Επαναληπτικό Βιβλίο Μαθηματικών

Panos_98

Νεοφερμένος

Ο Panos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα μια ερωτησα ηθελα να κανω.Ποιο βιβλιο με επαναληπτικα θεματα μου προτεινετε να αγορασω;;Εχω ακουσει μεταξυ 2 καινουργιων της ελληνοεκδοτικης και ενα του μπαρλα.Ποιο ειναι πιο κοντα στο πνευμα των εξετασεων για την καλυτερη επαναληψη;;Ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα μια ερωτησα ηθελα να κανω.Ποιο βιβλιο με επαναληπτικα θεματα μου προτεινετε να αγορασω;;Εχω ακουσει μεταξυ 2 καινουργιων της ελληνοεκδοτικης και ενα του μπαρλα.Ποιο ειναι πιο κοντα στο πνευμα των εξετασεων για την καλυτερη επαναληψη;;Ευχαριστω πολυ

Εγω εχω του μπαρλα το επαναληπτικο.Πολυ καλο αξιζει θεωρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα μια ερωτησα ηθελα να κανω.Ποιο βιβλιο με επαναληπτικα θεματα μου προτεινετε να αγορασω;;Εχω ακουσει μεταξυ 2 καινουργιων της ελληνοεκδοτικης και ενα του μπαρλα.Ποιο ειναι πιο κοντα στο πνευμα των εξετασεων για την καλυτερη επαναληψη;;Ευχαριστω πολυ
Για μενα κανε τα θεματα πανελληνιων και οτι βρεις στο διαδικτυο ή απο καποιον καθηγητη.

Εγω εχω του μπαρλα το επαναληπτικο.Πολυ καλο αξιζει θεωρω

Ξαναδίνεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα μια ερωτησα ηθελα να κανω.Ποιο βιβλιο με επαναληπτικα θεματα μου προτεινετε να αγορασω;;Εχω ακουσει μεταξυ 2 καινουργιων της ελληνοεκδοτικης και ενα του μπαρλα.Ποιο ειναι πιο κοντα στο πνευμα των εξετασεων για την καλυτερη επαναληψη;;Ευχαριστω πολυ

Πολύ καλά είναι και τα θέματα από το β τεύχος του Μπάρλα σε περίπτωση που δούλευες αυτό μέσα στη χρονιά. Όλα είναι αρκετά δυνατά και από το 50ο και μετά τσουρουφλάνε πολύ...
Κατά τα άλλα συμφωνώ και εγώ να βρεις θέματα από το διαδίκτυο. Πολλά σάιτ και μπλογκ (λυσάρι, μαθηματικός περιηγητής κτλ) ανεβάζουν αρκετά επαναληπτικά διαγωνίσματα, ορισμένα εξ αυτών πολύ δύσκολα. Τσέκαρε και τα διαγωνίσματα του ψηφιακού εκπαιδευτικού βοηθήματος αν δεν τα έχεις κάνει. Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να ξοδέψεις λεφτά για επαναληπτικό όταν υπάρχει τόσο υλικό διαθέσιμο δωρεάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Xristosss

Νεοφερμένος

Ο Xristosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Το επαναληπτικό του μπάρλα το έχω και εγώ. Το συγκεκριμένο βιβλίο είναι καθαρά αναγνωστικό αφου έχει ασκήσεις από ολα τα κεφάλαια τελείως επεξηγηματικά λυμένες ( πράγμα πρωτόγνωρο για βιβλίο Μπάρλα :P). Αρά αν θεωρείς ότι ο αυτος ο τρόπος επανάληψης είναι κατι που θα σε βοηθήσει είναι πολύ καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλη επιτυχία !
Τι στοχεύεις ;
Η γνώμη σου για την σχολη Μηχανικων Παραγωγης & Διοίκησης ;

Σε ευχαριστω πολυ αγορινα :D
Προσπαθω για χημικους μηχανικους,ωστοσο θα το σκεφτω γιατι μπορει να αλλαξω γνωμη για μηχανολογους μηχανικους στο τελος.Ειμαι ουσιαστικα καπου αναπεσα,αλλα μαλλον θα ελεγα πιο πολυ χημικους μηχανικους(που ηταν και η επιλογη μου την 1η φορα που εδινα).
Φοβερη σχολη αξιζει σιγουρα 1000%.Θα μαθεις πολλα πραγματα,απο οσο ξερω εχουν καλες σχεσεις και με την ESA (european space agency).Το καλο με την ΜΠΔ ειναι οτι σου δινεται η ευκαιρια να ασχοληθεις και με την ρομποτικη αν θελεις(ειχανε φτιαξει ρομποτακι στην σχολη και αν θυμαμαι καλα θα το στειλουν στον Αρη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panos_98

