Φαρμακευτική vs Νοσηλευτική

Αλκμήνη*

Νεοφερμένος

Η Αλκμήνη* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ως απόφοιτος σχολής θεωρητικής κατεύθυνσης και δεδομένης της ηλικίας των 30 ετών, τι θα μου συνιστούσατε να επιλέξω; Αναφέρομαι στις σχολές της Αθήνας, και όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση, είμαι αρκετά θετική στην ιδέα της μετανάστευσης.
Ποια η γνώμη σας, λοιπόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Αλκμήνη* καλησπέρα! Καταρχάς τέλειο avatar. :happy:


Για να καταλάβω, θέλεις να ξαναδώσεις Πανελλήνιες φέτος ή κατατακτήριες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Μπορεις να πας στο πανεπιστημιο για φαρμακευτικη και σε ιεκ για νοσηλευτικη. 2 σε 1 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annanoula

Νεοφερμένος

Η Annanoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Νοσηλευτική πόσα μόρια θέλει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκμήνη*

Νεοφερμένος

Η Αλκμήνη* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Angelique, ευχαριστώ! :) Ίσως το είπα λίγο μπερδεμένα, κατατακτήριες θέλω να δώσω και έχω πτυχίο από σχολή ανθρωπιστικών σπουδών, μπήκα από θεωρητική κατεύθυνση.


Σταύρο, πολύ καλή ιδέα. Σκεφτόμουν κάποια χρόνια πριν για ΙΕΚ νοσηλευτικής, όμως θα προτιμούσα το ΑΕΙ, καθώς αποκτάται καλύτερη κατάρτηση και επειδή δεν έχω την πολυτέλεια του άπλετου χρόνου θα ήθελα να επιλέξω ένα από τα δύο(Φαρμακευτική ή Νοσηλευτική).


Annanoula, δεν ξέρω πόσα μόρια θέλει, δεν το έχω ψάξει. Με μία αναζήτηση στο διαδίκτυο, θα το βρεις πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως απόφοιτος σχολής θεωρητικής κατεύθυνσης και δεδομένης της ηλικίας των 30 ετών, τι θα μου συνιστούσατε να επιλέξω; Αναφέρομαι στις σχολές της Αθήνας, και όσον αφορά την επαγγελματική αποκατάσταση, είμαι αρκετά θετική στην ιδέα της μετανάστευσης.
Ποια η γνώμη σας, λοιπόν;

Εννοείται φαρμακευτική, αλλά είναι πιο δύσκολη η εισαγωγή εκεί.

καθώς αποκτάται καλύτερη κατάρτηση

Καλά, αυτό μη το δένεις και κόμπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top