Πόσα μαθήματα για το πτυχίο;

Κάτι γίνετε

Νεοφερμένος

Ο Κάτι γίνετε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγω τον αλλο φλεβαρη υπολογιζω οτι θα εχω το πτυχιο......31 το υπολοιπο:D:D:D:D:D:clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εεεε παιδιά, το κοντέρ μηδένισε.
ΠΑΙΡΝΩ ΠΤΥΧΙΟ! :D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Εεεε παιδιά, το κοντέρ μηδένισε.
ΠΑΙΡΝΩ ΠΤΥΧΙΟ! :D :D :D :D

Συγχαρητήριαααα!!!

Καλή σταδιοδρομία και εύχομαι όσα χρόνια κι αν περάσουν να έχεις τον ίδιο ενθουσιασμό για το λειτούργημα που διάλεξες!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Μπράβο συγχαρητήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εεεε παιδιά, το κοντέρ μηδένισε.
ΠΑΙΡΝΩ ΠΤΥΧΙΟ! :D :D :D :D

βαθμος πτυχιου αν επιτρεπεται?

εγω βρισκομαι τριτο ετος φυσικου αθηνας και τα χω κανει μανταρα.χρωσταω παρα πολλα.ισως εκανα την λαθος επιλογη,επρεπε να παω μαθηματικο.σκεφτειτε εβγαλα 19800 μορια και πιεστηκα να παω φυσικο ή μετσοβειο ή ιατρικη και οχι μαθηματικο.λαθος αλλα τι να κανουμε.πιστευω στα επομενα 8 με 10 χρονια να την εχω βγαλει τη σχολη.ορεξη να εχω να χαβαλεδιαζω στη καφετερια ολη μερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
βαθμος πτυχιου αν επιτρεπεται?

εγω βρισκομαι τριτο ετος φυσικου αθηνας και τα χω κανει μανταρα.χρωσταω παρα πολλα.ισως εκανα την λαθος επιλογη,επρεπε να παω μαθηματικο.σκεφτειτε εβγαλα 19800 μορια και πιεστηκα να παω φυσικο ή μετσοβειο ή ιατρικη και οχι μαθηματικο.λαθος αλλα τι να κανουμε.πιστευω στα επομενα 8 με 10 χρονια να την εχω βγαλει τη σχολη.ορεξη να εχω να χαβαλεδιαζω στη καφετερια ολη μερα.

Δεν έχουν περαστεί ακόμα τα τελευταία μου μαθήματα για να βγει ο τελικός βαθμός(περιμένω άλλα 6 να περαστούν μαζί με τα επιλεγόμενα). Υπολογίζω κάπου στο 7,2. Τι σημασία έχει όμως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν έχουν περαστεί ακόμα τα τελευταία μου μαθήματα για να βγει ο τελικός βαθμός(περιμένω άλλα 6 να περαστούν μαζί με τα επιλεγόμενα). Υπολογίζω κάπου στο 7,2. Τι σημασία έχει όμως;

οχι καμια σημασια δεν εχει απλα εχω ακουσει οτι σαλονικη βαζουν πολυ ευκολα βαθμους αλλα ισως λεω αρλουμπες.το αριστα ξεκινα απο 8,50 ή 8,51?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άλλη ονειρεύονται πτυχίο και άλλοι ονειρεύονται άριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathinaikaras

Νεοφερμένος

Ο panathinaikaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Άλλη ονειρεύονται πτυχίο και άλλοι ονειρεύονται άριστα.

εσυ στη ζωη σου δε θα θελες να ειχες τη μονικα μπελουτσι ή θα μενες με τη σουλα την κομμωτρια??αν βολευεσαι δικαιωμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 991793

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ για πτυχίο έχω μερικές δεκάδες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
οχι καμια σημασια δεν εχει απλα εχω ακουσει οτι σαλονικη βαζουν πολυ ευκολα βαθμους αλλα ισως λεω αρλουμπες.το αριστα ξεκινα απο 8,50 ή 8,51?

Ο βαθμός του πτυχίου συνοδεύεται από χαρακτηρισμό ως εξής:

'Αριστα: για βαθμό από 8,50 έως 10,00
Λίαν Καλώς: για βαθμό από 6,50 έως 8,49
Καλώς: για βαθμό από 5,00 έως 6,49
:book: :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Μπράβο
Ερινυς, συγχαρητήρια καλή σταδιοδρομία. Τώρα αγροτικό ; ή κατευθείαν ειδικότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευάκι23

Νεοφερμένος

Η Ευάκι23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
εσυ στη ζωη σου δε θα θελες να ειχες τη μονικα μπελουτσι ή θα μενες με τη σουλα την κομμωτρια??αν βολευεσαι δικαιωμα σου.

