Αλλαγή σχολείου - Προσαρμογή

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Στο καινούριο σχολείο δεν μπορώ να συνεννοηθω με κανέναν. Είναι βουτυροπαιδα που δεν ξέρουν τι τους γινεται:( Ο κόσμος τους φτάνει μέχρι τη Γλυφάδα δεν πάει πάρα πέρα. Δεν τους αρέσει που είμαι διαφορετική και δεν πληρώνω 200€ για τα μπλουζάκια μου, που μένω στο κέντρο που δεν με νοιάζει τι λένε. Το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι οι μάρκες και Η Γλυφάδα δεν ξέρουν τίποτα παρά πέρα. Είμαστε και λίγες και δεν υπάρχουν επιλογες:mad: Είναι διπροσωπες και κακομαθημένες:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Χέστους μωρέ. Τί διάολο, δεν θα βρεθεί και κάποιος αξιόλογος? Εσύ συνέχισε να ασχολείσαι με τα ενδιαφέροντά σου και θα αποκτήσεις και παρέες σιγά σιγά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Στο καινούριο σχολείο δεν μπορώ να συνεννοηθω με κανέναν. Είναι βουτυροπαιδα που δεν ξέρουν τι τους γινεται:( Ο κόσμος τους φτάνει μέχρι τη Γλυφάδα δεν πάει πάρα πέρα. Δεν τους αρέσει που είμαι διαφορετική και δεν πληρώνω 200€ για τα μπλουζάκια μου, που μένω στο κέντρο που δεν με νοιάζει τι λένε. Το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι οι μάρκες και Η Γλυφάδα δεν ξέρουν τίποτα παρά πέρα. Είμαστε και λίγες και δεν υπάρχουν επιλογες:mad: Είναι διπροσωπες και κακομαθημένες:worry:

Μα και συ πολύ δηλητήριο στάζει η γλώσσα σου...
Anyway το μόνο σίγουρο είναι ότι στο σχολείο σου θα υπάρχουν πιο προσγειωμένα άτομα.Οπότε με το χρόνο θα τύχει να γνωριστείς με αυτά και να δέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μην το λες! :P Ας μην μου εδιναν το δικαιωμα να σχηματισω αυτη τη γνωμη γι αυτες!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Τι τίτλος... Υπάρχουν και σοβαρότερα προβλήματα. :whistle:

On: Συμφωνώ με την Dalian.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Kοιτα, το προφανες ειναι οτι βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα και εισαι πολυ προκατειλημένη... Και περσυ σε εμας ειχε ερθει ενα παιδι απο το κεντρο, και εμας πλουσιοπαιδα μας ανεβαζε, βουτυροπαιδα και κορακια μας κατεβαζε... Το θέμα είναι πως δεν υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει εστω και ενα νορμαλ παιδι στο σχολειο σου, δεν ειναι ολοι ετσι, αν ψαξεις σιγουρα θα βρεις καποιον να ταιριαξετε.. Μεχρι τοτε ομως απλα προσπαθησε να μην τους πηγαινεις κοντρα και να ακολουθεις ''το ρευμα'', γιατι ειναι σημαντικο να τα εχεις καλα με τους συμμαθητες σου, περισσοτερο απο οσο φανταζεσαι.. Μην δινεις λοιπον δικαιωματα, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως δεν λες τετοια πραγματα μπροστα τους και προσπαθεις να τα εχεις καλα με ολους.. Απλα πραγματακια για αρχη! ;)
Και μην το βαζεις κατω απο τωρα, σε αυτο το σχολειο μπορει να κρυβεται και ενα ατομο που θα σου αλλαξει την ζωη.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Τι τίτλος... Υπάρχουν και σοβαρότερα προβλήματα. :whistle:

On: Συμφωνώ με την Dalian.

δηλαδή με τι προβλήματα θέλεις να ασχοληθεί ένα παιδί αν όχι με το αν δεν το δέχονται οι γύρω του?με το φαινόμενο του θερμοκηπίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
δηλαδή με τι προβλήματα θέλεις να ασχοληθεί ένα παιδί αν όχι με το αν δεν το δέχονται οι γύρω του?με το φαινόμενο του θερμοκηπίου?

