Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Αν κατάλαβα καλά από όλη τη συζήτηση, οι καλύτερες περιοχές για να μείνει ένας φοιτητής είναι Χανιώπορτα, Θέρισσος, Καλοκαιρινού και Κορνάρου;
Ναι, + πλατεία ελευθερίας. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να κοιτάξεις πρώτα στην Χανιώπορτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Ναι, + πλατεία ελευθερίας. Προσωπικά θα σου συνιστούσα να κοιτάξεις πρώτα στην Χανιώπορτα.

Εγινε! Πιο κοντα στα φοιτητομαγαζα και σε στασεις λεωφορειων για το πανεπιστημιο ποιο ειναι απ' ολα αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Εγινε! Πιο κοντα στα φοιτητομαγαζα και σε στασεις λεωφορειων για το πανεπιστημιο ποιο ειναι απ' ολα αυτά;
Όλα όσα είπες έχουν κοντά τους στάση από την οποία περνά το λεωφορείο για πανεπιστήμιο. Τώρα όσον αφορά τα φοιτητομάγαζα, δεν ξέρω να σε κατατοπίσω δεν πολυ-βγαίνω. :P Φαντάζομαι κοντά στα λιονταράκια/πλατεία ελευθερίας αλλά μην ανησυχείς όλες οι περιοχές που έγραψες απέχουν κανά 10λεπτο από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Όλα όσα είπες έχουν κοντά τους στάση από την οποία περνά το λεωφορείο για πανεπιστήμιο. Τώρα όσον αφορά τα φοιτητομάγαζα, δεν ξέρω να σε κατατοπίσω δεν πολυ-βγαίνω. :P Φαντάζομαι κοντά στα λιονταράκια/πλατεία ελευθερίας αλλά μην ανησυχείς όλες οι περιοχές που έγραψες απέχουν κανά 10λεπτο από εκεί.

Got it!:P:P H κάρτα για τις μετακινήσεις είναι ακόμα 40 ευρω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Hello! Επαναφέρω το θεμα στο φως! Βγήκαν τα αποτελέσματα και περασα τελικα οντως Ηράκλειο :D Κανένας άλλος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_99

Νεοφερμένος

Η maria_99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Hello! Επαναφέρω το θεμα στο φως! Βγήκαν τα αποτελέσματα και περασα τελικα οντως Ηράκλειο :D Κανένας άλλος;;

Εδώ!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Transistor

Νεοφερμένος

Ο Transistor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Υπαρχουν μερη που μπορω να παω για τρεξιμο στο Ηρακλειο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

xristinar

Νεοφερμένος

Η xristinar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ποιοι από εδώ θα είστε Ηράκλειο και σε ποια σχολή; Εγώ πέρασα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Υλικών.Θα θελα να κάνω και μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς τπτ για τις εστίες που έχουν στο Πανεπιστήμιο; Μου είπαν ότι είναι σε ένα ξενοδοχείο. Αυτό που θα ήθελα να ξέρω βασικά είναι άμα είναι σχετικά καλά τα δωμάτια ( όχι τπτ τρελά πράγματα απλά να είναι ανθρώπινα) και άμα μπορώ να έχω internet γιατί αλλιώς ποιο πολλά λεφτά απο το ενοίκιο θα τα δίνω στα net cafe.

Γεια σου! Εγώ θα είμαι στο χημικό στο Ηράκλειο
Βρήκες τελικά σπίτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
και εγψ στο χημικο της κρητης περασα και επιασα σπιτι στο γιοφυρο ειναι καλα ...φοβαμαι μηπως επρεπε να βρω σπιτι κοντα στο κεντρο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mavroulis13

Νεοφερμένος

Ο mavroulis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
και εγψ στο χημικο της κρητης περασα και επιασα σπιτι στο γιοφυρο ειναι καλα ...φοβαμαι μηπως επρεπε να βρω σπιτι κοντα στο κεντρο ?

