Πανελλήνιες και σωματικό βάρος

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Φετος στις πανελληνιες εχασα 2-3 κιλα... Το Καλοκαιρι εβαλα 5 κιλα

Εγώ πάχυνα, αλλά χλαπάκιαζα σοκολάτες ΙΟΝ και λάκτα μες την χρονιά. Ειδάλλως δεν νομίζω να χα παχύνει, παίζει ν' αδυνάτιζα κιόλας. Αγαπημένη η ΙΟΝ αμυγδάλου 200γρ :P
Βαλε στην διατροφη μαυρη σοκολατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγω επειδη θεωρουσα το φαγητο διαλειμμα απο το διαβασμα το επιδιωκα ολο και συχνοτερα...μεχρι που ανοιξε η ορεξη μου και δνε εκλεινε με τιποτα...καλα οι σοκολατες πηγαιναν και ερχοντουσαν αλλα ετρωγα κια αργα το βραδυ και τσιμπογουσα συνεχεια...11 κιλα πηρα (!!) ευτυχως τα εχασα ολα...καλα μειναν κανα 2 αλλα νταξει...
οι περισσοτεροι παχαινουν στην 3η λυκειου...δεν ειναι τοσο κακο αρκει να μην ξεφυγεις απο τα λογικα πλαισια...εγω ημουν αρκετα αδυνατη οποτε ειχα περιθωριο...αλλωστε μετα η ανυπομονησια να ξεχυθειτε στις παραλιες θα σας κανει να τα χασετε αμεσως ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εγώ πήρα 6 κιλά. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
θεε μ και εγω καμια 7ρια πηρα με τις κωλοπανελληνιες -.- !!!

οχι επειδη ετρωγα πολυ... σοκολατες κτλ .... απλα ετρωγα αργα το βραδυ και καθομουν δλδ δν γυμναζομουν καθολου ουτε περπατημα ουτε τπτ.... κατι στο οποιο ο οργανισμος μ δεν εχει συνη9ισει οποτεεε...! :ΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεμέδιος

Νεοφερμένος

Η Ρεμέδιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εχασα 10 κιλα μετα τα χριστουγεννα και μεχρι το τελευταιο μαθημα λογω αγχους. Δυστηχως ή ευτυχως οτι εχασα εκεινη την περιοδο το πηρα πισω οταν περιμενα βαθμους και βασεις (ειχε τρελαθει ο μεταβολισμος δεν εξηγειται αλλιως!)

Αν ξαναέδινα πανελληνιες το φαγητο θα ηταν η μικρη μου απολαυση. Τι στο καλο χανουμε τον υπνο μας δεν θα στερηθουμε και το φαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
ΕΧΑΣΑ 9-10 ΚΙΛΑ!και γιατι αυτο?γιατι απο το πολυ αγχος μου ετρωγα συνεχεια γλυκα,με αποτελεσμα να παρουσιασω κατα την περιοδο των εξετασεων διαβητη τυπου 2(ενα εκ των συμπτωματων του ειναι η αδικαιολογητη απωλεια βαρους)!Ακομα το πληρωνω αυτο το λαθος μου(την πολυφαγια) ακομα και τωρα,μετα απο 4 μηνες!
Παιδια προσοχη προσοχη!Η περιοδος των πανελληνιων ειναι η πιο επικινδυνη για τον τομεα της υγειας!Αποφυγετε καθε ειδους υπερβολη ή ελλειψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Scalpel

Νεοφερμένος

Ο Mr.Scalpel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΕΧΑΣΑ 9-10 ΚΙΛΑ!και γιατι αυτο?γιατι απο το πολυ αγχος μου ετρωγα συνεχεια γλυκα,με αποτελεσμα να παρουσιασω κατα την περιοδο των εξετασεων διαβητη τυπου 2(ενα εκ των συμπτωματων του ειναι η αδικαιολογητη απωλεια βαρους)!Ακομα το πληρωνω αυτο το λαθος μου(την πολυφαγια) ακομα και τωρα,μετα απο 4 μηνες!
Παιδια προσοχη προσοχη!Η περιοδος των πανελληνιων ειναι η πιο επικινδυνη για τον τομεα της υγειας!Αποφυγετε καθε ειδους υπερβολη ή ελλειψη!