Είπε κάτι τέτοιο?
Απλά υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πράγματα ακόμα και για ένα παιδί για να ασχοληθεί.

Δεν θα αρχίσω τα γνωστά κλισέ αλτρουιστικά "άλλα παιδάκια πεινάνε" "άλλα παιδάκια δεν πάνε σχολείο" κλπ
Απλά ας μπει λίγο ένα φιλτράρισμα για το τι θεωρούμε "πρόβλημα".

Btw μαριμαρ εγώ μαζί σου που σε απασχολεί κάτι τέτοιο, απλά δεν θα το ονόμαζα "πρόβλημα". Προβληματισμό, μπορεί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ε ενταξει, για καθε ανθρωπο το προβλημα ειναι σχετικο.. Για καποιον προβλημα μπορει να θεωρειται που δεν εχει να φαει, και για άλλον το οτι δεν εχει τι να φορεσει στο παρτυ το Σαββατο.. Ειναι αναλογα με το πως βλεπει ο καθενας τα πραγματα και ποσο σοβαρα αντιμετωπιζει την καθε κατασταση..
Για τα παιδια, που συνηθως τα προβληματα τους κυμαινονται στο τι θα βαλουν την επομενη μερα η το πως θα 'τα ζητησουν'' απο το αγορι/κοριτσι που τους αρεσει, το προβλημα που περιγραφει η Μαριμαρ κατατάσσεται στα σοβαροτερα της ηλικιας (κατα την γνωμη μου)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Είπε κάτι τέτοιο?
Απλά υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πράγματα ακόμα και για ένα παιδί για να ασχοληθεί.

Δεν θα αρχίσω τα γνωστά κλισέ αλτρουιστικά "άλλα παιδάκια πεινάνε" "άλλα παιδάκια δεν πάνε σχολείο" κλπ
Απλά ας μπει λίγο ένα φιλτράρισμα για το τι θεωρούμε "πρόβλημα".

Btw μαριμαρ εγώ μαζί σου που σε απασχολεί κάτι τέτοιο, απλά δεν θα το ονόμαζα "πρόβλημα". Προβληματισμό, μπορεί. :)

ελληνικά ξέρω να διαβάζω:)
προβληματισμός το να μην έχεις έναν άνθρωπο να μιλήσεις?ξεχνάτε νομίζω μερικοί ότι στο σχολείο περνούσαμε τη μισή μας ζωή σχεδόν, οπότε προφανώς και ΕΙΝΑΙ πρόβλημα...και όχι μόνο ενός παιδιού που ακόμα βρίσκεται στο περιβάλλον του σχολείου και δεν έχει βγει έξω "στην πραγματικότητα" αν θέλεις, αλλά και οποιουδήποτε...
αλλά ας βάλουμε φιλτράρισμα...με ποιου είδους πρόβλημα θα ήσουν ευχαριστημένη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Στο καινούριο σχολείο δεν μπορώ να συνεννοηθω με κανέναν. Είναι βουτυροπαιδα που δεν ξέρουν τι τους γινεται:( Ο κόσμος τους φτάνει μέχρι τη Γλυφάδα δεν πάει πάρα πέρα. Δεν τους αρέσει που είμαι διαφορετική και δεν πληρώνω 200€ για τα μπλουζάκια μου, που μένω στο κέντρο που δεν με νοιάζει τι λένε. Το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι οι μάρκες και Η Γλυφάδα δεν ξέρουν τίποτα παρά πέρα. Είμαστε και λίγες και δεν υπάρχουν επιλογες:mad: Είναι διπροσωπες και κακομαθημένες:worry:

Σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο σχολείο πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
αλλά ας βάλουμε φιλτράρισμα...με ποιου είδους πρόβλημα θα ήσουν ευχαριστημένη?

