[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα

[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 6 20.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 14 46.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 4 13.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 5 16.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
θα ανακοινωθουν μηπως πουθενα οι οδηγιες που θα δωθουν στους βαθμολογητες απο το υπουργειο?να ξερουμε περιπου πως θα κινηθουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis11

Νεοφερμένος

Ο Vasilis11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ηθελα να ρωτήσω σχετικά με την έκθεση. Επειδή δεν μου έφτασε ο χρόνος αναφέρθηκα μόνο στις θετικές επιδρασεις που μπορει να έχει το διαδίκτυο στην δημιουργία φίλων με την ανάλυση, ωστόσο, να μην είναι τοσο βαθειά(ενδεχομένως επιφανειακή) αν και τεκμηριωμένη. Βέβαια, στον επίλογο ανέφερα οτι στο διαδίκτυο εγκυμωνούν κινδυνοι χώρις εξονιχιστική ανάλυση αλλά με απλή αναφορά.Το α ζητούμενο το ανέπτυξα αρκετα καλα.Πιστευετε οτι οι απώλειες μπορεί να ειναι σημαντικές;
Κατα τα άλλα πιστεύω οτι η δομή και η εκφραση είναι ικανοποιητική ενώ και στις ασκήσεις τα πηγα παρα πολύ καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
ρε ξεκκοληστε ελεγε την αποψη μας..εγω πιστευω εχει μονο αρνητικα και τα εγραψα.εφοσον το διατυπωσα σωστα δεν υπαρχει λογος..το τι λεει ο καθε ηλιθιος φιλολογος που εχει φροντηστηριο και θελει να κονομαει λεφτα ουτε με νοιαζει

Είναι η άποψη σου αλλά και η άποψη των φιλολόγων είναι να σου κόψουν μοριάκια από το περιεχόμενο. Εκτός αν τα αρνητικά είναι τόσο πλήρη που δεν θα τους πάει η καρδιά. Πίστεψε με πάντως σε νοιάζει η άποψη του, όταν θα σου κόψει μορια και απομακρυνθείς από τη σχολή επιθυμίας σου που το απευχομαι φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδια σε μια παραγραφο στην εκθεση μου για τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης εγραψα οτι φερνουν πιο κοντα τα ατομα διαφορετικων λαων κτλ και μετα το πηγα κ πως δημιουργουνται σχεσεις φιλιας και μεταξυ κρατων,ειναι εκτος θεματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
φικε δεν ξερω και σιγουρα αλλα νομιζω δεν εχεις καποιο λροβλημα.να ρωτησω κατι επιση η περιληψη μου ηταν περιπου 140 λεξεις ποσο θα μ κοψουν απο αυτο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilis11

Νεοφερμένος

Ο Vasilis11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εξαρταται απο τον βαθμολογιτη. Αν και λογικα ΝΟΜΙΖΩ οτι για καθε 10 λέξεις κόβουν (μετά τις 120) απο μία μοναδα ή δυο το πολύ.( Να ξερεις δεν είμαι απολυτα σίγουρος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!

Κατά πάσα πιθανότητα θα έχεις απώλεια 3-4 μορίων που είναι αρκετά, αν όμως με αυτές τις λέξεις δεν κατάφερες να πιάσεις νοηματικά τις παραγράφους τότε πολύ φοβάμαι ότι πέφτεις αυτομάτως κάτω από 18 στα 25.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
οχι θεωρω πως ηταν αρτιο το νοημα και καλυπτε ολο το κειμενο γι αυτο αλλ στε δεν αφαιρεσα και κατι με τον φοβο μηπως δεν συμπεριλαβω καποιο στοιχειο...τωρα θα δουμε ας ελπισουμε το καλυτερο..να μου κοψουν δλδ μονο 3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
οχι θεωρω πως ηταν αρτιο το νοημα και καλυπτε ολο το κειμενο γι αυτο αλλ στε δεν αφαιρεσα και κατι με τον φοβο μηπως δεν συμπεριλαβω καποιο στοιχειο...τωρα θα δουμε ας ελπισουμε το καλυτερο..να μου κοψουν δλδ μονο 3

Αυτό είναι όμως το θέμα, τεστάρεσαι στην ικανότητα να συμπτύξεις νοηματικά το κείμενο με δικά σου λόγια, δίνοντας μια συνολική γεύση του κειμένου. Ελπίζω πραγματικά να είναι τέλεια η περίληψή σου σε όλα τα επίπεδα για να πάρεις ένα 20αρι από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αλεξης23

Νεοφερμένος

Ο αλεξης23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
και αυτο καλο ειναι οτι εγραψα εγραψα τωρα θα δουμε στις βαθμολογιες...εκει θα καταλαβω περιπου ποσο μου εκοψε..

ευχαριστω πολυ τωρα οτι εγραψα εγραψα θα δουμε στις βαθμολογιες ποσο θα μου κοψουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Καλή επιτυχία :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ενημερωτική πληροφορία παιδιά.
Επειδή έχω γνωστό που διορθώνει έκθεση φέτος, μόλις χτες στάλθηκε ενημερωτική από το υπουργείο παιδείας ότι κάθε απάντηση στο δεύτερο ζητούμενο είναι δεκτή (είτε αρνητικά είτε θετικά έγραψε κάποιος μαθητής, ή και τα δυο βέβαια).
Η πρώτη στάση του υπουργείου και της επιτροπής εξετάσεων ήταν η απώλεια 4 μορίων σε όποιον εγραφε μονο θετικά ή μονο αρνητικά. Παρόλα αυτά χθες ήρθε ενημερωτική οδηγεία στους φιλολόγους να δεχθούν οποιαδήποτε τοποθέτηση και να μην κρίνουν βάση αυτής αλλά μόνο βάση της τεκμηρίωσης και της δομής (αυτό που θα έπρεπε να γίνεται πάντα βέβαια).
Οπότε για οσους αγχώνονταν για αυτό (και εγώ μέσα ) μην ανησυχείτε εφόσον έχετε παρουσιάσει τις θέσεις σας σωστά. Καλή συνέχεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semi

Νεοφερμένος

Η semi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
μου 'φτιαξες τη μέρα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
https://www.newsit.gr/flash/themataekthesi2016.pdf

εδώ τα θέματα

Τα θεωρώ αρκετά τσιμπημένα και έχουν διαφορετικό στυλ από τα θέματα των άλλων ετών , ίσως τα δυσκολότερα θέματα από τότε που τέλειωσαν οι Δέσμες.

ειχα ξεχασει πως δεν ειναι πια μονο αναπτυξη η εκθεση,αλλα εχει περιληψη,ασκησεις κ.λπ
οι υπουργαρες παλια μας ηθελαν λογοτεχνες,σελιδες επι σελιδων αναπτυξη! :rant:

μου αρεσει πολυ η εκθεση,γλωσσα πια,οπως ειναι ετσι δομημενη!απο αχωνευτο μαθημα,εγινε συμπαθητικο και με μια λογικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top