Πώς θα βρω καλούς καθηγητές για ιδιαίτερα;

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Απο την Α Λυκειου πηγαινω σε ενα φροντιστηριο ομως φέτος νιώθω ότι δε με βοηθάει πολύ.Είμαι θετική κατεύθυνση σε τμήμα αρίστων και έχω υψηλούς στόχους,όμως νιώθω συνέχεια ανασφάλεια και ο ανταγωνισμός φαίνεται να μην δουλέυει στο δικό μου χαρακτήρα.Είμαι πολύ ήσυχη και-το ξέρω ότι είναι λάθος-πολλές φορές ντρέπομαι να πω κάποια απορία μου γιατί νιώθω ότι τους καθυστερώ.Αποφάσισα λοιπόν από το καλοκαίρι να ξεκινήσω ιδιαίτερα για τη Γ Λυκείου ώστε να προχωράω με τους δικούς μου ρυθμούς.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω κάποιον γνωστό να μου συστήσει καθηγητές και το να συμβιβαστώ με τον πρώτο τυχόντα είναι ρίσκο.Τι μου προτείνετε?:)

Σημείωμα συντονιστή: Το παρών θέμα δεν αποτελεί βήμα για διαφήμιση καθηγητών για ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Απο την Α Λυκειου πηγαινω σε ενα φροντιστηριο ομως φέτος νιώθω ότι δε με βοηθάει πολύ.Είμαι θετική κατεύθυνση σε τμήμα αρίστων και έχω υψηλούς στόχους,όμως νιώθω συνέχεια ανασφάλεια και ο ανταγωνισμός φαίνεται να μην δουλέυει στο δικό μου χαρακτήρα.Είμαι πολύ ήσυχη και-το ξέρω ότι είναι λάθος-πολλές φορές ντρέπομαι να πω κάποια απορία μου γιατί νιώθω ότι τους καθυστερώ.Αποφάσισα λοιπόν από το καλοκαίρι να ξεκινήσω ιδιαίτερα για τη Γ Λυκείου ώστε να προχωράω με τους δικούς μου ρυθμούς.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω κάποιον γνωστό να μου συστήσει καθηγητές και το να συμβιβαστώ με τον πρώτο τυχόντα είναι ρίσκο.Τι μου προτείνετε?:)

σου προτείνω να ψάξεις από φίλους σου-οικογενειακούς φίλους.
εγώ καθηγήτρια για μαθηματικά βρήκα την κόρη ενός φίλου του μπαμπά μου.φαντάσου.
μάζεψε 10 τηλέφωνα,καλεσέ τους με το που τελειώσετε(για να κερδίσεις χρόνο) και όποιος σου αρέσσει συνέχισε μαζί του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Να το ψαξεις και ταυτοχρονα θα τους καλεις να κανετε αρχικα μια συζητηση και μετα ενα πρωτο μαθημα. Οι καλοι οπως σε καθε επαγγελμα ειναι ελαχιστοι. Ποσο μαλλον στη δουλεια του καθηγητη στην οποια υπεισερχονται πολλοι παραγοντες και οχι απλα η κατοχη ενος πτυχιου. Ετσι θα τους κοψεις σαν ατομα και μετα στην πορεια σαν καθηγητες. Αμα δε σ αρεσει αλλαζεις. Ο στοχος του φροντιστηριου ειναι να υπαρχει εξελιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Δεν εχω βρει γνωστούς που κάνουν ιδιαίτερα αλλά μάλλον θα ψάξω περισσότερο,ευχαριστώ!

Να το ψαξεις και ταυτοχρονα θα τους καλεις να κανετε αρχικα μια συζητηση και μετα ενα πρωτο μαθημα. Οι καλοι οπως σε καθε επαγγελμα ειναι ελαχιστοι. Ποσο μαλλον στη δουλεια του καθηγητη στην οποια υπεισερχονται πολλοι παραγοντες και οχι απλα η κατοχη ενος πτυχιου. Ετσι θα τους κοψεις σαν ατομα και μετα στην πορεια σαν καθηγητες. Αμα δε σ αρεσει αλλαζεις. Ο στοχος του φροντιστηριου ειναι να υπαρχει εξελιξη.