Εγώ? Αυτήν ρώτα. Εγώ επισημάνσεις κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marimar!33

Νεοφερμένος

Η Mrs. Mars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πρωτα απο ολα ευχαριστω για τις απαντησεις σας. Προβλημα το θεωρω για μενα. Σαφως και υπαρχουν πολυ σοβαροτερα προβληματα γυρω μου και σε ολο τον κοσμο. Απλα εδω ηθελα να εκφρασω το προβλημα που απασχολει εμενα. Αυτος δεν ειναι ο σκοπος; Δεν πιστευω πως ειμαι προκατειλημμένη γιατι σχεδον καθε μερα γινεται κατι που επιβεβαιωνει τις σκεψεις μου. Οντως εχουν βρεθει δυο κοριτσια τα οποια ειναι πολυ καλα και περναμε ωραια. Δυστυχως ειναι στο αλλο τμημα, αλλα αυτο δεν το θεωρω εμποδιο. Απλα, το να μην μπορεις να επικοινωνησεις με τους συμμαθητες σου δεν ειναι ευκολο. Την πρωτη εβδομαδα με το που πηγαινα στο σχολειο περνουσα απο ενα λεπτομερες σκαναρισμα, στο τι φοραω κλπ. Ειναι δυσκολο ειδικα τωρα στην αρχη. Ειμαστε διαφορετικοι κοσμοι. (Ναι, σε ιδιωτικο παω) Περιμενω τις γνωμες σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
ο
Στο καινούριο σχολείο δεν μπορώ να συνεννοηθω με κανέναν. Είναι βουτυροπαιδα που δεν ξέρουν τι τους γινεται:( Ο κόσμος τους φτάνει μέχρι τη Γλυφάδα δεν πάει πάρα πέρα. Δεν τους αρέσει που είμαι διαφορετική και δεν πληρώνω 200€ για τα μπλουζάκια μου, που μένω στο κέντρο που δεν με νοιάζει τι λένε. Το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι οι μάρκες και Η Γλυφάδα δεν ξέρουν τίποτα παρά πέρα. Είμαστε και λίγες και δεν υπάρχουν επιλογες:mad: Είναι διπροσωπες και κακομαθημένες:worry:
Επείδη μιλούσα με μερικά άτομα από την Γλυφάδα κάποτε πίστεψε με οι περισσότεροι έτσι είναι. Όλοι τους νομίζουν ότι είναι οι καλύτεροι ενώ είναι βλαμμένα. Πίστεψε με δεν αξίζει να ασχολείσαι μεσα στην κοινωνία με χαμηλά άτομα πνευματικου επιπεδου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Στο καινούριο σχολείο δεν μπορώ να συνεννοηθω με κανέναν. Είναι βουτυροπαιδα που δεν ξέρουν τι τους γινεται:( Ο κόσμος τους φτάνει μέχρι τη Γλυφάδα δεν πάει πάρα πέρα. Δεν τους αρέσει που είμαι διαφορετική και δεν πληρώνω 200€ για τα μπλουζάκια μου, που μένω στο κέντρο που δεν με νοιάζει τι λένε. Το μόνο που τις ενδιαφέρει είναι οι μάρκες και Η Γλυφάδα δεν ξέρουν τίποτα παρά πέρα. Είμαστε και λίγες και δεν υπάρχουν επιλογες:mad: Είναι διπροσωπες και κακομαθημένες:worry:

Μαριμαρ μου! Αλλαξα σχολειο οταν πηγα στην α γυμνασιου, οχι μονο αλλαξα σχολειο αλλα και πολη. Οπως καταλαβαινεις ημουν η νεοφερμενη κορη μιας καθηγητριας του σχολειου. Πολλα σχολια για καταγωγη κλπ. Οπως σου ειπαν και οι προηγουμενοι μην αλλαξεις τα ενδιαφεροντα σου και κυριως τον εαυτο σου για κανεναν απο αυτους. Σιγουρα μεσα στα τοσα παιδια θα υπαρχει καποιος που μπορει ναι μεν να ζει στην Γλυφαδα αλλα να εχετε τα ιδια ενδιαφεροντα, κοινα ονειρα κλπ. Μην εισαι τοσο απολυτη απο τωρα. Η προσαρμογη θελει τον χρονο της αλλα και την καλη σου διαθεση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UncleSalvatore