Mην ξαναπείς ότι απέκτησες διαβήτη τύπου 2 από τα πολλά γλυκά, τρέμουν τα κόκαλα του Ιπποκράτη, σπουδάζεις και νοσηλευτική.
1000 φορές να πεις ότι λόγω υπερβολικού άγχους και λόγω του συμπαθητικού συστήματος, η γλυκόζη δεν αποθηκεύονταν στα κύτταρα (δουλειά που κάνει η ινσουλίνη) οπότε παρουσίασες υπεργλυκοζαιμία
:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NatashaLP

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Mην ξαναπείς ότι απέκτησες διαβήτη τύπου 2 από τα πολλά γλυκά, τρέμουν τα κόκαλα του Ιπποκράτη, σπουδάζεις και νοσηλευτική.
1000 φορές να πεις ότι λόγω υπερβολικού άγχους και λόγω του συμπαθητικού συστήματος, η γλυκόζη δεν αποθηκεύονταν στα κύτταρα (δουλειά που κάνει η ινσουλίνη) οπότε παρουσίασες υπεργλυκοζαιμία
:p

δεν εχω κατορθωσει με τις απεργιες να ξεκινησω ακομα τις σπουδες μου,συγχωρεστε με :whistle: :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Bulk till the end
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini9595

Νεοφερμένος

Η eirini9595 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας Ιονίου (Κέρκυρα) και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εγω εχασα 4 - 5 κιλα μες στις πανελληνιες και συνεχιζω ακαθεκτη!!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hodor

Νεοφερμένος

Ο Hodor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Μην προσπαθείτε να δικαιολογείτε τα αδικαιολόγητα.Το ότι έχεις διάβασμα δε σημαίνει τίποτα.Δε σε εμποδίζει κανένας να τρως με μέτρο.Ούτε σε εμποδίζει κανένας να πηγαίνεις 2 φορές την εβδομάδα για τρέξιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το να σε κοπεί η όρεξη εντελώς είναι καλό πχ; Να μην έχω και τύψεις που έχασα κιλά πέρσι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Στην Ελλάδα έχουμε υψηλό ποσοστό παχύσαρκων, ατόμων που δεν τρώνε υγιεινά αλλά προτιμούν να "ξεγελούν" την πείνα τους με βλακείες...Μάλιστα έχουμε ανάγει ως «μεσογειακή ομορφιά» το ευτραφές σώμα με το λίπος και την κυτταρίτιδα. Άλλο πράγμα, φυσιολογικό σώμα, άλλο πράγμα ανορεξικό σώμα και άλλο πράγμα ευτραφές σώμα. Φυσικά υπάρχει και το παχύ σώμα. Αλλά ποιος δέχεται την αλήθεια; Ειδικά πολλές κοπέλες για να δικαιολογήσουν την τεμπελοσύνη τους να γυμνάζονται χαλαρά, ή να βγαίνουν για περπάτημα ή τρέξιμο, για να δικαιολογήσουν την λαιμαργία τους σε γλυκά και σαβουροφαγητά, εξισώνουν το φυσιολογικό σώμα με το παχύ σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
nPb λαικ για αλλη μια φορα.
ειδικα αυτο με την κυτταριτιδα που εθιξες νισαφι πια.
ακουω και κατι τραγικες φημες του τυπου, ολες οι ελληνιδες εχουν κυτταριτιδα, ειναι στο dna μας.
δηλαδη εγω και οι φιλες μου γιατι δεν εχουμε καθολου?? αλλο dna εχουμε ? δν νομιζω?
και επειδη ειμαι ατομο που τρωει μερα παρα μερα σοκολατα θελω να τονισω οτι αδικα την κατηγορειτε.
ο λογος που προσωπικα δν εχω και προτεινω σαν συμβουλη ειναι ΜΗΝ πινετε αναψυκτικα.
οχι αλλες κοπελες με κοκα κολα στο χερι. εχει και αλλες επιλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Νομίζω ότι οι γυναίκες μπορεί να αποκτήσουν κυτταρίτιδα μετά από τοκετούς αν αφήσουν το σώμα τους. Μπορεί να κάνω και λάθος. Όμως στις νεαρές ηλικίες, που το σώμα είναι νεανικό και σφριγηλό για ποιο λόγο να βάλει μια κοπέλα κυτταρίτιδα; Μετά θα έχεις και τάσεις εκπάχυνσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
nPb λαικ για αλλη μια φορα.
ειδικα αυτο με την κυτταριτιδα που εθιξες νισαφι πια.
ακουω και κατι τραγικες φημες του τυπου, ολες οι ελληνιδες εχουν κυτταριτιδα, ειναι στο dna μας.
δηλαδη εγω και οι φιλες μου γιατι δεν εχουμε καθολου?? αλλο dna εχουμε ? δν νομιζω?
και επειδη ειμαι ατομο που τρωει μερα παρα μερα σοκολατα θελω να τονισω οτι αδικα την κατηγορειτε.
ο λογος που προσωπικα δν εχω και προτεινω σαν συμβουλη ειναι ΜΗΝ πινετε αναψυκτικα.
οχι αλλες κοπελες με κοκα κολα στο χερι. εχει και αλλες επιλογες.