Τη Μόνικα Μπελούτσι τη ρώτησες άμα ήθελε εσένα? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αρχικά σας ευχαριστώ πολύ όλους σας :D Ξεράθηκα 2 μέρες στον ύπνο για να αναπληρώσω και τώρα σηκώθηκα φρέσκια φρέσκια :D

οχι καμια σημασια δεν εχει απλα εχω ακουσει οτι σαλονικη βαζουν πολυ ευκολα βαθμους αλλα ισως λεω αρλουμπες.το αριστα ξεκινα απο 8,50 ή 8,51?

Κοίτα δεν έχω καταλάβει κάτι τέτοιο 6 χρόνια τώρα. Μεμονωμένα σε κάποιες κλινικές ίσως. Ειδικά στα προκλινικά κόβουν αβέρτα πάντως και είναι αρκετά μαλωμένοι με το άριστα.

Μπράβο
Ερινυς, συγχαρητήρια καλή σταδιοδρομία. Τώρα αγροτικό ; ή κατευθείαν ειδικότητα

Θα κάνω τα χαρτιά μου για ειδικότητα για τα πρώτα 2 χρόνια σε κάποιο περιφερειακό (σκεφτόμουν Βέροια ή Κιλκίς που είναι κοντά). Η αλήθεια είναι ότι ειδικά αν κάνω Κιλκίς νομίζω θα με πάρουν σχεδόν αμέσως, και προκήρυξη για αγροτικό δεν βλέπω να βγαίνει στο επόμενο τρίμηνο. Έλεγα αγροτικό να κάνω στο διάστημα ανάμεσα στα 2 μέρη. Το Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης έχει 6 χρόνια αναμονή για παράδειγμα, οπότε αναγκαστικά θα περιμένω.
Πού κάνεις αγροτικό εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα κάνω τα χαρτιά μου για ειδικότητα για τα πρώτα 2 χρόνια σε κάποιο περιφερειακό (σκεφτόμουν Βέροια ή Κιλκίς που είναι κοντά). Η αλήθεια είναι ότι ειδικά αν κάνω Κιλκίς νομίζω θα με πάρουν σχεδόν αμέσως, και προκήρυξη για αγροτικό δεν βλέπω να βγαίνει στο επόμενο τρίμηνο. Έλεγα αγροτικό να κάνω στο διάστημα ανάμεσα στα 2 μέρη. Το Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης έχει 6 χρόνια αναμονή για παράδειγμα, οπότε αναγκαστικά θα περιμένω.
Πού κάνεις αγροτικό εσύ;

Προκηρύξεις για αγροτικά βγαίνουν κάθε λίγο και θα τα δεις https://www.moh.gov.gr/articles/newspaper/proslhpseis-diorismoi/c118-agrotikoi-iatroi . Υπάρχουν προκηρύξεις που προηγούνται οι υπόχρεοι και αυτοί που έχουν ήδη υπηρετήσει πάντα υπάρχουν κενές θέσεις οπότε μπορείς να δεις μέσω των προηγούμενων αποτελεσμάτων μια αγροτικά έχουν ζήτηση και ποια όχι

Καλή λύση είναι να κάνεις αγροτικό πρώτα σε νοσοκομείο που ενδιαφέρεσαι για την παιδιατρική και στο ίδιο νοσοκομείο να συνεχίσεις με την ειδικότητα της παιδιατρικής με αίτηση που θα κάνεις εφόσον είσαι στο αγροτικό ακόμα. Ώστε στο αγροτικό να σε μάθουν οι ιατροί, να μάθεις συνταγογράφηση τα γραφειοκρατικά και γιατί όχι στα ρεπό σου να συμμετέχεις στην κλινική της παιδιατρικής ώστε μελλοντικά να κάνεις ειδικότητα.

Άλλο ένα επιχείρημα που προτείνω να κάνεις πρώτα αγροτικό είναι ότι μπορείς στο πρώτο μέρος της ειδικότητας να συνεχίσεις ως παράτασιακή για όσο διάστημα καλυφθεί θέση και μέχρι να ανοίξει η θέση σου στο δεύτερο μέρος της ειδικότητας. Επίσης μη νομίζεις ότι το αγροτικό είναι πας σε ένα ιατρείο περιφερικό ή κέντρο υγείας και αράζεις πλέον εξαιτίας της έλλειψης προσωπικού δουλεύεις στο νοσκομείο σαν ειδικευόμενος.

Επίσης θεωρώ πιο σωστό να πάρεις κάποιος γενικές γνώσεις με το αγροτικό και στην συνέχεια να εξειδικευθεί κάποιος στην ειδικότητα που θέλει. Ζάκυνθο κάνω αγροτικό και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος και έχω μάθει πολλά πράγματα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hecktors

Νεοφερμένος

Ο hecktors αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Απο την Πεμπτη , κανενα πλεον μαθημα
Μετα απο 6 χρονια , πηγαινε ελα Ηρακλειο Ρεθυμνο , με οικονομικα προβληματα , υγειας , και χιλια δυο
κανενα μαθημα να χρωσταω

ΤΕΛΟΣ

Και του χρονου τετοιο καιρο Μεταπτυχιακο !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top