Νεοφερμένος

Ο UncleSalvatore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γεια σας!
Είμαι Β'λυκείου θεωρητική κατεύθυνση και από το καλοκαίρι ήθελα να αλλάξω σχολείο λόγω των παιδιών που έχει το σχολείο μου,αλλά και των φίλων που έχω στο άλλο.
Είναι τα τελευταία χρόνια σχολείου και θέλω να τα περάσω ωραία και να έχω ωραίες αναμνήσεις.Στο σχολείο που είμαι μόνο αυτό δεν γίνεται.Πρώτα από όλα,μου την σπάνε όλοι στο σχολείο που είμαι,είναι όλοι κακομαθημένοι και διπρόσωποι.Όχι,δεν είναι στο μυαλό μου αυτό,είναι αλήθεια.Μιλάω πιο πολύ για την Β' αλλά υπάρχουν περιπτώσεις και για τις άλλες τάξεις.Δεύτερον,είμαι θεωρητική κατεύθυνση και όπως ξέρετε πρέπει κάποια πράγματα να τα κάνω αποστήθιση,δηλαδή θέλει πολύ διάβασμα και έχω κάθε βλαμμένο καθηγητή της γενικής παιδείας (ειδικά χημεία,βιολογία,γεωμετρία) να πιέζουν λες και εγώ θα δώσω αυτά πανελλήνιες.Και έχουν και απαιτήσεις να γράφουμε 20.Στην κατεύθυνση,έχω την πιο γελοία καθηγήτρια που νομίζει,ότι τα έχουμε διδαχτεί όλα από το γυμνάσιο και ότι κάναμε φροντιστήριο από την α'γυμνασίου!Μπορεί για παράδειγμα να είμαστε στους ομοιόπτωτους και στο επόμενο μάθημα να γράψουμε τεστ στους υποθετικούς λόγους.Δεν με απασχολεί πολύ,επειδή πάω φροντιστήριο και η συγκεκριμένη βάζει 19&20,αλλά θα μπορούσα να μάθω και κάτι από το σχολείο.Τελικά,έπρεπε να αλλάξω σχολείο το καλοκαίρι.
Έκατσα στο σχολείο που είμαι λόγω μιας κοπέλας(έχω γράψει ένα ποστ στο e-steki).Αλλά μόλις τελειώσει το τετράμηνο θέλω να αλλάξω.Αλλά φοβάμαι,μήπως εκεί είναι ίδια τα πράγματα.Επίσης το σχολείο που είμαι έχει μια καλή παράδοση,να περνάνε σχεδόν όλοι οι μαθητές στην τριτοβάθμια.Στο άλλο σχολείο θα έχω περισσότερους φίλους επειδή τους γνωρίζω και από το γυμνάσιο,ενώ σε αυτό που είμαι νιώθω μόνος.Δεν ξέρω για τους καθηγητές που έχει το άλλο σχολείο,θα μάθω και αν ακούσω καλά λόγια έφυγα.
Ένα άλλο προσωπικό πρόβλημα που με απασχολεί είναι ότι σχεδόν όλοι οι φίλοι έχουν κάνει σχέσεις,φάσεις κλπ αλλά εγώ τίποτα.Είμαι πολύ ντροπαλός,νιώθω πολύ άβολα όταν μιλάω με κάποια και δεν την ξέρω ή την ξέρω λίγο καιρό.Τι μπορώ να κάνω για αυτό;ξέρω δεν υπάρχουν οδηγίες χρήσεις,αλλά πως μπορώ να το αντιμετωπίσω;Επίσης δεν έχω αυτοπεποίθηση και έχω χαμηλή αυτοεκτίμηση και σε αυτό οφείλονται οι δήθεν φίλοι που με λένε "άσχημο" και τέτοια.Έχω ρωτήσει κορίτσια να μου πουν την γνώμη τους και μου έχουν πει πως είμαι μια χαρά όμορφος(μια από αυτές είναι αυτή που θέλω :whistle: αλλά έχει σχέση :( )
Θέλω τις γνώμες σας και για τα δυο θέματα!Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
