[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα

[16/5/2016] Νεοελληνική Γλώσσα
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 6 20.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 14 46.7%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 4 13.3%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 5 16.7%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 1 3.3%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Παιδιά έβαλα διαίερεση και παραδείγματα. Θα μου κόψουν κάτι; Επίσης ξέχασα την αποφώνηση πόσο θα μου κόψουν; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Επισης στο δια το χρησιμον εβαλα οτι χρησιμοποιουνται για να ξεχωρισει η λεξη επειδη δεν ανηκει στη σηνηθισμενη γλωσσα,αλλα στην αρχαια ελληνικη.Το λοιπον το εβαλα αποτελεσμα αντι για συμπερασμα,ειναι λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
ρε παιδια συνωνυμο στην συναναστροφη εβαλα αλληλεπιδραση..ειναι λαθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Έγραψα πολύ καλά παιδιά ,παρόλο που το θέμα ήταν μη αναμενόμενο!Θεωρώ πως βρίσκομαι γύρω στο 17-18.
Καλή συνέχεια τώρα και κοιτάμε το επόμενο μάθημα.
1/4 για τους νεοσυστημίτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Διαίρεση εβαλα και'γω.Τόσα επειδή είχε ρε γαμωτο γιατι δε μου εκοψε να βάλω αιτιολόγηση :P
Σύγκριση -αντιθεση εβαλα γιατι αναλυει το καθε μελος της διαίρεσης ξεχωριστά και μετά έβρισκε τα κοινα τους γνωρίσματα αλλα μάλλον λαθος ο συλλογισμός μου.

Βασικά αντίθεση υπήρχε ανάμεσα στα δύο πρώτα είδη φιλίας και το τρίτο δηλαδή ανάμεσα στην τρίτη παράγραφο και την τέταρτη. Η αλήθεια είναι πως την αιτιολόγηση την σκέφτηκα κι εγώ αλλά δεν ήξερα πως να το τεκμηριώσω.

Η περίληψη μου βγήκε 113 λέξεις και η έκθεση 610. Ελπίζω να μην μου κόψουν απ'αυτό.

ρε παιδια συνωνυμο στην συναναστροφη εβαλα αλληλεπιδραση..ειναι λαθος?
κι εγώ το ίδιο έβαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Πρέπει ο μαθητής αρχικά να υποστηρίξει και τις δύο πλεύρες με επιχειρηματολογία αλλά να δώσει βάρος στο αρνητικό του θέματος και ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι πάντα αρνητικό.

Αυτο που περιμνένω ειναι να αναρτηθούν οι οδηγίες απο τους εξεταστές. Ειμαι ο μονος που διάβασε το θεμα;
την άποψή σας σχετικά με τον ρόλο των μέσων κοινωνικής δικτύωσης/διαδικτύου στη δημιουργία σχέσεων φιλίας
.

Δημιουργία γράφει ξεκάθαρα, όχι διατήρηση σχέσεων φιλίας. Πως μπορεί κάποιος να επιχειρηματολογήσει υπέρ γι' αυτό; Κάνω add καποιον στο facebook και γινόμαστε φίλοι; Ιδιαίτερα όταν το πρώτο ζητούμενο μιλάει για χαρακτηριστικά γνήσιας φιλίας;


Σε κάθε περίπτωση αυτή ειναι η προσωπική μου άποψη, μην επηρρεαστεί κανείς μαθητής απ αυτό που γράφω. Μπορεί να κάνω και λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fay Key