Αυτούς από πού θα τους βρω για να τους καλέσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μια ιδέα είναι να ρωτήσεις τους καλούς μαθητές στο σχολείο σου που πάνε. Αλλη ιδέα είναι να μάθεις απο παλιότερους αποφοιτους που πήγαιναν. Γενικοτερα έχει πήξει ο τόπος απο καθηγητές, οπότε μην τρελένεσαι, και στην τυχη αμα δεις χαρτακια σε βιβλιοπωλεια κλπ με ατομα που κανουν μαθηματα μπορει να ναι καποιοι που αξιουν. Οι καλοί βέβαια είναι ελάχιστοι γι αυτο και θα τους δοκιμάσεις μέχρι να κατασταλάξεις, ειδικά εφόσον έχεις συγκεκριμένο στόχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μια ιδέα είναι να ρωτήσεις τους καλούς μαθητές στο σχολείο σου που πάνε. Αλλη ιδέα είναι να μάθεις απο παλιότερους αποφοιτους που πήγαιναν. Γενικοτερα έχει πήξει ο τόπος απο καθηγητές, οπότε μην τρελένεσαι, και στην τυχη αμα δεις χαρτακια σε βιβλιοπωλεια κλπ με ατομα που κανουν μαθηματα μπορει να ναι καποιοι που αξιουν. Οι καλοί βέβαια είναι ελάχιστοι γι αυτο και θα τους δοκιμάσεις μέχρι να κατασταλάξεις, ειδικά εφόσον έχεις συγκεκριμένο στόχο.

'Εχεις δίκιο,ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι εχεις πολυ μεγαλη πιθανοτητα να μην πετυχεις καθηγητη που να κολλατε ή που να ειναι αρκετα καλος για να επιτυχεις τους στοχους σου. Μην θαμπωθεις απο τις επιτυχιες που θα σου πουλησουν και να κανεις πολλα παζαρια για την τιμη. Υπαρχουν καθηγητες που θελουν 40€ την ωρα, απιστευτα ποσα.

Υπαρχει παντα η δυνατοτητα να κοιταξεις και μεσα απο αγγελιες. Ισως θα πρεπει να ξεκινησεις απο τωρα, να κανεις ενα-δυο δοκιμαστικα μαθηματα και να δεις πως θα ταιριαξεις κι αν ειναι καλος. Και μην ξεχνας πως αν δν σ αρεσει ενας καθηγητης, δρομο. Εσυ δινεις λεφτα, εσυ αποφασιζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ σου λέω να μην κάνεις ιδιαίτερα γιατί δε δίνουν αποδείξεις οι ιδιαιτεράδες
Να πας σε μια αλλη αλυσιδα φροντιστηριων :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μια ιδέα είναι να ρωτήσεις τους καλούς μαθητές στο σχολείο σου που πάνε. Αλλη ιδέα είναι να μάθεις απο παλιότερους αποφοιτους που πήγαιναν. Γενικοτερα έχει πήξει ο τόπος απο καθηγητές, οπότε μην τρελένεσαι, και στην τυχη αμα δεις χαρτακια σε βιβλιοπωλεια κλπ με ατομα που κανουν μαθηματα μπορει να ναι καποιοι που αξιουν. Οι καλοί βέβαια είναι ελάχιστοι γι αυτο και θα τους δοκιμάσεις μέχρι να κατασταλάξεις, ειδικά εφόσον έχεις συγκεκριμένο στόχο.

Η αληθεια ειναι οτι εχεις πολυ μεγαλη πιθανοτητα να μην πετυχεις καθηγητη που να κολλατε ή που να ειναι αρκετα καλος για να επιτυχεις τους στοχους σου. Μην θαμπωθεις απο τις επιτυχιες που θα σου πουλησουν και να κανεις πολλα παζαρια για την τιμη. Υπαρχουν καθηγητες που θελουν 40€ την ωρα, απιστευτα ποσα.

Υπαρχει παντα η δυνατοτητα να κοιταξεις και μεσα απο αγγελιες. Ισως θα πρεπει να ξεκινησεις απο τωρα, να κανεις ενα-δυο δοκιμαστικα μαθηματα και να δεις πως θα ταιριαξεις κι αν ειναι καλος. Και μην ξεχνας πως αν δν σ αρεσει ενας καθηγητης, δρομο. Εσυ δινεις λεφτα, εσυ αποφασιζεις.


Δηλαδή πιστεύεις ότι η τιμή δε συμβαδίζει με την ποιότητα του μαθήματος,έτσι?

Εγώ σου λέω να μην κάνεις ιδιαίτερα γιατί δε δίνουν αποδείξεις οι ιδιαιτεράδες
Να πας σε μια αλλη αλυσιδα φροντιστηριων :(

Όπως είπα και πριν,πιστεύω ότι δε θα τα καταφέρω πολλά αν συνεχίσω σε φροντιστήρια.Αν είχα διαφορετική ψυχολογία σίγουρα θα πήγαινα σε φροντιστήριο γιατί είναι και πιο οικονομικό,όμως επειδή με ξέρω πλέον δε θα το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.




Δηλαδή πιστεύεις ότι η τιμή δε συμβαδίζει με την ποιότητα του μαθήματος,έτσι?