Γεια σου συμφοιτητη...και εγω χημικο κρητης αλλα γιοφυρακια :) ξερεις για ταχυτητες ιντερνετ ? Σκεφτομαι για σταθερο ιντερνετ αλλα απο φιλους ξερω οτι οι ταχυτητες για το 24 μβς μεταφραζονται σε 10 μβς...εχεις καθολου ιδεα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
και εγψ στο χημικο της κρητης περασα και επιασα σπιτι στο γιοφυρο ειναι καλα ...φοβαμαι μηπως επρεπε να βρω σπιτι κοντα στο κεντρο ?

Η αλήθεια είναι πως είσαι λίγο μακριά απ' το κέντρο... κανα μισάωρο-τριανταπεντάλεπτο πιστεύω, αν πηγαίνεις ποδαράτο. Ειδάλλως λεωφορειο. Τουλάχιστον έχεις κοντά το Παγκρήτιο, αν δεν απατώμαι :P

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα είναι προς χανιόπορτα και Θέρισο για σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως είσαι λίγο μακριά απ' το κέντρο... κανα μισάωρο-τριανταπεντάλεπτο πιστεύω, αν πηγαίνεις ποδαράτο. Ειδάλλως λεωφορειο. Τουλάχιστον έχεις κοντά το Παγκρήτιο, αν δεν απατώμαι :P

Κατά τη γνώμη μου, καλύτερα είναι προς χανιόπορτα και Θέρισο για σπίτι.


μου φαινεται την πατησα μου το προτειναν πολλοι εκει και ελεγα κατι θα ξερουν μαλλον του χρονου θα το αλλξω να μεταφερθω πιο κοντα η θερισσος ειναι κοντα στο κεντρο μου ειπαν οτι δε βολευουν τα δρομολογια και να μην βρω εκει σπιτι ?

Γεια σου συμφοιτητη...και εγω χημικο κρητης αλλα γιοφυρακια :) ξερεις για ταχυτητες ιντερνετ ? Σκεφτομαι για σταθερο ιντερνετ αλλα απο φιλους ξερω οτι οι ταχυτητες για το 24 μβς μεταφραζονται σε 10 μβς...εχεις καθολου ιδεα?


γεια σου συμφοιτητη δεν την ξερω την περιοχη ειμαστε κοντα?...δυστυχως δε γνωριζω γιατι εμενα το σπιτι που νοικιασα μου παρεχει δωρεαν ιντερνετ οποτε δεν εψαξα μετα για αυτο αλλα γενικα ξερω οτι η ταχυτητα ακομα και στην αθηνα γιατι απο εκει ειμαι παροτι λενε 24 μβς ειναι πολυ λιγοτερο οποτε δε νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις γι αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
μου φαινεται την πατησα μου το προτειναν πολλοι εκει και ελεγα κατι θα ξερουν μαλλον του χρονου θα το αλλξω να μεταφερθω πιο κοντα η θερισσος ειναι κοντα στο κεντρο μου ειπαν οτι δε βολευουν τα δρομολογια και να μην βρω εκει σπιτι ?

Γενικά να ξέρεις εκεί στο Γιόφυρο είναι οι τελευταίες στάσεις που μαζεύουν κόσμο, οπότε το λεωφορείο θα είναι τίγκα τις πρωινές ώρες. Εν ώρα εξεταστικής, αν έχεις μάθημα κατά τις 9, φρόντισε να ξυπνήσεις αρκετά νωρίς.


Εξαρτάται σε ποιο ύψος είναι το σπίτι. Γενικά είναι κοντά στις στάσεις, στην 62 Μαρτύρων, οπότε στην χειρότερη απλά θα έχεις ξέρω γω 5-10 λεπτά περπάτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γενικά να ξέρεις εκεί στο Γιόφυρο είναι οι τελευταίες στάσεις που μαζεύουν κόσμο, οπότε το λεωφορείο θα είναι τίγκα τις πρωινές ώρες. Εν ώρα εξεταστικής, αν έχεις μάθημα κατά τις 9, φρόντισε να ξυπνήσεις αρκετά νωρίς.


Εξαρτάται σε ποιο ύψος είναι το σπίτι. Γενικά είναι κοντά στις στάσεις, στην 62 Μαρτύρων, οπότε στην χειρότερη απλά θα έχεις ξέρω γω 5-10 λεπτά περπάτημα.