Νεοφερμένος

Ο Panos_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ο καθηγητης μου μου προτεινει ενα απο αυτα για αυτο ρωταω γνωμες..Με του μπαρλα δηλαδη καλυπτομαι;;

Μου προτειναν ενα απο αυτα για αυτο ρωταω γνωμες..Δηλαδη του μπαρλα καλυπτει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ο καθηγητης μου μου προτεινει ενα απο αυτα για αυτο ρωταω γνωμες..Με του μπαρλα δηλαδη καλυπτομαι;;

Μου προτειναν ενα απο αυτα για αυτο ρωταω γνωμες..Δηλαδη του μπαρλα καλυπτει;;

Καλυπτει ναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ αγορινα :D
Προσπαθω για χημικους μηχανικους,ωστοσο θα το σκεφτω γιατι μπορει να αλλαξω γνωμη για μηχανολογους μηχανικους στο τελος.Ειμαι ουσιαστικα καπου αναπεσα,αλλα μαλλον θα ελεγα πιο πολυ χημικους μηχανικους(που ηταν και η επιλογη μου την 1η φορα που εδινα).
Φοβερη σχολη αξιζει σιγουρα 1000%.Θα μαθεις πολλα πραγματα,απο οσο ξερω εχουν καλες σχεσεις και με την ESA (european space agency).Το καλο με την ΜΠΔ ειναι οτι σου δινεται η ευκαιρια να ασχοληθεις και με την ρομποτικη αν θελεις(ειχανε φτιαξει ρομποτακι στην σχολη και αν θυμαμαι καλα θα το στειλουν στον Αρη).

Χημικο Μηχανικο ΑΠΘ ή ΕΜΠ ;
Οι παραγωγης και διοικησης διεκδικουσαν μεχρι περσυ/προπερσυ δικαιωματα μηχανολογου αλλα τελικα μπηκαν στο ΤΕΕ με εντελως αλλα .
Ενδιαφερουσα σχολη οντως , την ειχα ψηλα στο μηχανογραφικο .


Οσο για το βοηθημα που λεει ο φιλος , του Μπαρλα μπορεις να δεις ενα δειγμα στην σελιδα του , αλλα ξαναγραφω οτι ειμαστε 4 Μαιου και σε 1 μηνα ξεκινουν οι πανελληνιες , εχεις και αλλα μαθηματα να διαβασεις . Κανε θεματα , παρε διαγωνισματα απο το ιντερνετ(lisari,study4exams,mathematica,askisopolis) και εισαι ετοιμος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ο καθηγητης μου μου προτεινει ενα απο αυτα για αυτο ρωταω γνωμες..Με του μπαρλα δηλαδη καλυπτομαι;;

Μου προτειναν ενα απο αυτα για αυτο ρωταω γνωμες..Δηλαδη του μπαρλα καλυπτει;;

Χημικο Μηχανικο ΑΠΘ ή ΕΜΠ ;
Οι παραγωγης και διοικησης διεκδικουσαν μεχρι περσυ/προπερσυ δικαιωματα μηχανολογου αλλα τελικα μπηκαν στο ΤΕΕ με εντελως αλλα .
Ενδιαφερουσα σχολη οντως , την ειχα ψηλα στο μηχανογραφικο .


Οσο για το βοηθημα που λεει ο φιλος , του Μπαρλα μπορεις να δεις ενα δειγμα στην σελιδα του , αλλα ξαναγραφω οτι ειμαστε 4 Μαιου και σε 1 μηνα ξεκινουν οι πανελληνιες , εχεις και αλλα μαθηματα να διαβασεις . Κανε θεματα , παρε διαγωνισματα απο το ιντερνετ(lisari,study4exams,mathematica,askisopolis) και εισαι ετοιμος .

Να λεμε και την αληθεια ο Lancelot εχει απολυτο δικιο.Τωρα πρεπει πιο πολυ να γραφεις διαγωνισματα και να εξοικειωνεσαι με τον χρονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Ο Lancelot και ο Αγγελος εχουν δικιο συμφωνω.
Για αυτη την περιοδο η λυση ολοκληρωμενων διαγωνισματων ειναι σημαντικη διοτι θα φερει σε επαφη τον εκαστοτε υποψηφιο με την κουραση που θα εχει εκεινη την ωρα καθως και με την κλιμακωση της δυσκολιας η οποια δεν ειναι παντονε γραμμικη οπως εχουμε παρατηρησει τα τελευταια χρονια :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top