αχ τοσο γλυκια η αθωοτητα της ηλικιας σου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Προσωπικά, βλέπω πιο πολλές αδύνατες εώς ανορεξικες κοπέλες γύρω μου, παρά..υπερβαρες που βαφτίζουν το σωματοτυπο τους μεσογειακό...
Πάντως παρόμοιο παράδειγμα είναι αυτό που οι άντρες θεωρούν οτι η...κοιλιά τους είναι γοητευτική. Μιλάω για περιπτώσεις που ο άλλος λιωνει όλη τη μέρα στο PC, κατεβάζει σουβλάκια και μπύρες και λεει οτι η κοιλιά του είναι γοητευτική. Ε, οχι...
Σχετικά με αυτό για τη κυτταρίτιδα, δεν γίνεται να κάνουμε γενικεύσεις. Γνωρίζω για παράδειγμα μια κοπέλα που γυμνάζεται, προσέχει τη διατροφή της κι όμως εχει κυτταρίτιδα. Απο την άλλη, μια φίλη μου τρώει όσο θέλει και είναι 45 κιλά με το ζορι. Όπως και να'χει, το θεμα είναι να εισαι υγιής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Και να συμπληρώσουμε επίσης πως δεν είναι δικαιολογίες. Όταν πας σχολείο κάθεσαι για διάβασμα πας φροντιστήριο και γυρνάς ξανά για διάβασμα δεν ξέρω κατά πόσο αντέχεις ή προλαβαίνεις να κάνεις γυμναστική. Και αν τρως λίγο παραπάνω εκείνη την περίοδο σαφώς θα παχύνεις. Εγώ ας πούμε έπαθα το ανάποδο στις πανελλήνιες έχασα 4 κιλά αν θυμάμαι καλά γιατί δεν έτρωγα. Ούτε αυτό είναι υγιεινό βεβαία αλλά τι να κάνεις.. Αυτό δεν θα το πρόσεχε ούτε θα ήταν κατακριτέο γιατί είμαι αδύνατη. Αν τολμήσει ένας άνθρωπος να παχύνει λίγο αμέσως στην πυρά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας για τις Πανελλήνιες πήρα 7 κιλά.
Αμέσως μετά το τέλος των εξετάσεων τα έχασα και με το παραπάνω.

Είναι λογικό να παίρνεις κιλά γιατί εκείνη την περίοδο δεν κάνεις ό,τι έκανες πριν. Δεν έχεις χρόνο για πολλές δραστηριότητες και είσαι συνεχώς σε φάση σπίτι - σχολείο - φροντιστήριο - σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Επειδή παλιότερα γυμναζόμουν τωρα είχα χάσει 2-3 κιλά, πήγα στα 51 απότομα και άρχισα να έχω συνέχεια ζαλάδες, απίστευτη αδυναμία και γενικά μια πολύ εύθραυστη υγεία, ίσως τουλάχιστον όταν παίρνεις κιλά αντί να χάνεις είναι καλύτερο, γιατί μπορεί να βάλεις λίγα "ψωμάκια" αλλα μια ενέργεια την έχεις σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top