Τα ιδιαιτερα εχουν μειωθει σε μεγαλο βαθμο λογω κρισης. Οι καθηγητες ζηταγαν παλιοτερα κυριολεκτικα οσο τους βαστουσε η συνειδηση τους. Τωρα κι αυτον που ζηταει 35 (μια τυπικη τιμη) με λιγο σπρωξιμο θα τον ριξεις στα 30 ή στα 25. Απο το να σε χασει σαν μαθητρια, προτιμαει να ριξει την τιμη. Αλλωστε τα ιδιαιτερα ειναι οσο πιο μαυρα γινεται που σημαινει οτι ειναι καθαρο κερδος για τον καθηγητη. Αντε να θελει κι ενα ταληρο βενζινη σε ακραια περιπτωση. Ξερω πολλους καθηγητες που απο 70 το διωρο, τωρα παιρνουν 50 και λενε και χιλια ευχαριστω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Μπορεις να κανεις και συστηκα καθοδηγησης αν δεν μπορεις να δωσεις πολλα λεφτα. Οι τιμες επισης εξαρτονται και απ την περιοχη που μενεις. Απο χαλανδρι και πανω δεν υπαρχει κριση. Γενικα θα λεγα οτι με 15 ευρω για ιδιαιτερο γ λυκειου εχω δει πολλους σουπερ καθηγητες μεσης ηλικιας. Οι πιο μεγαλοι ηλικιακα στα 20. Επαναλαμβανω για μεσες περιοχες. Επισης υπαρχουν και απιστευτα νεα παιδια που εχουν μεγαλο ταλεντο αλλα δε τους δινεται η ευκαιρια. Δες ομως και το θεμα της καθοδηγησης, δηλ αν σ αρεσει πολυ ενας καλος καθηγητης που ζηταει πολλα μπορεις να πηγαινεις λιγες φορες να σε καθοδηγει εφοσον εισαι μελετηρη και απλα θες να σε βαζει σε μια πορεια. Πιστευω ομως οτι πρεπει να δεις κ το θεμα οτι ντρεπεσαι να πεις μια απορια μηπως ειναι πατατα και οτι δεν εχεις μεγαλη πιστη στον εαυτο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Μπορεις να κανεις και συστηκα καθοδηγησης αν δεν μπορεις να δωσεις πολλα λεφτα. Οι τιμες επισης εξαρτονται και απ την περιοχη που μενεις. Απο χαλανδρι και πανω δεν υπαρχει κριση. Γενικα θα λεγα οτι με 15 ευρω για ιδιαιτερο γ λυκειου εχω δει πολλους σουπερ καθηγητες μεσης ηλικιας. Οι πιο μεγαλοι ηλικιακα στα 20. Επαναλαμβανω για μεσες περιοχες. Επισης υπαρχουν και απιστευτα νεα παιδια που εχουν μεγαλο ταλεντο αλλα δε τους δινεται η ευκαιρια. Δες ομως και το θεμα της καθοδηγησης, δηλ αν σ αρεσει πολυ ενας καλος καθηγητης που ζηταει πολλα μπορεις να πηγαινεις λιγες φορες να σε καθοδηγει εφοσον εισαι μελετηρη και απλα θες να σε βαζει σε μια πορεια. Πιστευω ομως οτι πρεπει να δεις κ το θεμα οτι ντρεπεσαι να πεις μια απορια μηπως ειναι πατατα και οτι δεν εχεις μεγαλη πιστη στον εαυτο σου.