αυτος δεν ειναι λογος για να αλλαξεις σχολειο!το φαινομενο να ειναι απαιτητικοι οικ αθηγητες γενκων μαθηματων συμβαινει παντου.εσυ δινεις σε ολα τον καλυτερο εαυτο σ με εμφαση τ μαθηματα κατευθυνσης!ετσι κ αλλιως για να μπεις σε μια σχολη μετραει πιο πολυ αυτο που θα γραψεις στις πανελληνιες.οσο για τις παρεες νομιζω εισαι αρνητικος απο την αρχη γιαυτο δεν εχεις κανει παρεες.προσπαθησε να αναμειχθεις με τα υπολοιπα παιδια κ ολα θα πανε καλα.για την χαμηλ αυτοεκτιμηση εχω να προτεινω ψυχολογο ή ομοιπαθητικη.το τελευταιο με βοηθησε παρα πολυ και σ το συνιστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Συγνωμη αλλα μηπως θα μπορουσες να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την ομοιοπαθητικη? Θα ηθελα πολυ να μαθω..Τωρα για σενα φιλε μου τι να σου πω ..αν το θες τοσο πολυ και νομιζεις θα σε βοηθησει αλλαξε σχολειο..Αν εχεις εκει φιλους θα ειναι πιο ευκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
...ήθελα να αλλάξω σχολείο λόγω των παιδιών που έχει το σχολείο μου,αλλά και των φίλων που έχω στο άλλο. ....μου την σπάνε όλοι στο σχολείο που είμαι,είναι όλοι κακομαθημένοι και διπρόσωποι..... φοβάμαι,μήπως εκεί είναι ίδια τα πράγματα.
Παλικάρι μου, όταν κάπου αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα, μένουμε εκεί και το λύνουμε και δεν λιποτακτούμε. Κι εγώ άλλαξα σχολείο κάποτε και μάλιστα από ιδιωτικό σε δημόσιο, είχα στην αρχή πολλά (ευνόητα) προβλήματα, όμως έμεινα, πολέμησα και τελικά νίκησα. Επίσης, έχεις δίκιο στο ότι και στο άλλο σχολείο τα πράγματα θα είναι παρόμοια. Όλα εξαρτώνται από σένα.
....είμαι θεωρητική κατεύθυνση και όπως ξέρετε .... θέλει πολύ διάβασμα
Το σε ποια κατεύθυνση είσαι δεν έχει καμία απολύτως σημασία. ΟΛΕΣ οι κατευθύνσεις το ίδιο διάβασμα θέλουν.
...μόλις τελειώσει το τετράμηνο θέλω να αλλάξω...
Δεν επιτρέπεται η αλλαγή σχολείου στη μέση της χρονιάς, εκτός αν μετακομίσεις σε άλλη πόλη ή περιοχή. Επίσης και στην αρχή της χρονιάς δεν είναι εύκολο να πας από ένα σχολείο σε άλλο της ίδιας περιοχής. Θα πρέπει να συμφωνήσουν και οι δύο διευθυντές.
...Ένα άλλο προσωπικό πρόβλημα που με απασχολεί είναι ότι σχεδόν όλοι οι φίλοι έχουν κάνει σχέσεις,φάσεις κλπ αλλά εγώ τίποτα...
Αυτό μη σε στενοχωρεί. Θα έρθει κι εσένα η ώρα σου. Υπάρχουν και 20ρηδες ή 25ρηδες που δεν έχουν ακόμα σχέση. Άσε ελεύθερο τον εαυτό σου, μην αγχώνεσαι και όλα θα γίνουν.
Συγνωμη αλλα μηπως θα μπορουσες να μας δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την ομοιοπαθητικη?
Το θέμα της "ομοιοπαθητικής" έχει συζητηθεί αναλυτικά ΕΔΩ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=156010
Με 4 λέξεις οι "ομοιοπαθητικοί" είναι: ΨΕΥΤΕΣ, ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ, ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΗΤΕΣ και ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.
...εχω να προτεινω ... ομοιπαθητικη.το τελευταιο με βοηθησε παρα πολυ και σ το συνιστω...
Έλεος!!! Τελικά είναι εκπληκτικό το πόσο εύκολα οι "ομοιοπαθητικοί" ψευτογιατροί καταφέρνουν και βρίσκουν θύματα, να τους κάνουν πλύση εγκεφάλου με αηδίες και να τα εκμεταλλεύονται. Δηλαδή, με την "ομοιοπαθητική" το παλικάρι θα βρει και γκόμενα; Ας είμαστε σοβαροί...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top