Νεοφερμένος

Η Fay Key αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Νομιζω πως η πλειοψηφια σημερα εγραψε καλα και πολυ καλα.Εγω προσωπικα δυσκολευτηκα στα αντωνυμα και τα σκοτωσα,αλλα κατα τ'αλλα νομιζω οτι εγραψα ελαφρως καλυτερα απο περυσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
χαχαχαχα και γω την ξεχασα ρε συ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα θέματα είναι πιο δύσκολα από πέρσι σίγουρα. Ακόμα και οι ερωτήσεις Σωστού/Λάθους μπορεί να μπέρδεψαν τους υποψήφιους. Ένα απ'τα θετικά, νομίζω, είναι το γεγονός ότι στην Έκθεση ζήτησαν "την άποψη" των υποψηφίων. Άρα υπάρχει μια πιο μεγάλη ελευθερία λόγου (θα μπορούσαν να είχαν ρωτήσει μόνο τα πλεονεκτήματα ή τα μειονεκτήματα)
Με εξαίρεση αυτό όμως, η δομή του είναι ίδια με των προηγουμένων (ειδικά του περσινού), παρόλου που έγινε θέμα η αλλαγή των μελών της επιτροπής.
Παρατηρείστε ότι εξακολουθούν να μη βάζουν ως ερωτήματα ασκήσεις του σχολικού (συλλογισμοί, αξιολόγηση τους, κειμενικά είδη, δίκαιος-άδικος λόγος).
Πραγματικά φέτος πιστεύω το θέμα της φιλίας κανείς δεν μπορούσε να το προβλέψει, πόσο μάλλον τη συσχέτιση της με το διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Kαμια απαντηση στην ερωτηση μου?το λοιπον μπορουμε να το βαλουμε οτι δηλωνει αποτελεσμα?και τα εισαγωγικα στο δια το χρησιμον εβαλα οτι χρησιμοποιουνται για ξεχωρισει η λεξη επειδη δεν ανηκει στη συνηθισμενη γλωσσα αλλα στην αρχαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαμια απαντηση στην ερωτηση μου?το λοιπον μπορουμε να το βαλουμε οτι δηλωνει αποτελεσμα?και τα εισαγωγικα στο δια το χρησιμον εβαλα οτι χρησιμοποιουνται για ξεχωρισει η λεξη επειδη δεν ανηκει στη συνηθισμενη γλωσσα αλλα στην αρχαια.

Δες παραπάνω την ανάρτηση 32.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 929391

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ κατάλαβα ότι στην ανάπτυξη παραγράφου ο καθένας έβαλε ότι ήθελε. Άλλοι παραδείγματα, άλλοι αιτιολόγηση, άλλοι σύγκριση αντίθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Αν δεν εχεις βαλει αποφώνηση πόσο κόβουν; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Θεωρω οτι το β ερωτημα στην εκθεση ηταν λιγο γενικο και ελπιζω οτι θα γινουν δεκτες παραπανω απο μια διαφορετικες προσεγγισεις. Προσωπικα πιστευω οτι καηκα σ'αυτο το ερωτημα γιατι με αγχωσε ο χρονος και εγραψα μπερδεμενες αποψεις. Το θεμα ειναι οτι δεν εχουν ολοι τις ιδιες αποψεις... το κακο του μαθηματος ειναι η υποκειμενικοτητα. Οσον αφορα τις αλλες ασκησεις, θεωρητικα και ενας μαθητης που δεν ειχε διαβασει θα μπορουσε να ανταπεξελθει. Ωραιο που συνεχιστηκε και φετος το σωστο λαθος, για να γλιτωνουμε λιγο χρονο μιας και εγραφα μεχρι το τελευταιο λεπτο! Καλη συνεχεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Δεν είναι σωστό αυτό!! Όταν διορθώνεις γραπτά π θα κρίνουν το μέλλον του άλλου Δεν μπορείς να είσαι επιπόλαιος και συντηρητικός αλλά να ακολουθήσεις τις οδηγίες από το Υπουργείο και την γενική νόρμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ποιο στο διαολο ειναι το αντωνυμο της αξιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Πω πω, τελικα ηταν τοσο προφανες!! Δεν μπορουσα να σκεφτω τιποτα και πριν παραδωσω τα θεματα εβαλα 'αποβλητο'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγω έβαλα ανηθικότητα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top