Όμως τα νέα παιδιά θα έχουν αρκετή εμπειρία και υλικό?
Ισχύει ότι δεν έχω πίστη στον εαυτό μου,πραγματικά δεν ξέρω τι δεν πάει καλά και δεν ξέρω αν διορθώνεται γιατί έχω προσπαθήσει άπειρες φορές και δεν έγινε τίποτα.Με τα ιδιαίτερα (από όσα έχω κανει τουλάχιστον σε χημεία φέτος και μαθ/κα άλλες χρονιές) νιώθω πιο σίγουρη για τον εαυτό μου γιατί δουλεύω με τον δικό μου τρόπο και δε με συγκρίνω με τα άλλα παιδιά.Πραγματικά λυπάμαι που το λέω αλλά πάρα πολλές φορές γυρνάω σπιτι και κλαίω και χαλιέμαι επειδή νιώθω άχρηστη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Κούκλα μου δεν υπάρχει λόγος να καταστρέφεις έτσι την ψυχολογία σου... Πραγματικά! Ήδη από τα όσα έχω διαβάσει από σένα έχω καταλάβει ότι είσαι μια άριστη μαθήτρια που έχει βάλει υψηλούς στόχους στη ζωή της και προσπαθεί να βρει τους καλύτερους δυνατούς καθηγητές για να το καταφέρει. Επειδή και εγώ την πέρασα αυτή τη φάση, ναι, πριν από κανένα μήνα, με κατάλαβε μια καθηγήτρια στο σχολείο και μου έπιασε την κουβέντα, και πήρα και πάλι τα πάνω μου. Είμαι σίγουρη πως στη ζωή σου θα πας πολύ μπροστά. Απλά συμφιλιώσου με τον εαυτό σου, κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς, δώστου ώρα να ξεκουραστεί και να αφομοιώσει... Περιμένω νέα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Κούκλα μου δεν υπάρχει λόγος να καταστρέφεις έτσι την ψυχολογία σου... Πραγματικά! Ήδη από τα όσα έχω διαβάσει από σένα έχω καταλάβει ότι είσαι μια άριστη μαθήτρια που έχει βάλει υψηλούς στόχους στη ζωή της και προσπαθεί να βρει τους καλύτερους δυνατούς καθηγητές για να το καταφέρει. Επειδή και εγώ την πέρασα αυτή τη φάση, ναι, πριν από κανένα μήνα, με κατάλαβε μια καθηγήτρια στο σχολείο και μου έπιασε την κουβέντα, και πήρα και πάλι τα πάνω μου. Είμαι σίγουρη πως στη ζωή σου θα πας πολύ μπροστά. Απλά συμφιλιώσου με τον εαυτό σου, κάνε ό,τι καλύτερο μπορείς, δώστου ώρα να ξεκουραστεί και να αφομοιώσει... Περιμένω νέα σου!

Η καθηγήτρια σου πρέπει να είναι πολύ αξιόλογη!Εμένα αντίθετα ένας καθηγητής στο σχολείο είπε στη μητέρα μου ότι φέτος έχω πάθει μετάλλαξη και έχω πάρει τα πάνω μου αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι.Και δυστυχώς εγώ δεν περνάω φάση,από τότε που μπήκα στην εφηβεία έτσι είμαι :P
Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές και τη θετική ενέργεια,ελπίζω να αντιμετωπίσω κι εγώ κάποια στιγμή το όλο θέμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λοιπόν

Νεοφερμένος

Η λοιπόν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Όντως η καθηγήτρια είναι εξαιρετική! Εγώ πάντως είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις!
Να ξέρεις πως όλοι έχουν κάποια προβλήματα τέτοιου είδους, εγώ για παράδειγμα στα τεστ αγχώνομαι τόσο πολύ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγώ σου λέω να μην κάνεις ιδιαίτερα γιατί δε δίνουν αποδείξεις οι ιδιαιτεράδες
Να πας σε μια αλλη αλυσιδα φροντιστηριων :(

Νομίζω ότι γενικά το κλίμα φροντιστηρίου δε μου ταιριάζει...Και να μου ταιριάζει δεν υπάρχει χρόνος για ρίσκο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Το ιδιαιτερο ειναι το καλυτερο και μπορεις να κανεις και συστημα καθοδηγησης. Στα γκρουπακια μεχρι να μαζευτουνε ολοι, να πει ο καθενας τα δικα του, να τους εξετασει ολους περασε η ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Το ιδιαιτερο ειναι το καλυτερο και μπορεις να κανεις και συστημα καθοδηγησης. Στα γκρουπακια μεχρι να μαζευτουνε ολοι, να πει ο καθενας τα δικα του, να τους εξετασει ολους περασε η ωρα.

Kι εγώ έτσι πιστεύω,μια χρονιά είναι αξίζει να προσαρμόσεις το μάθημα στα μέτρα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cJay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά με ενδιαφέρει σημαντικά αυτό το θέμα για τον αδελφό μου! Θα πάει φέτος Γ Λυκείου και ψάχνουμε να βρούμε καθηγητές για ιδιαίτερα. Έχουμε απορρίψει το φροντιστήριο για ορισμένους και απο τους λόγους που έχετε ήδη αναφέρει, απλά θα ήθελα να μου προτείνετε γενικότερα τι να προσέξω ή που να ψάξω να βρω πχ σε κάποια εφημεριδα, site ή οπουδήποτε αλλού που να ναι συγκεντρωμένοι αρκετοί να επιλέξουμε τον καλύτερο ίσως, διότι φέτος η εμπειρία που είχαμε με καθηγητή δεν ηταν και η καλύτερη.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Σημειωμα συντονιστη: Απαντησεις με ονοματα μονο σε πμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατά τη γνώμη μου ο πιο σίγουρος τρόπος είναι οι συστάσεις από άλλους μαθητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top