Ναυπηγών Μηχανικών vs Μηχανολόγων & Αεροναυπηγών Μηχανικών vs Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
γαμωτο υπαρχουν τοσο ωραιες σχολες..!!! ελπιζω τουλαχιστον να κανω σωστη επιλογη !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
και κατι αλλο.. μηπως ξερει κανεις αν υπαρχουν διαφορες στα δικαιωματα καπιου που τελειωνει ΜΜ ΕΜΠ και ΜΜ (κοζανη πχ) λογω μεγαλης διαφορας βασης... ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
και κατι αλλο.. μηπως ξερει κανεις αν υπαρχουν διαφορες στα δικαιωματα καπιου που τελειωνει ΜΜ ΕΜΠ και ΜΜ (κοζανη πχ) λογω μεγαλης διαφορας βασης... ??
Άμα αλλάξει η βάση του χρόνου δηλαδή,θα αλλάξουν και τα δικαιώματα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
οχι ρε παιδι μου απλα εχω ακουσει διαφορα (για ποιοτητα μαθηματος κτλ.διαφορετικα μαθηματα) γ αυτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τα επαγγελματικά δικαιώματα είναι τα ίδια για όλους του ΜΜ ανεξαρτήτως του πανεπιστημίου που αποφοίτησαν. Το ίδιο ισχύει και για τις άλλες ειδικότητες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
οχι ρε παιδι μου απλα εχω ακουσει διαφορα (για ποιοτητα μαθηματος κτλ.διαφορετικα μαθηματα) γ αυτο..
Ο οδηγός σπουδών,καθορίζει και τα δικαιώματα.
Απλά,οι σχολές με "παρεμφερή" τίτλο,έχουν συνήθως μικρές διαφορές στον οδηγό σπουδών,οπότε και δικαιώματα.
Τώρα αυτό για τη ποιότητα μαθήματος,είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.Μαλάκες καθηγητές υπάρχουν παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
δεν πρεπει να μπαινω να σας διαβαζω εδω μεσα..πανω που εχω αποφασισει,διαβαζω μερικα σχολια και το ξανασκεφτομαι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με λίγη τύχη μπορώ να πάω ναυπηγών τον Νοέμβρη όταν βγουν οι βάσεις των αθλητών. Απλώς θέλω τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasdoik

Νεοφερμένος

Ο vasdoik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Στην σχολή της Πάτρας μην σας ξεγελά ο τίτλος "Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών". Η σχολή είναι καθαρά Μηχανολόγων Μηχανικών απλως στο 4ο ετος έχεις την δυνατότητα να επιλέξεις την ειδικότητα του αεροναυπηγού και τότε ειδικεύεσαι στην αεροναυπηγική αλλιώς πας μηχανολόγος. Τα δικαιώματα είναι ίδια απλώς αλλάζει η ειδίκευση. Αεροναυπηγοί πηγαίνουν καμμια 25αριά άτομα ανα έτος απο τους 160 που εισέρχονται ετησίως. Και μετά στα μισά του 4ου έτους (8ο εξάμηνο) αν πάρεις την ειδικήτητα του μηχανολόγου διαλέγεις έναν τομέα απο τους ακόλουθους:
α. Κατασκευαστικός τομέας
β. Ενέργειας και Περιβάλλοντος
γ. Διοίκησης και Οργάνωσης
δ. Εφαρμοσμένης Μηχανικής, Τεχνολογίας των Υλικών και Εμβιομηχανικής (στην πράξη είναι δυο διαφορετικοί τομείς η Εμβιομηχανική είναι άσχετο από τα υπόλοιπα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos00

Νεοφερμένος

Ο mitsos00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω μία απορία τι διαφορές υπάρχουν διαφορές στα μαθήματα μεταξύ της σχολής αεροναυπηγών πάτρας και των αεροναυπηγών του εμπ (κύκλος σπουδών εναερίων κι επιγείων μεταφορικών μέσων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top