Θελουν να περασουν πασει θυσια σε αυτες και αγωνιουν για τις βασεις ακομα και λιγες ωρες πριν ανακοινωθουν.
Μολις, ανακοινωθουν οι βασεις κ συνειδητοποιησουν οτι δεν περασαν σε αυτες, ΑΜΕΣΩΣ συνειδητοποιουν οτι αυτες οι σχολες δεν ειναι κ τοσο σπουδαιες (Αληθεια, το πιστευω και εγω αυτο) . Α,δεν ειναι κ τοσο σπουδαιο να κοπει καποιος σε μαθηματα .Καποια στιγμη πρεπει να ασχολουθουμε και με αλλα πραγματα( πχ ξεκουραση, ερωτικη ζωη :P, να καταλαβουμε επιτελους τι συμβαινει γυρω μας ,και να αγωνιστουμε για κατι καλυτερο) ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΘΗΤΕΣ( βρηκα και εγω φορουμ να το γραψω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γιατί ποιος λέει ότι η «μεγάλη» σχολή εξασφαλίζει κάτι καλύτερο από κάτι άλλες σχολές; Δηλ., των χαμηλόβαθμων ζόρικων σχολών θα πάμε στον ΟΑΕΔ; ε;

Όσο γι' αυτό που είπες για τον φίλο σου στο Μαθηματικό, επιλογή του είναι να το σπουδάσει 8 έτη. Υπάρχουν κάποιοι που το τελειώνουν στα 4 έτη και στα 5 έτη...και με βαθμό (χωρίς να ήταν μαθητές του 19.999+ μορίων ή μαθηματικές διάνοιες). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ρε συ nPb γιατί τα παίρνεις όλα προσωπικά και πρέπει σε κάθε θέμα να υπερασπίζεσαι την επιλογή σου; Καλό είναι που και που να θυμίζουμε στους άλλους την πραγματικότητα, αλλά γιατί τρελαίνεσαι τόσο με το τμήμα σου :P ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanasis

Νεοφερμένος

Ο tanasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εγω θελω στο σχεδιασμου και τεχνολογια ξυλου και επιπλου....γιατι απλα μου αρεσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Diana Fire

Νεοφερμένος

Η Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Ψυχολογία Θεσσαλονίκης ,μου αρέσει πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pasipoy

Νεοφερμένος

Ο Pasipoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ θέλω να περάσω στους ηλεκτρολόγους μηχανολογους εμπ και σκεφτομαι ως προς ροή τις ανανεωσιμες πηγες ενεργειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ θέλω να περάσω στους ηλεκτρολόγους μηχανολογους εμπ και σκεφτομαι ως προς ροή τις ανανεωσιμες πηγες ενεργειας




παιδί της εποχής του (Y)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
Εγώ θέλω να περάσω στους ηλεκτρολόγους μηχανολογους εμπ και σκεφτομαι ως προς ροή τις ανανεωσιμες πηγες ενεργειας
τους ηλεκτρολογους μηχανικους εννοεις,Το ηλεκτρολογος μηχανολογος εχει παψει να υπαρχει εδω κ 20 χρονια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evangeline

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
μάλλον εννοεί η σχολή που είσαι και εσύ :
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

surgeon

Νεοφερμένος

Η surgeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας, παιδιά! :clapup:Είμαι καινούρια, πάντως εγώ είμαι σε ''EVAGREEK'' κατάσταση (σελίδα 1). Δώστε μου χειρουργείο και αίμα και πάρτε μου την ψυχή (εξού και το όνομα) :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Βίκυ Τ.

Νεοφερμένος

Η Βίκυ Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Στόχος μου είναι το τμήμα κινηματογράφου Θεσσαλονίκης.
Σας συμβουλεύω όλους να ακολουθήσετε αυτό που σας αρέσει χωρίς να σκέφτεστε την επαγγελματική αποκατάσταση... Είναι μεγάλο ζήτημα συμφωνώ αλλά, ο άνθρωπος πρέπει να κάνει πάντα αυτό που τον γεμίζει στη ζωή του και αν το κυνηγήσει αρκετά θα τα καταφέρει, να βρει εργασία και να είναι ευτυχισμένος! Επειδή μόνο και μόνο το αγαπά. Εύχομαι σε όλους να καταφέρουν και να πετύχουν σε αυτό που πραγματικά θέλουν να κάνουν!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ρε συ nPb γιατί τα παίρνεις όλα προσωπικά και πρέπει σε κάθε θέμα να υπερασπίζεσαι την επιλογή σου; Καλό είναι που και που να θυμίζουμε στους άλλους την πραγματικότητα, αλλά γιατί τρελαίνεσαι τόσο με το τμήμα σου :P ;

Απλά θέλω (λόγω εμπειρίας) να «σπάσω» κάποιες ηλίθιες Ελληνικές προκαταλήψεις και «μύθοι» που υφίστανται για κάποιες επιστήμες και αγορές εργασίας...λόγω άγνοιας και ασχετοσύνης. Δεν έχω κανένα προσωπικό όφελος. Προσωπικά, όσοι λιγότεροι και ποιοτικοί τόσο καλύτερα, παρά πολλοί και σαβούρα.

Ζητώ συγγνώμη αν φάνηκε κάπου ότι αρπάχτηκα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top