παιζει να εχω κανει βλακια η σταση απο το σπιτι ειναι 10 λεπτα ειμαι εκει κοντα που εχει ενα γεφυρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexTselikas

Νεοφερμένος

Ο AlexTselikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγω βρηκα σπιτι 4 λεπτα με τα ποδια απο το ΤΕΙ,περιοχη Εσταυρωμενος.Πιστευω για οποιον εχει περασει στο ΤΕΙ ειναι οτι πρεπει μιας και εισαι κοντα στο ΤΕΙ και στα μαγαζια που στοχευουν τους φοιτητες + οτι εχει ακριβως διπλα σταση για το λεωφορειο και εχεις φτασει κεντρο.Αμα καποιος εχει αλλη πολη που βολευει ας μου προτεινει,σε περιπτωση που αποφασισω να βρω κατι αλλο :pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
παιζει να εχω κανει βλακια η σταση απο το σπιτι ειναι 10 λεπτα ειμαι εκει κοντα που εχει ενα γεφυρακι

Δε πειράζει, σύνηθες να την "πατάει" κάποιος σε νέα πόλη που δεν την ξέρει και δεν ξέρει κανέναν, ειδικά αν δεν το έχει ψάξει κιόλας όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται.
Τουλάχιστον τα σπίτια εκτός κέντρου είναι πιο φθηνά και (πιθανών) της προκοπής.
Του χρόνου, αν δεις ότι δεν σε βολεύει, αλλάζεις.


Εγω βρηκα σπιτι 4 λεπτα με τα ποδια απο το ΤΕΙ,περιοχη Εσταυρωμενος.Πιστευω για οποιον εχει περασει στο ΤΕΙ ειναι οτι πρεπει μιας και εισαι κοντα στο ΤΕΙ και στα μαγαζια που στοχευουν τους φοιτητες + οτι εχει ακριβως διπλα σταση για το λεωφορειο και εχεις φτασει κεντρο.Αμα καποιος εχει αλλη πολη που βολευει ας μου προτεινει,σε περιπτωση που αποφασισω να βρω κατι αλλο :pleasantry:

Καλά είναι στο ΤΕΙ. Έχει supermarket, ωραία μαγαζάκια και φαγάδικα. Εμείς στο πανεπιστήμιο μόνο ελιές βλέπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostastsilim

Νεοφερμένος

Ο kostastsilim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δε πειράζει, σύνηθες να την "πατάει" κάποιος σε νέα πόλη που δεν την ξέρει και δεν ξέρει κανέναν, ειδικά αν δεν το έχει ψάξει κιόλας όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται.
Τουλάχιστον τα σπίτια εκτός κέντρου είναι πιο φθηνά και (πιθανών) της προκοπής.
Του χρόνου, αν δεις ότι δεν σε βολεύει, αλλάζεις.




Καλά είναι στο ΤΕΙ. Έχει supermarket, ωραία μαγαζάκια και φαγάδικα. Εμείς στο πανεπιστήμιο μόνο ελιές βλέπουμε


ναι το σπιτι ηταν καπως καλο μονο η τοποθεσια μαλλον δε βολευει γι αυτο του χρονου θα το αλλαξω παντως σε ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisSk

Νεοφερμένος

Ο Xristos Skiras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Hello. Δεν είμαι καλός στο γράψιμο, οπότε ας τελειώνω γρήγορα. Σε λίγο καιρό θα είμαι φοιτητής στο Πανεπιστήμιο Κρήτης (csd). Καθώς δεν είμαι κάτοικος Ηρακλείου και ο κοινωνικός κύκλος των μαθητικών μου χρόνων ήταν ΑΡΚΕΤΑ στενός, είμαι εντελώς 'ψαρωμένος' με την όλη φάση της μετακόμισης και του Πανεπιστημίου. Για να μην πολυλογώ, ψάχνω κάποιο παίδι το οποιό έχει περάσει και αυτό Ηράκλειο και πιθανώς νιώθει και αυτό 'ψαρωμένο, για να κάνουμε παρέα'. btw 5 Σεπτέμβριου θα είμαι Ηράκλειο οπότε όποιος θέλει να πάμε σε κανα νετ για λολακι η οτιδήποτε ΠΛΖΖΖΖ απαντήστε

**ΝΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΦΙΛΟΥΣ
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top